-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 A bosszú árnyékában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Hirako Shinji
Admin
Admin
Hirako Shinji

Férfi
Leo Rooster
Hozzászólások száma : 380
Age : 30
Registration date : 2008. Sep. 30.
Hírnév : 35

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyCsüt. Aug. 23, 2012 1:35 am

Résztvevők:
  • Akiyama Akane
  • Kuchiki Hana
  • Nara Shiratori
  • Matetsaku Miyoko
  • Matetsaku Kai

Határidő: szeptember 6.


Fujimoto Masayoshi elmélyülten rágta pipájának végét, homlokát hatalmas tenyerében pihentette, ahogy könyökével a főkapitányi szék karfájának támaszkodott. Messziről lerítt róla, miszerint igencsak gondterhelt, ezt mi sem jelezte jobban, mint a bőszen izzó pipadohány, melynek zsarátja mintegy jelzőfényként mindig-mindig felvillant, amikor a férfi beszívta a levegővel kevert füstöt. Aggodalma egyáltalán nem volt alaptalannak mondható, a beiktatása óta eltelt hónapokat közel sem lehetett az eseménytelen jelzővel megbélyegezni. Közel s távol nem volt egyetlen nyugodt pillanata sem, rengeteg jelentkező akarta szeretett városát egyenlővé tenni a földdel vagy zsarnokként uralni azt. Fáradt sóhajtás szakadt fel a mellkasából, miközben kihúzta magát ültében, az elszenesedett dohányleveleket pedig kiütögette maga mellé a padlóra. Vágyakozva gondolt szobájára, ahol vélhetőleg várta már egy jó üvegnyi finom szaké, ám mindenekelőtt a kötelességét kellett teljesítenie. Ez a mostani eset… Határozott véleménnyel rendelkezett a 11. osztagban kialakult barbár szokásról, viszont ahogy előde, úgy Ő sem tett lépéseket az egymást lemészárlásával idejüket töltő harcosok ellen. Igazából ez egyféle természetes szelekció volt az adott osztagon belül, legalább mindig biztosítva volt, miszerint a legerősebb harcos birtokolta a küzdelem szerelmeseinek vezető szerepét. Ellenben Azashiro más volt… Őt sosem győzték le harcban, a Negyvenhatok Tanácsa állította félre, miután megpróbálta átvenni a hatalmat Soul Society felett. A részletek számára is titkosak voltak, ráadásul az adott információt tartalmazó épületrészt rögtön az ominózus eset után lezárták, s egészen idáig senkinek sem volt eszében bolygatni a múltat. Az ajtóján hallatszódó határozott kopogás figyelmeztette, most jött el ez az idő. Intett a hadnagyának, nyissa ki az ajtót a Gotei Juusantai legjobbjai előtt.

- Vészhelyzet! – szólalt fel emeltebb hangon, miután mindenki elfoglalta a helyét. – Régi árnyék tört elő a feledés homályából, s olyan fenyegetést hordoz magában, amihez foghatót talán csak a város ostroma jelentett. Azashiro Kenpachi eddig egyedülálló módon képes volt megszökni börtönéből, se a tartózkodási helyét, sem pedig a céljait nem tudjuk, vakok vagyunk a saját falaink között! – az indulat elragadta egy pillanatra, haragosan csapott a karfára, mely hangos reccsenéssel adta a taichouk tudtára micsoda érzelmek forrongnak a sotaichouban. – Szerencsére még időben jött a figyelmeztetést, így mind a Seireiteit, mind pedig a senkaimonokat sikeresen lezártuk, ellenségünk feltehetőleg így csapdába esett, ám nincs veszélyesebb a bezárt fenevadnál, aki mindenáron szabadulni akar! Meg kell fékeznünk! Ezen megfontolásból a Gobantai kapitánya, Akiyama Akane, illetve a Rokubantai hadnagya, Kuchiki Hana, a Kyuubantai kapitánya, Nara Shiratori és a Juuichibantai kapitánya, Matetsaku Miyoko lesznek azok, akik felkutatják és legyőzik a célszemélyt! Keressék fel Matetsaku Kait a Lélektovábbképző Akadémia területén, már várja magukat, segítséget fog nyújtani, hogy megérthessék Azashiro gondolkodásmódját. Távozzanak!

A gyűlésen résztvevők sietősen tettek eleget a parancsnak, mindenki igyekezett a maga dolgára. Eközben néhány mérfölddel arrébb fájdalmas ordítás zengte be a környéket, majd hallgatott el hirtelen, mintha elvágták volna a szalagot. Könnyű volt eltörni a tiszt nyakát, semmivel nem tűnt nehezebbnek, mint kitekerni egy baromfiét. Azashiro töprengve szemlélte valószínűtlenül hosszú ujjait, melyek most vörösek voltak a rátapadt vértől. Kétszázötven év hosszú idő, lassacskán elfelejtette milyen is az emberi szó, hogyan cirógatják a bőrt a Nap sugarai, milyen édes is a vérontás illata egy ködös hajnalon. Nem tudta mit akar igazából a szőke, ám valójában nem is érdekelte, egyetlen fontos dolog számított, mégpedig a szabadsága és a… bosszú. Igen-igen, bosszút akart állni azokon a nevetséges bírákon, akik miatt száműzetésben sínylődve kellett várni a lassú halált. Ám Ő nem tört meg, nem bizony, csupán ez az elhatározás éltette, minden egyebet kitörölt a lelkéből. Megragadta, ezért létezett, nem másért. Az Elmúlás hegyének tövében állt, borostyán tekintetét felemelte a végeláthatatlan lépcsősorra, azonban amit keresett, az idelent volt. Szinte légies léptekkel szelte a távolságot a véres tetemek között, nem is számolta hány szerencsétlennel végzett, arra sem voltak méltóak, hogy emlékezzen rájuk egy másodpercnél több ideig. Undorodott a gyengeségtől, ezek pedig még annak sem voltak nevezhetők. Hentesnek érezte magát a vágóhídon. Tenyerét óvatosan fektette a hegy kőzetének, s lehunyt szemekkel koncentrált. El kellett telnie néhány percnek, mire megtalálta, amit keresett. Íriszei hirtelen villantak fel, ökle pedig szétzúzta a sziklát. Keze könnyedén csúszott keresztül a matérián, némi tapogatózást követően pedig megtalálta, amit keresett. Egy katanát vett elő az üregből, szinte mohón húzta elő a pengét a sayából. Sokáig csodálta lélekölőjét, majd tekintete elkomorodott.

- Miért vagy ilyen csendes?
Vissza az elejére Go down
Matetsaku Kai
Shinigami
Shinigami
Matetsaku Kai

Férfi
Gemini Monkey
Hozzászólások száma : 101
Age : 31
Tartózkodási hely : Edzőtér | Vera vagy Miyoko mellett
Registration date : 2009. Oct. 10.
Hírnév : 14

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te15500/30000A bosszú árnyékában 29y5sib  (15500/30000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyCsüt. Aug. 23, 2012 11:18 am

Történetek, mesék, rég elfeledett históriák. Az akadémián rengeteg olyan óra van, ahol nyugodtan olvashatom a tekercseket és papírokat. Nem sokan gondolnák rólam, hogy a szabadidőmet ilyes fajta módon ütöm el. Most is, mint mindig oktatói szerepemet töltöm az új shinigami generáció mellett. Legendaismeret órát tartottam, ami szinte egyedülálló, mióta megjöttem. Az újoncoknak most mesélek az osztagokról. Történetek hősi tettekről, elbeszélések az osztag arculatának kialakulásáról. A Juuichibantai most is, mint mindig meghozta a szélsőséges reakciókat. Van aki most gondolta át, hogy mennyire megérte ma bejönni, van akit elborzaszt a szörnyű tény. Amikor a kapitányokról meséltem, és azok csúfos végéről, egy kislány megkérdezte tőlem azt a kérdést, amit mind a mai napig nem értek.
- Matetsaku-sensei! Ha jól tudom a sensei a Juuichibantai kapitánya volt. És mégis itt van. Ez hogy lehet?- szemében izzott a tudásvágy. Egyik kedvenc diákom. Intelligens, jól átgondolva harcol, még a mágiához is konyít. Tökéletes harcos. Amikor megláttam, hogy az egyik diáknak az is új, hogy kapitányi múlttal rendelkezek, csupán elmosolyodok. Odalépek a lányhoz, és komoran tekintek rá.
- Tán a halálomat kívánod?- ekkor megijedt, azt hitte, hogy félreértem a kis kérdését. Azonnal mentegetőzni próbált, de még nem nyílt szóra a szája, megborzoltam a haját, és rámosolyogtam. Ezzel egy kicsit sikerült lenyugtatnom, de tény, ami tény, valóban élek, és erős vagyok. Viszont a kérdésre már nem válaszoltam. Véget vetettem az órának, és mindenki elment. Csupán a lány maradt. Tudni akarta a választ. Sóhajtottam egyet, majd elkezdtem kibontani a kimonómat. Mikor meglátta a halálos vágást, és az öltések nyomát, elborzadt. Tudta, hogy a vágás helye pontosan hol érte el a legnagyobb roncsolást.
- Nem éltem túl- mondtam halkan, majd bólintott egyet, és elment ő is. Nem fogja elmondani senkinek sem, amit most látott. Az ablakhoz sétálok és búsan tekintek ki. Túléltem.

Gondolataimat most a múlt fogta meg. Ennyi történet után egy kicsit nekem is pihennem kell. Hazudtam nekik, és ez fáj. Azt mondtam eddig egy kapitány sem élte túl a 11. osztagot. Pedig a Juuichibantai rejteget egy legendát, egy nagy harcosról, aki elbukott. Tudok róla, hogy megtörtént, és mivel a Niibantai vezetőjének a férje vagyok, így arról az esetről is értesültem, amikor nem is oly rég elhagyta börtönét. Nem vagyok az osztag tagja, de tudomásom van arról a helyről, ahová a nyugdíjunk szól. A Juuichibantai nagy mottója is ettől az embertől van, ami a kapitányi szoba ajtaján díszelgett.

” A sikert vérben mérik. A tiédben, vagy az ellenségedében"

Reggel szóltam Verának, hogy jelentsen be engem az elkapó, és kiiktató csoportba. Nekem találkoznom kell Azashiroval. Meg kell tudnom valamit. Azért, hogy jó útra terelhessem az ifjakat, meg kell tudnom, hogy a harc Mozartja miért tért le róla. Biztos van rá valami oka. Kapitány volt, méghozzá jó kapitány. A pontos jegyzetek, dokumentációk és jelentéseket sosem láthattam, mert el vannak mind máig gondosan zárva, de a Juuichibantai barbárjai nem foglalkoztak sosem a mesékkel, amiket a régiek írtak, mint egy cirka öt emberöltővel ezelőtt. Leszámítva engem. Talán most vázolják a helyzetet a többieknek. Elmegyek a felszereléseimért, amit a 12. osztag gyártott nekem. Az alapvető változó fegyveremen kívül kaptam még alkarvédőket, aminek a belsejébe eldobható tőröket rejtettek, gyors felhasználásra, valamint az alkarvédők alsó részéből kicsapható egy-egy rövid kampó, ha mászni kéne valahova, rendelkezésemre áll még, egy vadonatúj fejlesztésű táras nyílpuskát, ami tíz másodpercenként kilő három speciális nyílvesszőt. Egy tárban 9 nyílvessző van, és ilyen tárból kaptam még hármat. Összesen 27 nyílvesszővel. Vera készletéből kivettem egy zárnyitó felszerelést, ami egy-két szoba rejtélyét elénk tárhatja, ha ügyes vagyok. A shinigami egyenruháknak egy jóval egyszerűbb verzióját hordom, nincsen benne semmi különleges. A nyílpuskát a hátamon hordom, a tárakat a lábamhoz kötöttem. A kard az oldalamon feszített. Hosszú sötét hajamat lófarokba kötöttem, kezeimet gyolccsal körbetekertem, hogy ne csússzon meg semmin. Az értem jövő csapatot az udvaron várom törökülésben, meditálva. Elmélyülök a gondolataim tengerében, és elcsitítom az ordító fájdalmat a testem minden részlegében. Elfelejtettem bevenni a gyógyszereimet. Sebaj. Egy kevés, de erős fájdalomcsillapító mindig kéznél van.

Vissza az elejére Go down
Akiyama Akane
5. Osztag
5. Osztag
Akiyama Akane

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 153
Age : 33
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 5. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te45500/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (45500/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyPént. Aug. 24, 2012 3:39 am

*Szokásomtól eltérően igencsak sietősen haladok az első osztag területe felé, sőt, néha még villámtánccal is rásegítek a tempóra. Nem véletlen ez a nagy loholás, ugyanis Masayoshi soutaichou üzenési módszere ezúttal elég váratlan volt. Éppen a kapitányi irodában ücsörögve néztem át újra a legrégibb iratokat, mit lehetne már kihajítani a fenébe, mivel már lejárt a megőrzésük ideje, szabad hely pedig továbbra sincs sokkal több a teremben (és hát, valljuk be, nem éppen a legmegnyerőbb egy olyan irodába belépni, ahol egy lépést nem lehet tenni a felgyülemlett szeméttől, pláne, ha az egyik legtekintélyesebb rangú tiszt székhelyéről van szó - na, de majd legközelebb úgyis elkapom Mamorut, hogy méltóztassék segíteni egy-két napig, esetleg hétig a rendrakásban!), amikor gyakorlatilag kitörte az ajtót a második osztag egyik leggyorsabb küldönce. Ráadásul annyira lóhalálában vágtatott hozzám, hogy alig tudta elmondani, mi járatban jött, annyira lihegett! Szóval, miután rájött, hogy egy-két szónál többet nem képes kinyögni, inkább csak előkotort egy tekercset az ominózus üzenettel, amiben nem állt több, pusztán annyi, hogy halasztást nem tűrő ügy miatt sürgősen jelenjek meg az első osztag nagytermében, ahol a kapitányi gyűléseket szokták tartani. Ez pedig több ponton sem egyezik a főkapitányról kialakult képemmel, tehát valószínűleg tényleg nagy lehet a gond valami miatt. Hiszen sokkal egyszerűbb lenne pokollepkét küldeni az üzenettel - viszont az lassabban érne el a címzetthez és kevésbé hivatalos... Újabb támadás érte volna a Tiszta Lelkek Városát, vagy mi? Egy ostromnak azonban jól látható jelei lennének - kezdve az eszüket vesztve a szélrózsa minden irányába menekülő shinigamikkal, akik persze azért a harcok színhelyét gondosan elkerülik, mintha kiszagolnák, merre lenne szükség rájuk -, ezen kívül pedig akkor nem a gyűlésterembe küldenének, hanem a betörés színhelyére...
Roppantmód foglalkoztat tehát, hogy mi is lehet a mostani nagy kapkodás kiváltó oka. A megjelölt helyiségbe érve némán biccentek a főkapitánynak (az mondjuk eléggé meglepő, hogy elsőként én jelenek meg), majd elfoglalom szokásos helyemet Masayoshi soutaichou bal oldalán, a kezemben szorongatott "meghívót" pedig visszaadom neki. Tegyen vele, amit akar, felőlem akár el is égetheti vagy rajzolgathat a papír hátoldalára... Bár az első esetben inkább a tizedik osztagba kellett volna küldenem a tekercset.
Mikor pedig mindenki összegyűlt, a főkapitány is nekikezd végre a probléma kifejtéséhez. Figyelmesen hallgatom végig a beszámolót erről az Azashiróról, és arról, hogy az ő elfogása lesz a feladatunk, bár ennyire kevés információval nem lesz egyszerű a dolog. Hiszen azt se tudjuk, hogyan néz ki, mik a képességei, milyen erős - feltételezem azért, hogy nagyon, ha képes volt megszökni a börtönéből -, miért zárták el egyáltalán, pedig ezek alapján könnyebben rá tudnánk jönni, mit keres ez a szökött fegyenc. És valószínűleg erről a tizenegyedik osztag előző kapitánya sem fog tudni több tájékoztatást adni, hiába oktat az Akadémián. A főkapitányon pedig egyértelműen látszik, hogy ő sem szándékozik ennél több információt az orrunkra kötni. Talán nem is tud... Nekünk pedig a tűt kell megtalálni a szénakazalban.
Éppen készülnék feltenni ezeket a kérdéseket, azonban mintha Masayoshi főkapitány megérezné szándékomat, ellentmondást nem tűrő tekintetet vet rám, aminek hatására jobbnak látom, ha inkább meg sem szólalok. A végső, "Távozzanak!" utasítás már egyértelműen kifejezi, hogy amennyiben nem indulunk most azonnal az Akadémia felé, akkor páros lábbal leszünk kirúgva innen, szóval inkább nem is erőltetem tovább a dolgot, és sarkon fordulva nekiindulok következő úticélunk felé, természetesen a csoport élén haladva, hiszen mégiscsak én vagyok leghosszabb ideje ezen a poszton négyünk közül.
A Lélektovábbképző Akadémia területén nem kis felbolydulás fogadja csapatunkat, elvégre nem igazán szokott egyszerre három kapitány és egy hadnagy is felbukkanni errefelé... Persze nem mernek felénk közelíteni, csak messzebbről bámulnak felénk csodálattal telve, illetve sugdolóznak, gondolom, arról, hogy melyikünk ki lehet. Emlékszem, mikor én tanultam itt, már akkor is kisebbfajta csodával ért fel, ha akár csak egyetlen kapitány is megjelent az Akadémia területén, és ilyenkor rögtön érezhetően lefagyott minden tanuló, ez pedig hatványozottan ugyanaz az eset... Nem telik sok időbe, hogy megtaláljuk Matetsaku Kai-t sem, akit messziről sem lehetne eltéveszteni - elvégre ki más lenne állig felfegyverkezve és felpáncélozva egy olyan helyen, mint az Akadémia, ahol maximum fakardot hordhatnak maguknál a tanoncok?*
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te40600/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (40600/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyPént. Aug. 24, 2012 6:40 am

Éppen szokványos bankai edzésemet végeztem távol a 9. osztagtól és minden mástól. Egy szép nagy tisztáson vontam fel az erőteremet, ami elengedhetetlen, hiszen nem akarok kárt tenni semmiben. Bankai használat közben pedig egy rossz mozdulat is területátrendezéssel járhat. Szerencsémre ez nálam már kevés eséllyel történik meg, hiszen már van némi gyakorlatom a dologban. Nem úgy, mint amikor megválasztottak kapitánynak, akkor minden második mozdulatot elrontottam. Persze a vészhelyzetekben még jobban odafigyeltem mindenre és ezeket a ballépéseket minimálisra csökkentettem, de nem várhattam mindig vészhelyzetekre.
Az edzés befejezésekor elégedetten töröltem le a homlokomról az izzadságcseppeket, hiszen ma is egy kicsit erősebb lettem. Közben az erőterem szépen lassan semmivé vált és indulhattam vissza az osztagomhoz. Visszaérve egyből vettem egy zuhanyt, hogy felfrissítsem magamat és újult erővel láthassak neki a munkának. Ezt egy hívatlan vendég szakította félbe, így nem térhettem vissza a papírjaimhoz.
Pont befejeztem az öltözködést, a haorimat ugyan még nem vettem fel, amikor egy 2. osztagos tiszt hozott nekem egy levelet a soutaichou-donotól. Megköszöntem a küldöncnek a munkáját és hagytam hadd menjen a dolgára, majd figyelmesen elolvastam az üzenetet. A vészhelyzetre való tekintettel gyorsan magamra öltöttem a haorimat, megfogtam a zanpakutoumat és már útnak is indultam shunpom segítségével az 1. osztag felé.
Nem tudom, milyen vészhelyzet lehet, hiszen nem áll romokban Seiretei, úgy hogy nem lehet akkora a baj. A soutaichouból valami viszont kiváltotta, hogy 2. osztagos tisztekkel küldözgesse ki az üzeneteket a szokásos pokollepke helyett. Ez lehet, hogy tényleg rosszat jelent.
Bár shunpozás közben nem erőltettem meg magamat, hiszen nemrégiben fejeztem be az edzésemet, mégis én érkeztem meg másodiknak. Még csak Akiyama taichou jelent meg az 1. osztagban rajtam kívül, meg persze a soutaichoun kívül, aki majdhogynem mindig itt tartózkodik. Még csak az utóbbi időben érzékeltem, de most már talán biztosra mondhatom, hogy a shunpo használatban is elég sokat fejlődtem, erről ad tanúbizonyságot a 12. osztag shunpo edzésén látott teljesítményen is.
Mikor végre bemehettünk az 1. osztag nagytermébe a soutaichouról lerítt, hogy nagy a baj. Miután helyet foglaltunk a megszokott helyünkön, egyből meg is megismertük a vészhelyzet forrását. Azashiro Kenpachi, aki nevéből ítélve a 11. osztag egykori vezetője lehetett. Eddig még nem hallottam róla, de a soutaichou karfájának reccsenéséből ítélve elég nagy gondot jelent számunkra.
Egy kicsit megakadtam azon, hogy nem tudják hol is tartózkodik jelenleg a célpont, hiszen a 12. osztag rendelkezik lélekenergia bemérő szerkezettel, amivel megállapíthatnák, hol van. Már majdnem rákérdeztem, de még időben megálltam, hogy feltegyem a kérdésemet, mivel eszembe jutott, ez mért nem lehetséges. Egy kapitány szintű shinigamiról van szó és köztudott, hogy a kapitányok vissza tudják venni a lélekerejüket annyira, hogy azt ne lehessen érzékelni. Bizonyára a 12. osztag jelen pillanatban is mindent megtesz, hogy akár egy kisebb lélekenergia foszlányon keresztül be tudja mérni a Kenpachit.
Miután kiadta a feladatunkat elindultunk a Lélektovábbképző Akadémia felé, hogy találkozzunk Matetsaku-sannal. Bár nem értem, minek van szükségünk megismerni Azashiro gondolkodásmódját, ha már annyira vészhelyzet lenne, akkor ezt megtehetnék aközben, hogy átkutatjuk egész Seireteit. A parancs az parancs, így nincs mit tennem. A sorban közvetlenül Akiyama taichou után mentem és inkább felhagytam a gondolkodással.
Nem tartott sokáig, mire elértünk az Akadémiáig és az sem, hogy megtaláljuk Matetsaku-sant, aki éppen meditálás közben volt, így nem köszöntem oda neki, mivel nem akartam megzavarni. Én sem szeretem, ha megzavarnak. Majd idővel észreveszi, hogy megérkeztünk.


A hozzászólást Nara Shiratori összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 28, 2012 4:03 am-kor.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Kuchiki Hana
6. Osztag
6. Osztag
Kuchiki Hana

nő
Leo Dragon
Hozzászólások száma : 458
Age : 35
Tartózkodási hely : Seiretei, Kuchiki birtok
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 38

Karakterinformáció
Rang: Főnemes, Kuchiki ház XXIX. feje, Kupida, Hadnagy, Alkesz
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te33500/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (33500/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptySzomb. Aug. 25, 2012 7:45 am

Kicsit se mondanám ínyemre van a dolog. Hozzászoktam az egyszerű, szürke hétköznapokhoz, ahol csendes magányomban ücsörgök, saját kicsinyke szobámban és nem vesz körbe kismillió szolgáló, akik fel-alá rohangászva kaparásszák az amúgy is gyengécske küszöbön egyensúlyozó idegrendszerem. Hatványozottan nem repesek az örömtől, vissza kellett költöznöm a birtokra. Remekül meg voltam szerény hajlékom nemesektől mentes szegletében! Onnan is csúszszuperül tudtam volna dirigálni. Átruccantam volna, ha a név kötelez, letolom a műszakot, majd hazasasszézok az imádott házikómba. Na, de erről szó se lehetett! Utálom az eszes bátyámat! Mindenféle csűrősen csavarosan, fagyos szellőként elhintett mondattal szed rá, úgy viselkedjek, ahogy neki tetszik. Most se épp a jóságos szamaritánus segedelméből ücsörgök a hátsó kertben és nem, nem kicsattanó lelkesedésemben támasztom a kicsike asztalt. Pofikámra kiülő, mélységesen őszinte duzzogás totálisan azt jelenti, amit és ahogy gondolom. Igenis hatványozottan pitiszkálja érzékeny női lelkemet tíz év alatti lánykának nézve ültetnek iskola padba. Minden áldott nap ezen a csendesen elhintve, még mindig csodaszépen gondozott kertben vagyok kénytelen illemtan órákat hallgatni. Rabszolgahajcsár bátyus ragaszkodik hozzá, minél jobban próbálkozzak viselkedésben is rangomhoz méltó lenni, csak szegénykém azt az apróságot felejti el, már réges-régen túlcsusszantam az idomítható korszakomon.
Nem akarok hálátlan némbernek látszódni, csak kissé bökdösi a szálka hátsómat. Tündibündi kedvesség volt tőle a család érdekében visszaadta újoncok ijesztgetésére tökéletesen szolgáló vezetéknevet, aminek hiánya eddig se töltött el túlon túl nagy lelki traumával, de ha azt hiszi nem fejtegettem le szotyiról a héjat, pusztán, amiatt vagyok megint itt, mert hadnagy lettem a nemesek felügyelte hatodik osztagnál és kínosan érintené a patyolat tisztának nem is, de fakó fehérnek már elmegy Kuchiki família hírnevét, akkor nagyon komolyan káposztalével töltött szőke hölgyeménynek néz! Nekem tökéletesen mindegy, milyen néven futkorászhatok, ezért se tiltakoztam az egész felhajtás ellen, másrészt még is a bátyámról volt szó. Akármennyire buzog a késztetés sáljánál fogva akasszam fel Seireitei legnagyobb fájára, had huhoghasson éjjeli bagolyként, nem sétafikálhatok el a családon belül folydogáló ügyletek mellett. Ismerem a tesókámat, ha ő olyasmire vetemedik, felkeressen és karót nyelt stílusában előadja szívet éppenséggel nem, de tényeket garantáltan kőkeményen szaggató mondókáját, ott komoly problematikák kandikálnak a padló alól. Tőle szokatlanul gondolkozási időt se adott, csak paff neked dongó, pisloghattam döglött harcsaként a paprikásban, mit ajánlottak fel és naná azonnal válaszolnom kellett! Mai napig szigorúan állítom, átmeneti üzemzavar áldozata lettem, semmi több! Egy szó, mint fél oldalnál több magyarázkodás után, igen, az a helyzet, megint itt és megint Kuchiki-ként tengődhetek a nagyon nagyon nagy világban és ettől annyira tudnék sírni, persze nem örömömben…
Hatalmasra duzzadó „élet óriási problémái” címmel futó sóhajtozásom se húzhattam a végtelenségig, bár vonzóbb ajánlatnak bizonyult, mint odafigyelni a helyes testtartást magyarázó tanár nénire, aki fogadni mernék, fiatalabb volt nálam. Igyekeztem nem kikészülni ezen az újabb lelkemet facsaró felfedezésen, amikor egy szolgáló hozta rám a szívinfit, olyan mértékben, székemről hátast dobtam a mesterien munkált virágoskert kellős közepébe. Szegény kertészt előre sajnáltam tönkre tettem több napos verejtékes szorgoskodását, bár nem én voltam a közvetlen merénylő. Ettől függetlenül nem kellett kétszer mondani, eloldalazhassak a tett helyszínéről és igen gyors léptekkel cserkésztem be a második osztagtól érkező tisztet, aki egy tekercset adott át Yoshi főfazéktól. Arcomban éreztem a menetszelet, ahogy üvöltött a sorokról azonnal, de rögtön loholjak az irodájához, vagy kicsi kockát hajtogatnak belőlem. Yoshi-chi nagyon édes férfiállat volt, csak az istenért se szeretném megkockáztatni felbosszantsam, aztán kincstári értékű hajammal tömködje pipáját, sőt annak se repdesnék boldog békaként, megtudná, milyen szemtelen becenevet akasztottam rá. Remélhetőleg nem áll be gondolat hullámokat hajkurászó bolondnak szabadidejében, de erről képzelgek egy másik szabad percemben, mert most beizzítom a rakétákat. Odadobtam a tekercset az első karmaim közé kerülő szolgának és lelkére kötöttem, amint átlépi a birtok határát utálatosan szeretett bátyám, nyomja kezébe. Én nem fogok magyarázkodni, merre tűntem el, majd szövegel helyettem a papírlap.
Kezemet elégedetten összecsapva intéztem el a kínosabb részleteket, mielőtt bal lábamat hátrébb csúsztatva, úgy nem döntöttem, ideje odacsapni a lovaknak, tehát szépségesen elszelelni shunpo-val. Az egyetlen dolog volt, aminek igazán örülhettem az öröklés rögös útjain. Sikeresen bezsebeltem a gyorsasággal járó élvezeteket, így ha késésben voltam, csak fel kellett csatolnom a nyúlcipőket és rögtön kevésbé halmoztam tovább a kellemetlen fejmosásokkal járó perceket. Arról szó sincs, kihúzna a slamasztikából, hiszen visszafelé nem söpri az óra számlálóját, de arra tökéletesen jó, minden papírlapot lesodorjak Yoshi-chi asztaláról, ahogy tornádóként beesve lefékezek pipával szöszölő morcos képe előtt. Aggodalomra ezen a ponton sincs ok, mert bájosan mosolyogva imádkozom le neki a bocsánatkérő szavakat, miközben már jó páran ott ücsörgött rajtam kívül. Megmondtam, amit megmondtam, hogy nem életbiztosítás a gyorsaság!
Végighallgatva a rövidre szabott, maximálisan paprikás hangulattól félszet beléd állító előadást, bölcs Salamonként biccentve vettem tudomásul, kit kell keresnünk és kit kell felvennünk útközben. Többre úgy se futotta volna, mert a kapitányok jó szokásukat tartva, se puszi, se pá, megindultak az Akadémia területére. Ki gondolná van, ami nem változik az évek teltével sem?! Ugyanolyan szűkszavú, célirányosan közlekedő, messzi távlatokba vesző, elérhetetlen pacák, mint általában. Nem állíthatom, ne zokogott volna társaságkedvelő szívem, mély csendbe kívánnak száműzni, csak ott volt az a bökkenő, nem ismertem a szófogadó leányzó fogalmát!
-Aki~ya~ma taicho~u!♥-Pattogtam ezer meg egy éve látott vöri boszorkányunk mellé átadhassam neki a régóta dédelgetett ajándékom. -Ezt csak neked, csak ma, csak most, csak, mert üdítő látványod mindig mosolyt csal az emberek arcára! Nyáháhá!-
Kacsintottam Miss Sunshine-ra legeslegártatlanabb vigyorommal felszerelkezvén. Már úgy készültem egyszer, tényleg, komolyan, tuti biztosra átadom neki a mosolygós smiley-val díszített szemkötőt, hogy most, itt kínálkozott az alkalom nem hagyhattam semmibe zuhanni. Biztosra vettem, annyira fog neki örülni, mint kemotox-tól haldokló légy az újságpapírnak! Persze, séta alatt, nagyon szépen és nagyon rendezetten figyeltem, ne kaszáljam el a kapunál meditáló férfit, amit úgy sikerült kivédenem, elegánsan megkapaszkodtam az egyik tartóoszlopban. Mélységesen koncentrálva üldögélt, szóval nem igazán vitt rá a lélek felvilágosítsam róla, nem egészséges út közepén meditálva frászt hozni gyenge idegzetű, fiatal hölgyekre, ezért hagytam az egészet a fenébe. Helyette értelmetlen fejjel pislogtam rá, vajon mikor jön el az a pillanat eldől álmában.
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te51900/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (51900/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyVas. Aug. 26, 2012 2:55 am

- Félre az útból, mihaszna naplopók! - csattant haragos hangom a 11. osztag kopár utcáinak egyikén. Szájtáti tisztem figyelmetlensége jutalmául térdhajlatába kapott egy határozott rúgást, és miután összecsuklott, majd értetlenül rám vetette tekintetét, csupán egy megvető pillantásra méltattam. Ezzel is eltékozoltam legalább fél percet, így a továbbiakban mit sem törődve a férfival elfordultam és folytattam az utamat. Sietős lépteim nyomán friss haorim köpenyként lobogott mögöttem. A legtöbb alacsony rangú halálisten tisztában volt vele, hogy nem érdemes utamat állni és egy meghajlással lépett odébb, mielőtt a lókötő sorsára jutott volna, aki a seprűjére támaszkodva eresztette ki rekedtes torkán azt az undorító nevetését a saját ízléstelen viccén röhögve. Figyelmetlenségét még olcsón megúszta... idő hiányában pusztán sötétségbe burkolózó, csontig hatoló tekintetemmel illethettem. Nem az a típusú kapitány voltam, aki megtorlás nélkül hagyta volna a fegyelmezetlenséget és a tiszteletlenséget, a csatatéren uralkodó farkastörvényekhez csakis így lehet alkalmazkodni.
Csupán néhány hét telt el azóta, hogy zanpakutoum lelke elém tárta a végső tanítását. Sok mindenre megtanított, amin a tudásért cserébe keresztülmentem. Érzem a zsigereimben, hogy minden tekintetben erősebb lettem. Nem csak lélekenergiám megnövekedésére célzok, melyet gyermeki testem már nem tudott elviselni, és nem is arra a képességre, amelyet megszereztem. Bár külsőmet még korántsem tekinthetem érettnek, növekedésem segített abban, hogy megerősödött filozófiámat komolyabban lehessen venni, és ne csupán egy sületlenségeket összehordó, pattogó gyermek legyek sokak szemében, aki olyan ranghoz jutott, melyet nem érdemel meg. A soutaichou-dono is egyre jobban megbízik a képességeimben, ennek bizonyítéka az is, hogy ismét értem küldetett. Sietségem oka pedig egyszerű, hisz' világos előttem, mennyire fontos valami, ha a lassú pokollepkék helyett a mami shunpo-tisztjei hozzák a hírt.
Noha utolsóként érkeztem, ám egy cseppet sem zavartattam magam emiatt. Csendben, enyhén leszegett fejjel, céltudatos tekintettel álltam a helyemre. Egyetlen gyors pillantást vetettem csak a másik három alakra. A hadnagy ismeretlen volt előttem, ám Kalóz nee-chan taichou és Nara nii-chan taichou jelenléte bizakodásra adott okot, bármi is lesz a feladatunk.
- Csak kövesd a sikolyok hangját, a vér szagát, és rálelsz... - szólaltam meg alig hallhatóan a soutaichou-dono bevezető szavait követően, ajkaim pedig vékony, hátborzongató mosolyra húzódtak. Azashiro... a név hallatán végigfutott a borzongás minden egyes porcikámon az izgalomtól. A legendás, legyőzhetetlen 8. Kenpachi életben van és szabadon garázdálkodik! Apró kezem jóleső érzéssel simította meg Majokko markolatát, alig vártam, hogy indulhassunk. Magamban megfogadtam, hogy a nap végére az egyetlen életben lévő, egykori 11. osztagos kapitány a papa lesz! A főkapitány parancsára egy hangos 'Hai!' hagyta el a számat, ám mihelyst elhagytuk az irodát, ismét éktelen vigyor került az arcomra.
- Csapdába esett, csak mert lezárták Seireitei kapuit? Bakabakashii Rolling Eyes - szólaltam meg fennhangon méltatlankodva a soutaichou-dono naivitásán. Melyik kapitány ne tudna kitörni, mikor csak egy ostoba, húsz méter magas melák állja az utunkat? Kukuku... már az is nevetséges feltételezés, hogy egy Kenpachi el akarna menekülni.
Kalóz nee-chan taichou vezetése számomra túl lassúnak bizonyult az Akadémiához közeledve, így amíg őt lefoglalta a hadnagy, addig én lépteimet szaporára véve kitártam a két karomat és lelkesen előre futottam. Elvégre a papához mentünk *o* Egy pillantásra sem méltattam a ránk meredő tanoncokat, akiknek javarészénél fiatalabb voltam, hátamon mégis egy haori díszelgett, míg ők még csak tanulták azt, amiben sosem lehetnek jobbak nálam, Soul Society történelmének legfiatalabb kapitányánál!
- Ohayou, papa *.* - szaladtam oda hozzá és ugrottam a nyakába lelkesen, és az általa nyújtott fedezékből pillantottam vissza a csapat többi tagjaira. Tekintetemből elveszett az eddigi komolyság, játékos csillogás és gyermeki rajongás tükröződött benne, ahogy mosolyomban is a boldogság vonásai voltak felfedezhetőek. Csupán egy pillanatra került torz grimasz az arcomra... ám a fejembe nyilalló elviselhetetlen, pillanatnyi fájdalom végül lehervasztotta az örömre utaló vonásaimat.
Vissza az elejére Go down
Hirako Shinji
Admin
Admin
Hirako Shinji

Férfi
Leo Rooster
Hozzászólások száma : 380
Age : 30
Registration date : 2008. Sep. 30.
Hírnév : 35

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyVas. Aug. 26, 2012 6:50 am

A némaság felbőszítette, eleget hallgatott már a sötétben, egyedül, elzárva mindentől és mindenkitől, mert féltek Tőle. Féltek attól, hogy olyan erő birtokába kerül, amit már senki sem képes szabályozni. Az elődjét is csupán zanpakutoujának köszönhetően volt képes legyőzni, habár lélekenergiája amúgy is elrettentőnek számított, ennyi édeskevés lett volna a győzelemre egy hasonló kaliberű ellenféllel szemben. Kétszáz szájtátva figyelő tiszt szeme láttára tépte szét apró darabokra a marhát, aki többre tartotta beosztottjainak, valamint Kyouraku Shunsuinak az életét, semmint hogy elővegye igazi aduászát, amivel akár a Seireitei egésze is megsemmisíthető lett volna. Barátság, bajtársiasság, mind olyan szavak, amiket a gyengék találnak ki csoportokba verődve, reménykedve abban, miszerint együttes erővel képesek túlélni. Mindig is megvetendőnek tartotta ezt a hozzáállást, Azashiro számára nem volt szükség más társra a kardjánál. A szőke elmondta Neki, ötgenerációnyi Kenpachi váltotta már egymást önkéntes bevonulása óta, egykori hadnagya észrevehetően nem képviselt akkora erőt, amellyel fenntarthatta volna magának e címet. Nem érdekelte különösebben ki ül most a Juuichibantai kapitányi székében, kiszabadulásának egyetlen oka és célja az volt, hogy revansot vehessen végre bebörtönzőin, a Negyvenhatok Tanácsán! Hirtelen kapta fel fejét, érzékei eléggé kiélesedtek a kint töltött órák alatt, ráadásul a csoportosuló, nagy lélekenergiákat megérezni egyáltalán nem jelentett számára kihívást. Vékony ajkai mosolyra húzódtak, üldözői hamarabb a nyomába eredtek, mint ahogy arra számítani lehetett. Elgondolkodva tekintett a hegy irányába, már csak az állt közte és bosszúja között. Ettől függetlenül mégis másfelé indult el, szórakozni akart!

A Gobantai barakkjai között is érezhető feszültség terjengett a levegőben. Nem kaptak pontos értesítést a kialakult szituációról, azonban a tény, mely szerint kapitányukat küldetésre küldték, elegendő fenyegetésként lebegett fejük fölött, Damoklész kardjaként. Mindenki érezte a vihar előtti csendet, az egymást váltó őrjáratok megpróbálták viccesen ugratni egymást, ekképp terelve el negatív gondolataikat. Ideges nevetés harsant, amikor a fehér kimonóba öltözött alak megjelent az osztag területén, mozgásában volt valami fennkölt, ami csupán azok sajátja, akik nemesi közegben nőnek fel. Borostyánszínű szemeit jelentőségteljesen emelte a tisztekre, akiknek torkára forrt a kacaj. Egyikük összeszedve minden bátorságát igyekezett megérdeklődni az illető kilétét, ám midőn szája szólásra nyílt, nyelve már csak véres csonk volt, s a sayába visszacsúszó katana ütközésének pendülése még sokáig visszhangzott. A megrökönyödés sóhajai rövidesen rettegéstől átitatott segélykiáltásokká változtak. Mikor az utolsó sikoly is elhalt, vértől vöröslő kezét megtörölte az egyik levágott shinigami kosodejében. Kevés örömet okoztak számára, lélekölőik úgy törtek el csapásai nyomán, akár a gyerekek által barkácsolt fakardok. A hófehér falak bíbor köpenybe burkolóztak, egyértelművé téve a történteket. Azashiro ellenben úgy gondolta, segíteni fog a vadászoknak. Az egyik levágott kart felmarkolva a földről vastag nyilat festett, ami haladási irányát jelezte. Elégedetten bólintva dobta el rögtönzött ecsetét, majd ezt követően a legközelebbi fegyverraktárhoz vezetett útja. Belépve határozott mozdulattal húzta elő zanpakutouját, majd függőlegesen arca elé emelte azt.
- Ikiwatare, Zakuro!* - szólt a parancs, minek nyomán ibolyakék ragyogás töltötte be a termet.

Megérkezvén a Lélektovábbképző Akadémia területére, a szokásos tiszteletkörök lefutását követően, immáron kezdetét veheti a küldetés érdemi része. Lévén az idősebb Matetsaku egyfajta tanácsadói szerepet is betölt, kifejtheti gondolatait a többiek számára még indulás előtt. A kutatást egyértelműen a Nibantai területén lenne érdemes kezdeni, ott vélhetőleg vannak hátrahagyott nyomok vagy esetleges léleklenyomat-darabkák, amik a szökött célszemély nyomára vezethetnének. Már-már éppen ennek megfelelően cselekednétek, amikor a távolban sötét, sűrű füstoszlopot véltek felfedezni. Egészen egyszerűnek látszik a képlet, a rab megunta a rejtőzést és engedve szadista hajlamainak pusztítani kezdett. Egyre-másra jutnak el hozzátok a mérföldekre lévő robbanások zajai, amikhez lélekben akár a fájdalmas kiáltásokat is hozzáképzelhetitek. Nincs idő sokáig gondolkozni, emberéletek forognak kockán! A lehető leggyorsabban igyekeztek megtenni a tetemes távolságot, majdhogynem az egész városon át kell vágnotok, hogy végre megérkezhessetek a mészárlás színhelyére. Akiyama taichou elhűlve veheti tudomásul a látottakat, a véres tetemek egykoron az Ő beosztottjaiként szolgáltak. Felfedezvén a jelet indulhattok el a megadott irányba, azonban pár lépést követően idegesítő, vernyogó hahota tölti be a keskeny utcát. A legközelebbi kanyarból érkezik a hang, amihez fémes kattogás is társul. Rövidesen megpillanthatjátok ellenfeleiteket, akik leginkább valamiféle madárijesztőkre emlékeztetnek, azzal a különbséggel, miszerint egyes végtagjaik helyén hatalmas szablyák találhatóak. Lomha mozgásukból ítélve nem jelenthetnek kihívást számotokra, ám ez csak addig igaz, míg lendületet véve forogni nem kezdenek, halálosztó fergeteggé változva ezáltal. Számuk körülbelül 20-24 között mozoghat.
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Matetsaku Kai
Shinigami
Shinigami
Matetsaku Kai

Férfi
Gemini Monkey
Hozzászólások száma : 101
Age : 31
Tartózkodási hely : Edzőtér | Vera vagy Miyoko mellett
Registration date : 2009. Oct. 10.
Hírnév : 14

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te15500/30000A bosszú árnyékában 29y5sib  (15500/30000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Aug. 27, 2012 7:22 am


Fejemben különböző képek játszódtak le Azashiroról. Mit akarhat ez az ember? Nagy valószínűséggel a bosszút keresi, vagy a menekülést. De miért keresné a menekülési lehetőséget, hogy ha egymaga képes leaprítani egy fél osztagot. Sóhajtok egyet, aztán körbehallgatózok. Megjöttek a többiek. Nagyszerű. Kinyitom a szemem, és hunyorítanom kell. A fény kikezdi a szememet. Durván, és türelmetlenül nyílalt át pupillámon. Megszámolom a jelenlévőket. Kevés. Bár kétségtelenül a legerősebbek. Miyoko. Te hogy kerültél ide? Biztos hogy neked most jó, ha jössz? A mostani Kenpachi. Nem vagy te olyan erős, hogy felvedd a versenyt ezzel az emberrel. Mondjuk jól érzem magam mellette, de egy kicsit rám tör az aggódás, hiszen mégis csak egy gyilkossal állunk szemben. Felállok, majd körbenézek. Biccentéssel köszöntöm a többiek, majd megakad a szemem a Megbánás Tornyán. Fejembe pattan a fájdalom, és egy durva szél lobogtatja meg a hajamat. Leteszem Miyokot, és kihúzom magam. A szél irányába nézek. Ez az a szél, amit minden nyugodt harcos felismer. A halál szava süvít benne, és minden halló fülbe bele súgja, hogy itt van, ismét itt van, és vár még valakire. A mai nap sok vért követel meg. Éppen most otthonunk földjeit locsoljuk. Közben a többiek kiötlötték, hogy a Niibantai területén kezdjük a kutatást. Furcsállom. Képtelenség. Börtönéből elmenekült. Nincsen kardja, mondjuk azt nem tudom, hogy miért. A Fészekbe nem lehet fegyvert vinni. Oda meg ők nem mehetnek, fölösleges odamenni. Vera pedig pillanatok leforgása alatt kezelné a helyzetet. Ő azért van most ott. Egyedül. Ha netántán kedve lenne visszamenni, akkor ott is maradjon. Szívem szerint Azashirot csak elfognám, de úgy érzem mai bűneiért már nincs mentség. Bosszú. Minden igazságtalanság áldozata bosszút esküszik ítélője ellen. A 46-ok tanácsa? Meg kell tudnom ki volt az, aki kitalálta azt, hogy a Fészekbe zárják. Lehet még személyes ügye is, de ki ellen. Talán valami nemes lehet. Shihouinok? Nem hinném. Egy harcosról van szó. Most már csak az a kérdés, hogy egy valaki halála kell, vagy 46 emberé. A többiek elindulnak, és már éppen szólnék is, hogy ne, de robbanás fojtja belém a szót. Ugye, hogy ne arra menjünk. Futásnak eredek, és gondolom a többiek is így tesznek. Ekkor megpillantom Kuchiki Hanát. Van valami jelentősége, hogy a négy ház közül is van itt valaki? Netán a Kuchikik a célpontok? Akkor viszont fokozottan kell figyelnem rá. Kislányomat mérem fel utána. Megbízok benne, többször bizonyított már. Tudom, hogy vigyázni fog magára. Most is, mint mindig, hatalmas elszántság tükröződik a szeméből. Motivációban nincs hiány. Lépteink ritmusa egy volt szívünkkel, mikor megláttuk a vért. Halottak tömkelege. Akiyama-taichou felé fordulok, és lesütött tekintettel nézem az utolsó szemének reakcióit. A tisztjei voltak mind. Ekkor észrevesszük a nyilat, hogy merre menjünk. Tényleg ennyire bízik magában? Azt hiszi valóban, hogy nem érjük utol? Talán valami csapdát állított nekünk? Akinek meg van az ereje hozzá, nem állít csapdákat. Felmordulok, mikor kitalálom, hogy csak szórakozni akar velünk. Nem is vesz minket komolyan, pedig jól láthatóan mozog pár igen magas szintű reiatsu. Kivéve az enyémet. Talán ez elrejt majd engem. Futásunk után ellenségbe ütközünk. A bohóc ruhába öltözött vérontók felkeltették érdeklődésemet. Kik ezek? Honnan valósiak? Előrántom a nodachimat, és becsúszok közéjük. Mivel a pengék nem a földet szántják, így eltudok slisszolni alattuk. Kivágom pár szörnynek a lábát. Mikor kifogyóban a lendület belécsúszok az egyikbe, és teljes erőből gyomorszáj tájékán rúgom. Ha nincs is neki olyanja, az erőtől egy kicsit összerándulhat még. Felpattanok, és a hátára lépek. Ha szerencsém van, akkor pont akkor akarja felkapni a fejét, és még röpít is rajtam. Mindenesetre felugrok a falak felé, és a mászó kampó kicsapásával meg is tudok kapaszkodni. Felhúzom magam, és onnan kezdem el lövöldözni a maradék hátsó tagjait. Ha valaki megpróbál felmászni hozzám, azt vagy lelövöm, rúgom, kaszálom. Fegyveremet magam elé szúrom. Talán nem kell stratégiát mondanom a többieknek. Ezeket pillanatok alatt lekapkodjuk, akár még kidouval is. Én kidou helyett kis acél vesszőket használok.
Vissza az elejére Go down
Akiyama Akane
5. Osztag
5. Osztag
Akiyama Akane

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 153
Age : 33
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 5. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te45500/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (45500/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Aug. 27, 2012 10:33 am

*Azt hiszem, azért mégsem veszik olyan komolyan ezt a küldetést, mint gondoltam, hiszen akkor semmiképp se ezt a kislányt hívták volna (akkor is, ha a 11. osztag kapitánya), hanem például az édesanyját, különösen úgy, hogy a csapat rajta kívül csakis a Gotei legtapasztaltaltabb, legerősebb vezetőiből áll... Még akkor is, ha viselkedésük nem mindig ezt tükrözi, például Kuchiki hadnagyé, aki az Akadémia felé tartó utunk közben kezembe nyom egy kisebb csomagot, amit még ott helyben ki is bontok, hogy aztán a lehető leggyilkosabb tekintetemet vessem rá és a hátralévő időben azon gondolkozzam, merrefelé tudnám "véletlenül" elhagyni a vigyori fejes szemkötőt úgy, hogy azt lehetőség szerint az elkövetkezendő néhány száz évben ne találja meg senki.
Az előző Kenpachihoz odaérve végül rövid ideig türelmesen várok, hogy megszólaljon a fűben gubbasztó férfi, de miután így ácsorgok egy ideig valamiféle reakcióra várva, már épp készülök enyhén hátba billenteni, hogy vegye észre a társaságát és legalább üdvözölni illene Seireitei krémjét és a saját gyerekét, amikor a kislány megoldja helyettem a dolgot és Kai nyakába ugrik. Bár ez nem zökkentette ki az exkapitányt a némasági fogadalomból - csak azt nem tudom, így hogyan tud oktatni az Akadémián.*
- A börtön környékén kellene kutakodnunk legelőször...
*Gondolkozok félhangosan, miután az állítólagos tanácsadónk egy szót sem szól továbbra sem. Mondhatom, roppantul ki vagyunk segítve vele... Aztán, mintha csak a célszemély megérezte volna, milyen hasznavehetetlen tanácsadót kaptunk (akinek elvileg az a feladata, hogy megpróbáljon elvezetni minket hozzá, de nem tesz semmi ennek megfelelőt), a távolban sűrű, sötét füstoszlop szökik az ég felé, elég egyértelműen tudtunkra adva a bűnöző hollétét. Azt hiszem, most éppen örülnöm kellene, hogy legalább van valaki, aki nem akarja megnehezíteni a dolgunkat, de a pusztítás jele nem tölt el hatalmas boldogsággal valami érthetetlen oknál fogva... Mindenesetre azon nyomban el is indulok a füst irányába.*
- Azt hiszem, megtaláltuk...
*Jegyzem meg, miközben egyre jobban begyorsítok - elvégre ha már végre megvan ellenfelünk, nem kéne hagyni újra meglépni, szóval még a pusztítás helyszínén kellene beérni őt. A tett színhelyéhez közelítve azonban rossz érzés fog el: egyre jobban közelítünk osztagom barakkjaihoz! De az nem lehet, hogy Seireitei szinte közepéig észrevétlenül bejusson, ráadásul ennyi szomszédos osztagon keresztül... Gyanúm azonban mind jobban felerősödik, lassan pedig már eltéveszthetetlenek az ötödik osztag épületei.
Vértől vöröslő falakkal és padlóval.
A mészárlást meglátva elhűlve torpanok meg (most már csak volt) tisztjeim holttestei előtt. Némelyiküket fel sem ismerem, annyira szétroncsolta őket... Nem, nem, nem lehet! - ajkaim szótlanul formálják a szavakat, kezem ökölbe rándul, ahogy tekintetem végigjártatom a pusztítás maradványain. Kár is lenne hívni a negyedik osztagot; túlságosan alapos munkát végzett ellenfelünk. A saját tulajdon kezeimmel fogom megölni, ha megtalálom!*
- Hogy rohadnál meg...
*Mély sóhajt követően préselem ki a szitkokat fogaim között egyéb válogatott káromkodásokkal folytatva, ami pedig nem szokásom, amikor észreveszem a falra festett nyilat. Úgy tűnik, még pofátlankodni is van kedve! Amíg le nem töröljük a vigyort a képéről... Azon nyomban megindulok a jelzett irányba villámtánccal, hogy minél gyorsabban utolérhessük Azashirót - egészen addig, amíg egy nagy halom hulladékból összerakott madárijesztő-falka nem állja utunkat. Lassú, szaggatott mozgásuk láttán nem tűnnek nagy fenyegetésnek, Kai viszont, mint valami alternatív terminátor ugrik nekik. Lehet, azért rendelték mellénk, mert sérülése és az ezzel járó trauma hatására olyan gyilkológéppé vált, mint az a rohadék? Bár ezt illett volna bejelentenie előzetesen a főkapitánynak...*
- Hadou 4: Byakurai!
*Nevezem meg a kidou-kat végül, némi várakozás után, hiszen annyira belejött segítőnk a támadásba, hogy ezek után akár nem is kellene segítség neki, és kissé hátramaradva legalább megtakarítanám az összes erőmet az Azashiróval való leszámolásra, úgyis itt vagyunk még rajtam és az előzőn Kenpachin kívül hárman... Azonban, mint látható, meggondolom magam és néhány fehér villámot indítok az utunkat álló, pengékkel hadakozó szemétdombok felé, legyen elég nekik az is a széthullásukhoz.*
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te40600/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (40600/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyKedd Aug. 28, 2012 7:57 am

Amikor megérkeztünk az Akadémiához és megtaláltuk Matetsaku-sant, Miyoko egyből a nyakába ugrott, amivel sikerült felébreszteni a meditációjából. Már vártam, hogy egyből belekezd a mondandójába, hiszen vészhelyzet van, de ahogy várakoztam ez egyre csak nem következett be. Én személy szerint nem tudtam semmit erről az Azashiroról, annak ellenére, hogy valamikor én is a 11. osztag tagja voltam. Nem tanultam Kenpachi történelmet, hiszen már akkor biztos voltam, hogy amint megszerzem a kellő tudást, tovább állok. Ezért valami kis szösszenet, azért jól esne tudni róla, ha már eljöttem idáig.
- Matetsaku-san a soutaichou szerint magától megtudhatunk egy-két dolgot Azashiroról. - törtem meg a csendet, hiszen nem állhatunk itt egész nap, mert közben a célpontunk már rég véghezvitte volna céljait. Lehet, hogy Matetsaku-san nem is tud arról, hogy be kéne avatnia minket néhány dologba. A soutaichounak meglehet, hogy rossz a memóriája vagy valami, így jobbnak láttam elmondani Matetsaku-sannak.
- Szerintem is a 2. osztag területén kellene keresgélnünk. Biztos találnánk valamit, ami elindulhatunk. - csatlakozom Akiyama taichouhoz, hiszen ez a leglogikusabb lépés, amit tehetünk. El tudom képzelni, hogy a kedves Kenpachi nem egy mindenki által használt úton haladott, hanem például a fák között ment, ezért néhány letörött ág vagy valami utat mutathat számunkra.
Már majdnem elindultunk volna, amikor a távolban füstre leszek figyelmes. A többiek is felfigyeltek rá, így már nem kellett nyomokat keresnünk, mivel az előbb megtalált minket. Rögtön el is indultunk a füstfelhő felé shunponk segítségével. Elég sokat kellett mennünk, hiszen Seireitei közepén tűnt fel a füstoszlop, így volt időm néhány szót váltani Hana-sannal.
- Hana-san, jól kijönnek Mistyvel? Csak kíváncsiságból kérdezem, mivel az én helyemre került a 6. osztagnál. - kerülök a hadnagy mellé és felteszem neki a kérdésemet, majd próbálom megnyugtatni, hogy semmi hátsószándék sincs a kérdésben. Csak egyszerűen érdekelt, mivel én jól kijövök Mistyvel és amikor a hadnagya voltam, nagyon jó csapatot alkottunk.
Lassan meg is érkeztünk az 5. osztaghoz, ahol több tiszt holtestével is találkozhattunk. Egyből Akiyama taichoura néztem, hiszen az ő osztagáról van szó, én sem örülnék, ha így találnám a sajátomat. Láthatóan is kirajzolódott a düh a kapitány arcára, ami teljesen érthető volt, én is a fejét akarnám a tettesnek.
A merénylet helyszínén észreveszünk egy vérrel festett nyilat, ennyire alábecsül, minket vagy csapdába akar csalni. Inkább az elsőre tippelnék, hiszen egy 11. osztagosról van szó, akik köztudottan nem szeretnek trükközni. Legalább már tudjuk, merre kell tovább mennünk, így nem kell a következő lépésünkön agyalni. Azonban nem sokkal indulás után furcsa nevetésre-kacagásra emlékeztető hangot kezdek hallani, ezért megtorpanok. Hamarosan a következő kanyarból bohócokra emlékeztető lények kezdenek felénk jönni. Egy kicsit alábecsülhet minket, ha azt hiszi, hogy ez elég lesz ellenünk.
- Bakudou 1, Sai! - húzom el magam előtt két ujjamat, amivel megpróbálom, minél több bohócnak a kezét hátra kényszeríteni, majd előrántom a kardomat és Matetsaku-san után megyek én is. Még ha a leggyengébb bakudouról is van szó, az én kezemben ez felér egy 30-as szintűvel is. A következő támadásomat akkor indítom, amikor olyan egy méterre vagyok a bohócoktól. Ekkor suhintok egyet kardommal magam előtt és a Kensei technika segédségével, anélkül hogy fizikai kapcsolatot létesítenék a bohócokkal, az első párat megpróbálok kettévágni.
Ezután az egyik bohóc úgy döntött, hogy elkezd búgócsigaként pörögni és úgy akar nekem jönni. Nem ijedtem meg még így sem tőle, hanem a Fukuzei nevű technikának köszönhetően a földbe bújtam, majd egy pillanat múlva már mögötte volt és felé mutattam az ujjammal.
- Hadou 4, Byakurai! - lőttem ki egy fehér villámot remélve, hogy el tudja intézni. Talán egy Shakkahou vagy Soukatsui egyszerűen lepattant volna róla a forgás miatt, de egy egy pontba érkező támadással talán más a helyzet. - Hadou 31 Shakkahou! - időközben a hátam felé közeledett egy másik, így az egyik kezemet hátranyújtottam, hogy egy tűzlabdával intézzem el.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Kuchiki Hana
6. Osztag
6. Osztag
Kuchiki Hana

nő
Leo Dragon
Hozzászólások száma : 458
Age : 35
Tartózkodási hely : Seiretei, Kuchiki birtok
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 38

Karakterinformáció
Rang: Főnemes, Kuchiki ház XXIX. feje, Kupida, Hadnagy, Alkesz
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te33500/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (33500/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptySzomb. Szept. 01, 2012 1:32 am

Hogy én mennyire, de nagyon tudtam repesni fog a boldogságtól vöri boszi, amiért merészkedtem neki szmöttyös szemkötőt adni. Ha tudná mennyire illik a hentes munkára termett, vasszigortól ráncosodó arc berendezkedéséhez, garantáltan sírva dőlne koporsóba az összes létező divattanácsadó. Tyehehe! Pont ezért kapta, legyen rajta valami üdítő látvány, mert milyen már az, mindenki pszichiátriai kezelésre lesz száműzve, ha először meglátja. Esküszöm, de nagyon sok imát elmormolva, hálát adok a magasságos édesség istennőjének – ki van csukva aljas hím legyen – nem az ő orra elé kavarodtam zsenge tinilányka shinigami koromban, ami félreértések végett, nem volt olyan régen, sőt csak tegnap! Lényeg a lényegben tessék hordani taichou, vagy azt még nem tudom, pont az ötösök vezérét mivel lehetne befenyíteni, tekintve még én se tudtam kipuhatolni gyengéjét, de ami késik, nem múlik. Egyszer mindenre fény derül, vagy bánatomban én borulok az árokba. Lesz, ami lesz, mostan elegánsan levakarom magam az oszlopról, hiszen nem akar már dőlni. Szépen kiegyenesítettem, ezzel megóvva az Akadémia kopottas épületét egy csúnya végtől, meg úgy másodlagos infóként némasági fogadalom is felébredt, bár én erősen gondolkozom rajta, igen komoly alvajáróval van dolgunk. Egyetlen ukkot vagy mukkot se hebegett nekünk, de még csak a kicsike lányával se beszélték ki a zsírkrétás rajzolás rejtelmeit. Kérdem én felháborodásom maximális jeleként, mi ez a rendszer?! Tessék foglalkozni a gyerekeddel, hát nézd mi lett belőle! Ennek a törpicseknek még az óvodában kéne legóznia, nem a legerőszakosabb osztagot vezetnie! Anyai ösztöneim most úgy, de úgy tökön rúgnák ezt a némabobot, többet még úgy se nyikkanna meg!
Nyilvánosabb háborgásra legnagyobb sajnálatomra nem maradt időm. Mire előhúznám sátánian felcsillanó szemekkel titkos aduászomnak garantáltan elkönyvelhető serpenyőmet jól odakongathassak, konvojunk öles léptekkel meglódul a tulajdonképpen hova is? Cseppet sikerült lemaradni a házi feladattal mi történhetett, hiszen kicsikét másra összpontosítottam a radar állomásaimat, de ha hív a kötelesség, hát hív, csak ne pont futással tenné. Azt mennyire nem szerettem. Még szerencse tudok villámtáncikálással csalni és így marad szusszantásom válaszolni Nara kapitány érdeklődésére. Istenem, pezsgőt, de rögtön! Legszívesebben a nyakába vetődve vonyítanék Holdat meg lasszózó, cowboy kurjantásos köszöneteket, végre valakinek kedve támadt csevegni.
-Oh, taichou~h! El se tudja képzelni, mennyire örülök, valaki érzi a bátorságot rá merészeljen lépni a kapcsolat teremtés rögös útjára! –Paskoltam meg a vállát, néhány örömöm fájáról fakadó könnycsepp elmorzsolásával.-Köszönöm kérdését! Egész jól! Mostanság kissé elfoglalt a varázslatos hölgyemény, biztosan titokzatos lovagja köti le minden szabad percét. Na, és Ön, hogy boldogul a firkász kilencesekkel? Még mindig őrültek háza uralkodik a nyomdában? Ezt a kérdést nem hallotta és egy szót se szóltam! Még a végén Tomika árnyéka vetül reám!-
Jól ismertem végtelennél is feljebb kúszó egyletünk oszlopos tagját. Sose lehet nála tudni és alapelvként szoktam tanácsolni minden újoncnak, óvakodj Tomoko szemüvegének baljós villanásától! Nem véletlen a nagy felfordulás közepette is tettem egy kósza pillantást a környékre nem e ólálkodik közelben, még küldetés alatt se úszhassam meg felügyeletét. Szerencsére a parám megmaradt annak és telibe masírozhattam vörös boszi igencsak vörös temperával megszállt territóriumát. A látvány elég volt nagyot nyelve kutakodjak papírzacskó után, hát még a kaszával szelhető gyilkos aura, ami az érintett kapitány eregetett magából. Teljes mellbedobással támogattam boszit, mert ez az ocsmány mészárlás tényleg nem érdemelt mást, csak jogos megtorlást. A kapitányt meg ismertem már annyira, tudjam, nem kell félteni és az eszét se dísznek hordja haja alatt. Tutibiztos jól megkapja magáét a volt kenpachi csávó, de attól egy percig se tartottam boszinál véglegesen elszalad a pirula és átmegy láncfűrészes sorozatgyilkosba. Inkább az a diszkréten, fair körülmények között túlvilágra küldős harc lebegett szemeim előtt. Akane kőkemény és ijesztő nőci, de sose játszik piszkos trükkökkel és most mi ez a nagy befékezés, meg azok a távolban felbukkanó veteményes őrző-védő szolgálatok?!
-Ejjehöööh, taichou, hagyj valamit a későn érkezőknek is! Vagy elugorhatok a boltba? Csillapíthatatlan étvágyam támadt csokis nasira az ingyen mozizáshoz! Miyo tai-chan, te kérsz valamit? –
Pitiszkáltam körmömet unalmam felső fokán vesztegelve. Néhány önmagát rotációs kapának képzelő madárijesztő nem hatott óriási fenyegetésként, tekintve, hogy rambó Kai már bedobta a vasmacskát, vörös boszi és haver kapitány is eldurrantott néhány kidou-t. Gyakorlatilag azt kell mondanom semmi dolgom nem volt a kényelembe helyezkedésen és hd élménnyel felérő filmezésen kívül. Persze, sejtettem a sejteni valót, gerincem fúrják át lustaság matricával, ha nem erőltetem meg magam. Hatalmas erőlködésem jeleként, csípőre pattintott karokkal szívtam fel levegővel tüdőmet, minél hasznosabb ötlettel állhassak elő. Ez a veszteglés egyértelműen felesleges volt, mindenkinek.
-Vöri taichou~h, Miyo tai-chan és Nara taichou~h!♥ Kicsi vakondként fúrok nektek átjárót! Kész pocsékálos, ha mindannyian itt szobrozunk a répa ültetvény varjú riogatása végett és fogyasztjuk az energia egységeket! Menjetek előre! Lecsapjuk a maradékot Kai néma szerzetes san-nal, aztán mi is megyünk!-
Eresztettem útjára hála az égnek igencsak messzire eljutó hangerőmet, mialatt ezerrel bekészültem a sumo állásos befeszítésre. Én aztán most, úgy, de úgy oda fogok nekik pörkölni, mint a szél! Ehhez nem kellett más, csak a jól bevált shunpo-m, amit megfűszereztem kedvenc öklömbe koncentrált reiatsu kombós jobb horgommal. Arra játszottam, minél kevesebb ütéssel söpröm el az eszeveszettül pörgő szerkentyűket. Nem ártott nyitott szemmel szórakoznom, mert rendben gyors voltam, de nem lett volna kellemes, ha rossz ütemben találkozom a riogatóval és ahelyett én ütném, szerény számításaim szerint négy méterrel hátrébb még ő amputálná le könyöktől lefelé a karomat. Hát, majd lesz valami, mert hív a kötelesség, ha már ilyen szépen felajánlottam magam. Mehettem egyenest a sűrűjébe, hogy csodás ábrándjaim szerint, kellő ütemben érkezhessek kipécézett áldozatomhoz, akinek cséplő szerszáma elől kihajolva osztom ki első öklös puszimat, amitől jó messzire reppen, lehetőleg leteperne néhány másik pajtását. A többi útban ragadt kicsi rigót, meg ügyeskedősen lehűtöm mágiával. Ne legyek már izé, kimaradok az össznépi idézgetésből! Odacsapok nekik, egy barátilag vissza se kérem, ha lehetséges byakurai-al.
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te51900/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (51900/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptySzer. Szept. 05, 2012 4:31 am

Fejfájás. Gyűlöltem a tünetet, melyet Majokkónak köszönhettem. Nem maga miatt a fájdalom miatt, hiszen az elviselhető volt ahhoz képest, amit tapasztaltam nem is olyan régen, és pillanatnyi megjelenése nem volt elég ahhoz, hogy megviseljen. Azonban ez nem holmi betegség volt, hanem egy jel. Jel arra, hogy látomásaim lesznek. Tudtam, hogyan kell megszüntetni és megelőzni, azonban nem mertem magamnak sem kimondani, mit akart elérni zanpakutoum lelke, csupán engedelmeskedtem parancsának. Komor tekintettel csüngtem a papán, amíg fel nem állt és le nem tett. Most, hogy őt is megtaláltuk, ideje volt elindulnunk és megkeresnünk Azashiro Kenpachit. A csendben süvítő szél, mely belekapott a hajamba, jelezte az irányt, hogy merre kell mennünk ahhoz, hogy találkozzunk ellenségünkkel. Felpillantottam a papára, láttam a tekintetén, hogy ő is ugyanezt érzi. A halál szagát sodorta felénk ez a cseppet sem lágy szellő.
- Kukuku... ostoba időpazarlás, ott nincs semmi. Nem bíztok bennünk? Miyoko már tudja, hol keresse a vérontót Twisted Evil - szólaltam meg halkan, hangom mégis tisztán érthető lehetett a többiek számára. Megmondtam nekik, hogy a halálsikolyokat és a vér szagát kell követnünk mindössze, és rátalálunk. Habozás nélkül indítottam el lépteimet afelé, amerről a szél felénk hordta az izgalom illatát, néhány másodpercen belül pedig be is bizonyosodott, hogy amerre tartok, az a helyes irány. A robbanások hangja, illetve a lassan felszálló füst csakis az Ő műve lehetett. Diadalittasan pillantottam vissza, a következő lépésemmel pedig már villámtáncomat indítottam el. Kapitány társaim tempóját nem tudtam tartani, így némileg lemaradva, utolsóként értem az 5. osztag barakkjaihoz, ám a látványból ítélve csak a földön fekvőknek jutott abból a szórakozásból, hogy harcolhattak a legendával, abból hogy megelőztek bajtársaim, nem származott hátrányom.
- Voltak annyira gyenge harcosok, hogy még játszhatott is velük... Nem voltak shinigaminak méltók, haláluk többet ér, mint életük egész folyama. Csak hátráltatták a Gotei 13-at - mondtam szenvtelenül, miközben lábammal az egyik tetemet böködtem. Ha a gobantai tagjai csupán ennyi kihívást jelentettek neki, akkor nagyot csalódtam Kalóz nee-chan osztagában. Igaz még a 11. osztagban is vannak ilyen szánalmasan gyenge halálistenek, akikben a tehetség legapróbb szikrája sem csillog. Csak tudnám, miért nem távolítom el őket az osztagból?
A vértől vöröslő fal, melyen a minta egy nyilat formázott, lassan az én figyelmemet is magára vonta. Fogadni mertem volna, hogy mindenki azt találgatja magában, csapdát állított-e nekünk, vagy csupán táncra invitál bennünket. Haszontalanság lett volna erre fecsérelni a gondolataimat, egyszerűen átléptem a hullát és fejemet lehajtva, sötét tekintettel és eszelős vigyorral irányítottam a lépteimet a jelzett irányba. Kalóz nee-chan taichouból sugárzott a düh, máris engedett a provokációnak és a bosszúvágynak, mely leplet boríthat elméjére, ha nem vigyáz. A sarok mögül hallatszó kacagás és kattogás egy pillanatra sem zökkentett ki lépéseim ritmusából, ahogy az sem, mikor a furcsa szerkezetek megjelentek előttünk. Csak sétáltam tovább és tovább zavartalanul, miközben a papa, Nara nii-chan és Kalóz nee-chan is támadott mellettem. Ellenfeleink nem voltak méltók arra, hogy figyelmemmel illessem őket. Nem jelenthettek kihívást.
- Miyoko nem kér semmit, fukutaichou nee-san - feleltem a fülembe jutó kérdésre komoly hangon, miközben egyik lábamat a másik után helyeztem. Lassacskán beértem a madárijesztők közé, és míg testsúlyomat a jobb lábamra helyeztem, kardom máris villant, hogy a balról felém pörgő egyik tákolmány pengéjét kettészelje. A lendülettől a fémdarab a falba állt, én pedig egy egyszerű, energiatakarékos mozdulattal vágtam ketté a fegyverétől megszabadított támadómat és folytattam a nyugodt sétát.
- Hai! - reagáltam a hadnagy felajánlására, mellyel minden ostoba cselekedetét semmissé téve nagyot nőtt a szememben. Akciójának köszönhetően előttem csupán egyetlen madárijesztő maradt, a talajról elrugaszkodva pedig a fejére léptem egy ugrást követően, és lélekölőmmel egy söprő mozdulatot téve levágtam a karjait, harcképtelenné téve, mielőtt továbbugrottam volna. Ismét talajt fogva végül hátrahagytam nevetséges ellenfeleinket, rábízva őket a papára és a fukutaichou nee-chanra.
Vissza az elejére Go down
Hirako Shinji
Admin
Admin
Hirako Shinji

Férfi
Leo Rooster
Hozzászólások száma : 380
Age : 30
Registration date : 2008. Sep. 30.
Hírnév : 35

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptySzer. Szept. 05, 2012 6:08 am

A mechanikus madárijesztők engedelmesen hajoltak meg erőtök előtt, hangos sivítás közepette lehelték ki lelküket a halálos csapások elszenvedését követően, s ez nem csak egyfajta szóvirág. Midőn harcképtelenné váltak, fekete füst szivárgott ki belsejükből és illant el, aminek köszönhetően immáron nincs semmi, ami képes lenne összetartani, életre hívni a szerkezeteket. Az első összecsapás totális győzelemmel zárult, míg a hadnagy és a tanácsadó a nő könnyed felajánlásának hála magukra vállalták a piszkos munka elvégzését, addig a kapitányok természetesen előre nyomultak, folytatván útjukat a megjelölt irányba. Ellenben talán okosabb lett volna együtt maradni, hisz’ ilyen módon mindenki egyszerre értesült volna egy igazán meglepő dologról. Rövidesen csak romok maradnak hátra, azonban a két tisztogató még éppen szemtanúja lehetett a jelenségnek, mely szerint egy lila színben úszó magocska gurult ki az egyik gépezet fejrészéből, majd megrepedése után a már korábban látott fekete füst kíséretében vált semmissé. Jobban szemügyre véve a szétszórt hulladékhegyeket, polcok, egyenruhák és kardok szakadt-törött összevisszaságaként azonosíthatóak be a csomók. A börtön sötétjéből előtörő árny valóban olyan hatalommal rendelkezett, ami ténylegesen veszélyt jelentett és jelent az egész Seireitei számára. Mozgásra bírni a mozdulatlant nem éppen megszokott képesség még magasabb körökben sem, vélhetőleg akár a semmiből is képes lenne egy sereget teremteni, már amennyiben minden feltétel megfelelő ehhez. Esetleges eszmefuttatás után iramodhatnak a lemaradók a taichouk nyomába, azonban nem kell túlzottan messzire menniük, lévén a három főre fogyott kompánia ismét akadályba ütközött a következő fordulóban.

Aléltnak tűnő tiszt térdelt az utca közepén szokatlan testtartásban, mintha valaki keresztre feszítette volna, ám ennek semmilyen nyomát nem lehetséges felfedezni, sőt közelebbről megvizsgálva az is feltűnhetett, miszerint az illető bár felületesen, de lélegzik. Kosodeja szakadtan lógott rajta, ezáltal téve közszemlére meztelen mellkasát, amibe valaki a Juuichibantai véres jelét karcolta. Eléggé egyértelműnek tűnt az illető személye, a kegyetlenség viszont a sokat megélt Akanét is elborzaszthatja, lévén újfent az egyik beosztottja esett áldozatul az őrült menetelésének. Amennyiben felelőtlen módon rögtön oda akart rohanni, kellemetlen meglepetés érte. Lépése közepette valami megcsillant talpa alatt, de visszakozni már nem volt lehetőség, így testsúlya egészével nehezedett az eddig láthatatlan huzalra. A reakció azonnali volt, halk detonáció következett be, ám a feleszmélő tiszt megkínzott ordítása ezek után süketítőnek hangzott. Alkarjának végén, ahol normális esetben a kézfejnek kellett volna lennie, most nem volt más, csak egy vérző csonk. Elég egyértelműnek látszott a csapda mibenléte, Azashiro észrevehetően kerülte a konfliktust, sokkal inkább hódolt ezúttal a pszichológiai hadviselés fortélyainak. Felmérve a terepet egyre több és több damilon tükröződött vissza a napfény, kioldók egész armadája fonta körbe szerencsétlenül járt férfit. Nara kapitány, aki kidou terén talán a legképzettebbnek mondható a csapatban, elképedve vonhatta le a következtetést, miszerint minden egyes kacs egy hadout aktivál a foglyul ejtett testén, amelyek éppenséggel nem robbannak túlzottan nagyot, viszont egy végtag eltávolításához elegendőek. Két választási lehetőség állt előttük: megmentik vagy egy sokkalta könnyebb út, sorsára hagyva pórul járt shinigamit a veszélyes bűnözőt tovább üldözni.

- Ostobák… - csóválta meg a fejét a nyolcadik Kenpachi elégedetlenül, miután a visszhangzó dörrenés az Ő füleibe is eljutott. Tetemes előnyre tett már szert így is, értelmetlen kerülőjével elég messzire csalta valós célpontjától az üldözőit, ahhoz, hogy egy huszárvágással ismét visszatérhessen eredeti tervéhez. Borostyán tekintetét az égre emelte, de a Nap sugarai bántották a szemeit, megalvadt vértől feketéllő kezét használta napellenzőnek. Elég volt a mókából! – Bankai…

A szavak hatására a kezében tartott katana majdhogynem felrobbant, testéből ibolyakék fényoszlop emelkedett a magasba, reiatsujának nyomását mérföldekről is érezni lehetett. Ámbátor amilyen gyorsasággal ment végbe a jelenet, ugyanolyan sebesen véget is ért az egész, nem maradt más utána, mintha a kínzó űr. Ennyi lélekenergia nem tűnhet el csak úgy, nyomtalanul, valami magyarázatnak lennie kell! Volt is, ezt Azashiro elhalványodó, aztán teljesen el is tűnő valója hordozta.
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Matetsaku Kai
Shinigami
Shinigami
Matetsaku Kai

Férfi
Gemini Monkey
Hozzászólások száma : 101
Age : 31
Tartózkodási hely : Edzőtér | Vera vagy Miyoko mellett
Registration date : 2009. Oct. 10.
Hírnév : 14

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te15500/30000A bosszú árnyékában 29y5sib  (15500/30000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyPént. Szept. 07, 2012 5:55 am

Minden egyes ravaszhúzásomra, egy suhogó nyílvessző hagyja el a tárat. Volt, hogy mellé lőttem, nem vagyok profi ebben a szerkezetben. Kuchiki-fukutaichou ötletét, viszont nem tartom olyan jónak. Hihetetlen, hogy gondolkozás nélkül belementek. Lesújtóan pillantok a hadnagyra, de végül megleptek. Elszaladt előttem egy penge. Alig volt időm reagálni. A nyílpuskát gyorsan ledobtam, és kihajoltam a következő csapástól. Kezembe ragadtam másik fegyveremet, és tekertem rajta egyet, ezáltal egy yarévé változott a fegyverem. A szörny következő támadása is ugyanolyan megtervezetlen volt, mint az első. A bot részével fejen tolom, ezzel megzavarom őt, majd fordítok egyet a fegyveren, és az éles fém résszel kettészelem a koponyáját. Felkapom a nyílpuskát, és lőnék vele egy újat, de csak kattog, meg zörög. Hoppá. Sikerült eltörnöm, mikor ledobtam. A fegyver ötlete jó, de gyorsítani kell rajta, és egy kicsit strapabíróbbá kell tenni. Ketten maradtunk, alig maradt 6-7. Visszaváltoztatom nodachivá, majd visszarakom a helyére, az oldalamra. Leugrottam a magaslatról, és egyenesen egyikük vállaira érkeztem. A lendülettel hagytam, hogy leguggoljak, majd megragadtam a fejét, és elugorva róla a fejét is magammal vittem. Könnyedén lejött, nem kellett különösebb erőt belevinnem a dologra. Ekkor ismét elővettem a kardomat, és a rúddá változtattam. Odaléptem az egyik forgópengés fenegyerek elé, és ledöftem elé a fegyveremet. Megpattan róla a pengéje, és a forgás abbamarad. Erőteljesen megrúgom, egy másik pörgő ellenség felé, aki be is darálja a szerencsétlent. Ezáltal ott is megragad a forgás. Én felragadom a botot, majd gerelyhajító pózt veszek fel, és célzom be a fejét. Mikor eldobom, még ujjammal megforgatom a gyűrűt rajta, és visszaváltozik yarévé, és a kard belefúródik a fejébe, ezáltal halálra ítélve. Hanának eközben végeznie kellett a maradékkal, vagy ha nem, akkor eléggé gyenge lehet. Mindenesetre én gondolkozni kezdek, közben rágyújtok egy cigire. Ekkor egy olyan dologra leszek figyelmes, amire nem gondoltam volna. Megtudom Azashiro kardjának a képességét. Szóval ezért zártak be téged te szörnyeteg. Ekkor már teljesen nyilvánvaló volt, hogy mit akar, és mi a célpontja. Ekkor figyelmes leszek a kis sötétlila gombócra. Még meg is figyelhet bennünket. Összehúzom a szememet, majd megszólalok.
- Baj van… Sietnünk kell. A célpont a 46-ok tanácsa. Akár a saját székjeikben is megölhetné őket. Még megállíthatjuk!- ragadom meg a lányt, és futásnak eredtünk a többiek után. Persze én nem tudok shunpozni, így ő nyilván gyorsabb is lehet nálam. Mikor megtaláljuk a többieket, elborzadva nézem, hogy a megcsonkolt tiszt milyen állapotban van.
- Azonnal a 46-ok tanácsának székházához kell mennünk. Amíg még játszik velünk, talán beérhetjük, és akár meg is előzhetjük. A tiszttel nem nekünk kell foglalkoznunk. Ha megpróbálunk hozzányúlni, nyílván meghal. Inkább rendeljünk ide támogató osztagokat, hogy leszedjék. Nem vesztegethetjük továbbá az időt, már így is sokat tököltetek. Ráadásul kerülő úton kell mennünk. Én a csatornákat ajánlom. Ott 11. osztagos nem jár, mert az a 4. osztag területe. Míg ő csapdákat készít fennt, mi beérjük őt odalent- és már invitálnám is őket a negyedik osztag titkos hálózata felé. Nagyon messze kerültünk el a negyvenhatok tanácsától, szinte biztos, hogy hamarabb fog odaérni, nem is tudom, hogy hogyan kéne még a csatornákon át is, a leggyorsabban odaérni. Ekkor megcsapott egy baromira erős lélekenergia, majd el is tűnt. Mi történhetett? Újabb rejtvény, de most egészen másfajta. Eltűnt, de hová? Az égre pillantok, de nem sok jót ígér. Hatalmas összecsapás vár most ránk, és mi még mindig messze vagyunk tőle, de miért csalt el. Ha akkora az ereje, akkor miért nem jött egyenesen belénk? Talán megakarja hagyni az érzést, hogy lett volna esélyünk, csak a legjobbak bénák voltak, hogy legyen bűnbak a kudarcra. Ennél ő sokkal rafináltabb. Talán van valami jobb terve is? A 11. osztag egyik legintelligensebb kapitányával állhatunk szemben, ha ennyire kihasználja az erőnket. Mire volt jó az, hogy megmutatta az erejét. Simán elcsalt minket onnan, de miért? Talán tudja, hogy le fogjuk győzni őt.
- Fél tőlünk. Ez az egy előnyünk van. Okosan kell eljárnunk- mondtam ki végül a tanácsokat. Eléggé felmértem a kapitányok képességeit, lassan rendbe is rakom őket. Készül már a terv, hogy a megfelelően sújtsunk le a célpontunkra. Sok lehetőség van, és remélem elfogadják majd az irányításomat. Stratégiában, könnyedén lehet, hogy én vagyok a legjobb, de vajon mikre szokott figyelni a 8. Kenpachi, és mikre nem? Engem szinte alig lehet kiérezni ebből a reiatsu sűrűségből. Remekül meg fogom oldani a problémákat. Ha lemegyünk a csatornákba, akkor az emlékeimet veszem elő a térképről, amit az akadémián is tartanak. Hozzátartozik a történelem órához. Viszonylag sokat kutakodtam benne olyan járatokért, ahonnan megszerezhetem egy-egy titkos létesítmény bejáratát. Van egy feljáró a negyvenhatok tanácsának székhelye előtt. Ha más tervük van, akkor követem, de szerintem ez a legjobb. Gyorsan odaérni, ha lehet.

Vissza az elejére Go down
Akiyama Akane
5. Osztag
5. Osztag
Akiyama Akane

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 153
Age : 33
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 5. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te45500/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (45500/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyPént. Szept. 14, 2012 8:34 am

*Igyekszem ignorálni a kapitánynak csúfolt kislányt, hiába beszél megállás nélkül. Komolyan, mintha csak fel akarná hívni magára Azashiro figyelmét, hogy bármikor rajtunk üthessen! Ha figyel az ember a szavaira, úgy még rosszabb. Ki hitte volna, hogy a mészárlás nyomait kell keresnünk ahhoz, hogy megtaláljuk... Mintha most nem azt csinálnánk.*
- Te hátráltatod most leginkább a munkánkat a folytonos hülyeségeddel! Mi a fenét képzelsz magadról, taknyos kölyök?!
*Vesztem el végleg türelmemet osztagom szidása hallatán, és rögtön erősen megragadom egyenruhájának nyakánál fogva a kislányt. Egyáltalán nem érdekel, hogy jelen van az apja is, ráadásul Verashu kapitány az anyja - éppen ilyen szülőknek illene legjobban megnevelniük a gyereküket, pláne, ha valami csoda folytán még a Gotei 13 vezetőségébe is bekerült! Az ilyenek miatt tart most Seireitei itt... Régen elő sem fordulhatott volna valószínűleg, hogy bárki is megszökjön a börtönből!
Tekintetem szinte lángol a kitörni készülő indulattól, ahogy mélyen a kislány szemébe nézek és egyre erősebben szorítom a grabancát. Az ötödik osztagot csak senki ne merje szidni, különösen a saját fülem hallatára ne! Azonban mindössze néhány másodpercig tart hirtelen dühöm, mivel észbe kapok, hogy sajnálatos módon nem az a feladatom, hogy a tizenegyedik osztag vezetőségével kapcsolatos problémákat megoldjam bármilyen módszerrel - habár jelen pillanatban határozottan nagyobb kedvem lenne ehhez, mint a mostani fogócskánkhoz Azashiróval -, szóval nem éppen finoman, de elengedem a ruháját.*
- Neked is jönnöd kellene velünk, Hana...
*Jegyzem meg a hadnagy javaslata hallatán. Amennyire "tanácsadónk" fel van fegyverkezve, egyedül is elbírná ezeket a gyenge madárijesztőket, így nem kéne megválnunk csapatunk egyik legerősebb tagjától még pár percre sem, mikor azonban észreveszem, hogy szavaimra nem hallgat, egy vállrándítással nyugtázom az egészet, majd szó nélkül megindulok előre, amerre a nyíl is mutat. Nem sokkal később gyenge lélekenergia tűnik fel előttünk, amihez hamarosan test is társul. Bár a látvány nem éppen szívderítő, ahogy félholtan zihál az alak, aki ráadásul egy újabb tisztem. Nagyon ajánlom ennek a rohadéknak, hogy ne a haldokló beosztottjaimmal jelölje meg az utunkat... Mindenesetre, mivel még életben van, jobbnak látom, ha közelebb megyek felé és megpróbálom kikérdezni ellenfelünkkel kapcsolatban. Tervemet azonban gyorsan visszavonom, amikor óvatlan lépésem hatására akaratlanul is megszabadítom a shinigamit egyik kézfejétől... Abban a pillanatban dermedek le, kis idő múlva azonban a damilszálaktól egyre távolabb próbálok kerülni, nehogy véletlenül a többi szálat is berobbantsam. Talán szerencsétlen tisztnek a kegyes halál lenne a legjobb - fut át agyamon, azonban gyorsan eszembe jut, hogy a negyedik osztag legképzettebb gyógyítói valószínűleg meg tudnák menteni, így nem teszek semmit és ezt meghagyom a többieknek is.*
- És ezt miből gondolod, Sherlock úr?
*Fordulok Kai felé gúnyosan. Még emberi életemből emlékszem ezekre a novellákra, amelyekben a főhős a semmiből fejtette meg a legbonyolultabb bűnügyeket is - mondjuk az is igaz, hogy az a nyomozó szuperintelligens volt, emellett pedig kitűnő megfigyelő és emberismerő, nem pedig légbőlkapott ötleteket szajkózott bizonyíték nélkül... Az pedig egyszerűen röhejes, hogy egy volt Kenpachi javasolja a negyedik osztag módszereit, amit nem is hagyok szó nélkül.*
- Ráadásul honnan ismered ennyire a csatornarendszert? Csak arra figyelj, nehogy a tizenegyedik osztag fülébe jusson, hogy az előző kapitányuk a negyedik osztagot így ismeri, mert a végén még meglincselnek; bár az is elég szégyen lehet az életfelfogásuk alapján, hogy egyáltalán elvesztetted az erődet...
*Szállok vitába azonnal, hiszen a föld alatti járatokban valószínűleg mindannyian könnyen eltévednénk, pláne, ha egy ilyen alak akarja vezetni a csoportot. Azonban hirtelen hatalmas mennyiségű lélekenergia szorítja el torkomat. Azt hiszem, nem véletlenül csukták le ezt az Azashirót...*
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te40600/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (40600/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Szept. 17, 2012 7:14 am

Egy kicsit rosszul esett, amikor kedvesen felvázoltam a helyzetet Matetsaku-sannak, ő pedig figyelmen kívül hagy. Ha már megtettük ezt a kitérőt legyen valami értelme is ne csak egyel többen legyünk. Ő is ugyanúgy eljöhetett volna az 1. osztagba, hogy onnan induljunk el együtt és ne vesztegessük a drága időnket. Mi vagyunk a kapitányunk, ő csak volt, nem jár neki díszkíséret.
- Én is hallottam ilyen pletykákat Mistyről. - miután a hadnagy megveregette a vállamat egy pillanatra megszeppentem, de gyorsan visszatértem normál állapotomba és reagálni tudtam mondandójára. - Nem kell szabadkoznia. Tudtommal minden rendben van a nyomdában, csak a határidő közeledtével lesz egy kicsit sietősebb a dolga mindenkinek. De szerintem Tomoko jól a kezében tartja a dolgokat. - tudom, hogy mások talán egy kicsit félnek Tomokotól, amiért be akar tartatni minden szabályt, de szerencsére nekem nincs vele gondom, mert mindig időben megcsinálom a papírmunkámat.
Ahogy Akiyama taichou Miyokora zúdítja haragját, én is megijedek és legszívesebben szétválasztottam volna őket, de akkor rám is haragudott volna Akiyama taichou, amit el akartam kerülni. Amúgy is itt van Miyoko apja, majd ő megvédi a lányát.
A bohóc madárijesztők nem bizonyultak ellenfeleknek számunkra, ezért Hana fukutaichou előre küldött minket, kapitányokat, pedig szerintem jobb lett volna, ha együtt gyorsan pár perc alatt elintézzük őket, majd közösen megyünk tovább. Ennek ellenére belementem a tervben és követtem a másik két kapitányt, akik remélem most, hogy csak hárman maradtunk nem esnek egymásnak, mert akkor nem tudom, mit csinálnék.
Nem jutunk sokáig, mert egy tisztet találunk az út közepén egy furcsa pózban. Ahogy közelebb megy hozzá Akiyama taichou valahogy egy robbanást indít be, ami közvetlenül a tisztet éri. Ahogy jobban megfigyelem a környezetet, észreveszem, hogy néhány hajszálvékony damilon megcsillan a fény, így elém tárult az egész csapda.
- Ez egy hadou lett volna? - osztom meg a költői kérdésemet a másik két kapitánnyal. Azért is kérdés, mert nem gondoltam volna, hogy a 11. osztag egykori kapitánya kidout használni és főleg nem ilyen bonyolult kombinációban. Lehet, hogy nem is ő csinálta, hanem van egy társa, aki ezt felállította és korábban segített neki kiszabadulni a Féregbolyból?
Közben utolért a csapat két hátramaradt tagjai is, én pedig még mindig az előttünk álló csapda megoldásán gondolkoztam, de ilyen rövid idő alatt nem lehet megoldani. Több megoldás is eszembe jutott, de mivel nem ismerem pontosan, hogy működik, így csak 50% hogy a siker esélye, ezért inkább ráhagytam a 4. osztagra, akik majd szép óvatosan valahogy leszedik onnan a sérült tisztet.
- És mi arra a biztosíték, hogy nem észleli, hogy lementünk a csatornába és felhagy a csapdakészítéssel, majd sietősre fogja a dolgát? És ha szétválnánk? Ha legalább egyikünk erre megy tovább, akkor lehet, hogy állítgatja tovább a csapdákat, mert erre gyorsabb, mint a csatornában. Én vállalom, hogy itt megyek tovább fölül, akár egyedül is, ha nincs ellenvetés. - osztom meg a csapattal az észrevételeimet, hogy ne kelljen lemennem a csatornába, ami teli van piszokkal meg mocsokkal. Ha tehetem, nem piszkolnám össze a haorimat, mert nagyon nehéz kimosni.
A nagy tanácskozás közben egy nagy lélekenergia tömeg emelkedik föl a levegőbe, majd egy szempillantás alatt el is tűnik. Nem kell nagy zseninek lenni, hogy tudjam ez a célpontunkhoz tartozott és valamire éppen készül. És ha tippelnem kell, akkor biztos nem valami jóra.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Kuchiki Hana
6. Osztag
6. Osztag
Kuchiki Hana

nő
Leo Dragon
Hozzászólások száma : 458
Age : 35
Tartózkodási hely : Seiretei, Kuchiki birtok
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 38

Karakterinformáció
Rang: Főnemes, Kuchiki ház XXIX. feje, Kupida, Hadnagy, Alkesz
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te33500/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (33500/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyPént. Szept. 21, 2012 7:03 am

A hátam közepébe fúródó, mellékesen igen csak tűrésküszöbömet kaparászó pillantást, hasonlóan kedves, szeretetteljes, na meg sznob nemesektől száz éven át tanult stílusban reagáltam le. Teljes közönnyel felszerelkezett bájos mosollyal viszonoztam házi terminátorunk kedvességét. Ugyan már, kérem szépen. Én legalább vettem a fáradtságot kinyissam a számat, miközben még csak tanácsadói szerepkörrel sem ruháztak fel. Eszemben se jutott bocsánatot kérni, mert szándékomban állt nem hátráltatni, hanem épp valamerre elmozdítani a küldetés menetét. Az már nem az én bajom, csúnya köpenyes nénik meg bácsik mit hisznek el, vagy sem. Nem lenne ínyükre az almás pite, lehordanának, főleg vörös boszi. Nem rég úgy is megcsillantotta agyarát, ahogy nekirontott Miyo taichan-nak. Nem mondom, kissé finomabban is lehetne gyereket nevelni és majd szörnyűséges hirtelen halált kaptam, amikor ruhafogasra szándékozta akasztani szegény kapitánykát, bár másik oldalról teljesen jogosan tette, hiszen elég kegyetlen, embertelen, robot szöveget nyomatott le. Tisztára, mint egy rémes utópista műalkotás, ahol magasról trottyintanak az emberi élet értékére. Miyo taichan kissé durcásan úgy társalgott, mintha neki mindez semmit se jelentene és a hús-vér shinigami-kra puszta eszközként tekintene. Elhiszem apróság hozzá, megértse az élet fontosságának kérdéskörét, attól még a jelen tartózkodó apját a tökénél fogva lógattam volna fel Gotei létesítményünk zászló tartó rúdjára, nem képes ennyire eszméletlen fontos dolgot megtanítani, elmagyarázni, megértetni a gyermekével. Akkora sületlenségeket beszélt, menten szélütéses szívinfit készültem kapni! Az ilyen férfinek nem nevezhető izé, csak ne nézegessen rám semmiféle pillantással, mert a következő akciómban egész véletlen, teljesen fatálisan rossz időzítésből kifolyólag őt vágom felesbe…
Perceket végig puffogó hőzöngésemmel, egész remekül tisztogattam meg az útat köpenyes tirumvirátusunk előtt, akiktől széles mosollyal intve vettem búcsút, mert a fehér zsepi lengetéses könnyezés túl későn jutott eszembe. Fene vinné el a szétszóródott eszemet, ha felbosszantanak és még veteményest tévesztő madárijesztők is borzolják az idegeimet. Nincs semmi veszve, barátságosan leverem a facölöpökön! Például pont úgy, ahogy csináltam, mert miért ne csináltam volna a fesztivált?! Mellkasomat felszívva megragadtam az egyik földre borult tollatlan tökfödőt, aztán a léces tetemével barátságosan agyonvágtam hasonszőrű haverjait. Cseppet leamortizáltam vele szegény pára egykor napfényes délutánokon mezőn viruló délceg alakját, de legalább az a néhány dög is kifeküdt, akik makacsan forgolódtak körülöttünk. Azon meg se lepődtem, drágalátos nagyságos ollókezű Edward-unk pöfékelve merengett a fogalmam sincs micsodára. Néha tényleg nem tudtam eldönteni, melyik serkentőanyag fűtőtte univerzumban jár, vagy épp lebeg, de tekintve, megint nem méltatott szóra, nagyot szusszanva elhajítottam ijsztgető csonkját. Ekkor földre guruló lila golyóra meredve esett le a mérföldköves tantusz, itt bizony komoly gubancok lesznek, ha nem tuszkoljuk muszájzubbonyba Azashiro-t, inkább előbb, mint utóbb. Erről az oltári egyértelmű felfedezésről készültem nyilatkozni, amikor némabob szélvésszé változva gázolt el. Pontosabban rántott maga után a fél éjféli Szibéria expressz csatlakozáshoz. Ötletem sincs, melyik füstjelzésből szűrte ki az általa mondott szavakat, de nagyon meggyőzően kitartott mellette és mivel a többiek felé igyekezett, elegánsan ráhagytam az elmélet gyártást. Átmenetileg, úgy is vöriék beérése volt a célt, csak nagyon nem abban a formációban, amiben sikerült megejtenünk.
-Vöri taichou-nak lassan lónyugtatót kéne adni…- Dünnyögöm orrom alatt, kissé aggodalmasan suttogva Nara taichou-nak, hátha ő megérti a fejünk felett gyülekező gyilkos aura komolyságát, amit az érintett boszi, kezdett egyre közérzetre károsabb mértékben eregetni. Nem azért a két forintos sütiért, én is vészesen hentes hangulat felé vándoroltam volna, ettől a rémálomtól meg erősen navigáltam felé. Hosszas és gyötrelmekkel teli halálra ítélni valakit, ez egyszerűen huh, hát nem tudom megfogalmazni, de lenne egy-két serpenyővel közlendő információm annak az eszelős vadbaromnak! Főleg, mert időnk se volt azzal foglalkozni, miként operáljuk le a bajba jutott tisztet. Ki nem állhattam, ha valakit sorsára kellett hagyni. Persze, jön a negyedik osztag meg csomó felmentő sereg, de attól még ott motoszkál bennem a tudat, míg ideérnek egyedül marad. Bármikor rátámadhat egy idióta galamb sereg és nézhetik a damilokat kotló vezetéknek, aztán szépen rásorakoznak, szegény fájdalomtól szenvedő embernek pedig befellegzik.
-Mentos adhatta neki az ötletet.-Vágom képen magamat, mielőtt messzi vizekre hallatszana mennyire jól hallhatóan röhögök Vöri boszi beszólásán, meg ollókezű Eddie pipás nyomozóvá vedlő ábrázatán. Kissé kizökkentett a mélabús sajnálkozásból ez a felszólalás, ahogy az ebből keletkező kupaktanács se alakulhatott volna kaotikusabban. Bőszen vakarászva fejemet pislogtam körbe az egymást barátságos utálatban csócsálgató kapitányokon. Kedvem lett volna popcorn-t majszolva téteket tenni, ki és mikor fog elsőként a másiknak esve igazi, véres, ölre menő boksz meccset kezdeményezni, csak rájöttem, jobb lenne valami értelmi hozzászólást tenni.
-Ha félne, nem töltené azzal az idejét ránk hozza ezzel a marionett bábuval a frászt, vagy erőbemutatót tartson. Be lenne rezelve kapkodna, hibázna és már rég előttünk szobrozna…inkább minket akar beparáztatni, vagy pont kihozni a sodrunkból, ezzel a sok ingyen műsorral.-Pakoltam karba mancsaimat, miközben nagyon bölcsen felsóhajtva tettem közzé a fejemben lezavart cserépszavazás eredményét.-Nem támogatom sem a szétválást, sem a csatornát. Odalent ketrecebe, vagyis labirintusba zárt hörcsögök lennénk, akár a fejünkre biggyeszthetnénk az önkéntes hulla címkét. Nyílt terepen nem csak a védekezés, de az esetleges támadás esélye is nagyobb. Falak közé zárva, túlságosan kötött a mozgásunk, sokkal könnyebben telibe trafálhatunk egy-egy csapdát.-
Önmagamhoz képest elég összeszedetten sikerült felvázolni a tényállásokat, ami nem tagadhatom büszkeséggel töltött el. Kivéve, ha orbitális baromságokat említettem, mert így utólag visszagondolva, nem pontosan emlékszem miket hordtam egy rakásba. Sprite meg egy bambi, lesz valahogy, vagy sem, mert alig jutottam el addig, kibogozzam a gondolat fonalamat, hatalmas lélekenergia csapott tarkón. Ritkán van szerencsém ekkora lökethet, szóval nézze el nekem minden érzékeny hallású teremtmény, fájdalmasan felnyösszenve tornáztattam meg derekamat. Azért kétszázhoz közeledve már nem szívleli szegény alkatrészem a frontokat.
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te51900/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (51900/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Szept. 24, 2012 6:21 am

Lila íriszeimben a kíváncsiság szikrája csillogott Kalóz nee-chan tekintetét fürkészve, dühtől fortyogó, indulatos pillantását látva pedig elégedett vigyorra húzódtak vékony ajkaim. Szavaim csupán az igazságot tükrözték, mégis fellángolt tőlük haragja, mint erős széltől támogatott tűz. A gyenge shinigamik sorsa a gyors halál, nem valóak a Gotei 13-ba. Ha nem ma, hát holnap buktak volna el egy küldetésen. Sértő szavai nemes egyszerűséggel pattogtak le rólam, sőt ha lehet, még szélesebbé vált gonosznak ható mosolyom. Okosabb vagyok annál, hogy hasonlóképpen reagáljak egy elborult agyú, arrogáns felnőttnek. Hiba azt hinnie, hogy jobb nálam, csak mert idősebb. Az ő hátán is ugyanolyan haori van, mint az enyémen, az egyetlen dolog ami fölém emeli az, hogy erősebb nálam. Az erős harcosokat pedig tisztelem, ha rátermettségüket bizonyítják.
- Yoishotto~ - huppantam le a földre, miután a másik kapitány ellökött, külön figyelve arra, hogy az ép lábamra érkezzek - Levezetted a feszültséged, Akiyama nee-chan? - érdeklődtem távoli hangon, miközben fél szememmel felsandítottam rá. Segítenie kellett ennek a kirohanásnak, hogy egy picit megnyugodjon. A feldühített harcos képtelen az érzelmeit kontrollálni, forrófejű tettei pedig veszélybe sodorhatják a feladat sikerét, megfordíthatják a harc menetét. Ezúttal őszinte véleményem és a küldetés érdeke találkozott.
Már a madárijesztőket is furcsálltam, ám mikor megpillantottuk a kifeszített shinigamit az út közepén, vidámságom és izgatottságom szőrén-szálán eltűnt. Sötét hangulat lett úrrá rajtam, a papa történeteiből nem olyannak tűnt a nyolcadik Kenpachi, mint aki ilyen olcsó trükkökkel próbálná utunkat állni. Csalódtam, hogy életre-halálra menő harc helyett ezt kaptuk. Szemtől-szemben akartam állni Azashiróval és megküzdeni vele, nem pedig ilyen unalmas helyzetekbe keveredni :/ Szótlanul meredtem magam elé, míg az együgyű felnőttek vitája kibontakozott előttem. Nem törődtem a szerencsétlenül járt halálistennel, ugyanaz a kategória volt, mint a többi hulla. Ha egyedül lettem volna, meg sem állok, de nem érte meg még több feszültséget kelteni a többiekben. Még a papa is ostobaságokat beszélt. Csatornákon keresztül menjünk? Eltévednénk... Félne tőlünk? Egy Kenpachi? Bakabakashii... Kalóz nee-chan legjobb dolga az volt, hogy a papát is sértegesse, csak mert olyasvalakivel találkozott, aki erősebb volt nála. Nara nii-chan szavaira is csak a fejemet ráztam. Három ember, három különböző vélemény, és mindez egy az uniformisára méltatlan szerencsétlen miatt. Kudaranai...
- Szóval ez volt a célja... - dünnyögtem az orrom alá ráeszmélve, mire is megy ki a játék. Egyenesen belesétáltunk a csapdájába. Ez az egész csak arra volt jó, hogy időt nyerjen, hogy feltartson minket. Mert ha egy ostoba előtt ellenség van, addig nem megy tovább, amíg le nem győzi, bármilyen gyenge is legyen az, a döntéshelyzet pedig széthúzást szül.
- Fukutaichou nee-channak van igaza... - szólaltam meg, immár hangosabban - Rájöttetek már, nem? Játszik velünk, mint macska az egérrel - közöltem komoran. Csalódtam saját magamban is, hogy bedőltem Azashiro alantas módszerének. Szigorú tekintettel fordultam abba az irányba, ahonnan megéreztük az elsöprő méretű, hatalmas lélekenergiát. Megengedtük neki, hogy tegyen valamit. A reiatsu nyomását érezve mégis visszaköltözött belém az élet, hiszen újra eszembe jutott, milyen élvezetes lesz megküzdeni egy volt Kenpachival. Még akkor is, ha a vereség vár rám.
- Miyoko megy és megkeresi a szökevényt, ti maradhattok vitázni... shinigamik - közöltem velük, majd miután néhány másodpercig tanulmányoztam az előttünk lévő csapda felépítését, felszökkentem a fal tetejére, és villámtáncomat használva ugrottam tovább egy közeli épület tetejére, hogy megkerüljem a zsinórokat, és folytassam utamat a hely felé, ahonnan feltört az imént az ibolyakék energiaoszlop. Kételkedtem benne, hogy lenne még előttem csapda, épp elég időt nyert. Sőt, talán pont azzal próbált még többet nyerni, hogy elhiteti, még több akadály vár minket és kerülőútra kényszerít. Ám ha van is csapda az úton, nem szándékoztam hagyni, hogy elakadjak benne.
Vissza az elejére Go down
Hirako Shinji
Admin
Admin
Hirako Shinji

Férfi
Leo Rooster
Hozzászólások száma : 380
Age : 30
Registration date : 2008. Sep. 30.
Hírnév : 35

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Szept. 24, 2012 8:05 am

S egyszerre Ő volt a város és a város volt Ő. Ő volt a pokollepke szárnyának sarka, s Ő volt a tóban úszkáló koiponty bajsza. Ő volt a szél, mely felborzolta a vitatkozó shinigamik haját, s Ő volt a vér, ami rohanva igyekezett mozgásban tartani a kikötözött tiszt szívét. Ott volt mindenhol, mégsem volt sehol, látta és hallotta egész Soul Societyt, megfürdött a hangzavarban, ami kellemesen cirógatta a két évszázadnyi magány után. Megnyugvás öntötte el tudatát, ám tisztában volt vele, hogy még nem teljes egészen. Azok az átkozott tudósok elvettek Tőle valamit, ami miatt nem volt tökéletes, képességei önmagukban voltak lenyűgözőek, de nyomába sem ért egykori önmagának, aki egyetlen gondolattal képes volt véres darabokra szakítani a 7. Kenpachit, azt az érzelgős barmot. Ekkor ütötte meg fülét az üldözőcsapat egyik tagjának fejtegetése, mely szerint gyávaság az, ami miatt nem ütközött meg ezidáig velük. Elgondolkodva tanulmányozta a férfit, azonban hiába koncentrált, semmiféle kisugárzást nem érzékelt felőle. Összességében senki sem képes visszafogni a reiatsuját, egy minimális mennyiség mindenképp kiszivárog, legyen bármennyire tehetséges valaki a lélekenergia kezelésében. Nem tehetett róla, nevetnie kellett, hangja pedig bezengte a Tiszta Lelkek Városának egészét. A szőkével kötött megállapodást ezennel semmisnek nyilvánította ideiglenesen, később is ráér foglalkozni a Negyvenhatokkal, előbb példát statuál, vérrel írja fel a hibát a Seireitei történelmének nagykönyvébe, úgy fogják emlegetni eme napot, amikor az isten leszállt a mennyekből, rettenetes villámaival megbüntetvén minden arcátlan halandót. Borostyánszínű íriszei drágakövekként világítottak az árnyék sötétjében, mialatt ismét visszatért korlátozott alakjába. Felpillantott az égre, vihar közelített.

Az együttműködés kudarca az első pillanattól fogva egyértelműnek látszott, habár ennek megoldásához semmilyen különösebb trükköt nem kellett volna alkalmazni, csupán félretenni kissé az önös érdeket. A Juuichibantai ifjú kapitánya az, aki elsőként elégelte meg az értelmetlen ácsorgást, könnyed mozdulattal ugrott fel a fal tetejére, vigyázva rá, hogy egyetlen huzalhoz se érjen hozzá. Ám midőn talpa hozzáért a cseréplemezhez, az zölden felvillant, ezzel egyidejűleg a kifeszített tiszt gigászi robbanás kíséretében vált az enyészetté, a monumentális erő által keltett lökéshullám pedig letarolta gyanútlanul álldogáló taichoukat. A szituációból legrosszabbul Nara Shiratori keveredett ki, aki a legközelebb állt vizsgálódása okán az áldozathoz. A láng kíméletlenül csapott az arcába és amennyiben maradt kellő lélekjelenléte egy pajzs felhúzásához, úgy is meglehetősen súlyos égési sérüléseket kapott, a mágikus tűz forróbb, mint bármilyen ember által szított. A csapat többi tagja megúszta kisebb horzsolásokkal, viszont a látszat ellenére volt ennél nagyobb problémájuk is. A detonáció elcsendesedését követően ütemes lépések zaja hallatszódott, először halkan, majd az idő múltával egyre hangosabban és hangosabban. Váratlanul az utca következő fordulójából egy fej bukik ki, aminek hiányzik az állkapcsa, kalimpálása pedig olyannyira ügyetlennek látszik, mintha mozgatná valaki. A rögtönzött bábjáték hamar abbamarad, miután integetését senki sem viszonozza, Azashiro így kíméletlenül löki le a holttestet, véres kezét megtörölve annak ruházatában, habár ujjai már így is feketéllettek a rászáradt vértől. Vonásain kedélyes mosoly játszott, ránézésre senki sem mondta volna meg róla, miszerint megegyezik azzal a pszichopata személlyel, aki a korábbi pusztítást elvégezte.

- Asszony… Vörös hajú… - mutatott jobbjával Akanéra, miközben fejét kissé oldalra döntötte. – Te vagy a legerősebb ebben a csőcselékben… Az utódom lennél?

Oly’ könnyedséggel beszélt, akár egy kellemes délutáni teapartin a főkapitány irodájában szokás, hiszen fogalma sem lehetett, melyik osztag képviselőjéhez beszél, lévén elölről közelítette meg a kompániát, a haorikon lévő jelzést nem láthatta. Egyelőre nem tett semmilyen fenyegető mozdulatot, csupán várt, balját nemtörődöm módon nyugtatta zanpakutouja tokján. Jobban megfigyelve alakja kissé elmosódottnak látszott, mint amilyennek a helytelenül beállított szemüvegen keresztül tűnnek a tárgyak. Midőn a távolban újabb robaj hangzott fel, vonásai kiélesedtek, szemeiben pedig mintha tűzet gyújtottak volna. Végre kiszabadult és felé tart!

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Matetsaku Kai
Shinigami
Shinigami
Matetsaku Kai

Férfi
Gemini Monkey
Hozzászólások száma : 101
Age : 31
Tartózkodási hely : Edzőtér | Vera vagy Miyoko mellett
Registration date : 2009. Oct. 10.
Hírnév : 14

Karakterinformáció
Rang: -
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te15500/30000A bosszú árnyékában 29y5sib  (15500/30000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyKedd Szept. 25, 2012 11:56 am

Amit a kislányom tett, elszomorított. Súlyosan néztem rá, majd a tiszt hűlt helyére. Szinte elsőként érezhettem a halált, mikor a cserepekre lépett. A jó öreg folyton figyel rám, mióta majdnem a markába kaparintott. Lehangoló még, hogy senki sem hallgatott rám. Pedig nem is értik, hogy stratégiám több rétegű, így nem muszáj szót fogadni nekem. Akiyama-taichou hűvösen érintett engem is, és a lányomat is. Valami személyes problémája lehet velem, és csipkelődését szinte fel se vettem. Nem az én dolgom, hogy vitatkozzak kapitányokkal, habár magam is az voltam. Személyemet egyesek még mindig tiszteletben tartják, így ismertem meg a negyedik osztag csatorna rendszerét. Nem egy nehéz dolog, pláne, hogy logikus. Jómagam is jártam már arra, nem lehet gond vele, ha arra mennénk, de a kapitányok leszavaztak, így nem teszek ellent. Viszont, amit lányom tett, afölött nem tudok elsiklani. A kapitány, aki előttem állt, és engem tiporna a földbe, most sokkal inkább áldozat lett. Nem sajnáltam a tisztjét, egész egyszerűen értelmetlennek láttam a halálát. Megfogtam a vállát a vörös hajú nőnek. Te vagy a legerősebb, Azashiro miattad fog egyáltalán szóba állni velünk. Te vagy a kulcs ahhoz, hogy nyerjünk, okosnak kell lenned. Nem mondhatom meg, hogy mit tegyél. Leemeltem róla a kezemet, és a tekintetemet is, és arrébb álltam tőle. Helyette inkább a lányomra meredtem, üresen, hidegen.
- Nincs arra a szó, hogy mekkorát csalódtam benned. Rád bíztam a kapitányi haorit, hát érdemeld is ki. Magatartást és felelősséget sugároz a szám a hátadon. Aki ezt a köpenyt látja, tudnia kell, hogy ki mellett áll. Melletted nem lehet reménytelen egy harc, ellened nem lehet nyereséges a csata. A tisztben akinek a halálát okoztad, még megvolt a remény. Pont az veszi el, akinek ezt ontania kellene. Nem viselheted a haorid, míg ezt meg nem érted- szúrtam le, a lehető leggonoszabb hangon. Megfogtam a kapitányi szimbólumot, és gyakorlatilag letéptem róla. Ez a köpeny jelképez mindent, amiért harcba vonulhat a Gotei 13. Kislányom, most igen mélyet szántott a lelkiismeretembe. Nem jómagam akarok a kapitány lenni, nincs azzal semmi gond, hogy ő az. De nem volt még annyi ideje, hogy megtanulja a felelősséget, amíg jónak nem látom, nem viselheti. Magam köré kötöm, hogy azért ne vesszen el. Semmilyen jó érzés nem párosult emellé, ez most a szükséges atyai intézkedés volt. Nem most kell ezzel foglalkoznunk, talán majd megtanulja a napokban. Nem épp jókedvemben tettem ezt. Sóhajtottam egyet. Azashiro vajon mikor felel arra, hogy gyávának neveztem? Eltűnt a reiatsuja. Szerintem nem eltűnt, hanem inkább szétröppent. Ez lehet az igazi ok, amiért a Féregbolyba zárták. Konkrét bűnt nem követett el, de a bankaia, az a Lelkek Társadalma ellen való volt. Reiatsura hathat, így ha jobban belegondolunk, nekem igen jó esélyem lehet ellene. Háttal álltam annak, amikor Azashiro megjelent. A többiek elnémulása lehetett az, amire inkább felfigyeltem. Válaszoltál hát rám. Tudd, hogy ki vagyok rég idők Kenpachija. Felvettem a kapitányi haorit. Azt kell gondolnia, hogy én vagyok a 11. osztag jelenlegi kapitánya. Egy rántással megoldom a varrási problémákat, hogy ne húzza annyira a földön Miyoko. Én csináltam, majd maximum visszacsinálom. A kislányomról ne tudjon, ha lehet. Ne érdekelje őt, így talán meglepetésből támadhat. Nem szeretném, ha az első csapás rajta hárulna. Most én vagyok ismét Kenpachi. Előrántom a nodachimat, és egy kezemben fogom. Odafordulok, ekkor meg is látom őt. Nem ébredt bennem most sem semmilyen érzés. A történelem lépett elém ebben az egy személyben megébredve. Most nem kérdezősködhetek, most ismét annak a kapitánynak kell lennem, aki felelősséget hordoz magában. Miyokonak tanulnia kell, hát most tanulhat. Kérdése a Gobantai kapitányához, szinte meg se lepett. Láthatóan ő volt a gyilkosok gyilkosa. Ujjain sok shinigami vére száradt. Miért?
- Te is csak egy elmebeteg lettél Azashiro. Bosszúd megállhattad volna, mielőtt személyesen is találkozunk. Nincs rá okod, hogy ennyire biztos legyél abban, hogy immáron sikerülhet is. Szívem szerint életben hagynálak, de most már nekünk is van mit megbosszulnunk. Azért vagyunk itt Azashiro, hogy akkora fájdalmat okozzunk, amekkorát te okoztál az ötödik osztag szívének. Én félnék- szúrtam oda, és léptem Akiyama-taichou mellé. Egész pontosan így viselkedik egy kapitány. Bíztatom a többieket morálisan, gondolok a múltban értünk haltakra, gondolok a jövő problémáira, példakép vagyok azoknak, akik jobbak akarnak lenni. Kiállásom magabiztos, erőm törhetetlen, most már csak a dal hiányzik a szívükből, hogy átéljék azt, amit egy igazi harcosnak kell, de úgy hiszem vannak közöttünk olyanok, akiknek lelkük harmóniája most megcsendül. Nincs más választásunk, nyernünk kell. Ez elég ok nekem arra, hogy ne forduljak most vissza. A köpeny, ami most ismét rajtam honolt, nyersen zúgott a fejembe, tisztán hallottam minden szavát.

Folyjék a vér a sebekből, tűnjön az élet a szemekből

Vissza az elejére Go down
Akiyama Akane
5. Osztag
5. Osztag
Akiyama Akane

nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 153
Age : 33
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: 5. osztag kapitánya
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te45500/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (45500/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyVas. Szept. 30, 2012 6:12 am

*Nem elég, hogy ilyen pofátlan a kölyök, még van képe a szemembe vigyorogni gúnyosan... Még kicsit megszorongatom egyenruhája nyakánál fogva, mielőtt lehajítom a földre, hogy aztán tovább folytathassa osztagom szapulását, bár nem értem, miért pont engem fogott ki magának, mikor lenne jópár alkalmasabb alak csapatunkban, példának okáért a saját apja. Bár nem is tudom, miért várok el bármit is ilyen szülővel a háta mögött...*
- Ha levezetném, akkor a börtönbe kerülnék Azashiro mellé...
*Sziszegem halkan válaszomat, valamennyi nyugalmat magamra erőltetve. Azt hiszem, helytállóbb lenne a tizenegyedik osztagot szidni, ha ennyire elfajzott a szökött exkapitány utáni néhány generáció. Vajon egyáltalán írni-olvasni tudnak-e az oda beosztott tisztek?*
- Pontosan úgy van, ahogy Hana mondja. Ez az Azashiro azt hiszi magáról, hogy mindenkinél erősebb Seireitei-ben és minden pillanatban az orrunk alá akarja dörgölni, hogy kapitányi erőszinten képes elintézni néhány rangnélküli tisztet; roppantul "ügyes"...
*Fejtem ki véleményemet, bár indulatomat nem tudom teljes mértékben elfojtani, ha visszagondolok az előző percek eseményeire és a még mindig előttünk szenvedő tisztre, akinek egyre sürgősebb lenne keríteni egy gyógyítót és egy kidou-specialistát, hogy megmentsék. Ezen gondolatmenetnél fogva hívok is néhány pokollepkét, hogy aztán elküldjem őket a megfelelő segítségért, azonban néhány perc múlva ez szükségtelennek bizonyul próbálkozásom, amikor az inkompetens, kapitányi rangra szégyent hozó taknyos egy elegáns ugrással beindítja az összes hadou-t, ezzel okozva a tiszt vesztét, persze a szokásos elkényeztetett megnyilvánulások után, amikben úgy beszél Seireitei fél vezetőségével és a saját apjával, mint egy falkányi kutyával. Ráadásul majdnem le is tarolt minket a robbanás lökéshulláma, épphogy sikerült egy kisebb kidoupajzsot felhúznom, de még így is kissé megtántorodok a lökéstől...
Az ezt követő közjáték viszont kifejezetten érdekesnek ígérkezik, amikor Kai leráncigálja lányáról a haoriját (mondjuk abszolút jogosnak érzem ezt a lépését). Aztán már inkább röhöghetnékem támadt, amikor Azashiro megjelenésekor a lánya haoriját nekiáll szétszaggatni és belepréselni magát a gyerekméretű ruhadarabba... Ráadásul azt hiszi, hogy ha egymással szemben állunk, akkor látja majd ellenfelünk a hátunkon lévő számot?*
- Undorító vagy, Azashiro, bár azt hiszem, megtiszteltetésnek kellene vennem, amiért az utódodnak tekintesz osztagod élén... El kell szomorítsalak, annak az osztagnak a kapitánya vagyok, ahonnan annyi shinigamit lemészároltál...
*Szólalok meg halkan, ugyanakkor hangom szokatlanul fenyegetően cseng, jobbomat pedig zanpakutóm markolatára helyezem támadásra készen. Egyelőre azonban nem áll szándékomban nekirontani ellenfelünknek, hiszen még ő sem tett semmiféle fenyegető mozdulatot, egyébként is, előbb szeretném megfigyelni képességeit, hogy kidolgozhassuk a legmegfelelőbb taktikát ellene.*
- Úgy vélem, osztagom nem szorul mások védelmére, Kai, bőven elég a saját kapitányuk...
*Jegyzem meg végül, miután végighallgattam a másik exkapitány monológját, ahogy a gobantai tagjaival kezd példálózni. Nincs sok kedvem hallgatni a burkolt szánakozást és a megjátszott nagyvonalúságot és segítőkészséget... Ha bosszút akar állni Azashirón, hát találjon valami más okot!*
Vissza az elejére Go down
Nara Shiratori
9. Osztag
9. Osztag
Nara Shiratori

Férfi
Gemini Hozzászólások száma : 361
Age : 153
Tartózkodási hely : 9. osztag területe / Kapitányi iroda
Registration date : 2010. Jun. 21.
Hírnév : 18

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te40600/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (40600/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyVas. Szept. 30, 2012 9:24 am

Nekem sem tetszett, ahogy mindenki mást mondott és nem tudtunk dűlőre jutni, hogy mégis mit csináljunk, merre menjünk. Ezért sem jó, hogy három kapitány is van a csapatban, mivel a soutaichout leszámítva minden kapitány egyenrangú, egyik sincs a másik fölött. Talán az lett volna a legjobb, ha a főkapitány kijelöl egy vezetőt közülünk, amivel előre elkerülhettük volna az ilyen helyzeteket.
Mivel én nem nagyon ragaszkodtam a saját ötletemhez annyira és nem akartam szópárbajt vívni az igazamért, ezért továbbra is a kifüggesztett tisztre néztem időnként. Még most sem tudom elképzelni, hogy ezt a csapdát egy Kenpachi állította, egyáltalán nem rájuk vall. Ami a legjobban zavar viszont az volt, hogy egy magas szintű kidou használó létemre nem tudom semlegesíteni. Tudom, hogy még nekem is van, mit tanulnom, de akkor is.
Miyokonak egyszer csak elege lesz az álldogálásból és inkább előre akar indulni. Amikor viszont felugrott az egyik épület tetejére, a kifüggesztett tiszt hirtelen felrobbant. Alig volt időm reagálni, csak egy reflexből megidézett Enkousent tudtam felhúzni védelem gyanánt, ami ugyan nem tartott sokáig, mivel lóhalálában idéztem meg, de valamicskét az is számított. A robbanástól nekirepültem egy közeli falnak, ahol felmérhettem a sérüléseimet. Legfőképpen a homlokom kapott a robbanásból és a lábaim, a ruhám pedig több helyen ki is égett.
Úgy döntöttem, hogy egy darabig még ülve maradok és elkezdem magam gyógyítani, közben viszont néztem a körülöttem zajló eseményeket is. Miyokot éppen apja szidta le, majd elkobozta tőle a kapitányi haoriját is. Talán egy kicsit szigorú volt, de meg tudtam érteni tettét.
Hamarosan megjelent előttünk Azashiro teljes életnagyságban, aki utódjává akarta tenni Akiyama taichout. Ezt a megszólalását egyáltalán nem értettem. Most azért tört ki a börtönéből, hogy egy utódot keressen magának? Ha tudná, hogy a jelenlegi Kenpachi egy kislány, valószínűleg nem repesne az örömtől. Ezért is jött jól, hogy Matetsaku-san megfosztotta a lányát a haoritól, így nincs kitéve annyira nagy veszélynek, mintha rajta lenne az osztagát jelző köpeny.
Jelenleg még folytattam tovább a gyógyításomat, de ha szükséges, akkor néhány másodper alatt készen tudok lenni a harcra. Bár reménykedtem benne, hogy még elbeszélgetnek egy ideig, hogy jobban helyre tudjam hozni magamat. Közben viszont nem volt akadálya annak, hogy lélekenergiát gyűjtsek abba a kezembe, amelyikkel nem gyógyítok. Ha ránk támadni, így nem telne sok időbe, hogy egy pajzsot vagy bakudout meg tudjak idézni.
Vissza az elejére Go down
http://myanimelist.net/profile/LeoWyatt
Kuchiki Hana
6. Osztag
6. Osztag
Kuchiki Hana

nő
Leo Dragon
Hozzászólások száma : 458
Age : 35
Tartózkodási hely : Seiretei, Kuchiki birtok
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 38

Karakterinformáció
Rang: Főnemes, Kuchiki ház XXIX. feje, Kupida, Hadnagy, Alkesz
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te33500/45000A bosszú árnyékában 29y5sib  (33500/45000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Okt. 01, 2012 6:28 am

Büszkeségtől dagadó mellel húztam ki magam, mekkora igazam volt és mindenki, hogy támogatja totálisan egyértelmű következtetésem, ami most maradjon a feledés homályában, azzal együtt, cseppecskét durcásan meglepődtem tuti dolgot nyögtem be. Lényeg a lényegben, széles vigyorral élveztem a győzelem ízét, mert eltökélt szándékomban állt utolsó századmásodpercekig kiélvezni a rivaldafényt. Eleve izgisebb ténykedésnek bizonyult rám vetülő lámpák kereszttüzében pöffeszkedve várni a lassan késésből csillagos ötöst kapó szélgép beindulására, mint óriásikat sóhajtozva figyelni szivacson veszekedő kapitány nénik és bácsik vicsorgását. Nem akartak egymással kijönni, de hát mit várhatnánk egy neveletlen hercegnőtől, akinek már az apja se százas, na meg Vöri boszitól, akiről köztudottan kiplakátolt szemkiverős figyelmeztetések szárnyalnak Gotei vidékeken, jobb félni a félszemű perszónától, mert úgy kicsinál, negyedik osztag, csak laza csuklómozdulattal utal be az első idegszanatóriumba és bónuszként még rád biggyeszti a menthetetlen pecsétet is. Az egyetlen, igazi, valódi, utánozhatatlan, lehengerlő, férfiasan tökéletes csendes társ Nara taichou volt. Nem szokásom összeesküvés elméleteket gyártani, de most unatkozom, szóval mehet a menet! Az a tuti, nagyon kezdett gyanús lenni, ennyire háttérbe húzódva veszik a néma beletörődés rögös alagútjába. Mondjuk, neki volt a legtöbb esze, megnyitotta fülikéjében az átjárót, kapásból kipottyanjon a sok blabla. Igazán értékelendő érett felnőttként viselkedik a gyerekesen civakodó népek takarásában. Attól tekintsünk el, mindez az én fejtegetésemben nem hangzik túl meggyőzően, de elnézhető bűn, főleg azon szépségpötty lehámlását figyelve, Miyo taichan, hihetetlen látnoki képességgel rongyolt bele szerencsétlen tisztet szétszaggató huzalok hálózatába.
Mázlis buktámra a detonációtól viszonylag biztonságban lehettem, csak fülem és ártatlan lelkem sínylette meg. Hosszú percekig pitiszkálhattam hallójáratomat, legyen szíves engedelmes szolga lenni, aztán kidugulni, ne kelljen vénasszonyként üvöltözni hozzám. Az már tényleg semmiség, helyben dobta égnek pacskerjait érzékeny lelkem, óvatlan, türelmetlen, meggondolatlan mozdulattól vesztettünk el egy értékes tisztünket. Legyen sérült, kezdő, haladó, gyenge, esetlen, tökkelütött, még hozzánk tartozott, valamiben jó lehetett, hiszen senki sem a két szép térdkalácsáért kap zöldkártyát az osztagok berkeibe. Meg lehetett volna menteni! Ettől kissé megint beöntött a mérgezett kuszkusz fortyogásom, de bátyus arcát elképzelve győzködtem magam ne törjön ki belőlem az anyaállat és ne üvöltsem le Miyo taichan-t, most azonnal másszon fel az apja hátára és Azashiro becserkészéséig le se keveredjen róla. Komolyan nekem kéne arról koptatni a számat, katonaság nem gyerekeknek való? Elképesztő ez az egész, amin szörnyűséges agyérgörcsöt vált ki Eddie haori ráncigáló előadása. Kissé elkésett a lánya nevelésével és efféle erőszakos nyűglődéssel, ezer meg egy nem jut előrébb, de az ő baja, maradjon családban a buli. Inkább körbe sandítottam, hova vesződött el szép szem férfiúnk.
-Ez már döfi, Nara taichou! Szép röpte volt! Mellékesen, megmarad?- Csápoltam a fal arculatát átrendező kapitány irányába, miközben azon morfondíroztam, ha kicsit oldalra fordul, egész pofás egyiptomi frontális beállítás díszeleghetne a tégla tákolmányban. Még nagyban tervezgettem volna az újra szabott városképet, lehetőleg minél több piramissal, amikor megütötte fülemet Azashi papi hangulatosan gyilkos szövegelése. Hirtelenjében nem tudtam, sírjak vagy nevessek a drágaságos előadásán és házszám tévesztésén, bár némabob hamar döntött helyettem. Hatalmasat sóhajtva osztottam ki csudálatosan sajgó homlokomnak tenyerest, hogy lehet képes azt trécselni, bosszút fogunk állni. Kizárólag az én fejembe vésték fel örökké viruló tintával, személyes indíttatásnál előrébb való a Gotei akarata? Jelek szerint, kizárólag én voltam olyan normálatlan buzgómócsing odafigyeljek az akadémiai órákon, már, amelyiken, azért én se voltam ott mindegyiken. Eddig abban a tévhitben éltem, lógós voltam, elmúlt néhány órácska, viszont kezd meggyőzni, jelenlegi felhozatalban akár rám süthetnék a stréber jelzőt. Ez aztán a hulala! Ijesztő egy cucc, ahogy az is, nem eresztem ki mérföldesen hírhedt, sajnos nem rettegett hangszálaim erejét. Egyelőre karba tett mancsokkal stoppolok a kettészakadt kapitány felhozatal között szobrozva, ne legyen hézagos a cseresznye és Nara taichou se maradjon depresszív sarokban roskadozva. A szövegelést ráhagyom imádott feletteskéimre, úgyis nagyon benne vannak.
Vissza az elejére Go down
Atarashi Miyoko
11. Osztag
11. Osztag
Atarashi Miyoko

nő
Virgo Tiger
Hozzászólások száma : 93
Age : 25
Registration date : 2010. Aug. 09.
Hírnév : 35

Karakterinformáció
Rang: Kapitány
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A bosszú árnyékában Cl0te51900/65000A bosszú árnyékában 29y5sib  (51900/65000)

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptyHétf. Okt. 01, 2012 6:52 am

Pánik, bizonytalanság, kétségbeesés, félelem. Kiszabadult börtönéből egy, a maga idejében példátlan erejű harcos, a Gotei 13 felkészületlensége egy ehhez hasonló belső krízisre pedig rányomta a bélyegét a kutatásra. Ha én lennék a főkapitány, ilyesmi nem fordulhatna elő, gondoskodnék a mentális felkészültségéről a kapitányoknak és a hadnagyoknak. Én ilyenkor is tudtam mit és hogyan akarok tenni, fejemet felszegve, magabiztosan cselekedtem. Elvégre ki mutasson példát, ha nem egy osztag vezetője? Mit gondolnának a tisztek, ha habozni és vitázni látnák azokat, akikre felnéznek, akiktől az útmutatást várják? A cél szentesíti az eszközt, a célunk márpedig nem volt más, mint Azashiro Kenpachi ámokfutásának megállítása, nem pedig olyan halálistenek pátyolgatása, akik három hónapon belül egyébként is hollow-étekként végeznék inkompetenciájuknak köszönhetően. Akiyama nee-san helyében én szégyellném magamat... Hátrahagyva az értelmetlenül ácsorgó csapatot szökkentem kettőt shunpóm segítségével, a másodiknál azonban éreztem a talpam alatt, hogy valami nem stimmel. Ijedten néztem le a lábamra, a zölden felvillanó cserépre felfigyelve pedig oldalra kaptam a fejemet.
- Na-... - döbbent kérdésemet már nem tudtam befejezni, a robbanás szele ledöntött a lábamról, én pedig legurultam a tetőről, alaposan megütve magamat a néhány méteres zuhanást követően. Könnyek szöktek a szemembe, de összeszorítottam a fogaimat, megráztam a fejemet és megkeményedtek a vonásaim. Nem, ez a fájdalom csekélység ahhoz a kínhoz képest, amelyet Majokko okozott nekem. Nem törődtem hát a sajgó sípcsontommal, melyet a tető szélébe vertem be, vagy a felhorzsolódott könyökömmel, és talpra álltam. Ilyen apró sérülések különben sem hátráltathatnak. Öklöm azonban összeszorult Azashiro nii-san alattomossága láttán. Egyértelmű volt számomra, hogy bármit teszünk, ez a tiszt is a halálát lelte volna. Pillantásommal nyomban megkerestem Akiyama nee-sant, szinte várva azt, hogy mikor ugrik nekem újra ezúttal talán azzal a szándékkal is, hogy kárt tegyen bennem, de a támadás nem tőle jött, hanem attól, akitől a legkevésbé számítottam erre.
- Papa...? - néztem fel értetlenül a férfira, aki az én szememben volt a követendő példa. Bár mióta Nikuya Kenpachi legyőzte őt, megváltozott valamelyest, és már talán nem mindig értettem egyet azzal amit mondott, vagy tett, mégis olyasvalaki volt, akinek tekintélye megkérdőjelezhetetlen volt előttem. Azonban ahogy szavai savként martak lelkembe, ahogy erős és határozott mozdulatával megszabadított a haorimtól úgy, hogy még hátra is estem tőle, megoldhatatlannak tűnő ellentmondás keletkezett a fejemben.
~ Nem bízhatsz meg benne... ~
Megrezzentem, a döbbenettől tágra nyílt szemekkel néztem fel rá. Papa... nem érted? Nem látod, hogy mi folyik itt? Nem én okoztam a halálát, a sorsa már eldöntetett, mikor Azashiro nii-san legyőzte őt. Úgy ismersz, mint akiben nincs meg a felelősségtudat, a hűség Soul Society iránt? Mindezt ki is akartam mondani, de nem jött ki hang a torkomon. Csak tátogni tudtam, mintha valamilyen láthatatlan folyadékban fulladoztam volna.
~ El akarja venni, ami téged illet... ~
A jelkép, mely a rangomat mutatta, s melyre büszke voltam, melyre úgy vigyáztam, mint a legféltettebb kincsemre. Nem volt joga elvenni tőlem! Nem ő bízta rám, én szereztem meg, mert gyenge volt, én pedig erősebbnek bizonyultam nála és a trónbitorlónál is. A 11. osztag kapitánya voltam, immár nem parancsolhatott nekem, nem rendelkezhetett felettem, mikor az egyenruhám rajtam volt! Az a haori nem illeti meg a bukott harcosokat... Bármelyik másik igen, de az nem... Szégyen volt a 11. osztagra nézve, hogy nem a generáció legerősebb harcosán volt a haori... Sötét, tömény lélekenergia szivárgott elő belőlem.
~ Megszégyenített. Nem törődik veled, magának akarja a dicsőséget... ~
Megráztam a fejem, majd a halántékomhoz kaptam eltorzult arckifejezéssel. Rám tört az elviselhetetlen fejfájás. Zombi módra, szédelegve tápászkodtam fel. A papa előtt nem mutatkozhattam gyengének. Azt akartam, hogy büszke legyen rám. Mindig is szófogadó kislány voltam, ha a papa most azt mondja, hogy nem érdemlem meg a haorit, akkor... akkor nem érdemlem meg. Akkor ki kell érdemelnem, hogy újra viselhessem. Ő a papám volt, akinek szót kellett fogadnom.
~ Vedd vissza, ami a tiéd, mutasd meg, hogy nem lehet csak úgy félrelökni téged... Miyoko... ~
Azashiro. Igen, ez az egész ő hibája. Játszik velünk, a testünkkel, a lelkünkkel. Nem hagyhatom, hogy megingassák a hitemet az olcsó trükkjei, az arcátlan próbálkozásai. Erre játszik, ha elveszítjük a bizalmunkat először egymásban, aztán magunkban, akkor könnyebben győz le minket. Hmpf... ebből nem eszel! Zavarodott tekintetemből azon nyomban távozott a bizonytalanság, mihelyst a férfi homályos képét megpillantottuk magunk előtt. Düh és gyűlölet tüze lobogott immár benne, olyan lángok, melyek nem elhomályosították elmémet, hanem még több erőt adtak.
- Nincs rá szükség, hogy megvédd Miyokót, papa. Miyoko nem bújik ilyen alantas trükkök mögé - szólaltam meg halk, távoli hangon, hogy aztán előtörjön belőlem a kuncogás. Itt volt előttem a Kenpachi, akivel meg akartam küzdeni. Végre előbújt a vackából, hogy szembenézzen velünk és személyesen tartson fel minket. Kezemet rátettem kardom markolatára, és mikor kiléptem a papa mögül, a hüvelykujjammal megtoltam a tsubát. Majokko pengéjén megcsillant a fény, ám a következő pillanatban már csak egy utókép állt a papa mellett, én magam Azashiro nii-san mellett voltam már kivont karddal a Nukitsuke nevű technika végrehajtása közepette. Visszafogtam magam, nem hittem benne, hogy ennyivel képes lennék megsebezni az egykori Kenpachit. Ám nem azért voltunk itt, hogy kedélyesen beszélgessünk, hanem hogy megállítsuk Azashirót. Nem haboztam hát lépni.
- Juuichibantai taichou, Matetsaku Miyoko. Ne keress tovább, ha az utódodat akarod kihívni. Nem hiszel egy ostoba, átlátszó hazugságnak, ugye? - kuncogtam széles mosollyal az arcomon - Hallj hát még egy nevet, Azashiro nii-san! Chikara wo nigase, Kurokaze no Majokko! - szabadítottam fel shikaiom. Bár haragom arra ösztökélt, hogy teljes erőmet mutassam meg, ennyire nem voltam ostoba. Mi lenne abban az élvezet, ha egyből porrá zúznám az elméjét?
Vissza az elejére Go down
Hirako Shinji
Admin
Admin
Hirako Shinji

Férfi
Leo Rooster
Hozzászólások száma : 380
Age : 30
Registration date : 2008. Sep. 30.
Hírnév : 35

A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában EmptySzer. Okt. 03, 2012 12:14 am

Miyoko nem hazudtolva meg korát lendült elsőként akcióba, habár lelke mélyén Ő is tudta nagyon jól, miszerint egyetlen támadással nem lesz képes megölni az elődjét, akit ezidáig sosem győztek még le párbajban. Ezen gondolatmenetnek megfelelően Azashiro nemtörődöm módon rúgott bele a lábainál heverő holttestbe, mesterien kiszámítva annak röptét, így a Juuichibantai ifjú vezetője csupán a hulla további aprításában lelhette örömét. A 8. Kenpachi homlokát egy pillanatra elöntötték a ráncok a lány szavait hallva, azonban nem tanúsított túlzottan sok jelentőséget egy gyermek bugyutaságának. Megvetése a Gotei Juusantai irányába, mely eddig is hatalmas méreteket öltött, ezzel még tovább mélyült. Kétszázötven éve sem volt olyan férfi a shinigamik között ebben a dimenzióban, aki képes lett volna megadásra felszólítani, haragja pedig csak tovább gerjedt, amikor minden szükséges információt megkapott a kezesen válaszoló bárányoktól. Szóval a nő nem az utódja, hanem azon gyenge söpredékkel teli csoportosulás parancsnoka, amelynek legalább száz tagjával végzet ama időintervallum alatt, amióta ismét a szabadság édes levegőjét szívhatta tüdejébe. Shunpót használva hagyta háta mögött első támadóját, magabiztos viselkedése egyértelművé tette, miszerint nem kezel valós ellenfélként egy olyan egyént, akinek reggel még az édesanyja teríti vállaira a kapitányi köpenyt. A Nara arcán keletkezett égési sérüléseket látva vékony ajkai gonosz mosolyra húzódtak, elégedettséggel töltötte el a tudat, miszerint az általa felállított csapdát egyetlen üldözője sem volt képes hatástalanítani. Farkasnak érezte magát a birkák között, a ragadozónak pedig semmi oka nincs rettegni a prédától. Erre a következtetésre az idősebb Matetsaku monológját hallva jutott.

- A félelem a legyőzöttek szava. - jelentette ki lekicsinylő mordulás közepette, mialatt rosszindulattól villogó tekintetét végighordozta a társaságon. – Nincs is gyűlöletesebb fajta annál a harcosnál, aki nem tudja, mikor kell meghalni és gyáván kapaszkodva fabatkát sem érő életébe, ledobva a büszkeség aranyló palástját, tengeti tovább napjait, értelmetlen létezésének árnyai felett töprengve. Nevetnem kell, ha arra gondolok, a magatok fajta bohócok vezetik a halálisteneket csatába! Félnótások, kölykök, dajkák, gyertek egyszerre!

A dajka jelzőt egyértelműen a csapat utolsó női tagjának szánta, akit egészen idáig még egyetlen szóval sem illetett. Határozott mozdulattal húzta elő kardját a sayából, amivel egyidejűleg lélekenergiája ibolyakék csápjai megjelentek körülötte, az energia szinte foghatóvá vált. A jelenlévők úgy érezhették, mintha csontos kezek ragadták volna meg végtagjaikat, s lepillantva valóban aszott ujjakat pillanthattak meg és üres szemgödörrel hörgő koponyákat. Természetesen ez csak érzéki csalódás volt, Azashiro dögletes kisugárzásának materializálódása, mely a rögtönzött bemutatót követően lassacskán el is tűnik a semmibe, azonban az érzés, amit maga után hagyott, még a sokat látott taichōkat is megviselhette, összesűrített minden korábban látott kegyetlenséget, csakhogy egyszerre zúdíthassa a rettenetet ellenfelei nyakába. Természetfeletti bátorságról vagy éppen elméjének megrongálódott állapotáról tanúbizonyságot téve vetette magát az egy helyben ácsorgó vezetők közé, akik közül néhányan még zanpakutoujukat sem húzták elő, ez pedig akár végzetes hibaként is elkönyvelhető. Legelső áldozatának a középen elhelyezkedő Kuchikit nézte ki magának, támadásához mindkét karját igénybe véve sújtott le olyan erővel*, ami akár egy megtermett vaddisznót is képes lenne kettészelni. Magától értetődőnek tűnt, hogy féltve társukat, illetve az egyértelműen sebezhető pontnak tűnő oldalait látva, jobbról és balról fognak támadást indítani. Ezt megakadályozandó, függetlenül a találattól, vezette tovább a suhintás lendületét a talaj felé**, ennek következményeként a kövezet szinte felrobbant lábai alatt, porral és kisebb-nagyobb törmelékekkel térítve el mindenkit eredeti céljától. Az adrenalin régen érzékelt iramban száguldott testében, legyőzhetetlennek érezte magát, a dimenzió igazi királyának. Élt, lélegzett, nem csupán egy ködös fogalom volt!

- Értitek már? – tette fel a kérdést ismét felmérve a megtépázott kompániát, karjait szélesen széttárva, fegyvere lazán lógott ujjai között. – Értelmetlen folytatnotok a küzdelmet, csak szenvedés az, ami Rátok vár. Azonban kegyes úr lévén alkut ajánlok számotokra! Csatlakozzatok hozzám, s együtt megbüntetjük az igazi felelősöket a korábbi mészárlásért… Úgy bizony, mindenért a Negyvenhatok Tanácsát okolhatjátok! Ők zártak be, ők vették el Tőlem a legfontosabbat, ők hagyták a tudósoknak, hogy megcsonkítsanak!

Hangja lágy volt, békülékeny, a manipuláció is kedvelt eszközei közé tartozott. Viszont az őrület jól láthatóan kezdett elhatalmasodni a szökevényen, legalábbis látszólag egyetlen testrésze sem hiányzott, ebből adódóan némi logikával kikövetkeztethetővé vált, átvitt értelemben beszélhet. Az emlék hatására tenyereit fejéhez szorította, esetlenül botorkált az általa alkotott kráter közepén, a lehető legtisztább célpontot nyújtva. Megfelelő lehetőség volna?

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A bosszú árnyékában _
TémanyitásTárgy: Re: A bosszú árnyékában   A bosszú árnyékában Empty

Vissza az elejére Go down
 

A bosszú árnyékában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Küldetések Soul Societyben :: Lezárt küldetések-