-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Kapitányi iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzer. Szept. 29, 2010 5:45 am

//Új hadnagy a 6. osztagban//


- Ez egész jól hangzik, egyébként a pokollepkéknek általában sikerült megtalálniuk, csak nem mindig élik túl... - jegyzem meg, hiszen mellettem is kötöttek már ki egészen érdekes helyeken a kis szárnyas jószágok, és bevallom őszintén egy-kettőnek nem szívesen lettem volna közülük a helyében. Elvégre biztos vagyok benne, hogy a 12. osztag még nem találta fel azt, amelyik képes ellenállni a forró teának, a gyomorsavnak, a betonfalnak és a kardnak is. Bár nem lenne rossz ötlet rávenni őket, hogy találjanak ki olyan fajtát, ami mellett nem probléma, ha véletlenül emberi fogyasztásra szánt dologban landolnak az üzenetek átadása után, vagy valamelyik tiszt házi kedvence kezelésbe veszi őket játék céljából. Szerencsétlen lények, én nem szívesen lennék a helyükben, amikor rossz hírt visznek valahova...
Nara eléggé az inaktív fajtának nézett ki, bár nekem ezzel szemben semmilyen fenntartásom nem volt. Miattam amint lejár a munkaideje, addig punnyadhat egy fa alatt, amíg csak jól esik neki. Nincs fenntartásom a lazsálással szemben, én is szeretek néha a kerti cseresznyefán ülve gondolkodni, tőlem akár az egész reggelt ott töltheti. Igaz, fogadni mernék akkor ő kapná azokat a jelentéseket, amelyektől mostanában idegbajt szoktam kapni, mert már megint nem sikerült őket senkinek olvashatóan lekörmölni. Közben a jezembe került a kép valami kész süteményről, amire kicsit elkerekedett a szemem. Nem mondom szép teljesítmény, nekem biztosan soha az életben nem fog sikerülni egy ilyen összehozni. Elvégre amilyen béna tudok lenni a konyhában, szerintem előbb fog kigyulladni nekem a tészta, mint megsülni.
- Hát ez nem semmi, már így kép alapján is biztos, hogy meg tudnák enni egy hasonlót... - jegyzem meg mosolyogva, majd vissza adom neki, hiszen csak a szívemet fájdítaná, ha tovább nézném. Na, meg persze kicsikét ledöntené az önbizalmamat is, hiszen egy fiú tud ilyen jól sütni, akkor nagy égés, hogy én a sütő bekapcsolásáig se nagyon jutottam el az elmúlt időszakban. Igaz, korábban sem.
- Igen, mondhatjuk, hogy van egy macskám. Valójában karakál, és most beteg, de ritkán megy el a közelemből. - utalok rá, hogy Ciarának enyhe anyakomplexusa van, amit rajtam él ki. Nem túl kellemes néha, hogy ilyen ragaszkodó, de eddig még az ő érzékeit senki és semmi nem tudta becsapni, ami nagyon hatásos tud lenni. Ráadásul a szobámba sem jutott be senki illetéktelen, ami egyéni rekord tud lenni. Bár nem erőssége a szobafogság betartása, de kellett neki pattogni, most egy ideig szünetelni fog.
- Alig várom már. Különben pedig te is kérdezhetsz nyugodtan tőlem a munkán kívül, nem vagyok egy zárkózott alkat... - figyelmeztetem rá, hogy a nevemet kívül eddig csak annyit tudott meg rólam, amennyit elmondtam neki önként, vagyis röviden, hogy mik az elvárásaim, mennyire béna a főzőtudományom és hogy van egy cicám...
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te40600/45000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (40600/45000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyVas. Okt. 03, 2010 8:53 am

[Ismerkedés az új osztaggal és a kapitánnyal]


Miután átnyújtottam Mistynek a képet a kedvenc süteményemről, nézett egy nagyot, hogy én ilyet tudok készíteni. Mikor pedig visszaadta a fényképet megjegyezte, hogy meg tudna enni egy ilyet. Ekkor itt volt az idő egy-két jó pont beszerzéséhez.
- Ez a kép az alaprecept alapján készült tortáról van, azóta én már továbbfejlesztettem és sokkal, de sokkal finomabb az én változatom. Ha akarod a következő adagból hozhatok neked egy-két szeletet vagy többet. – jegyzem meg egy mosoly kíséretében.
Az én változatom erre a tortára abban különbözik az eredetitől, hogy a töltelékbe kerülő tejszínhabot és epret összeturmixolom és utána rakok még hozzá plusz epret is. Így garantált az epres hatás és mindenki, aki szereti az édességeket, megnyalja mind a tíz ujját.
- Aha, értem. Én is gondolkodtam régebben, hogy beszerzek magamnak egy macskát, de mivel tisztként keveset tartózkodtam a szobámban, kint meg nem tarthattam, ezért elvetettem az ötletet. Most viszont már más a helyzet, mivel a napom majdnem harmadát az irodámban kell töltenem, így már megoldható lenne, de még átgondolom egy párszor. De előtte feltétlen szólok neked róla. – foglaltam össze a gondolataimat úgy, hogy Misty is hallja, majd egy kis gondolkodás után folytattam. – Ja és szívesen megismerkednék a macskáddal, ha lehet?
Ezután kifejezte a lelkesedését a főzni tanulás iránt, majd rávilágított, hogy én sem tudok róla többet, mint amit megosztott velem és én is kérdezhetnék tőle valamit.
- Én se nagyon tudom, hogy mit kérdezhetnék, ezért a te módszeredet alkalmazom. Légy szíves mondd el, hogy mit szoktál csinálni általában és ha van valami amit feltétlen tudnom kéne rólad azt is szívesen meghallgatom. – fejezem be a kérdezősködést és csöndben várom rá a válaszokat.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyHétf. Okt. 04, 2010 6:00 am

//Új hadnagy a 6. osztagban//

Nara ajánlatát nagyra értékeltem, hiszen bár eléggé szerettem az édességeket, nagyon ritkán sikerült bármelyiket is közülük elkészítenem, teszem hozzá, azok is általában a friss gyümölcsös könnyű kis tálak voltak és hasonlók. Hiába, az én tudásom nagyon szegényes főzés terén, igaz a kedvenc sütimániás tisztjeimnek hála, ezzel nem is voltak akkora gondok. Szerencsére ők mindig örömmel kipótolták az itteni édesség készletemet, ha cserébe kaptak egy kis időt és szabadkezet a konyhán. Éljenek az önálló konyhatündérek! Belőlem szerintem egy atombomba méretű átalakítás sem tudna ilyen kihozni...
- Szívesen megkóstolom, de szerintem két szelet is bőven elég lesz. Ha már te csináltad, edd meg nyugodtan... - fordulok felé, hiszen azért nem lenne szép dolog akkor sem elvenni tőle azokat a finomságokat, amelyeken fél napot dolgozott és robotolt a konyhában. Esetleg ha tényleg sikerül ez a főző szakkör, megpróbálkozom magam is összeállítani egy hasonlót. Dolgoznom lenne miből, pár kicsit ironikus tiszttől távozási ajándéknak szakácskönyvet kaptam. Remélem jól kiszórakozták magukat rajta, mivel ez azért nem volt szép dolog akkor sem. Én sem utaltam a hibájukra azzal, hogy fakardot adtam a kezükbe, vagy éppen egy kézikönyvet valamivel kapcsolatban.
- Nincs állatfóbiám, miattam bármilyen fajtát szerezhetsz be, és elég lesz utólag szólnod róla... - adom meg neki a mozgásteret, hiszen ha saját magam egy kifejlett afrikai vadmacskát tartok a szobámban, igazán nem tiltakozhatok mondjuk egy kutya, nyúl vagy hasonló kisállat ellen. Sőt, ami azt illeti, szerintem még akkor sem szólalhatnék meg, ha valami érdekesebbet, például egy mérgeskígyót vagy tarantulát szándékozik tartani. Amíg az az állat senkit nem bánt, nem feladatom figyelni rá, és végképp nem tiltakozhatom ellene. Csak tudni akarok róla, hogy mit szerzett be, a többi már nem lényeges, esetleg ha olyan, akkor messze el fogom kerülni a szobáját... - Hát, jelenleg gyógyul, mivel sikeresen összeveszett a környék legnagyobb kutyájával és kicsit megtépázták egymást. Szerintem a jövő héten már ide is jönni fog velem, akkor megismerheted, csak tudd lerázni... - hárítom el a kérését, mivel jól ismerem a büszke cicámat, és nem szereti, ha olyankor látja, zaklatja vagy egyszerűen csak próbálja megérinteni más, amikor nincs csúcs formában. Nem, nem bántaná az illetőt, csak nekem kéne utána fél éjszaka a fújtatását hallgatni, amiért ide mertem engedni valakit. Ezt nekem nem éri meg, Nara pedig egy hetet igazán ki tud várni bámikor...
- Lássuk csak, jó tudni rólam, hogy kicsit aktívabb vagyok a szokásosnál, így elég nehéz engem megtalálni délutánonként. Meg enyhe álmatlanság miatt az éjszaka felében is. Egyébként imádok harcolni, és beszélgetni másokkal, valamint eléggé szabadelvű vagyok munkán kívül. - foglalom körülbelül össze, hogy mik azok a tulajdonságok, amelyeket meg kell szoknia, mert egyenlőre nem szándékozom rajtuk semmit változtatni. Szerintem nem is olyan szörnyűek, bár a fele nem éppen erény egy kapitánynál, de egye fene. - Ezen kívül előre szólok, a kopogás nálam alapkövetelmény, és nem lenne rossz, ha olvashatóan írnál. Ez utóbbi nem olyan fontos ugyanakkor. Egyetlen dolog van, amit nem tudok megbocsátani, az pedig, ha elárulnak. Ennek majd később lesz jelentősége szerintem...- teszem még hozzá, hiszen egyenlőren me döntöttem el, mennyit mondjak el neki a többi érdekességről velem kapcsolatban. Ha megbízhatónak találom, akkor őszinte leszek vele, egyenlőre viszont eszem ágában sincs kockáztatni. Mondjuk az jó kérdés, hogy mennyire kockázatos dolog kijelenteni, hogy a kis stiklijei nem fognak érdekelni, bárkinek is okozza őket. De talán van olyan szerencsém, hogy nem akarja magát lejáratni és hanyagolja őket...
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te40600/45000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (40600/45000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyKedd Okt. 05, 2010 8:15 pm

[Ismerkedés az új osztaggal és a kapitánnyal]


Nagyon örültem, hogy Misty elfogadta előre is a tortámat, de azért próbált viszakozni, hogy neki elég két szelet, amit én nem akartam hagyni. Nem tart sokáig egy ilyen tortát elkészíteni, és ha egyszerre többet is csinálok, még időd is takarítok meg, mert amíg az egyik sül, addig a másikat előkészítem, ráadásul nincs annyi mosatlan. Emellett talán még szerzet pár jó pontot a leendő kedvenc kapitánynál.
- Ennek örülök, de szívesen hozok többet is, mert ha dupla adagot csinálok, akkor időd spórolok és kevesebb a mosogatnivaló is. – próbálom meggyőzni Mistyt, hogy elfogadhatja, mert szívesen adom, és nem vagyok zsugori.
Nagyon engedékenynek bizonyult a kapitány a háziállat kérdésemre, bár ez részben érthető is, mivel ő is tart egyet és az nem a legszokványosabb fajták közül való. Viszont még nem határoztam el magam, hogy beszerezzek egyet, de ha meggondolom, akkor is macskát szeretnék, vagyis inkább egy házi cicát.
- Köszönöm, ez nagyon kedves tőled, akkor majd észben tartom a dolgot, ha eljön az idő. – hálálkodok Mistynek a szabad mozgástérért.
Ezután a lány próbál meggyőzni, hogy most nem láthatom a macskáját, mert éppen beteg. Én nem siettetem a dolgot, tudok én várni, nem vagyok türelmetlen. Egyébként is az első benyomásom a kapitány házi kedvencére ne az legyen, hogy egy megtépázott macska, aki a sebeit nyalogatja.
- Persze megértem. Akkor majd jövő héten találkozok vele. – nyugtatom meg Mistyt, hogy nincs semmi problémám ezzel.
Majd kérésemre elkezdte sorolni, hogy mit kell tudnom róla, plusz még egy-két dolgot hozzáadott az elvárásai listájához, vagyis inkább szeretné, ha teljesíteném őket. Az aktívságáról már az elején megbizonyosodtam, a megtalálhatatlanságát már közölte korábban, de a többi sem lepett meg nagyon.
- A kopogás szerintem is természetes, ezért azzal nem lesz gondom. Az olvasható írással, azért lenne egy kicsi probléma, de megpróbálok szebben írni. De majd egy idő után hozzászoksz az írásomhoz, persze ha addig nem váltasz le. – nevetek egyet a végén, mert csak viccnek szántam és nem kell komolyan venni.
A beszélgetésünk közben rájöttem, hogy az osztag rendszeres edzéséről még nem tudok semmit. A 10. osztagban reggelente volt, de ha én később kezdek, akkor ezeken nem tudok részt venni. De az is lehet, hogy 6. osztagban később szokták tartani és feleslegesen izgultam. A biztonság kedvéért, azért rákérdezek, hogy ne legyen belőle probléma.
- Közben eszembe jutott még egy kérdés. Az osztagban mikor szokták tartani a közös edzéseket? Mert a 10. osztagban reggel van, ha itt is, akkor én nem tudok részt venni rajta, hogyha később kezdek. – vetem fel a problémámat Mistynek.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzer. Okt. 06, 2010 6:18 am

//Új hadnagy a 6. osztagban//


Oké, nagyvonalú, azt elismerem, és tényleg kedves tőle, hogy felajánlotta a tortát, de akkor is szemétség lenne tőlem csak úgy elfogadni egy egészet, mert a főnöke vagyok. Nem bánnám igaz, ugyanakkor elég zavaró érzés lenne tudni, hogy csak úgy hoz nekem a hadnagyom egy egész tortát. Ráadásul nem is hiszem, hogy annyi elfogyna mellettem, hiszen nem vagyok egy nagy étvággyal megáldva, ráadásul a legtöbbeknek összeszűkül a gyomra, mielőtt ide belép, így nem is tudnám senkire ráerőszakolni a fejét. Na jó, hagyjuk ezt itt és most abba, mert a gondolatmenetemmel eddig csak annyit sikerült elérnem, hogy a saját fejemet sikeresen megfájdítottam, és kihoztak a hadnagyom vitásabb énjét az előző helyéről. De jó nekem, ez az egész értelmetlen, ráadásul lassan kezd nagyon gyerekessé is válni, szóval ideje lenne kompromisszumot kötni, lehetőleg előbb, mint utóbb...
- Tudod mit, hozz amennyit jónak gondolsz, bár előre szólok, két-három szeletnél többet biztosan nem fogok tudni eltüntetni... - asszem ezzel meg is szavazhatjuk, hogy döntetlen az eredmény, és majd a jövő fogja csak megmondani, hogyan is lesz vége a beszélgetésnek. Ha mégis makacskodik, akkor azt hiszem, Yukariko kifejezetten örülni fog neki, ha meghívom egy kis tortaevésre. Ha jól emlékszem eléggé szereti a gyümölcsöket, szóval az eper ellen biztosan nem fog nekem tiltakozni. Vagy esetleg valaki mást le találok támadni vele, úgyis van pár ember, akivel már régen nem beszéltem egy igazán jót.
A macska témát viszont nem ártana már ejteni, tekintve, hogy a szóban forgó cica lány még egy ideig elérhetetlen lesz, és Narának sincs szándékában egyenlőre bármilyen állattal gazdagítani az osztag gyűjteményét. Igaz, az nem túl nagy, talán pár macska és kisebb kutya alkotja, szóval még egy megtermettebb is elférne, de akkor is, nem adok neki ötleteket, hiszen a cicám eléggé ragaszkodik az egyeduralmához, mint bizonyította az elmúlt időszakban. R8adásul ahogy ismerem, hétfőn minimum azzal fog kezdeni, hogy az első adandó alkalommal ablakon keresztül belóg a hadnagy irodájába és rá hozza a frászt. Ez utóbbi nem biztos, hogy sikerülni fog neki, de azért lehet reménykedni. Jó kérdés, hogy én mit remélek...
Amit az írásáról mond, szinte várható volt. Esküszöm én még nem láttam olyan férfit, akinek az írást gond nélkül el tudtam volna olvasni, és ez nem csak a tisztekre igaz. Három kapitány írásmintáit tanulmányozhattam, és arról órákig tudnék még mindig vitatlkozni, hogy melyik volt közülük a legszebb. Szerintem megosztott második helyet érne el mind. Szó szerint nagyítóval kellett bányásznom párat, szóval ha egy fokkal jobb az eddigieknél, nem lesz rá egy rossz szavam sem.
- Nyugi, az itt lévő írásmintádat már láttam, és nem volt vele baj. Egyébként pedig nem tervezem, hogy egyhamar váltanék hadnagyot. - nyugtatom meg, hiszen az osztagnak nagyon nem jól jön a folytonos kapitány/hadnagy csere. Ideje lenne egy kicsit állandósítani, hiszen két év alatt három váltás nem olyan, amit könnyen meg lehetne szokni bárkinek is, főleg nem például egy újoncnak. Szerintem ők még egy ideig össze lesznek zavarodva.
- Nincs meghatározott időpont, mivel mindig van valaki őrszolgálatban. Aki akar, az megy reggel, más éjjel. Nem nézem ezt, mindenki önmagának teszi, hiszen ha nem fejlődik, a ranglétrán sem jut feljebb... - nekem ez mindegy, de elég becsvágyó ahhoz a banda, hogy még néha engem is kihívjon, amikor gyakorlok. Nem hiszem, hogy Nara erre a válaszra várt, de ideje lesz megtanulnia, hogy a kapitány határozza meg az osztagot, és én kifejezetten az engedékeny fajtába tartozom...
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te40600/45000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (40600/45000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzomb. Okt. 16, 2010 6:30 am

[Ismerkedés az új osztaggal és a kapitánnyal]


Misty diplomatikusan kezelte a kis „veszekedésünket” és egyben gyorsan le is zárta, hogy annyit vigyek, amennyit akarok. Mivel én sem akartam egyből az első napon összetűzésbe kerülni a kapitányommal, ezért én is lezártam ezt a témát.
- Jó, akkor lenne egy ötletem. Hozok egy egész tortát és együtt megesszük az egészet. Na, mit szólsz? – vetem fel a briliáns ötletemet egy közös tortaevésről.
Hasonlóan a macskás témát is lezártnak tekinthetjük, mert Misty nem szólt hozzá a megszólalásomhoz, tehát elfogadja az én döntésemet. Már nagyon várom, hogy megnézzem a karakált, mindig is nagyon szerettem az állatokat, főleg a macskákat. Amikor csak megláttam egyet, minden alkalommal oda kellett mennem és megsimogatni a kis négylábú jószágot. De azóta sem határoztam el magam, hogy a gazdája legyek egynek, túl nagy felelősség lenne az nekem, bár most egy kicsit felelősségteljesebb vagyok, mint voltam, de ez még a jövő zenéje. Nem tudom, hogy honnan van ez a macska imádatom, de nem bánom, talán életemben egy állatorvos voltam, vagy kis állatkereskedésben dolgoztam.
- Ennek örülök. Annak is, hogy nincs baj az írásommal és annak is, hogy nem akarsz leváltani. - nyugodtam meg, hogy nincs velem baja Mistynek, legalábbis eddig.
Misty az engedékenyebb kapitányok táborát erősíti tapasztalataim szerint. Mint a háziállat kérdésre és a mostani edzés dologból tudtam erre következtetni. Bár ez nem rossz dolog, ha így is tudja irányítani az osztagot, akkor azt csinál, és úgy csinálja, ahogy akarja.
- Értem. – vágok egy bólogatós fejet, majd folytatom. – Én azért szólok, hogy szerintem én esténként fogok edzeni járni, a munkaidő vége felé, ha már nincs más dolgom. De persze, azért kiírom az ajtóra, hogy az edzőteremben vagyok, ha keresne valaki.
Én esténként valahogy sokkal aktívabb vagyok, mint napközben. Olyan, mint egy bagoly vagy egy… macska. Megint előkerült ez a téma, talán azért szeretem őket, mert én is olyan életet élek, mint egy macska. Nappal pihenek, este meg vadászok.
- Szerintem én egyelőre mindent megtudtam, amit akartam, ha még eszembe jut valami, akkor majd megkereslek. Te, még szeretnél tőlem valamit? - teszem hozzá végső kérdésemet, persze lehet, hogy még eszembe jut valami, ha még Misty kérdez valamit.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyHétf. Okt. 18, 2010 3:19 am

//Új hadnagy a 6. osztagban//


Oké, egy pont Narának a mentésért. Ki gondolta volna, hogy amilyen nyuszika tud lenni a kapitányával szemben, egyszerűen csak szórja a sziporkákat a javából. Hihetetlenül elmésen vágott vissza, pedig nem éppen úgy néz ki, mint aki hozzá lenne szokva a vitákhoz. Nyilván egyszerűen jó a diplomatikai érzéke, bár reménykedem benne, hogy nem ellenem lesz eszében ezt megcsillogtatni, mikor éppen valamit kérni akarok tőle. A munkán kívül miattam lehet olyan vitakészsége, amilyet csak megálmodik magában, és akkor ellenem is használhatná, arra sem lennék mérges, csak éppen nem akkor akarok vele állóháborút vívni, mikor küldetésre kell mennem és szeretném meghagyni valakinél az elvégzendő feladatok listáját. Egyébként pedig szerintem nem is fogja még egy darabig bevetni, hiszen nincs rá szükség. A magam módján én nagyon meggyőzhető vagyok jó érvekkel szemben, de persze, amiről előre tudom, hogy meg fogom bánni, arra az istenért sem tudnának rávenni soha. Ráadásul ritka jó a beszélőkém nekem is, ha arról van szó, vagyis szerintem itt akár barokk körmondattal is tudnék érvelni, ha be kéne bizonyítanom a saját igazamat. Mindenesetre egy apró kis torta fennakadáson tökéletesen felesleges nekem komolyabban elgondolkodni, majd csak lesz valahogyan. Max. mint már előbb is említettem, kilyukadok valamelyik mostanában kissé hanyagolt barátomnál egy kis dumapartyra.
Hm, Nara az eddigiek alapján csak annyit bizonyított be magáról, hogy annak ellenére, nem egy korán kelő típus, még mindig szeret aktívan részt venni a dolgokban, ráadásul általában eléggé alapos is. Szerintem nem tett fel felesleges kérdéseket, lényegre törően érdeklődött az alapokról, különben pedig kiderült róla, hogy azért munkálkodik benne az én nagy szerencsémre egy adag becsvágy és segítőkészség is. És minimum annyi szorgalom, hogy nekem néha legyen időm lelépni a közelből.
- Csak nyugodtan, engem általában különböző időpontokban látnak ott, az egyetlen közös, hogy a kettes gyakorlótermet szoktam használni, mivel ott már készültek rám és kicipelték a felesleges gyakorló bábukat... - elvégre mellettem öt percnél tovább még véletlenül sem maradna meg semmi sem, esetleg egy olyan tárgy, amely állja a tüzet, jeget, kibírja ha belevágnak vagy tíz kiló fémet, és képes nem letörni, mikor rugaszkodásra használom fel. Elég komoly elvárások az ilyenek, kevés dolog is felel meg rájuk, ezért az a terem szinte üres, leszámítva a speciális fa burkolást, amely el kell ismerni jól véd, mivel még a bankai-m se nagyon tudott benne kárt tenni. Bár az árát a javításáért szépen meg kérték, mikor egyszer mégis sikerült neki. Mázli, hogy belekalkuláltam a költségvetésbe pár ilyen esetet is...
Az idő viszont szépen elment, én meg nem szívesen használok órát, így fogalmam sen volt róla, hogy mennyi ideje is vagyok én itt Narával. Mindenesetre nem bántam meg, hogy elbeszélgettem kicsit vele, így biztosan tudom már, hogy mire is számíthatok vele kapcsolatban. Szerintem az eleje neki felért egy vallatással, így nem leszek érte mérges, ha már nagyon elege van belőlem és le akar lépni.
- Valójában nem, nyugodtan elmehetsz, ha akarsz... - nézek rá, majd újra rápillantok az egyik előttem lévő papírra. Nem ártana már végre valahára kitöltenem is, talán még sikerülni is fog akkor időben, vagyis háromkor végeznem és elugrani még kicsit megnézni Sorát.

//részemről azt hiszem ez a játék már véges, köszi Very Happy //
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te40600/45000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (40600/45000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyHétf. Nov. 01, 2010 11:02 pm

[Ismerkedés az új osztaggal és a kapitánnyal]


Látszólag Mistynek nem volt baja a közös tortázással, így nem is firtattam tovább a dolgot. Vagy talán túl erőszakosan tettem fel a kérdést és úgy tűnhetett, hogy kijelentésnek szántam és ezért nem ellenkezett velem. A kicsit talán ki is fordultam magamból, mert annyira szeretném, hogy jól kijöjjek az új kapitányommal, hogy túl rámenős kezdtem el lenni.
- Ha valamikor összefutunk az edzőteremben, akkor talán edzhetnénk egyszer-kétszer együtt is, persze ha te is szeretnéd. – vetem fel a közös edzés esélyét Mistynek. Remélem beleegyezik, mert kíváncsi vagyok mennyire erős az osztag 1. tisztje és mekkora a kettőnk közötti erőkülönbség. És az is érdekelne, hogy miben a legjobb vagy melyik a kedvenc harcmodora.
- Még szívesen maradnék, de látom, hogy még van munkád és nem akarlak feltartani. – fejezem be a beszélgetésünket ezzel a záró mondattal, mert nem csak Mistynek van elvégzendő feladata, hanem nekem is. Még minden cuccom a 10. osztagban van és valahogy át kéne hoznom őket az új szobámba, ráadásul be is kell rendezkednem az újonnan szerzett irodámba is.
Szerintem nagyon jól elsült ez az első találkozás az új kapitányommal és egy leendő verhetetlen duó kialakulásának kezdete is elkezdődhetett ezzel a beszélgetéssel. Egy meghajlással elköszöntem Mistytől, majd az ajtó felé vettem az utam, közben pedig azon agyaltam, hogy hogyan jussanak át a dolgaim az új osztagomba. Ekkor eszembe jutott, hogy már nem egyszerű tiszt vagyok, hanem egy hadnagy és a tiszteknek szót kell fogadniuk nekem. Ezért elindultam tisztre vadászni, akiket megkérhettem, hogy segítsenek az új hadnagynak cipekedni.

//Részemről is vége és én is köszönöm a játékot//
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Yamasaki Shizuka
3. Osztag
3. Osztag
Yamasaki Shizuka

nő
Aquarius Pig
Hozzászólások száma : 187
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában Anaot üldözve / a Raizer főhadiszálláson / a 3. osztag területén
Registration date : 2011. Feb. 06.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te30900/45000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (30900/45000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzer. Feb. 16, 2011 8:05 am

A folyosókon rohangálok körbe-körbe. Már itt vagyok egy ideje, de még mindig nem tudom magam kiismerni. Mintha ez nem lenne elég, még a térképem is elhagytam. Így marad a föl-le rohangálás és a keresgélés. Illene bemutatkoznom a kapitányomnak. A végén még mérges lesz. Az pedig nem tenne jót az egészségemnek. Mikor bele gondolok akaratlanul is nyelek egyet. Vajon milyen a kapitányom? Biztos egy ijesztő shinigami, akinek hatalmas ereje és hatalma van. Méltóságteljes, komoly, igazi vezéregyéniség. Olyan ember, akire felnéznek az emberei. Ha jól tudom lány. Talán mutat majd egy kis kegyelmet, mikor megjelenek.
~ Nem fog! Egy gonosz démon, aki kibelezőset fog veled játszani~ Miért kell még neki is ijesztgetnie? A legjobb lesz, ha nem találom meg a kapitányi irodát. Igen, ha ez így megy tovább, nem fogom megtalálni. Hisz ez remek! Végre hasznát veszem a bénaságomnak. Ekkor véletlenül neki ütközök egy ajtónak és beesek rajta.
- Basszus! Ennek is elém kell ugrania!- Szentségelek egy sort mérgesen, majd fölülök, a fejemen lévő búbot fogom, amely két másodperc alatt nőtt rá. Körbenézek az ismeretlen szobában. Még sosem jártam itt, hasonlít a hadnagy szobájára, de ez.. Olyan más. Más illata is van a tárgyaknak és a levegőnek. Felállok és körbe nézek. Az asztalnál meglátok egy illetőt. Közelebb lépek és megszólítom
- Bocsi, de még új vagyok. Ki vagy ha szabad kérdeznem. Én a kapitányt keresem. – Remek alkalomnak tűnk, hogy informálódjak. Az asztala előtt található egy szék
- Leülhetek? – meg sem várva a választ lehuppanok.
- Sajnálom, hogy ilyenekkel zargatlak, de te ismered a kapitányt? Ugye nem egy gonosz, zsarnokoskodó démon, aki szadizik az alkalmazottjaival? – térek azonnal a tárgyra nem is sejtve az előttem ülőről, hogy ő a kapitány.
- Biztos, borzasztó ijesztő és egyáltalán nem kedves! – Rám jön a beszélgethetnék. Ilyenkor jajj annak, aki a közelemben van. Egyszerűen képtelen vagyok abbahagyni. Még csak nem is rendes beszélgetésről van szó. Általában kérdezek valamit, aztán én válaszolok. Látok az asztalon sütit
- Szabad belőle venni? – Ismét bebizonyítom magamról, hogy falánk vagyok. Meg sem várom a választ, a sütis tál fele nyúlok, ám még eközben sem hagyom abba a beszélést
- Egyébként te ki vagy? Kedvesnek tűnsz. – A könyvre nézek, melyet olvas és kíváncsian olvasom a címét.
- Nahát milyen könyv ez? Szeretsz olvasni? – úgy viselkedek, mint egy kislány. Ha a szemben lévő lány helyében lennék, már rég kidobtam volna magam. Eszembe jut a valódi célom.
- El tudnád mondani, hogy hol találom meg a kapitányt?- miközben tovább beszélek, megnézem az asztalát és látom, hogy sok hivatalos papír van itt, melyet csak a kapitány tud hitelesíteni. Ránézek a lányra. Épp olyan, mint a kapitányunk. Legalábbis a személyleírás alapján, amit kaptam olyan. Elnémulok, kővé dermedve ülök a széken elképedve. Reméljük, tévedek és ő nem a kapitányom, mert, ha igen. Nem akarok belegondolni, akkor mi lenne.
- Kérlek.. mond, hogy tévedek és ez nem a kapitány szobája…- szólalok meg kis idő után. Talán van akkora szerencsém, hogy ne ő legyen a kapitány
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyCsüt. Feb. 17, 2011 4:37 am

//Shizuka//

Reggel van, hála az égnek, ráadásul olyan csend, amit az elmúlt jó pár napban nem tudtam megtapasztalni. Tegnap végre elértem, hogy hulla fáradt legyek, amikor visszaérek viszonylag emberi időben a szobámba, és normálisan sikerült is átaludnom az éjszakát. Ennek hála viszont ma reggel volt olyan kedves az ágyikóm, meg a benne fészkelő macskának nevezett lény kidobni már reggel öt körül, méghozzá végérvényesen. Mindegy már úgyis ébren vagyok alapon a szokásosnál is korábban táncoltam be az irodámba, és viszonylag tiszta fejjel láttam neki a papírhalomnak, ami előttem vált. Legnagyobb csodálatomra kilenc felé már a végére is értem a fontosabbaknak és a nem határidőseknek is, mielőtt még az osztag tagjai megkezdték volna a napi terroromat, a mivel rontsuk el a kapitány napját címszó alatt. A siker éppen elég hatásos volt, hogy lenyugtasson, így most abszolút nem esett nehezemre, hogy a szokásos apró mosollyal megáldott arckifejezésemmel hallgassam végig a beszámolóikat, és ne kezdjek el közben dühöngeni, vagy kiabálni. Nem akarok idegbajos, szadista banya lenni, abból van már pár, és semmi kedvem a számukat növelni. Ráadásul utálom, amikor félnek tőlem, nem akarok én senkivel összeveszni, jobban szeretem, ha az osztag tagjai egyszerűen barátnak tekintenek, nem egy főnöknek, aki előtt jól kell viselkedni. Abból már akkor elegem volt, amikor a hadnagy voltam, és úgy néztek rám, mintha keresztbe le tudtam volna őket nyelni egy rossz szóért. Könyörgöm, eddig talán kétszer kiabáltam, és akkor is csak magamra voltam mérges, nem kell elkönyvelni mindenfélének. Amúgy meg szerintem a jeges viselkedés hatásosabb, azzal is el tudom érni, amit akarok, ráadásul nem hallja a szomszédos irodában a hadnagyom, hogy kit és miért osztok ki. Mindenesetre ma semmi nem volt szinte ezekből az attitűdökből, hogy úgy mondjam, még arra is volt időm, hogy teadélutánt rendezzek egyik barátnőmmel, aminek a nyomai még két óra múlva is az asztal sarkát díszítették. Bár már végeztem, volt egy egyességünk, hogy én háromig nagyjából elérhető leszek, így kihalásztam a fiókom mélyéről az egyik régebben ide cipelt könyvet, és ráérősen olvasni kezdtem...
Nem tudom mennyi idő is telt el, de egyszer csak kiestem a merengésből, ugyanis az ajtón szó szerint beesett valaki. Elég fiatalnak nézett ki, és újoncnak, de biztos voltam benne, hogy ő is az osztaghoz tartozik. Mindenesetre kíváncsian vártam, hogy ezután mit fog tenni, mivel ilyen fogadtatást sem fogtam még ki soha eddig. Hát, igen, ez egyéni, szép kis káromkodást lenyomott a lány, ki nem néztem volna belőle, hogy ilyenre képes. Nem bánom most már, hogy a szobámban felejtettem reggel a kapitányi haori-mat, ha azt meglátja, biztos nem így viselkedett volna. Utálom a merev, karót nyelt formális bemutatkozást, szóval mosolyogva szemléltem a fejleményeket. Nem mondom beszédes kislányt fogtam ki, fogadni mernék, hogy imádni fogom. Mindenesetre jobb az állandó kérdezgetése, mint a fagyott hangulat. Nekem legalábbis az a szimpatikusabb.
- A nevem Misty, és sok szerencsét a kapitány megtalálásához, igazi eltűnőművész tud lenni... - jegyzem meg vidáman, miközben nem árulom el, hogy előtte áll. Amúgy meg nem is hazudtam, hiszem tényleg lelépek minden adandó alkalommal, és olyankor véletlenül sem talál meg senki, aki keres. De ez persze kicsit más tészta, hiszen ha baj van, pár perc alatt vissza is tudok táncolni, harcra készen.
- Zsarnokoskodó démon szadista hajlamokkal? Biztos nem kevered az ötödik osztag kapitányával? Én eddig úgy tudtam elég normális... - nevettem el a végét, mivel álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen hírek terjengenek rólam errefelé. Egy dolog miatt tudok idegbajos lenni, ha valaki fogja magát és szó nélkül megjelenik a szobámban, de akkor eleve ki is menekül onnan, így ezen nem akadok ki. Hát azért jó tudni, hogy nem ártana magamat aktivizálni, mert ezek szerint keveset látnak az újoncok, és nem tudják, hogy mire számítsanak. Oké, akkor kövi feladat egy csapatépítő tréning lesz, hátha akkor az emberek hajlandóak lesznek végre komolyan is venni a dolgokat. Ha mást nem is, én biztos el fogok rajta szórakozni, és talán rájönnek, hogy nem eszek meg senkit azért, ha van saját véleménye...
- Csak nyugodtan, nekem már elég volt belőle. - válaszolok a kérdésére, hiszen az a sütemény már legalább három napos, még akkor kaptam, és azóta sem bírt sehogy sem elfogyni. Én szóltam, hogy nem vagyok nagyevő édességek terét, de ettől még megint megdobtak egy adaggal, és most éppen azon gondolkodtam, hogy mégis mi a fenét kezdjek vele. Legfeljebb két napot bírna ki még ehetően, de én már lassan rá sem bírok nézni, pedig egyébként a kókuszos szeletek a kedvenc édességeim közé tartozik. De azt hiszem tudom, hogy következőre kinek fogom leadni, ha megint marad ki valami. Fogadok szívesen venné. - Közben csinálok hozzá egy teát, oké? - fordultam felé mosolyogva, majd felálltam, hogy keressek a kis oldalsó teáskészletben használatlan csészéket. Közben azért rá is figyeltem, így hallhattam a következő kérdését is.
- Régi szokások, érdekelnek az olyan idők, amikor még nem éltem... - válaszolok tömören a kérdésére, mivel éppen a Meiji korszak egyik leírását gyűröm már egy ideje. Ez az utolsó valójában azokból az évszázadokból, amit nem láttam, mikor vége volt, már én is életben voltam, és bár az emlékeim már kicsit homályosabban a kelleténél, még mindig jobbak, mint a legtöbb könyv, ami egyszerűen csak a nyers tényeket közli, és azokat sem túl pontosan. Na, ez az, ami miatt most is csak eddig vettem meg a sorozat részeit, a többi őszintén nagyon nem érdekel. Többet tudok róla, kívülről láttam, majd más átveszi helyemet a törzsvásárlók listáján...
- Nem, ez tényleg nem a kapitány szobája... - felelek neki mosolyogva, mivel még a hátam mögött is láttam, hogy szó szerint lemerevedett, amikor végre rájött, kihez is sikerült beesnie elég érdekes módon. Tudom, nem volt szép dolog szívatnom, de egyszerűen olyan vicces volt nézni, hogy mit tesz. - Az a másik szárnyban van, te az irodámba estél be, kedves ... - folytattam zavartalanul, amíg rá nem jöttem, hogy a nevét még mindig nem sikerült elárulnia nekem. Na mindegy, remélhetőleg végre el fogja.
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyPént. Márc. 25, 2011 10:25 am

Ismerkedés 1.0

A napok folyamatosan össze tudnának folyni, amilyen monotonok jelenleg, és akkor még nagyon óvatosan fogalmaztam. Az igazság szerint, ha nem lennék olyan furcsa, meg kifejezetten munkakerülő időnként, biztos vagyok benne, hogy már nekem is édes mindegy lenne pár őskövülethez hasonlóan, hogy éppen ma hétfő-kedd, esetleg már péntek-szombat-vasárnap van, és azon belül is dél, amikor minden épeszű ember a saját barátaival, rokonaival foglalkozik, és nem egy iroda magányában poshad. Mert igen, van ilyen helyzet, mikor pár ember már annyira megszokta, megszerette a munkáját, hogy egyszerűen senki és semmi kedvéért nem lenne róla képes hosszabb időre lemondani. Igazság szerint eddig soha az életben nem voltam képes ebbe a szituációba magamat beleképzelni, mivel én nem bírnék csak egy dologra koncentrálni egyszerre. Jelenleg éppen a papírmunkát csinálom, persze csak elméletileg, szokás szerint, de valójában jó ideje nem figyelek rá különösebben. Jelenleg éppen a fizetett szabadságot kiváltók papírjait kezdtem el komolyabban átnyálazni, és a hatodik után rájöttem, hogy mindegyik ugyanolyan, ezért rutinosan írtam alá a megfelelő rubrikákat, hogy ezeket még ma át tudjam küldeni Narának, hátha ő is végez vele holnap, és mindenki boldog lehet, hogy időben megkapja, amit akar. Mondjuk nem mintha olyan nehéz dolog lenne ezt végig nézni, simán név, ha stimmel és egy ilyen van már az osztagban, akkor tudom ki az, bár eddig még nem sikerült olyan nyomtatványt találnom szerencsére, ami nem ide tartozott. De azt már észrevettem, szerencsétlenségükre, hogy van pár közülük, amiket nem egyszer, hanem kétszer adtak be. Na, a kis cselesek, remélem örülnek, mivel ennek köszönhetően a másik adagot nem kipihenni fogják, hanem eltölthetik azzal, hogy minden közterületet az osztagon belül fényesre suvickolnak, addig, amíg csillogós és szépen polírozott nem lesz. Legszívesebben mást is adnék nekik, de nem éri meg, nem fogom azt a hatalmas szívességet egynek sem megtenni, hogy megmutatom neki, fel tud dühíteni. A-a, az Nara rezortja, néha hallom, amikor nem túl kedvesen oszt ki embereket, de én jobban szeretek a higgadtság mintaképe lenni. Ezt nem tudják könnyen leutánozni, ráadásul így már attól hajlamosak frászt kapni, ha kicsit felemelem a hangomat, hogy mindenképp felvéssék a fejükbe, éppen mi a probléma velük. Az egyik papírnál leálltam, lassan felemeltem, majd újra elkezdtem feltúrni a lapokat, hátha találok valamit, ami igazolja a feltevésemet. Nagy nehezen megtaláltam a keresett névsort, minek hála nagy dühöngve azt is tudomásul vehettem, hogy sikeresen aláírtam pár ember papírjait a nem engedélyezettek listájáról. Remek, akkor mehetek vissza, megkeresni. De nem hiányzik a dolog...
Végül nagy sóhajtással fordultam meg, hogy mielőtt neki állok ugyanannak a listának, feljebb hangosítsam a rádiómat. Egy eléggé modern lejátszó volt, pár hete hoztam jó pár CD társaságában az emberek világából és azóta is az irodámban tartom. Eredetileg a szobámban volt, nagyrészt relaxációs célokra, de itt nagyobb hasznát vettem, ezt már egy ideje áthelyeztem. Most egy kb. gyenge rock banda számai mentek egymás után, ami jól lehiggasztott. Már hajoltam is volna vissza az iratok fölé, amikor feltűnt, hogy az ajtó előtt áll valami érdekes lélekenergia, amivel eddig biztosan nem találkoztam személyesen.
- Gyere be és óvatosan, szorul az ajtó! - szóltam ki az illetőnek, mivel kétségem sem volt afelől, hogy pontosan ide tart és nem máshova. Remélem azért beesni nem fog, egyenlőre senkivel nem történt meg egy újonc kivételével, de soha sem lehet tudni...
Vissza az elejére Go down
Viridiana Sovari

Viridiana Sovari

Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2011. Jan. 03.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 11.tiszt
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te6600/15000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (6600/15000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyHétf. Márc. 28, 2011 6:02 am

A mai nap is, mint a többi. Vagy legalábbis úgy kezdődik… Milyen jó tud lenni az, mikor az ember csak lustán elnyúlik a padlón, ahol aludt, nem törődve azzal, hogy felfázott-e, vagy, hogy miket borít ki terjeszkedésében. Jó, az eléggé ösztönző tud lenni a felkelésben, hogy ha az önző módon terjeszkedő kéz az őt viselő testre borít egy jó nagy adag hideg vizet. Hogy minek volt az, ne tőlem kérdezzétek, de van egy olyan sejtésem, hogy JouMae is benne volt a merényletben…
Természetes, hogy a víz megteszi a hatását, főképp, hogy az arcomat érte a támadás, ám mivel a mellkasomnak is jutott belőle, így először csak lustán nyitom ki a szemeimet, rebegtetem meg a szempilláimat, és gondterhelten sóhajtok egyet. Elfordítom a fejem, a konyha irányába, rövidebben oda, ahol lakótársam a legtöbb idejét tölti. Hogy minek, azt ne is kérdezzétek, gyakran főz többet a kelleténél, néha még tucatfős svédasztalt is csak egy bocsánatkéréssel tálalja. Na, nem mondom, hogy nem szeretem, mikor sokat főz… *.*
- Múltkor azt mondtad, ne fázzak meg… most meg azt akarod, hogy igen? – kérdezem unottan, lassan, Ő pedig csak kuncogással válaszol, és sütöget tovább. Nos, tényleg ott volt a helyén.
Hamarosan teljesen sikerül felfognom, ami az elmúlt 1 percben, sikítva ugrok fel, és futok egy kört a szobában, majd ledobom magamról a pizsamát. JouMae illedelmesen elfordítja a fejét, én pedig trappolva megyek a szobám felé, hogy megkeressem a ruhámat. Először lekapom a szekrényajtón lógó törölközőt, áttörlöm magamat vele, ledobom valahova, és kikapok a szekrényből egy shinigami ruhát.
Lassan, újra ráérősen húzom fel, először a bal kezem, majd a jobb, végül a hátul lelógó részt egy vállrántással a helyére teszem, összehúzom magamon, majd deréktájon megkötöm. Szuper, indulásra készen.
- Elmentem! – integetek be a konyhába kifele menet, majd kicsapom az ajtót, és kimegyek rajta.
Mit is kéne ma csinálnom… nos, igen, mintha Shiratori mondta volna, hogy meg kell látogatnom a kapitányunkat… hogy is hívják? Ááá, nem jut eszembe a neve! Tara, hogy lehetsz ilyen béna, hogy ilyet elfelejtesz? ~ Én is ezen a véleményen vagyok, vagyis, nyugi, nem csak Te tartod magad bénának. Na meg észben se szoktad megerőltetni magad… Neutral ~ Szólal meg a fejemben Oozora Okami hangja, mire én kifújom a levegőt, megállok, és arcomat a kezeimbe temetem. Hogy is mondják ezt a mostani szlengben? Facepalm… -.- Fészpalm ~ Megszólalt a csapat esze, eh, inkább maradnál csöndben! ~ Vágok vissza. ~ Végre beismered, ki az okosabb. ~
- Te is a bundádban hordod az agyad… de ha ezen múlik, megnyírlak. – sziszegem halkan, de néhányan még így is rám néznek, hogy micsoda őrült lány járkál közöttük. Megértem, bár ilyen zanpakuto mellett mit érezzen az ember? Sebaj, törődjünk bele, tudunk mi együttműködni is, ha Ő azt akarja. Gondolom.
~ Amúgy, ha még mindig nem jöttél volna rá, a kapitányod neve: Yurenai Mistique. Sőt, ha ezt is tudni akarod, akkor szeretik, ha Misty-nek hívják… vagyis, így emlékszem. Azért szerintem egy Misty taichou-t Ő is elfogad. Engem is hívhatnál néha valami megtisztelő néven! ~
Álmodozni szabad…
Inkább meg se köszönöm, a végén még elszállna magától, azt meg nem akarjuk, így is már arról álmodozik, hogy a végén még valami kapitányi rangot adok neki. Még csak az kéne. Belépek az osztag épületébe, és szinte rögtön a kapitányi iroda keresésére indulok, nem tétovázok, mint amikor a hadnagyit kerestem. Akkor jobban féltem, hogy leharapják a fejem… De ilyen kedves zanpakutóval és lakótárssal, már amúgy se bírnám sokáig „életben”, nekem úgyis mindegy. T,T
Hamar megtalálom az irodát, nem is kell túl sokat keresni. Bár, mikor megérkezek, és rámarkolok a kilincsre, kicsit habozok. ~ Talán… talán nem kéne elsietni, nem igaz? Ehehehhe… ^^” ~ Engedem el a kilincset, mire természetesen zanpakutom sóhajt egyet. De nem sikerül elfutnom… észrevett.
- Gyere be és óvatosan, szorul az ajtó! – hallok bentről egy női hangot, mire most én sóhajtok egyet.
Újra megragadom az ajtó kinyitására használt eszköz, lenyomom, és lazán belököm az ajtót. Arcom bal oldalát kezemmel takarom, ám egy idő után, pontosabban, mikor belépek, rá kell jönnöm, hogy ez nem jó taktika furcsa kinézetem elrejtésére, ezért inkább elveszem az útból. Végül is, hadd lássa, ahogy kék lángokba borul a szemem… Inkább gyorsan meghajolok, kisöpröm a hajamat az arcomból, és kiegyenesedek.
- Elnézést a zavarásért, és szép napot, Misty taichou! – köszönök neki, de a hangom elcsuklik, és halkan hozzáteszem. – Vagyis… Yurenai Mistique kapitány… hirtelen zavarban nem is tudom, hogy hívjam!
Ekkor közelebb lépdelek, és bizonytalanul megállok az asztala előtt, majd az előtte elhelyezkedő székre nézek.
- Le…leülhetek?
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzer. Márc. 30, 2011 5:03 am

Ismerkedés 1.0


Tudtam, éreztem, hogy bárki is áll az ajtó előtt, még nagyon új, és mintha kicsit csökkent is volna a lélekenergiája, meg az érzékeim is jeleztek, hogy ha nem teszek valamit, akkor egyszerűen fogja magát és elmegy. Talán ez lehet az oka, hogy még azelőtt megszólaltam, hogy bármilyen jelét is adta volna az ajtó előtt tartózkodásának. Nem is tudom, eléggé érdekes volt a helyzet, de az biztos, hogy nem fogok ezzel a kis malőrrel lebukni, hála az égnek. Kapitány vagyok az istenért, szerintem mindenki nyugodt szívvel kinézheti belőlem, hogy érzékelem a lélekenergiáját azoknak, akik elhaladnak előttem, mellettem, vagy éppen egy aprócska ajtó másik oldalán. Nem nehéz ezt a képességet kifejleszteni, akinek kicsit is van tehetsége a lélekenergia érzékelésében, előbb-utóbb megtanulja, hogy hogyan különböztesse meg a különbözőeket osztagon is belül. Én például megpróbáltam egyfajta színként érezni őket, így jelenleg az erősebb tisztekét úgy látom, ha erre jártak egyszer a nap folyamán, mint egy apró, halvány szivárványt. Nem mindegyik olyan színű, minél erősebb valakié, annál élénkebb árnyalatot vesz fel, és ez úgy nagy átlagban igaz is. Most már egy lélekenergiát simán tudok archoz kapcsolni, ha egynél többször volt a közelemben, így eléggé nem kell erre figyelnem, maximum ha tudni akarom, hogy ki merre járt, mikor az osztag ügyeit intézni. Amit most éreztem, az kicsit más volt, nem volt annyira lefokozva. Pontosabban nem volt teljesen visszatartva, amivel e lehetett mutatni, hogy még új a használója, és nem ismeri a trükköket, amikkel teljesen eltudja rejteni egy átlagos shinigami számára a jelenlétét. Persze ez egy kapitány ellen nagyon keveset ér, nekem már sikerült minimális mértékeket is megérezni, mondjuk úgy napok távlatából is. Aha, csak sajnos nem mindig volt ez sikeres megtartás is. Egy helyen ami megtalálható, azt azért követni jóval nehezebb feladatnak minősül bárki számára.
Mindenesetre a kisasszony úgy tűnik jó hatással van az én piszok makacs ajtómra, mivel ahogy láttam minden különösebb erőlködés nélkül ki tudta nyitni, ami azt illeti. Mázlista, nekem bezzeg néha nagyon csúnyán kell rá néznem és vagy hatszor próbálkoznom, hogy kegyeskedjen kinyírni. Bár, tegnap nem volt valami nehéz feladat, ami azt illeti. Lehet, hogy valaki napi jó cselekedetként megolajozta? Nem tudom, majd kiderítem, ha a válasz igen, jövök neki egy nagy köszivel, meg teszek róla, hogy a következő havi feladatokkal ne szívassák meg. Miért van nekem olyan szép érzésem, hogy ez utóbbit jobban fogja tolerálni??? Nem tudom, talán, mert általában ez meg is történik... A lány végül csak belépett, és végre kicsit rá is pillanthattam az arcára, amit el kell ismernem, kifejezetten rokonszenvesnek találtam. Persze erre a következtetésre csak azután jutottam, hogy elvette előle a kezét, addig az egyetlen felmérhető dolog rajta az volt, hogy a haja hosszú és fekete, bár sokkal csillogóbbnak tűnt az enyémnél. Biztos jó a samponja...
Egy pillanatig az arcára fókuszáltam, hátha eszembe jut, hogy már mégiscsak találkoztunk, de mivel cseppet sem tűnt ismerősnek, inkább csak elraktároztam magamban a kinézetét. Általában nem rossz a név és arcmemóriám, de ezt biztosan nem láthattam, csak esetleg a képen, ami a személyi anyagokhoz csatolva szokott megérkezni. Az biztos, hogy nem felejteném el egykönnyen, hiszen kifejezetten érdekes szeme volt a hölgynek. Nem olyan teljesen valótlan színű, mint például a rózsaszín vagy a narancssárga, hanem tengerkék, ha jól láttam legalábbis. És világított. Nem úgy, mint egy fényszóró, de határozottan kék derengés vette körül. Nem mondom, ritka kinézet, de neki jól állt, egyfajta erőt sugárzott így. Ráadásul még csodálkozni sem tudtam volna miatta, hiszen nekem is szokás a színváltás a szememnél, igaz, általában dühre reagálva alakul barnáról vörösre, és ritka látvány errefelé.
- Szerintem kanyarodjunk vissza a Misty-taichohoz, azzal jobban kijövök. - néztem rá kedvesen, miközben megpróbáltam kitalálni, ki lehetett az a kedves, aki leadta neki a forró drótot azzal kapcsolatban, hogy nem szeretem a teljes nevemet használni, és jobban szeretem, ha az osztagból mindenki a Misty becenévvel illet. Ez sem gyakori név, a becézett forma pedig egyfajta jelzés, hogy aki kicsit is kedvel, tiszteletben tartja a kérésemet. Aki meg nem, az vagy idegesítőnek tart, vagy egyike a nagy öregeknek, akik már ki tudja mióta vannak itt, és megszokták az erős férfikéz vezérelte 6. osztagot. Velük nem nagyon jövök ki, de szerintem ezen senki nem csodálkozna...
- Persze, éppen kérni akartam.... Tara, ugye? Ne haragudj, a vezetéknevedre már nem emlékszem a papírokból. - néztem rá bocsánatkérően, hiszen végre eszembe jutott, hogy nemrég kaptam meg a személyi anyagát, és tényleg frissen végzett akadémiai tanulóval állok szemben. Fogadni mernék, hogy Narával már találkozott, valahogy a hadnaggyal sokkal jobban ki jönnek ők, mint a kapitánnyal. Az mellékes, hogy az én pályafutásom nem egészen egy éve kezdődött így, előtte éppen itt voltam hiperaktív 2. tiszt. A felfogás azóta sem változott, volt olyan tisztem, aki nem is ismerte a kapitányát korábban, csak azért tudja jelenleg ki az, mert nálam voltak jelenései. - Megkínálhatlak egy teával vagy kávéval? - néztem rá vissza kedvesen, miközben két kupacra osztottam gyorsan a papírokat az asztal két sarkán, kész és alá nem írt példányokra. A névsort az alá nem írtak tetejére tettem, ott biztosan észre fogom venni, amikor befejezem a munkát ma, vagy holnap. - Bocsánat, gondolom zavar a zene, mindjárt kikapcsolom... - néztem még egyszer rá, miközben az utolsó pár, keményen összeragadni készülő lapot is külön választottam egymástól. Velem ugyan nem fognak ezek kitolni...
Vissza az elejére Go down
Viridiana Sovari

Viridiana Sovari

Hozzászólások száma : 40
Registration date : 2011. Jan. 03.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 11.tiszt
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te6600/15000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (6600/15000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 04, 2011 5:35 am

Örömmel tölt el, hogy amikor a szememet nézi, nem furcsállja, és nem is tartja furcsának, ahogy látom. Nem tart miatta kívülállónak, vagy rossz embernek, inkább úgy néz rám, mint valami rokonlélekre, vagy csak én érzem a furcsán barátságos, nyugodt légkört? Érzem, ahogy áramlik belőle a szeszélyes, de most éppen barátságos lélekenergia. Egy ilyen szűk kis irodában a falak szinte visszaverik a lélekenergiát, na, nem szó szerint értve. A lényeg, hogy azt hiszem, egyikünk se tartja furcsának, ha érzi a másik lélekenergiáját.
Vagyis… egy kapitány ül előttem, szóval Ő lehet, hogy még látja is! Vajon milyen lelkem lehet? Kékre tippelnék, hisz nem véletlen lehet Oozora Okami „sörénye” is kék. Az is az Ő folyamatosan szivárgó lélekenergiája, mint nekem a szemem… de miért szivárog, és miért nem lesz ebből nekem bajom? Azt tudom, hogy biztos nem leszek/vagyok jó megfigyelő, ha más miatt nem is, akkor itt van rá a tökéletes indok.
- Szerintem kanyarodjunk vissza a Misty-taichohoz, azzal jobban kijövök. – válaszolja, én pedig helyeslően bólintok. Most csak még kedvesebben néz rám, látszik, hogy tényleg szeretheti azt az elnevezést. ^^” Kíváncsi vagyok, vajon mit szólt volna, ha egyenesen a szemébe köszönök úgy, hogy a teljés nevét mondom. Hú… ezt megúsztam, köszi, farkaska! ~ Oozora Okami, ok? Te csak ne becézgess engem. ~
- Persze, éppen kérni akartam… Tara, ugye? Ne haragudj, a vezetéknevedre már nem emlékszem a papírokból. – néz rám immár bocsánatkérően.
Kihúzom a széket, és helyet foglalok, majd miután elhelyezkedtem, levegőt veszek. Kifújom, aztán hirtelen ránézek Misty-re, először talán kicsit ijesztő tekintettel, bár csak mutatni akartam, hogy „haha, most nem félek, pedig nem a hadnagynál, hanem a kapitánynál vagyok!”. Ezután inkább kicsit szelídebb arckifejezésre váltok.
- Tabuchi Tara a teljes nevem. – mosolygok rá.
Miután „harcoltunk” Kurodával, sokkal könnyebb mosolyogni… szinte már a zsigereimben van. Majd még párszor meg fogom neki említeni, milyen hálás is vagyok ezért. Boldogan nézek rá, azt hittem, le fogja harapni a fejemet, pedig nem, épp ellenkezőleg. Nagyon kedvesnek tűnik, az is, a tisztek meg valószínűleg csak azért terjesztettek rémhíreket, mert kikapták a kapitány egy rossz napját, és meg akartak ijeszteni. Csak ez a két ok elfogadható!
- Megkínálhatlak egy teával vagy kávéval? – kérdi, miközben a papírjait kezdi el szétválogatni.
- Teát kérnék. – válaszolom. Még mindig úgy élek néha, mint egy 16 éves… a 16 évesek pedig nem isznak kávét! Maradjunk csak a teánál. – Lehetőleg eperteát, ha nem vagyok túl tolakodó. – mosolygok rá újra, nem tudok betelni az érzéssel.
Hogy miért is kértem eperteát? Azért, mert az íze már Shiratorinál is nagyon ízlett. Mivel nagyon hasonló személyiségnek tűnnek, talán a teájuk is hasonló. Meg, ha már megejtettek egy főző órát, biztos vagyok benne, hogy a teát is kipróbálták különböző módszerekkel.
- Bocsánat, gondolom zavar a zene, mindjárt kikapcsolom... - Eddig fel se tűnt a zene, de most így jobban belehallgatva ez még nagyjából az én szintemen van. Zenei téren eleve mindenevő vagyok, szóval nem kell aggódni ez iránt.
- Egyáltalán nem zavar! Sőt, még több hangulatot visz az irodába, meg a beszélgetésbe! Persze, ne értse félre..
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzomb. Ápr. 09, 2011 7:44 am

Ismerkedés 1.0



Nem tudom miért, de valahogy mindenki annyira félve lép be az irodámba, hogy kezdem azt hinni, én vagyok a két lábon járó kísértet. Pedig ez nem igaz, ami azt illeti, nagyon ritkán szoktam magamat felhúzni, legtöbbször egyszerűen csak akkor teszem meg, ha valami komolyabb hülyeséget csinálnak, de akkor is csak büntetek, nem én vagyok az, aki a tettlegességig fajul, vagy éppen aki miatt szerencsétlen tisztjei a gyengélkedőn kötnek ki dobhártya problémákkal. Ez nagyon nem rám vall, valami miatt mégis elég csúnya hírem van a tisztek között, és ezt általában csak azzal tudom megcáfolni, hogy valakivel leállok beszélgetni, vagy kedvesen fogadom, mikor az irodámba jön. Most éppen Tara az, aki idetévedt, és bár éppen picit morcos vagyok a papírok miatt, nem fogom elküldeni. Ezek a monoton szövegek ráérnek, de nagyon, különben is, nekem mindig fontosabbak voltak a személyes tapasztalatok, mint a leírások, így egyszerűen könnyebb dolgom van nekem is, meg mindenki másnak is, ha elbeszélgetünk egyet. Talán ezzel még egyszer ebben az évezredben sikerül azt is elérnem, hogy ne higgyenek kegyetlennek meg lelketlennek, hanem egy egyszerű kapitánynak, akinek néha lehet rossz napja, és olyankor kell csak messzire kerülni. Már amennyiben itt van, jó szokásom ugyanis olyankor lelépni, hogy feleslegesen ne tegyem tönkre a saját és a mások idegrendszerét jóvátehetetlenül. Elvagyunk nélküle, és ezt mondhatom mindenki nevében szerintem nyugodt szívvel...
Közben viszont elfeledkeztem a nagy gondolkodásban Taráról, szerencsére csak pár pillanatra, mert azonnal fel tudtam mérni, hogy pontosan annyi idő esett ki a tudatomból, ami egy átlagos embernek a leüléshez kell. Legalábbis éppen bólogatva indult el a szék felé, miközben megegyeztünk a Misty megnevezésben, most meg már itt ül éppen előttem. Szuper, csak én tudok ilyen szeleburdi lenni néha, de nem bánom, legalább nem tűnök ettől bogarasnak. Oké, akkor hol is tartottunk a beszélgetésben? Ja, igen, a vezetéknevét kérdeztem, mivel arra nem emlékeztem túl jól, és éppen közölte velem. Tabuchi, valamiért piszok ismerős nekem ez a név. Nem tudom pontosan honnan, de az, és most legszívesebben fejbe vágnám magamat, amiért nem ugrik be, hogy honnan jött. Mindegy, szerintem egyszerűen csak valamelyik papíron olvastam, de az megint jó kérdés, hogy hol. Nem a szabadságolásiakon volt, de ezen kívül én a közelmúltban csak a taglistát néztem. Oké, ha ott volt, akkor miért van olyan fura érzésem?
- Tabuchi Tara? A vezetékneved ismerős, tuti olvastam már valahol, de nem ezzel a keresztnévvel. Nincs véletlenül rokonod az osztagnál? - tettem fel a kérdést elgondolkodva, hiszen most már biztos voltam benne, hogy az egyik névlistán volt rajta. Csak azt nem tudom melyiken. És ilyenkor bezzeg még a hiperaktív kardszellemem sem hajlandó segíteni, hogy rájöjjek. De kedves. Úgy tűnik neki is csak akkor szokása felbukkanni, ha semmi szükség rá. Látom nagyon fogom szeretni ezért a jövőben is...
- Epertea? Azt hiszem pont abból van is. - jegyeztem meg, miközben felálltam és a sarokban lévő kis tálalópulthoz léptem. Nem túl nagy, de szépen elvegyül a berendezés között, így remekül hasznosítható. Az elektromos vízforraló pedig, amit nemrég szereztem be, kifejezetten hatásos, ha gyorsan akarok valamilyen meleg italt készíteni. Hiába, az emberek nagyon hatásos kis eszközöket tudnak kitalálni, hogy az életüket megkönnyítsék, én meg a legnagyobb örömmel veszek párat kölcsön tőlük, hogy a sajátomat korszerűsítsem. Elvégre a kor nem minden, és ha valaki nem ragad le a múltban, jó adagot letagadhat, ami nekem nem árt meg. De közben sikerült is előhalásznom a kedvenc rózsamintás teáskészletemet, meg egy adag eperteát is. Én nem vagyok epermániás, inkább a citromfű, de úgy tűnik, a legtöbben azok. - Fogadni mernék, hogy Naráról ragadt rád az epermánia. - jegyeztem meg közben, hiszen tényleg ő volt az, aki az egész osztagot megfertőzte a tea és torta szenvedélyével. Mondjuk nem is baj, inkább sütni próbáljanak, mint egymást kinyírni, ha hobbiknál tartunk. Ráadásul az eredményekkel néha engem is megajándékoznak, ami nem is rossz, mert a konyhában hihetetlenül tehetségtelen vagyok, így viszont egyhamar nem fogok kifogyni az apró süteményekből is társaikból. Most is kitettem egy tálra belőlük, majd a vizet átöntöttem egy kedves, a szetthez illő teáskannába. Ha már lúd, legyen kövér, tessék szépen harmonizálni a részeknek. - Parancsolj! - pakoltam az asztalra az egészet, úgy, ahogy van, egy kis tálcán. Ellesz ez itt, ha meg ráömlik a papírokra, nekem annál jobb, írathatom újra...
- Sejtem mire gondolsz, a zene nyugtat... - jegyeztem meg, hiszen szegény kislány majdnem belesült a szövegébe. Nyugodjon meg, nem szándékozom komolyabban leharapni a fejét miatta, velem is fordult már elő, meg amúgy is, ez a kis pörgés elveszi a figyelmet az egyhangúságról, ami egyébként jellemző lenne bármilyen irodára. Márpedig az enyém ne legyen uncsi, jobb az állandó mozgás...
Vissza az elejére Go down
Yamasaki Shizuka
3. Osztag
3. Osztag
Yamasaki Shizuka

nő
Aquarius Pig
Hozzászólások száma : 187
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában Anaot üldözve / a Raizer főhadiszálláson / a 3. osztag területén
Registration date : 2011. Feb. 06.
Hírnév : 36

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te30900/45000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (30900/45000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyKedd Ápr. 26, 2011 4:45 am

Kellemetlen vendég
Erre a válaszra kifújom magam. Micsoda megkönnyebbülés, hogy nem a kapitányhoz beszélek. Kedves ez a lány, ráadásul még teát és sütit is kapok. Egyértelműen jóban leszek vele a jövőben. Mit is mondott Misty a neve? Szép név, de nem hiszem, hogy ez a teljes neve. Vajon mért nem árulja el? Felém nyújtja a kész teát, elfogadom és mivel a jó modor nem hagyott el teljesen, megköszönöm. Érdeklődve hallgatom a könyvéről tartott beszámolóját, bár az ilyen könyvek engem nem érdekelnek, de nem szeretném megbántani. Szerencsére nem ő a kapitány, legalábbis ezt mondta. Úgy látom mintha a nevem szeretné mondani, ekkor rádöbbenek, még el sem árultam neki hogy hívnak.
- Ömm… A nevem Yamasaki Shizuka és ennek az osztagnak a harmadik tisztje vagyok. Neked mi a rangod? Hogy-hogy ilyen irodád van?- Kérdezősködök tovább, közben kérek még egy teát és a sütis tál felé nyúlok. Mi a fene, nem találok benne sütit, pedig tapogatózok rendesen. Odaemelem a tekintetem és szomorúan konstatálom, a süteményestál üres lett. Leizzadva felnézek Mistyre.
- Bocsánat, de nem figyeltem eléggé és a sütid.. ano… Elmenekült ^^” – Hogy hiteles legyen az alakításom még vállam is megvonom tanácstalanul, mondjuk nem hinném, hogy komolyan veszi ezt a magyarázatot.
~ A valóság az, hogy egy falánk dög vagy! ~ Ribbon-chan mint mindig, most is hozzáteszi az eseményekhez a magáét. Bár talán van benne valami. A szobában néhány perces csend következik. Üldögélek, kalimpálok a lábammal és iszom az újonnan kitöltött teát. Tovább nézelődök, mindent szemügyre veszek, hátha találok valami érdekeset. Az egyetlen dolog, ami megfogja a fantáziám egy könyvespolc, ahol Misty a könyveit tartja.
- Szabad?- kérdezem a könyvespolc felé biccentve. A választ ismét nem várom meg, felkelek és odasétálok a könyvespolc elé, majd a könyvek címeit kezdem olvasni. Érdekesebbnél érdekesebb könyvek. Véletlenszerűen leveszek egy könyvet a polcról, és kinyitom valahol, majd beleolvasok. Unalmas résznél nyílt ki, így inkább visszateszem és leülök a helyemre.
- Meg tudnád mondani, hol találom a kapitányom? Illene bemutatkoznom neki is, és már kitaláltam,mit fogok neki mondani. Érdekel? – Mély levegőt veszek, megköszörülöm a torkom és belekezdek. Illetve belekezdenék, ha nem felejtettem volna el mit akartam mondani, így csak egy „ömmm” jön ki a számon, majd keresni kezdek valamit a zsebemben.
- Hol van? Tudom, hogy itt hagytam. – Egy cetlit rántok elő, melyen sokszor áthúzott szöveg, sok hiba és firka található, elolvasom egyszer és ismét belekezdek a monológomba.
- Khmm… Tehát… Nagyon örvendek kapitány. A nevem Yamasaki Shizuka és az ön harmadik tisztjeként vettek fel. Úgy gondolom igen fontos, hogy mint harmadik tiszt kellőképpen megismerjük egymást, remélem itt tartózkodásom alatt a hasznára leszek. – Mondandóm végét egy meghajolással zárom, majd reménykedve felnézek.
- Ugye tetszett? Szerinted a kapitány is értékelni fogja, remélem. – Mondom lelkesen, közben lehörpintem az utolsó korty teám, a csészét pedig az asztalra helyezem és várom Misty válaszait, főleg a kapitányra irányulóan.

// Bocsánat a nagyon kései válaszomért. Remélem nem vagy mérges ><"" //
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyPént. Ápr. 29, 2011 9:49 am

Kellemes meglepetés - Shizuka


Hm, nem mondom vicces egy helyzet alakult itt ki. Nem, egyáltalán nem zavar, hogy a kislány szó szerint bezuhant az ajtómon, nem egyszer történt már ilyen, főleg amikor volt kedves az a nyavalyás tolózár magától beakadni, de most először van olyan, hogy valaki azt sem tudta hirtelen, hova is sikerült érkeznie. Hát, nem baj, ha már egyszer így esett, anyám milyen lapos vicc, de jobb szót nem tudok, biztos vagyok benne, hogy az eredménye sem lesz semmi. Főleg ha végre tekintetbe vesszük, hogy a kedves kislány nagyjából annyira lehet új, mint a papírok, amelyeket reggel kaptam meg. Vagy nem is annyira, a neve alapján a frissen kinevezett harmadik tisztemnek sikerült végre ide érnie, bár még mindig nem mondható el, hogy magától esett be. De most ezen nem akadok fenn, tekintve, hogy már nagyon komolyan fontolgattam, hogy visszaléptetem, ha továbbra is kapitányfóbiája lesz. Oké, akkor egy újabb ember kipipálva, és most döbbentsük le szegény lányt kicsit, mivel szemmel láthatóan annyira izgult, hogy nem figyelt arra, amit mondtam. Pedig nem hazudtam neki, hiszen annyit mondtam, hogy ez nem a szobám, és ez igaz is, mivel én hálószobát értek szoba alatt, és az egészen biztosan nem itt van, hanem a másik oldalon. Ez kérlek szépen csak iroda, de neki biztos nem esett le. Oké, attól még inkább nem piszkálom tovább, hanem őszinte leszek vele.
- Bocsi, kicsit nehezen fogalmaztam meg, hogy mi is a rangom... - válaszoltam neki mosolyogva, és oké, mégis tovább szívattam picit még, majd egyszerűen leültem a székembe és bele kortyoltam a teámba. Kicsit még igaz, hogy meleg volt, de azt nem lehetett róla elmondani, hogy égetett volna, és legszívesebben csak tartogattam, hiszen kellemesen melegítette a kezemet. Ja, és persze a bögre mögé el tudtam rejteni a mosolyomat is, miközben Shizuka megemésztette a mondandómat. Remélem azért sokkot nem fog kapni szegény...
- Semmi baj, én nem vagyok édesszájú. - mosolyogtam rá ezerrel, hiszen annak a sütinek ma mindenképp el kellett volna tűnnie, különben erősen aggódnék a kiszáradása miatt is. Nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy még nyugodtan elő szedhetem a többit is, amit már jó pár napja itt tárolok, szerintem egészen biztosan eltűnne. De azért jobb, ha közben figyelmeztetem is, hiszen nem tudom, mennyire szereti a frisseket. Remélem nem annyira válogatós, mint én, és szívesen eltünteti ezt is. - Ha akarod megeheted a többit is, de félek azok már kicsit megszáradtak. - mondom, miközben egyszerűen csak fogtam és előkaptam a többit is. Ez száraz sütemény, tovább eláll, de 5 napnál tovább ezt sem vagyok képes rendesen tárolni, utána olyan érzésem van, mintha romlott lenne. De addigra már legalább biztosan el tud fogyni a fele, sőt néha egy napot sem él meg az egész.
- Csak nyugodtan... - jegyeztem meg mosolyogva, amint ő becélozta a könyvespolcot. Na, ott aztán minden van, attól függően, éppen mit olvasok. A komoly tudományos értékelésektől kezdve, keresztül a pszichológiai könyveken, leírásokon, novellákon és regényeken, egészen a versekig szinte bármiről lehet ott találni könyvet. Hiába, mindenevő vagyok és a hangulatomtól függ, éppen krimit vagy valami fárasztó tudományos írást akarok olvasni. Nem rossz kis magánkönyvtár, ha az ember jobban megnézi, még pár mangát is talál benne, persze kizárólag teljes sorozatokat. Nem baj, elvan az ott, a szobámban nem szoktam tárolni azokat, amelyeket elég gyakran lapozok, hiszen az időm nagy részét itt töltöm.
- Persze, hogyne érdekelne! - kiáltok fel vidáman, miközben próbálok nem nevetni azon, hogy megint mennyire csúnyán becsaptam. Oké, most már ideje lenne nekem is válaszolni a kérdéseire, de eddig olyan jól szórakoztam, hogy nem bírtam abbahagyni a dolgot. Ráadásul most már ezt hagyni fogom neki, hogy végig mondja, hiszen nagyon érdekel, ki mennyire néz karót nyeltnek éppen.
- Szerintem nem, hiába ez a hatodik osztag, a kapitány nagyon nem szereti a szabályokat és ezt a fajta illemet... - jegyzem meg csendesen, miközben próbálok nem feltűnően nézni a papírra, ahol egy eléggé érdekes macskakaparással fel van tüntetve, hogy mit akar mondani. Hm, azt hiszem ő se gyakran fog írásbeli feladatot kapni, a kódfejtés nem az erősségem. Bár sokat javult mióta itt hadnagyoskodom. - Ezt már csak tudom, éppen őt nézed. - néztem rá kedvesen, remélve, hogy elég érdekes vagyok ahhoz, hogy most ne vágjon vissza a tisztelettel teli képhez.

//Semmi baj, nekem sem erősségem a pontosság//
Vissza az elejére Go down
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19200/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19200/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzer. Júl. 20, 2011 11:30 am

Találkozás a kapitánnyal

Tegnap végre szólt Shiratori-sama, hogy a taichou már jobban ráér, ezért most már mehetek hozzá bemutatkozni. Az osztagba kerülésem oda várok rá, hogy megismerkedjek a kapitánnyal, hiszen ő Shiratori-sama társa a vezetésben. De persze nem csak ő a társa, én is sokat segítek Shiratori-samának a munkájában, szóval én is az vagyok. És az egyik társnak meg kéne ismernie a másikat, szóval ezért van erre szükség. Nem kell megkedvelnem, mert elég annyit tudnom, hogy nem akarja bántani Shiratori-samát. Bár, ha már hadnagyának fogadta, akkor nem válna előnyére, ha azt tenné, de ennek ellenére én megpróbálom megtudni lenne-e rá egyéb oka. Ennek kivitelezésére pedig el kell játszanom, hogy jóban szeretnék vele lenni.
Éppen ballagok célom felé a folyosón, miközben tervemet szövögetem. Már minden elképzelhető lehetőséget számításba vettem, valószínűleg alaptalanul, amikor elmegyek a kertbe vezető ajtó mellett. Ekkor hirtelen egy briliáns ötletem támad, amivel talán lekenyerezhetem a kapitányt. Virágok. A virágokat mindenki szereti, főleg a nők. Ezért kifutok a szabadba és előrántom a zanpakutoumat.
- Haero, Haru no Nanakusa! – aktiváltam kardom shikai-át, majd vágtam egyet a földbe. Ezután pedig elgondolkoztam, hogy milyen virág is legyen, amit adok a kapitánynak. Mivel egy pár perces gondolkozás után sem jutottam előrébb, ezért ráhagytam Harura a dolgot. Nem kellett sokat várnom, hiszen ezek gyorsan növő virágok, és már bújtak is ki a földből. Tulipánok voltak, ami jó választás, hiszen a nőiességet jelképezik. Néhány pillanatig csodáltam őket, majd szép finomat levágtam őket és összefogtam egy szép csokorba. Így már minden összeállt a „Legyünk jóban a kapitánnyal” hadművelethez.
Visszamentem a folyosóra és folytattam az utat a kapitányi iroda felé. Boldogan már-már szökdécselve haladtam előre célom felé. Oda érve az ajtó elé, megálltam egy pillanatra, nagy levegőt vettem, hiszen egy számomra ismeretlen személlyel találkozok, és én nem vagyok valami jó, új ismeretségek kötésében. Végre bekopogok az ajtón, majd a kapott engedélyre benyitok. A csokor virágot a hátam mögé rakom, mivel ez meglepetés lesz és előtte bemutatkozok meg minden. Belépve előveszem a legszebb mosolyomat, néhány lépés után pedig megállok, hogy letudjam a formalitásokat.
- Jó napot! Shiranui Haruki szolgálatra jelentkezik. Haruki az osztag 4. tisztje és bemutatkozni jött a taichouhoz. – mutatkoztam be és közöltem érkezésem okát, majd meghajoltam, közben persze figyeltem, hogy még rejtve maradjon a csokrom, még erre a rövid időre még át nem adom. A meghajolás után odamentem az asztalhoz és végre előrántottam a hátam mögül a virágcsokrot.
- Haruki kedveskedni akar a kapitánynak. – nyújtom át a taichounak ajándékát egy még mosolygósabb mosollyal az arcomon. Szerintem eddig egész jól ment a dolog, legalábbis, ami tőlem telt azt megtettem, remélhetőleg a továbbiakban is megfelelő lesz, amit csinálok.
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyCsüt. Júl. 21, 2011 1:20 am

Nara fangirl terítéken - avagy találkozz Harukival



Már jó ideje kicsit felhalmozódott a munkám, hála az állandó futkározásnak meg a mindenféle feladatoknak, így egy hete nagyjából bármennyire is ellenemre volt a dolog, kénytelen voltam belevetni magamat a papírmunka gyötrelmeibe. Furcsa, amikor még minden nap megcsináltam egy adagot, nagyon bántam, hogy nem lehet ezt egyszerre letudni, azt hittem, sokkal könnyebb dolgom lenne, ha felváltva csinálnám a munkát és hosszabb ideig. Nos, ez most csak összejött, hála a nyári problémáknak, de nagyon is megbántam a dolgot. Most már minden nap szenvedhettem az irodámban, aminek egyetlen jó tulajdonsága az volt, hogy direkt nem a nap felőli oldalra lett rakva, valamint alaposan be lehet árnyékolni, de még így is elég nehéz elviselni a hőséget. Nem tudom ki volt az a nagyon okos ember, akinek kedve támadt kitalálni, hogy a shinigamik hivatalos egyenruhája fekete legyen, de most a legszívesebben kiállítanám az alkotásában egy tér középére és megnéznem, hogy meddig bírja. Fogadni mernék, hogy nem húzza túl sokáig, de ebben nem vagyok annyira biztos. Lehet, hogy valaki olyan volt a megalkotó, akinek éppen elég lélekenergiája van hozzá, hogy rá ne legyenek ilyen kis részletek hatással, mint például a meleg, de szemmel láthatóan arra nem gondolt, hogy a nála gyengébb tisztek messze nem fogják ilyen jól tűrni a körülményeket. Még én is nehezen bírom, ha hosszabb ideig kell dél körül kinn tartózkodnom, pedig kapitányként sokkal jobban bírom az ilyen körülményeket, mint bárki más, ráadásul pedig ott van az a szép fehér haori is, ami legalább nem játszik gyűjtögetőset, miközben a napfényt próbálom elkerülni. Na, azt hiszem mégiscsak lesz előnye annak, ha én most pár napig még kényszer bennmaradáson vagyok, mivel legalább nem kell élveznem a harminc feletti fokokat. Ráadásul pedig, ha kell, most is le tudom magamat foglalni, hogy ne érezzem ezt a helyet annyira fülledtnek, pár embert már így is sikerült rávennem, hogy unatkozás esetén legyen olyan kedves és sétáljon már be hozzám, hátha kicsit a beszélgetéssel rá tud venni, hogy kicsit gyorsabban dolgozzam. Furcsa, nem igaz?
A legtöbben egyszerűen a nyugodt környezetben tudnak dolgozni a leghatékonyabban, hiszen akkor semmi nincs, ami el tudná vonni a figyelmüket és teljes mértékben tudnak a leírtakra koncentrálni. Velem nem így van, én csak akkor pörgök, mikor egyszerre kismillió dologra tudok figyelni, hiszen akkor nem akadok fenn olyasmiken, mint például az olvashatatlan kézírás, meg az elvétett szótagleírás. Különben most nincs semmilyen problémám, hála annak a kedves kis cédé lejátszónak, amelyet pár hónapja szereztem még Karakurában. Vidám dolog, le tud foglalni, miközben gyorsan átsiklok a szövegek felett, hiszen lassan már teljesen megszokom a tagok fogalmazási stílusát, és tudom, hogy nagyjából milyen címszavakat kell ahhoz keresnem, hogy tudjam, pontosan mi történt. A legjobban pár hölggyel jövök ki, akik képesek rá, hogy röviden és tömören fogalmazzanak, ugyanakkor még olvasható az írásuk is. A legrosszabbak az újonc férfi tagok, az ő írásuk nem éppen jól olvasható, ráadásul kitelik tőlük, hogy csak címszavakban közlik mi történt, utána az embernek jószerével történésznek kell lennie, hogy kitalálja, mi is volt az események pontos leforgása. Arról már régen leszoktam, hogy megpróbáljak több embertől is jelentést átnézni, így újabban ha probléma van, akkor elő a pokollepkét és hívjuk elő a tagot, hogy magyarázza már el, mit jelentenek egyes dolgok a szövegében. Most is legszívesebben megtenném, hiszen éppen itt az ideje, hogy megbeszéljem valakivel, öt sor leírással nem fogok megelégedni, de ezt nem ártana későbbre halasztani, hiszen Nara nemrég szólt róla, hogy valamilyen új tag ma fog beugorni egy bemutatkozásra. Nos, örülök, hogy megteszi, ha minden igaz, az új negyedik tiszt fogja itt tiszteletét tenni. És szerintem meg is érkezett, legalábbis a kopogás és az idegen lélekenergia ezt jelzi szerintem.
- Szabad! - szólok ki hangosabban, miközben kinyílik az ajtó és egy fiatal, barna hajú lány lép be rajta. Furcsa, őt már láttam korábban Naránál az osztagban, de nem tudtam, hogy ő az új tiszt. Mindegy, most már itt van és szemmel láthatóan nincs problémája a formális bemutatkozással sem. Milyen pech, hogy nekem van és nem bírom, mert ha sokáig folytatja még, hogy a harmadik személyben beszél magáról, akkor komolyan meg fog szerintem a fejem tőle fájdulni. Legalábbis erre fogadni mernék. Mindenesetre mielőtt még komolyabban szóvá tehetném a dolgot a kislány szépen az asztalomhoz jött majd átnyújtott egy csokor virágot. Hogy mi? Először szép nagy szemekkel bámultam a csokorra, hiszen eddig nem nagyon volt szokás errefelé hozni őket, meg egyébként is jobban szeretem, ha azok a szerencsétlen virágok maradnak cserépben, vagy a földben, mert bármilyen gondosan is járunk el velük, levágva előbb-utóbb elszáradnak, és ez szomorú. Mindenesetre szépen átvettem a csokrot és zavartan néztem közbe, mert nem hiszem, hogy tartanék én vázát az irodában. Szerintem még a szobámban sem fogok találni sokat, hiszen épp elég virág nekem az, amelyek az ablakom alatt nyílnak rendszeresen. Már amikor a macskám nem tapossa ki, de ezt akkor sem fogom visszautasítani, szerintem van egy magasabb üvegtál a kis pulton, ideiglenesen azt kinevezem vázának. - Nagyon köszönöm a virágokat Haruki, gyönyörűek. Azért én is bemutatkozom akkor, Yurenai Mistique vagyok, a kapitányod. Amennyiben nekem is megfelel, szeretnélek rá megkérni, hogy tegezz a jövőben... - válaszoltam neki, miközben felálltam, hogy előhalásszam azt a vázát, hátha sikerül belevarázsolni a csokrot. Ha meg nem, akkor majd egyszerűen átviszem a szobámba...
Vissza az elejére Go down
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19200/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19200/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzomb. Aug. 06, 2011 8:55 am

Találkozás a kapitánnyal

Beléptem a kapitány irodájába nagy mosollyal az arcomon, láttam, hogy épp a munkáját csinálja, de ennek ellenére én meghajoltam és bemutatkoztam. Ha Shiratori-sama azt mondta, hogy most jöjjek ide, akkor annak úgy kell történnie, még ha a kapitány mást is szeretne. Szétnézve nem láttam semmi figyelemre méltót, az elrendezés se tetszik, az egész nem az én stílusom, Shiratori-sama irodája sokkal szebb. Még ha nem is álom iroda, már meg van tervezve, hogy milyet szeretne, ha lesz rá elég pénze. Az aztán szép lett, nem is lehetett volna szebbet tervezni. Ezt el is lehetett várni Shiratori-samától, hiszen ő tökéletes.
Amint közelebb mentem a kapitányhoz, hogy átnyújtsam neki a virágokat, amiket nagy gonddal készítettem neki, ő csak ámult és bámult. Nem tudom mi volt vele, olyan volt, mint aki még sosem látott virágokat ezelőtt. Egy ideig csak nagy szemekkel nézett, majd végre elvette a csokrot tőlem. De utána sem változott sokat a helyzet, még mindig csak nézett, de most nem egy helyre, hanem mindenfelé az irodában. Lehet, hogy keresett valamit, ami a virágok esetében általában egy váza szokott lenni. Nem tudtam, hogy vannak olyan nők, akik nem rendelkeznek egy vázával, ez olyan alapfelszerelésnek tűnik nekem egy nő irodájába. Még Shiratori-sama irodájában is van, mondjuk én vittem oda, de akkor is van, és minden harmadnap cserélem benne a virágot, hogy változatos legyen. De sajnos nem tudtam az asztalra rakni, mert onnan biztos le lenne lökve a sok irattól, viszont találtam neki egy jó helyet az egyik polcon, ahova pont odasüt a nap.
- Rendben. – válaszoltam Mistique kapitánynak, aki egy-két perc után végre meg is szólalt, amiben arra kért, hogy tegezzem és megköszönte a virágokat, legalább ebben nincs hiba. Közben meg fölállt és nem mondta, hogy leülhetek-e az egyik székre. Szerintem ezt illik mondani, ha egy új személy jön hozzánk, aki nem tudja, hogy itt mi a szokás. Ebből is látszik, hogy elméletileg én nemes vagyok és tudok ilyen dolgokról és nem mellesleg le akartam ülni.
- Haruki helyet foglalna az egyik széken, ha szabad? – vettem kezembe az irányítást, mert eddig sürgölődtem Shiratori-samánál és egy cseppet elfáradtam. Plusz egy beszélgetést nem szeretnék végigállni, ezért hát helyet foglaltam az egyik széken és megvártam, amíg a kapitány is helyet foglal és abbahagyja a virágokkal való bajlódást. A virágokról jut eszembe, az én virágaim nem egyszerű virágok, mint azt már tudni lehet, de ez is elvan vízben és napfénynél és talán még így is növik egy kicsit. Ezt még lélekenergiával is éltethetjük, hiszen abból nőtt ki. A legjobb persze az én lélekenergiám, de másé is megteszi, azonban nem mindenkié. Például Shiratori-samáé sajnos nem jó, mert neki jég elemű, ami nem tesz jó a virágnak és egy tűz elemű se lenne jó. Viszont, ami kompatibilis a növényekkel az mind megteszi. És nem mellesleg ebből a virágos ajándékból legalább megnézhetem, hogy mennyire törődik a taichou a növényekkel. Hiszen majd néha benézek valamilyen ürüggyel és megláthatom él-e még a virág. Bár ez tovább kitart, mint egy normál virág, de ez is elhal, ha nem foglalkoznak vele. Na, de ezt félretéve megkezdődhetne már végre a kifaggatásom, vagy ami ilyenkor szokott lenni.
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzomb. Aug. 13, 2011 6:24 am

Nara fangirl terítéken - avagy találkozz Harukival



Az irodámban a szokásos enyhe káosz van, amely a munka idő alatt mindig is jellemző volt rám, hiszen az asztalon a saját logikámnak teljesen megfelelően, de mindenki már számára eligazodhatatlanul vannak egymásra pakolva az iratok kisebb-nagyobb halmokba. Mindig is volt ilyen nálam, tekintve, hogy a papírmunka az a feladat volt, amit nem nagy örömmel, igazság szerint leggyakrabban a fogamat szívva végeztem el, de legalább pontosan és hiba nélkül ment. Talán ennek is köszönhetem, hogy az osztag irataiba még egyetlen ellenőr sem volt képes semmi miatt belekötni, hiszen mindennek megvolt végül a maga helye, ahol én meg tudtam találni és hosszú időre visszamenőleg be is mutatni. Oké, nagyjából pár év, maximum három, amit én fel tudtam volna mutatni ide és egy másik helyiségbe felhalmozva, hiszen ez volt az az idő, amelyet az osztagnál töltöttem és bár, még mindig biztos vagyok benne, hogy az elődjeim is jó munkát végeztek, sikeresen ezeket a papírokat elrakattam a pincébe, ahol ma már elég nehéz lenne őket megtalálni, tekintve, hogy nekik nem volt erősségük a rendszerezés. Nem mintha az én rendszerem olyan kiismerhető lenne, a tisztek személyes anyagai és saját maguk által kitöltött kérdőívek soha nem kerülnek be például a gyűjtőládákba, hanem maradnak az asztalom egyik fiókjában, amely elég mély, még a fizetési papírok bekerülnek a számlák és a bejövő pénzösszegek mellé és az összes többi is fő témakör szerint kerül elrendezésre egy elméletileg tűzbiztos szobában. Vagyis remélem, hogy tényleg az, nagyon kár lenne azokért az aktákért, ha megsülnének, tekintve, hogy ezekből egy kilónyi, lazán ötszáz oldalas összeállítás eddig mindig elég vaskosnak bizonyult ahhoz, hogy elhallgattasson embereket. Legutóbb már a kapitányi gyűlések is bőven elég volt nekem ezt kirakni magam elé, hogy a szokásos témáknál szépen kihagyjanak a rossz munkát végzőek sorából, mivel bizonyítják, hogy én igenis tartom magam az általuk megszabott keretekhez, még akkor is, ha erőseb kaparom a felső határait. Na, ma például egy ugyanilyen akta is hever az egyik polcra kitámasztva, ránézésre úgy 750-800 oldalas terjedelemmel, amely eddig sikeresen eltakarta az egy szem vázát a szobában. Persze nem volt olyan ügyes a kis aranyos, hogy csak úgy eltűnjön, így is sikerült nem egészen fél perc alatt a nyomára akadnom, majd szépen megtöltenem egy kevés vízzel a kristályos üveget. Nem mondom, szépen néznek ki a virágok, biztonság kedvéért az ablakpárkány egyik szélesebb részére le is pakoltam őket, miközben hallottam Haruki kérdését is.
- Csak nyugodtan, erre nem kell engedélyt kérned külön! - pillantottam felé mosolyogva, miközben igyekeztem napirendre térni a viselkedése felett. Nem mondom, meglepett, hogy egyfolytában harmadik személyben beszél magáról, de ki vagyok én, hogy emiatt felelősségre vonjam? Ha ez az ő egyénisége, hát egészségére, de Nara igazán figyelmeztethetett volna, hogy néha kicsit nehezebb a szokásosnál szót érteni a lánnyal. Vagy megtette és csak én nem emlékszem? Nem, ilyeneket nem szokásom elfelejteni, ráadásul pedig nem is beszéltünk annyit, hogy ne tudnám minden szavát felidézni, és egészen biztosan nem utalt nekem semmi ilyesmire. Rendben, ettől még nem fogok kétségbe esni, fogtam már ki nála nehezebb esetet is, mégis itt vagyok, akkor elő a szokásos kedves viselkedést, ami eddig is nagyon sokat segített nekem. - Esetleg megkínálhatlak egy kávéval vagy teával? - néztem rá mosolyogva, miközben megint sikerült elővarázsolnom a szokásos tálca sütit egy kis szekrényből. Esküszöm, egyre többször áldom az eget, hogy egyes barátnőim komolyabban veszik a munkámat, mint én és mindig megjelennek a házi édességekkel. Nagyon jó cukrász pár, ezek a száraz és mogyorós kekszek pedig a specialitások közé tartoznak, így nyugodt szívvel kínálok velük mindenkit. Nem én csináltam, az már fél siker, a másik fele meg az, hogy eddig a legválogatósabb tisztek sem panaszkodtak rá, csak óvatosan megkérdezték, kinél lehet őket beszerezni. Nem csodálom, hogy érdekelte őket, a legtöbben egyszerűen tudják, hogy én ilyen remek konyhaművész nem vagyok, és ezek túl jól sikerültek ahhoz, hogy boltban kaphatóak legyenek. Ez van, engem nem zavar a dolog, amihez nincs tehetségem, azt nem fogom egyszerűen erőltetni...
- Mesélnél magadról közben pár dolgot, amit fontosnak tartasz elmondani? - néztem rá kedvesen, hiszen nem nagyon szeretem újabban a főnök kérdez nevű rendszert, hiszen ezzel gyakran vakvágányra jutok csak. Inkább újabban megkérem a tiszteket, hogy ők maguktól mondják el, amit fontosnak tartanak, ilyenkor sikerül általában a számomra jelentős dolgokon kívül olyan háttér információkat is szereznem, amit nem biztos, hogy maguktól is ekkora örömmel mondanának el, meg nekem valójában eszembe sem jutna rákérdezni. Na, meg a fogalmazási módjuk is árulkodik arról, hogy mit várnak el elsősorban maguktól, másod sorban pedig tőlem, így sokkal könnyebb harmonikus kapcsolatba kerülnöm velük.
Vissza az elejére Go down
Shiranui Haruki
9. Osztag
9. Osztag
Shiranui Haruki

nő
Taurus Dragon
Hozzászólások száma : 105
Age : 24
Tartózkodási hely : Shiratori-sama mellett
Registration date : 2011. Jun. 23.
Hírnév : 13

Karakterinformáció
Rang: 4. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19200/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19200/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyHétf. Aug. 29, 2011 1:20 am

Találkozás a kapitánnyal

Amikor először elképzeltem, hogy milyen is lehet az osztag kapitánya, úgy képzeltem, hogy olyan lehet, mint Shiratori-sama. Kedves, segítőkész és törődik a tisztjeivel, csak éppen tudtam, hogy egy nőről van szó, szóval hozzáképzeltem a nőkre jellemző tulajdonságokat. Az anyai törődést, a nőiességet, kecsességet, bájosságot és mindent, ami egy nőt igazi nővé tesz. Eddig azonban ezekből nem sokat láttam, szóval egy kicsit összetörtek az ábrándjaim.
Most is éppen kereső expedíción van és nagyon kutat valami után az iroda polcain. Közben pedig észre se veszi, hogy én itt állok és várok, hogy végre mondjon nekem valamit. De ekkor végre megtalálta, amit keresett. A váza volt, amibe az én gyönyörűséges virágaimat akarta rakni. Ebből a kis keresésből legalább azt megtudtam, hogy nem valami rend mániás vagy legalábbis nem tudja, hogy mit hova rakott. Shiratori-samáról ezt viszont valamennyire el lehet mondani, de nem teljesen. Míg ő tudja, hogy mit hova rakott és néhány dolog zavarja is a szemét, ha nem ott van, ahol lennie kell, viszont a portörlésről már ez nem mondható el. Mivel az nem befolyásolja abban, hogy megtalálja a dolgokat, ezért az őt nem zavarja. Így rám hárul a feladat, hogy portalanítsam az irodáját.
Megkértem a taichout, hogy leülhessek, így helyet foglaltam az egyik széken. Azonban a kapitány, válasza közben egy furcsának tűnő mosolyt küldött felém, amit nem tudtam mire vélni. Talán nem tetszik neki a viselkedésem vagy valamit rosszul csináltam? Én csak egyszerűen megkérdeztem, hogy leülhetek-e. Ez nem olyan nagy bűn, én csak illedelmes akartam lenni. Nem fojthatom el az ereimben csörgedező nemesi véremet, bár nem mintha ezt mindenkinek tudnia kéne, mármint, hogy nemes vagyok. És még nem döntöttem el, hogy ezt megosztom-e a kapitánnyal.
- Haruki a teából szeretne. – válaszolok a taichounak, amikor megkérdezi, hogy szeretnék-e valamit inni és most legalább egy normális mosollyal tette ezt. Legalább a vendéglátási képességeivel nincs semmi baj, ezúttal nem találtam semmi hibát, még sütit is rakott az asztalra. Bár valószínűleg nem lesznek olyan jók, mint Shiratori-samáé, de ennek ellenére megkóstolok egyet, amikor elkészült a tea. Én még ugyan nem tudok sütni-főzni, de próbálok ellesni néhány dolgot Shiratori-samától. Olyan jó őt nézni, ahogy a konyhában tüsténkedik, persze ő erről nem tud, mert titokban csinálom.
- Harukinak nincsenek különösebb céljai, csak az, mint legtöbbünknek, hogy minél erősebbek legyünk a zanpakutounkat megismerve. Ezért is vált Haruki shinigamivá, nagyon gyengének érezte magát, de meg volt benne a vágy, hogy erősebb legyen. Szabadidejében Haruki edzeni szokott főleg, de néha szeret kiruccanni az Emberek Világába és ott körülnézni. – mondtam el röviden a fontosabb dolgokat. Shiratori-samát hallottam, amikor újonccal van és az ott hallott kérdésekre mondtam most el a válaszokat. Viszont azt nem mondtam el, hogy miért is szeretnék erősebbé válni. Egyértelműen azért, hogy meg tudjam védeni Shiratori-samát és segítsek neki a harcaiban és ez az ok is, amiért shinigamivá váltam.
- Haruki is kérdezne valamit, ha szabad. Mistique taichou te mit gondolsz Shiratori-samáról? – teszek fel a kapitánynak egy engem foglalkoztató kérdést. Erről nagyon is érdekel a véleménye és tágra nyílt fülekkel vártam, hogy mit fog rá mondani.


A hozzászólást Shiranui Haruki összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Szept. 02, 2011 8:10 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Hiraikotsu Omote
6. Osztag
6. Osztag
Hiraikotsu Omote

Férfi
Sagittarius Snake
Hozzászólások száma : 108
Age : 34
Tartózkodási hely : Seireitei
Registration date : 2009. Jan. 22.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: 5. tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te7600/15000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (7600/15000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyPént. Szept. 02, 2011 7:43 am

/Omo visszatért!/

Újabb nap köszöntött ránk. Sajnos túl sokáig voltam távol az osztagtól, tovább, mint szerettem volna. Gondolkodási időt kértem a felső vezetőségtől. Annak idején, úgy éreztem, nem tartozok bele ebbe a közösségbe. Szerettem volna, ha átgondolhatom az egészet. Azt hittem, pár nap alatt meg lesz a végső döntés, de végül tovább tartott. Nem is tudom már pontosan mennyire.
Most viszont, ahogy sétálok az osztag területén, egyenruhában, tudom, megérte sokáig ülni a dolgon. Látom az elismerő bólintásokat, amelyeket nekem szánnak. Úgy tűnik, örülnek a visszatérésemnek. Ez az első alkalom, hogy ilyen történik velem. Még sosem éreztem ilyet, olyan jó, hogy törődnek velem. Úgy érzem, ezt nem hálálhatom meg azzal, hogy lelépek. Így hát maradok és majd kitalálom, mivel szolgálhatom le a törődésüket.
Hamarosan elérem az osztag szállás területét. Nagyon gyorsan megkeresem a régi szobám, majd bepakolom a holmimat. Szerencsére minden úgy van, ahogy hagytam, senki sem költözött be. Amint elpakoltam a ruháimat, elhagyom a szobám és elindulok a kapitányi iroda felé. Remélem Misty most is ott tartózkodik és elrángathatom valahova, ahol kicsit kikapcsolódhat. Valószínűleg most is a papír munkát végzi. A jelentésekkel foglalkozik, a különböző áthelyezéseket ellenőrzi és még nem tudom mi a dolga egy kapitánynak, de biztos azokkal foglalatoskodik.
Amint kilépek a szobám ajtaján egy lányba botlok, akit sikeresen felborítok. Valószínűleg siethetett, mert elég erősen nekem „csapódott”. Természetesen azonnal felé nyújtom a kezem és segítek neki felállni. Utána össze szedem neki az elejtett könyveit és oda adom neki. Egy hálás mosollyal az arcán megköszönte ezt nekem, majd már ment is tovább.
Ezután már én is nyugodtan folytatom az utam. A folyosókon most is megbámulnak. Ahogy elhaladok egy kisebb társaság mellett, hallom a suttogásaikat. Én vagyok a téma, biztos kételkednek a visszatérésemben, ezért oda fordulok hozzájuk és megállok egy pillanatra.
- Ne aggódjatok, nem hagyom itt az osztagot! Maradok a 6. osztag tagja! - mondom büszkén, mire ők különböző bátorító, barátságos szóval halmoznak el.
Azonban nem időzhetek velük túl sokáig, ugyanis hátra van még a kapitányi iroda. Pár perc múlva elérem Misty irodájának az ajtaját és bekopogok. Pár pillanatot várok, majd a kezem a kilincsre fonódik és benyitok. Szerencsém van és az ajtó nyitva, tehát itt van!
- Jó napot, Taichō! Szeretnék elnézést kérni, amiért olyan hosszú időre eltűntem! Viszont most már biztos vagyok benne, hogy szeretnék az osztagban és a szervezetben maradni! Tehát shinigami maradok! - mondom hivatalosan
Ezután szemügyre veszem Mistyt és próbálom kideríteni, mi vár most rám.
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptyPént. Szept. 09, 2011 8:58 am

Nara fangirl terítéken - avagy találkozz Harukival



Az igazság az, hogy még nem nagyon volt időm közelebbről is szemügyre venni ezt a tisztet, ami azt illeti, habár nekem kellett a kinevezésére rábólintanom, én túlságosan is biztos voltam Nara szavaiban, így egyszerűen csak bólintottam, amikor kérte, hogy a lány kaphasson magasabb rangot. Talán ez volt az egyik legjobb kimutatása annak, hogy én sem vagyok az a rettenetes némber, ráadásul pedig száz százalékig megbízom a hadnagyom döntéseiben, mert miután megkaptam a papírt a kislány eredményeiről és alap adatairól, azonnal alá is írtam a kinevezését. Valójában az egyetlen, amit ezzel együtt nem kaptam meg, az a képe volt, így most volt először alkalmam őt jobban megnézni. Eredetileg valamivel idősebbre számítottam, de még így sem tud meglepni, hiszen volt a közelemben már olyan is, aki nagyjából három-négy éves volt kinézetre. Mindenesetre látszik rajta, hogy nagyon fiatal és ezt hiába is palástolja, de az energia, ami körbeveszi és a szeme azért ad neki pár évet. Nem sokat, de az is több a semminél. Tisztában vagyok jó pár dologgal vele kapcsolatban, ha kell, egy kis gondolkodás után még azt is fel tudtam volna időzni, hogy mikor is született pontosan és hány évesen került az akadémiára, de ez csak egyfajta plusz információ, amit szívesen tanulok meg, hiszen nem tudhatom, mikor jön jól. Nem olyan sok információ, körülbelül az első tíz tiszti rangon lévő shinigami adatait tudom az osztagból, az még olyan mérték, amelyet nagyon könnyen meg tudok jegyezni is, ráadásul pedig nem olyan nehéz hozzá szokni a változásaikhoz sem, hiszen nagyon is profi tudok abban lenni, hogy időnként szépen kiürítsem a fejemet és egyszerűen a felesleges dolgokat kihúzzam. Például az átkerült tagok adatait már nem tudom, esetleg azoknak jegyeztem meg a születésnapját, akikkel tényleg jóban vagyok még most is, a többiekről lemondtam, így helyet adva az új dolgoknak. Talán ez az oka, hogy komolyabban nem is tudom, mit tehetnék fel neki úgy kérdésnek, hiszen az írott válaszaiból már korábban megéreztem, hogy nem éppen az a könnyen megnyíló fajta és igazán nem akarok semmibe belegázolni. Igazság szerint most még nem is tudom, hogyan viszonyuljak hozzá, a legtöbb fiatalabb női tiszt az osztagban vagy barátnőnek, vagy anyának tekint, nála még nem sikerült eldöntenem, melyik lenne a célra vezetőbb, ezért igyekszem valahol a kettő határán megmaradni. Azt nem mondom, hogy meg fogom magamat játszani, ő is sokkal jobban jár, ha egyszerűen csak megismer, akkor a jövőben nem fogják semmilyen meglepetések érni velem kapcsolatban, vagy pedig egészen elfogadhatóak lesznek ezek a változások. Elvégre sok mindennek mondtak már, de kiszámítható soha nem voltam senki szemében. Ezt még Yure is aláírja, pedig ő olyan gyakran bókol, mint én dicsekedek az erőmmel...
- Rendben, epres vagy citromos teát kérsz? - néztem felé kedvesen, immáron napirendre térve a szokatlan beszédstílusa felett, miközben fogadni mertem volna, hogy tudom is a válaszát. A legtöbben errefelé nem szeretik a savanykás ízeket, nagyon kevesen vannak, akik el tudják viselni a citromot magában, leginkább más gyümölccsel párosítják. Kár érte, én nagyon szeretem egyedül is, amilyen íze van, számomra hatásosabb egy liter kávénál is, elég gyakran iszogatom, mikor úgy érzem, ideje lenne felébrednem, mert még nem járt le a munkaidőm. Így is rövidített, igazán nem lenne szép dolog tőlem ezt is elhúzni, főleg ilyenkor, amikor mindenki másnak végeznie kell a feladatait egész nap.
- Gondolom akkor te is szereted az emberek világát. Talán egyszer velem is eljöhetnél, szeretek ott lenni... - néztem felé vidáman, hiszen éppen ideje lenne nekem is átmenni, hiszen mindenképp be akarok szerezni pár új cédét, ráadásul pedig a cicuskámnak is megígértem, hogy kap egy új nyakörvet, mivel az előzőt sikeresen tönkre tette, amikor az egyik fán játszott és fenn akadt. Ajjaj, nekem aztán van dolgom, szerintem ha végre lesz egy szabad napom és átjutok, akkor egy egész listát vihetek magammal azokról a dolgokról, amelyeket be kellene szereznem. Nem lesz olyan hosszú, de arra biztosan elég lesz, hogy elszórakozzak és valójában semmi kedvem egyedül menni. Biztos elcsábítanék magammal valakit, de ha már így áll a dolog, jó lenne olyan valakit választani, aki örömmel is megy oda és nem kényszerből. Biztos könnyebb dolgunk lenne...
- Naráról? - néztem rá csodálkozva, hiszen nem pont erre a kérdésre számítottam. A legtöbben pontosan azért szeretnek a kapitánnyal beszélni, mert ilyenkor nyugodtan rákérdezhetnek dolgokra velem kapcsolatban, nem hittem volna, hogy ő épp erre fogja terelni a dolgot. Mindegy, ha ezt akarja tudni, tőlem rendben, ebben számomra nincs semmi kompromittáló, csak éppen kicsit össze kell szednem a gondolataimat. - Lássuk csak, Nara a hadnagyom és megbízom benne. Ezen kívül becsülöm az erejét és az állhatatosságát, valamint tisztességesnek tartom, az a fajta, akiben nehéz csalódni. Azt gondolom, hogy a munkakapcsolaton kívül is törődik az emberekkel, valamint tipikusan az a fajta, akit könnyű megkedvelni. Nem tudom neked ez mennyire válasz, nem értem pontosan mit akartál tudni. - válaszoltam kedvesen, hiszen valóban fogalmam sincs róla, mire is volt kíváncsi. Azt tudja, hogy megbecsülöm a hadnagyom munkáját, ráadásul pedig kedvelem, de ez minden...
Vissza az elejére Go down
Yurenai Mistique
6. Osztag
6. Osztag
Yurenai Mistique

nő
Sagittarius Monkey
Hozzászólások száma : 373
Age : 31
Tartózkodási hely : szlovákia
Registration date : 2009. Apr. 14.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: 6. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Kapitányi iroda - Page 5 Cl0te19800/30000Kapitányi iroda - Page 5 29y5sib  (19800/30000)

Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 EmptySzomb. Szept. 10, 2011 4:39 am

Omote visszatér - Mentsük meg a Taicho-t a munkától Very Happy



Vannak napok, igaz, csak szökő évente egyszer az eddigi gyakoriságaik alapján, amikor egyszerűen csak azt érzem, hogy nekem be kell jönnöm dolgozni. Ma nem tudom, hogy miért is, de már reggel éreztem ezt, és igazság szerint nem is nagyon tiltakoztam ellene. Valójában a nyár szép dolog, de még nem szoktam meg, hogy emiatt kicsit mintha lustább lennék a szokásosnál is. Na, nem abból a szempontból, hogy felkelni nem tudok, arról jó párszor tett már a macskám, hogy ehhez kedvet kapjak, sokkal inkább a sebességemen tudom észrevenni, hogy mikor vagyok lazább. Ilyenkor egyszerűen semmi okát nem látom, hogy nagyon igyekezzek az öltözéssel és a többivel, mivel egyik oldalról eléggé nem tudok megfázni, másikról pedig a nem túl fényt kapó bőrömnek igazán nem ártana meg, ha kicsit emberibb árnyalatokat venne fel legalább ilyenkor. Hiába, vannak, akik egyszerűen még nyáron is fehérek maradnak, és sajnos én is közéjük tartozom, méghozzá a feltűnő fajtába is. Mire sikerül felvennem az egyenruhámat, általában már leginkább a meszelt fal az az árnyalat, ahogy a bőröm kinéz, ezzel semmit nem tudok kezdeni. A barnító krémektől idegenkedem, a napozás nem használ, így el kell viselnem még akkor is, ha néha legszívesebben a falnak mennék, hiszen mindig akad valaki, aki észre veszi ezt és megkérdezi, hogy minden rendben van-e velem, esetleg nincs szükségem a negyedik osztag segítségére. Vagy ha éppen onnan való a tiszt, akkor jöhetnek a kedves megjegyzések, hogy nem eszek elég vitamint, nem vagyok eleget a napon, ilyen-olyan betegségeim vannak, mindegy, az orvosok általában simán arra nem bírnak gondolni, hogy nekem sikerült ilyen bőrtípust összeszedni. A kapitányi haori egyetlen előnye tud ilyenkor lenni, hogy fehér, és azért ehhez mérve az is látszik, hogy nem én vagyok az, akinek megy el a színe, hanem mások szeme nem érzékeli az árnyalatnyi különbségeket. Talán feltűnőbb lenne, ha használnék valamilyen fehér ékszereket, csak saját magamat ismerve ezeket nem teszem meg, hiszen a legtöbb csak egyszerűen túl hamar használhatatlanná válik az örökmozgó stílusom mellett. Mindegy, talán előny, hogy pontosan ezért nem is sokáig nézegetem magam tükrökben, csak annyi időre, hogy a hajamat elrendezzem, meg persze feltegyek egy leheletnyi sminket. Nem sok, nem is igazán szeretem őket használni, de néha nagyon is hasznosak tudnak nekem lenni. Most például alig látszik, csak a szememet húztam ki és halvány, rózsaszínes árnyalatú szájfényt halásztam elő, a többi marad olyan, amilyen. Lassan sétáltam az irodám felé, keresztül a kerten és kiélvezve ezeket a napsugarakat, amelyeket úgy tűnik a nyár arra teremtett, hogy ezek segítségével egyszerűen elbúcsúzzon az évszaktól. Elvégre hamarosan ősz lesz és változni kezd a táj is. Mindegy, a hangulatomat ez nem tudja elrontani még mindig, ahogy az akták sem, amelyek rám várnak. A székem mellett lévő kupac már megvan, tegnap néztem, így eléggé kevés van mára, amivel elég hamar tudok végezni, remélhetőleg. Szeretnék, erősen gondolkodom rajta már egy ideje, hogy meglepek valamelyik nap egy bizonyos mogorva tisztet, akivel nagyon jól meg tudjuk egymást érteni. Az asztalom mindenesetre most elég pozitív hangulatot áraszt, ahogy a csokor virág is, amit még Harukitól kaptam. Nem tudom, hogyan csinálta, de elérte, hogy jó ideje épek maradjanak, jó kis díszt adva a szobának. Majd megkérdem őt is, hátha elárulja a titkot. De előtte befejezem a maradék pár papírt a mai napra. Néha áldás, hogy hamar végezni is szoktam.
Az írásból egy kopogás ragad ki, miközben megérzem az ajtón túl álló személy lélekenergiáját, aminek hatására a pillantásom egy kicsit elködösül. Tudom, hogy Omote jött vissza, érzem, hogy itt fog eldőlni a további sorsa. Furcsa, a legtöbbeket, akik elmennek az osztagtól, vidáman búcsúztatok el, sőt, később örömmel várok vissza, de őt valahogy nem tudom elképzelni, amint kilép a kötelékből. Talán mert jóban vagyok vele, és már régen megszoktam, hogy ő egy ízig-vérig 6. osztagos tiszt, aki bármikor segít nekem, de nehéz lenne elfogadni, hogy azért jött, hivatalosan is felmondjon. Persze ez nem biztos, hogy meg is fog történni, szerintem egyenlőre nem akar ő semmit otthagyni, de régebben kért egy kis gondolkodási időt, és szerintem ez most járt le, ami azt jelenti, végső döntés fog jönni. Gyorsan veszek azért egy nagy levegőt, majd egy kissé aggódó mosollyal az arcomon várom, hogy belépjen és elmondja, mire jutott. Reménykedem, nem akarnék róla lemondani senki és semmi kedvéért. De úgy tűnik feleslegesen aggódom miatta, hiszen a köszönéssel egyszerre már a tárgyra is tér, így vagy gyors halál, vagy jó hír fog jönni. Az utóbbi jött be, mire egy megkönnyebbült sóhaj mellé vidáman nézek fel rá.
- Nem mondom te aztán megijesztettél, Omote! - néztem rá picit megrovóan, majd immár mosolyogva felálltam és felé indultam el. Hiába, most nagyon örülök magamnak, hogy jól döntöttem, amikor ma bejöttem vidáman, mivel ezek után nincs az az isten, hogy én a papírokkal foglalkozzak. - De azért örülök, hogy így döntöttél! - néztem a tiszt szemébe, miközben egy apró mosollyal az arcomon megöleltem. Milyen jó néha, hogy picit magasabb vagyok az átlagos shinigami hölgyeknél, így ez nem esett nehezemre. Ráadásul jól is esett, hiszen így már biztos, hogy nem kell lemondanom egy kedves barátomról.

//bocsi a késésért, elhavazás -.-"//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Kapitányi iroda - Page 5 _
TémanyitásTárgy: Re: Kapitányi iroda   Kapitányi iroda - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Kapitányi iroda

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
5 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Seireitei és környéke ::   :: 6. Osztag-