-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Hidetada Nishigami
11. Osztag
11. Osztag
Hidetada Nishigami

Férfi
Capricorn Pig
Hozzászólások száma : 147
Age : 52
Tartózkodási hely : Valamelyik kocsma, esetleg otthon iszom
Registration date : 2013. Jan. 09.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Alkoholista tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te13400/15000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (13400/15000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyVas. Ápr. 13, 2014 8:21 am

A vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!


Engedély: Szayel Aporro Granz-sam
Felügyelő: szintén
Mesélő: Hidetada Nishigami


Eliziana: Kora hajnalban ébredsz fel egy apró neszre, már az ágyadban észreveszed idegen kéz nyomát. Természetesen először nem látod külső jelét, csupán afféle női megérzés szúrja az oldalad. Ahogy viszont tekinteted az étkezőasztalodra téved, egy életszerű bohócfejet pillantasz meg, amelynek egy beborítékolt üzenet van nekidöntve. Amikor felnyitod konfettik törnek ki belőle, amelyek közül néhány az arcodon ragad, egy-kettő esetleg még a szádba is repül. Ha kiveszed a papírlapot, amelyet gondosan belehajtogattak, elsőként egy nyelvet öltő bohócfejet pillantasz meg, amelyre hasonló színnel van beleolvasztva az üzenet.

”Üdvözöllek Eliziana-kisasszony!

Szeretettel meghívunk a ma esti előadásunkra, amelyben díszvendégi szerepet töltenél be! A cirkusz mai előadásában szerepet vállalt, az ifjú szfinx gyermek, az ezer éves ogre, s természetesen a tigrisszelídítő! A főszereplő kilétének eltitkolását kéri!

Helyszín: A vidámparktól néhány mérföldre található ízlésesen berendezett, és rendkívül hívogató üvegpalotában!

Megjelenés megfelelő kísérettel, és díszes nyakékkel! Kísérők nélkül ugyanis nem tudjuk biztosítani biztonságát!

Ui.: Amennyiben megfordulna fejében, hogy otthon marad, sértődöttségünk hasonlóképpen besurranva fogunk rosszaságokat művelni önnel!”


A kísérő szerepére elsőként kedves fraccionod Ángel Del Olmo merül fel, aki jókedvvel, vagy anélkül,de elfogadja a megtisztelő megbízásod. Később Nayarával futsz össze.

Nayara: A reggel folyamán minden rosszul kezdődik, a szokottnál hamarabb kelsz fel, az egyenruhád is nehezen találod meg, ráadásul a fésűdből is kitörik pár fog. További kisebb balesetek is érnek, mint például, hogy összefutsz Elizianával!

Közös: Mind a hárman együtt indultok meg a sivatagban és veszitek észre az impozáns épületet, amelyet a vidámpark után félórányi sétával már észre is veszitek. A sivatag kivételesen barátságtalannak bizonyul, sokkal melegebb és barátságtalanabb.
Vissza az elejére Go down
Eliziana Aberquero
Espada
Espada
Eliziana Aberquero

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 167
Age : 112
Tartózkodási hely : Hueco Mundo
Registration date : 2010. Jun. 22.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: Quinta Espada
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te21950/30000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (21950/30000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyVas. Ápr. 13, 2014 9:33 pm

Mintha csak egy rugó pattant volna el, ültem fel az ágyon és körülöttem csörögve köröztek a láncaim. Ilyen hirtelen mód felébredésemnek pedig két lehetséges oka volt, az egyik a paranoia, aminek lássuk be, nincs nagy valószínűsége, a másik pedig az, hogy valaki tervez valamit ellenem. Ez utóbbi hamar bebizonyosodik, mikor az asztalom tetején levő "új díszítést" meglátom. Azt kétlem, hogy ez Ángel műve lenne, egyrészt ott húzza a lóbőrt a sarokban, másrészt egy korábbi esetben már jeleztem neki, hogy mit gondolok az ilyesfajta dolgokról.
Végül rászánom magam arra, hogy megközelítsem a tárgyat és mindössze csak ekkor veszem észre a mellette levő borítékot. Óvatosan bontom fel, de a betervezett "meglepetést" így sem sikerül kivédenem. Nagyon boldog képpel, amivel akár embereket is ölni lehet egy pillantással köpöm ki a számba is került konfettit. Már ez is bőven elég ahhoz, hogy megöljem azt, aki ezt az egész hülyeséget kitalálta...
~ Meg van a második ok is, amiért ölni fogok... kisasszony... ch.... - háborgok önmagamban miközben felveszem az uniformisomat, a maszkomat és egy jó nagyot rúgok a téli álmot alvó fraccionomba, csak úgy ébresztő gyanánt.
- Mozdulj meg. - dobtam oda neki a levelet és a még mindig az asztalomon levő bohócfejet pedig kifele az ablakon. Ilyen tárgyakra semmi szükségem nincs az biztos.
Miután ő is összeszedte magát első úti célunk a 6-os espada tornyához vezetett. Úgy gondoltam, hogy nem árt, ha egy kis időre is, de elkérek valakit Diegotól végtére is szükséges lehet egy gyógyításra alkalmas személy a múltbeli tapasztalatok alapján. Egy kis beszélgetés és magyarázat után kaptam is egy személyleírást és egy nevet, így indulhattam is, hogy a megadott útbaigazítást követve rátaláljak a keresett személyre.
- Nayara Tarin, ha nem tévedek. - szólítottam meg a személyleíráshoz hasonló nőszemélyt. Persze nem is nagyon érdekel, hogy a nevére hallgat-e vagy sem, nekem most különben is csak eszköz számban megy. - Diego a rendelkezésemre bocsájtott egy felmerült probléma megoldásában. Induljunk. - folytattam ellenvetést nem tűrő hangon és elindultam a torony kijárata felé. Több módszerem is van arra, hogy amennyiben tiltakozni próbál magammal vigyem. Itt van Ángel, vagy a láncaim. Mindkettő alkalmas arra, hogy elráncigálják velem a megnevezett helyre.
- Tessék. - nyújtottam oda neki a levelet miután elhagytuk Las Noches falait, hogy azért némi fogalma legyen arról, hogy hova megyünk és, hogy miért. Ennél többet én sem akarom kommentálni a küldetést, hisz fogalmam sincs arról, hogy mire kellene számítani.
Hamarosan az említett épületet meg is látom, és ami azt illeti, nem vagyok elkápráztatva tőle. Túl csicsás meg giccses. Egyáltalán, hogy lehet élni benne és még fontosabb, hogy mikor húzták fel és, hogy nem vette észre senki ezt Las Nochesben? Valakik szörnyen rosszul végzik a munkájukat.
Másrészről pedig úgy érzem, hogy valaki szórakozik Hueco Mundo időjárásával lévén meleg ebben a dimenzióban egyáltalán nem szokott előfordulni maximum ha valaki bekapcsolja a fűtést Las Nochesen belül, mert gyökér, de a falain kívül nem tudok róla, hogy lenne ilyesmi szerkezet. Végül a felsőmön lévő alsó cipzárt felhúzom kicsivel a köldököm fölé, hogy elviselhetőbb legyen a dolog és így az ötös szám is látszik, mintegy bemutatkozóként.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Eliziana_Aberquero
Nayara Tarin
Arrancar
Arrancar
Nayara Tarin

nő
Leo Hozzászólások száma : 45
Age : 321
Registration date : 2013. Nov. 12.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 57. Arrancar, Diego Canino fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te10200/15000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (10200/15000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyHétf. Ápr. 14, 2014 4:25 am

Kelletlen vetne ki magából az ágy, kéretlen, túl korán ébredek. Nyafognék, ha volna kinek: „Hiszem még a Napot is alig kapcsolták fel!”. Párnát fejemre húzva fülelek, volt-e különösebb oka korai ébredésemnek. Csipp-csepp. A fürdőből jön a megátalkodott hang. A párnát a szoba túlfelébe vágva, további zajongást már magam keltek, akaratlanul is a szemközti polcot véve célba, támadásommal mindent, mi törékeny lesöprök róla. Hogy a fene vinné el. S hogy több katasztrófát elő már ne idézzek, mikor még fel sem keltem, vonakodva, mégis feltápászkodok, ébresztőmet véve célba. Dühödten nézek farkasszemet az eregető csappal, s minthogy az nem pislog, vesztésre állok. Mégis elegendő időt ad, hogy az egészet ne a falból kitépve tegyek pontot az ügy végére, már csak az hiányozna, hajnalok hajnalán még úsznom is kelljen. Gyanakvó mozdulattal tekerek rajta egyet abba az irányba, merre zárni kéne, s lám, az elapad. Hogy azt hinném, eme hőstettel a nap meg is van koronázva, rácáfol tükörképem, melyből vadidegen zombi pislog vissza.
~ Szép vagy, szép vagy, királylány… ~ s ahogy szokta, nevet rajtam, hisz nem mást lát, mint amit én látok.
- A bitófán lógva is különb látványt nyújtottam – fordítok hátat fintorogva az ismeretlennek, ki jobb napjain én volnék. De ha már így adódott, hogy hajnalban keltem, elhatározom, ma valami hasznosat teszek. Lelkesedésem tiszavirág életű, szertefoszlik, mikor újabb akadály jön szembe. Még ha szembe jönne! Percekig tart, míg felforgatom a szobát, hogy az egyenruhám megleljem. A következőkre pedig, ha nem tudnám, hogy nem ő tette, az egészet rákenném, de minthogy nem érdeke, hogy fraccióntársam szórakozna velem, az ötletet el is vetem. Mikor még a fésűm és használhatatlanná, jobb létre szenderül, már biztosra veszem, véletlenek nincsenek. Felmerül bennem az igény, tartanom kéne valakit magam mellett, kit hibáztathatok mindezért. Talán mégsem érte meg, s meggondolatlan volt az ágyból kikelnem. Visszacsinálni, ha már úgy se tudom, Travesíát magamhoz véve mégis inkább az indulást választom. Utóbb ezt a döntést is megkérdőjelezem, továbbra sincs nyugtom, ismeretlen arcok jönnek velem szembe a folyosón.  Pechemre, nem is haladnak túl rajtam, hiába, leginkább most ezt kívánnám. Mi több, egyikük a nevemet hallatja. Rezzenéstelen veszem, se nem megerősítve, nem is tiltakozva, meglelte-e akit keresett. Visszakérdeznem, mégis kinek, nem hagy lehetőséget. Tárgyként, tulajdonként vesz, mit, bár beleegyezéssel, kölcsön vesz, mégis bosszantó némileg, engedéllyel, nem az enyémmel. Tényként állítja elém az indulást, mi, ha jól sejtem, nem kirándulásra, vagy piknikre vezet. Mégis, ha Diego hagyta jóvá, talán nem árt, ha követem. Miértjét, hogy épp engem, ugyan még nem értem, bizonyára megvolt az oka rá, hogy nem a Sanadorosok közül küldött egyet. Csak remélhetem, nem avégett, hogy megszabaduljon tőlem. Mindez, ha parancsra tán nem is követném, kíváncsivá tesz, s ha másért nem is, hát ez, miért az idegen nyomába szegődök.
A Palota falain kívül érve, ha szóban nem is, egy levél formájában magyarázattal mégis illet. Ez is megteszi. Címzettje, ha ő lenne, egyúttal bemutatkozásnak is veszem. Legalább nem fecseg, ha mást nem is, ezt értékelem. Cirkuszba szól a meghívó, mi önmagában ártatlan lenne, nem rejtve mégis, fenyegetést rejt. Ez lennék tehát, a levélben említett kísérő, ha jól hiszem.
- Érdekes – hajtom össze, s nyújtom vissza a levelet, hozzá egyebet fűzni, úgy érzem fölösleges. Kérdeznem is az lenne, hogy válaszok helyett e papírost nyomta kezembe, felel mindenre, úgy vélem, a dologról ő sem tud többet.
- Van sejtelmed, ki küldte? – ha egyebet nem is, talán erre mégis tud mit mondani. Nem mintha számítana, okosabb tőle úgy se leszek, ha tudta is van egy személyről, vagy birtokában névnek, mégis meg kellett kérdeznem.  Utunk közben zavaróvá válik a környezet, s nem csupán a homoktól, mi befészkeli magát lábbelimbe. Meleg. S nem csupán ez, körülöttünk minden. Apró kellemetlenségnek venném, nem törődve vele, ha nem éltem volna idekint épp eleget, tudjam, e már-már hőség, ebben a mindig éjben nem természetes. Ellene tenni sokat nem tudok, ettől lentebb öltöznöm, jólneveltség határain belül, lehetetlen, mit egyenruhám valójában már így is feszeget. De nem csak én, úgy fest, a másik nőnemű egyed sem kedveli ezt a meleget. Apró mozdulattól meglepetést nem vártam, mégis elém tár egyet. Számot, egyszerűt, mégis többet.
- Kíséretre, éppen tőlem, egy Espadának mi szüksége? – hangsúly nem személyemen, övén van inkább. Hogy miért én, arra saját espadám tudná a választ, hogy vadidegent kísérőként ő miért választ, olyan helyre, honnan fenyegetést kapott, nem volna épp elég ellensége? Ismeretlenre bízni a hátsó felét, védelmet remélve, holott parancsba, közvetlenbe nem is kaptam, vigyázzak rá, s ne épp az életére törjek, több mint naivság. A cirkuszt, ha valóban azt rejtő helyhez érve, elismerem, a levél írója ebben igazat vetett papírra. Üvegpalota, s bár keresnivalója itt semmi sincsen, fest olyan kellemesen, ha nem volna lakója, mit sajna erősen kétlek, szívesen venném magamnak. Talán ha kitakarítjuk így is teszek, csupán azt sajnálom, míg idekinn kóboroltam, ez idáig az építmény nem szúrt szemet, mi csak annyit tehet, új lehet. Fogadóbizottság nem mutatkozott még ugyan, a mai napra meglepetést, ennél többet már nem kívánok, Travesíát is magam mellé veszem. Kérdő pillantást intézve a kísért felé, ácsorogjunk-e még, avagy, ha már idáig jöttünk, kerüljünk is beljebb?
Vissza az elejére Go down
Hidetada Nishigami
11. Osztag
11. Osztag
Hidetada Nishigami

Férfi
Capricorn Pig
Hozzászólások száma : 147
Age : 52
Tartózkodási hely : Valamelyik kocsma, esetleg otthon iszom
Registration date : 2013. Jan. 09.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Alkoholista tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te13400/15000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (13400/15000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 6:56 am

Sétátok végén eléritek az ominózus épület bejáratát. A felétek magasló kapu már önmagában kifejezi a palota gigantikus méreteit, hiszen többször magasabb, s szélesebb, mint ti magatok. Ami viszont a legnagyobb meglepetést okozza számotokra, hogy bár az egész üvegből épült, mégsem bírtok azon átlátni, mintha mögötte egy másik anyag takarná az átlátás lehetőségét. Az építmény minden  része ellenáll, bárminemű támadásnak, legyen az bármiféle!
Továbbá az anyagban különböző domborművek vannak jelen, fejenként körülbelül egy négyzetméteres területen. Baloldalon fent, egy gyönyörűséges szfinx fekszik, melynek szárnya méretéhez képest igen elenyésző. Alatta pedig egy nektek háttal álló férfi vagy nő, ilyen szögből nem bírjátok megállapítani, fegyelmezi, a jóval felé tornyosuló, tigrist. A másik részen lent egy gonoszul vigyorgó bohóc figyelhető meg. Az utolsó sarokban pedig egy ijesztő arcú ogre, majdnem vele egyméretű bunkósbotjával próbál meg titeket megrémíteni. Középen pedig, ahol a kilincsnek kellene lennie, egy arctalan profilkép figyel titeket.
Egy perccel érkezésetek után, ezzel időt adva a csodálásra, a bolond domborműve egy böfögéssel üdvözöl benneteket, majd utána már értelmes szavakat formálnak ajkai.
- Egészségemre!  Szeretettel köszöntelek benneteket nálunk! Ha elkérhetném meghívótokat, akár be is eresztenélek titeket, ha lenne kedvem hozzá. – Próbál elereszteni egy szarkasztikus poént, minden bizonnyal sikertelenül. Amint megmutatjátok neki a levelet, a következőkkel folytatja. – Áh, remek, nagyszerű! Mindannyian örülünk hogy megjelent kedves Eliziana vénasszony! Örülök, hogy kora ellenére sikerült egészségesen eljutni ide, remélem önnél ifjabb társakat választott testőréül, mert nem tudjuk sem magát, sem pedig a többieket orvosi ellátásban részesíteni, szívbaj, vagy egyéb probléma esetén! – Hangos hahotázásban kitörve fejezi be a szavait. Tán többet nem is szólna, azonban egy hatalmas ordítás az oroszlántól, elcsitítja, így végül is tovább kommunikál. – Igazad van, erről meg is feledkeztem! Tehát, némi hiányt véltem felfedezni ruházatuk terén. – Itt egy visszafojtott kacagást enged meg magának. – Kora ellenére rendkívül lengén öltözik a hölgyemény, így elkerülve, hogy nézőtársai rosszul legyenek, kérem, tegye zártabbá öltözékét! – Újból hosszas, ámde most jobban korrigált nevetésben tör ki, majd folytatja. – Valamint nyakéküket sem látom, kérem, hogy viseljék az útjuk során, amennyiben önöknél van, ha nincs, abban az esetben nem engedhetem be önöket!
Vissza az elejére Go down
Eliziana Aberquero
Espada
Espada
Eliziana Aberquero

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 167
Age : 112
Tartózkodási hely : Hueco Mundo
Registration date : 2010. Jun. 22.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: Quinta Espada
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te21950/30000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (21950/30000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 8:00 am

Némiképp örülök annak, hogy olyan fraccionját biztosította a számomra Diego akinek fölöslegesen nem jár a szája minden hülyeséggel kapcsolatosan, és főleg az én személyemmel kapcsolatosan. Biztosítottam elég okot ahhoz, hogy ha tisztában van Las Noches hierarchiájával rájöjjön ki vagyok.
- Csak feltételezés, bár ez az egész eddig nem volt rá jellemző. Viszont mivel nem ismerem és Ángel nem beszél róla, így nem mondhatom biztosra, hogy nem ő az. - adtam gyors és sejtelmes magyarázatot, miután visszavettem a levelet. Ennél pontosabban azt a nőszemélyt úgysem tudom leírni neki, akinek már millió egy beleszólása volt az életem folyásába és úgy tűnik, hogy ezt a szokását nem kívánja abbahagyni. Tulajdonképp Ángel bizonyos szempontból kémkedik utánam.
- Egyetlen fraccionnal rendelkezem, azzal akit magad mellett láthatsz. Diegotól kértem egy fracciont kölcsön azért, hogy a létszám meglegyen és a választása rád esett. Ezért te vagy itt. Ilyen egyszerű. - válaszoltam a jelenlétét illető kérdésre is. Ebben semmi nincs amit bele lehetne magyarázni az ok olyan egyszerű, mint ahogy mondtam.
Az üvegpalota... undorító. Túlcicomázott és hivalkodó. Ránézni is rossz, mert a hányinger kerülget, de muszáj megtennem.
- Fordulj fel. - tömöm be a kilincs száját a nemrég visszakapott levéllel. nem csak a megjelenése, de a hangja is idegesítő. Reméltem, hogy ez a hátralevő verbális problémákat elmulasztja, tévedtem.
~ Vénasszony...? ~csak egy nagyon pici fokkal engedtem alább a fejemet, aminek köszönhetően a kilincs egész tisztán láthatta a maszkomon keresztül bal szememnek elég lényegre törő mondanivalóját az abban felvillanó magenta színben. Csupán egy egész rövid időbe telt és a vörös energiasugár, melyre a lélekenergiát összegyűjtöttem a kezemben célba vette közvetlen közelről az undorító arcot. Még ha el nem is pusztítja, legalább azt elérem vele, hogy felismerhetetlenre perzselődjön.
- Nocsak, nem csalódtam a természetben. A gyökereknek tényleg nincs szemük. - arcizmaimat hamar visszarendeztem a megszokott állapotba, sőt egy kis mosoly is megjelent az arcomon, miközben láncaim nyaklánccá álltak össze a ruhám fölött. - Ha nem tévedek, csökevényesedett tudatodig elér a tény, hogy viselem az előírt nyakéket. Ami a ruhámat illeti... Nem érdekel, hogy a nézőidnek milyen baja lesz. Ha olyanok, mint te akkor ez lesz az utolsó napjuk. Most pedig tűnj el a szemem elől, nincs dolgom veled. - a pillanatnyi dühömet már korábban levezettem és a mostani hangsúlyban nem agresszió volt, csupán ellenkezést nem tűrő él, meg némi gúny. Amennyiben továbbra sem óhajt beengedni úgy egyszerűen hátat fordítok és elmegyek. Tudtommal meghívtak ide, hogy részt vegyek valami marhaságon, de amennyiben ezt nem óhajtják véghezvinni úgy semmi dolgom sincs itt. Megállítani pedig úgysem tudnak. Espada vagyok, nem holmi névtelen arrancar.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Eliziana_Aberquero
Nayara Tarin
Arrancar
Arrancar
Nayara Tarin

nő
Leo Hozzászólások száma : 45
Age : 321
Registration date : 2013. Nov. 12.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 57. Arrancar, Diego Canino fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te10200/15000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (10200/15000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyCsüt. Ápr. 17, 2014 8:28 pm

A levél küldőjére való kíváncsiságom alig csillapító válasz érkezik, szavaival kevesebbet mond, mintha egyáltalán nem szólt volna, egyet így is tudhatok. Ha nevet nem is tár elém, legalább ők tudják, kiről lehet szó, s így talán kevesebb meglepetés, ha ketten sejthetik, az illetőről mire számíthatunk. Ez is épp elég. Magyarázata ittlétemre továbbra sem valódi felelet kérdésemre, s bár az ő részéről megfelelt, espadám szándékai, miért épp engem bocsátott szolgálatára, ugyanúgy rejtelem. De hogy részéről nem volt beleszólása e miértbe, kísértünket tovább nem kérdezgetem, ha visszatérünk, ha lesz olyan szerencsém, megérdeklődhetem személyesen.
A palotához érve szemügyre vehetem mindazt, mi a meghívóban szerepelt, hiánytalan mutatkozik előttünk az ígértek mindegyike. Kivéve, első látásra, mint vártam, egyik sem tűnik élőnek, mind üveg. Kíváncsian lesem, miként kerekedik cirkuszi műsor élettelen szobrokból. Rácáfolva erre, a bohóc domborműve elevenedik meg, fogadásunkra ő szólal meg elsőnek. Szavaival továbbá kísértünket illeti, illedelmesen bár, nem épp hízelegve. Megszólítására, miként vénségnek titulálta, kaján mosolyt rejtek el, leplezve, üvegből van tán, furcsa lényébe mégis kellő humort csempésztek, még ha az kissé fekete is legyen, valamiért értékelem. Végtére is, bohóc lenne, nemde? Rácáfol egy újabb, hogy a többit eddig dísznek hittem, másik hang vág közénk, s bár az nem beszél, üvegtestű oroszlán kel életre. Parádés. Fel sem tételezem immár, a többi is egyszerű szobor lenne, kíváncsian várom, ki mozgatja őket, hányat kelthet egyszerre életre. Sok furcsaság jött már velem szembe, minek élettelennek kéne lenni, elevenként viselkedik, számomra mégis idegen. Némi nyugtalanság lesz úrrá rajtam, kinek és mekkora lehet ehhez a hatalma, s hogy még így, hárman is, de elegek leszünk-e, bármit is tervez?
Az espadát, e kérdés, úgy látszik, nem zavarja. Sokkal inkább köti le a fogadásunkra megelevenített bohóc mondandója. Kissé indulatos a drága, ez nem vita, s felteszem, nem az eszéért tart ott, ahol, ha ennyit ad egy üvegszobor szavára. Néhány elejtett sértés, s már robban is, nem hogy figyelmen kívül hagyva megőrizné hidegvérét. Előre látom, lesz még itt baj, nem kevés, ha továbbra is ilyen hevesen viselkedik. Ha ezen felbőszült, mi lesz a következő? Ránk robbantja a sivatagot, ha kedve úgy tartja? Szavakkal nem méltatom tettét, lemondó sóhajjal rázom meg fejemet csupán, mielőtt következő célpontjává én magam válnék, jobb lesz vigyázni. Míg ő bohócunk csitításával szorgoskodik, eredménytelenül, mellesleg, van időm belépésünk adott feltételén elmélkedni. Ha később nem is, szabott játékszabályoknak legalább az elején illik eleget tenni. Bár biztosra veszem, Eliziana, ha kell, erre való tekintet nélkül is módot lelne, hogy bebocsátást nyerjünk, szórakoztat, hogy a problémára megoldást keressek. Végignézve magamon, mind hiába keresem, kért nyakéket, mivel a palotába utat nyernénk, nem hordok, tovább hordozva tekintetem, ugyanezt a mellettem álló fracciónon sem lelem. Van helyette más nálam, néhány csilingelő karperec, ékszernek ékszer, nem kell sok, megfogan az ötlet.
- Van valamid, ami kell nekem – fordulok Eliziana tulajdonát képező hímnemű egyedhez, engedélyt ugyan nem várva, nem is kérve nyúlok uniformisához, annak szegélyéből gyors mozdulattal megszabadítva egy tenyérnyi széles csíkot. Mégis inkább az övét tegyem tönkre, mint sajátom. Szava sem lehet, nem csupán szeszélyből szabtam át, rövidítettem meg ezzel, míg az espada továbbra is az üvegbábbal tipródik, én sem maradok tétlen. A szerzett foszlánycsíkot hosszában tovább aprítom, megfelezve, egy pár karkötőtől megszabadulva, azokat bújtatom át rajta. Ha szükség nem hozná, otrombasága lévén nem aggatnám magamra, holmi esztétikára most mégsem adva nyakamba fűzöm az így elkészültet, végeztén a másik kísérő felé fordulva vele is megteszem ugyanezt. Ha tetszik neki, ha nem.
- Ha végeztünk, kérem vissza – igazítok utolsót a rögtönzött nyakbavalón, miközben tudtára adom, nem ajándék ékeskedik rajta, a függőként szolgáló karperecet csupán kölcsönbe kapta. Végszóra, míg ténykedtem, az espadában egy pillanatra elpattant a szikra, vörös fényben fürdőztette meg a szószátyár üvegfigura fejét. Meglepő mód ez is hasztalan.
- Mindig ilyen, vagy bal lábbal kelt fel? – valójában válaszra sem várva kérdem halkan a mellettem állót, némi rosszalló hangsúllyal méltatva espadája vérmérsékletét. Érdeklődve figyelem, mi lenne következő lépése, legnagyobb meglepetésemre ez mégis elegendő volt, hogy kedélyét lehűtse, további tombolásba egyelőre nem kezd. A nyakék problémáját végül ő is megoldja, rá már nem lesz gondom, akadály, mi továbbjutásunk útjába állt volna, így semmissé lett. Ha eddig kételkedtem volna, létezik tőlem is arrogánsabb lény, elméletem ezen a ponton bizonyosan megbukna, e személy hús-vér valójában leledzik előttem. Viselkedését, temperamentumát ugyan nem helyeslem, még nem ért arra a pontra, hogy szóvá is tegyem. Kétségem viszont szemernyi sincs, lesz még rá alkalmam bőven, hogy nemtetszésem megemlítsem, előző kirohanását tapasztalva fog rá okot adni, mitől előbb utóbb szó is kibukik belőlem. Mindez után már kissé türelmetlen várom, bebocsátást nyerünk-e. Valójában biztosra veszem, így lesz, túl nagy felhajtás ez ahhoz, hogy csak úgy elengedjenek.

Vissza az elejére Go down
Hidetada Nishigami
11. Osztag
11. Osztag
Hidetada Nishigami

Férfi
Capricorn Pig
Hozzászólások száma : 147
Age : 52
Tartózkodási hely : Valamelyik kocsma, esetleg otthon iszom
Registration date : 2013. Jan. 09.
Hírnév : 10

Karakterinformáció
Rang: Alkoholista tiszt
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te13400/15000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (13400/15000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyPént. Ápr. 25, 2014 10:09 pm

Nayara és Eliziana talán előre kitervelt, vagy rögtönzött  folyamat során bemutatja az elkészített nyakékeket, mire a kritikusnak kinevezett bohóc hümmögni, motyogni, s kopogni kezd. Talán azt mérlegeli, hogy elég szép, és elegáns-e a nyakéketek.  Azonban ha így vélitek, tévedtek!
-Áhh, megvan! – Ekkor hangos papírcsörgés, hallatszik a túloldalról, majd a férfi megköszörüli a torkát – Megjöttél hát, büdösül vén, ámde nagyasszony! Hallgasd meg hát panaszom! Nyakad koszos, mint a férfikonyha, takard el hát azon nyomban! - Nem érdekli, hogy nektek tetszett-e az előadása, ő hallhatóan hátradőlt a székkel, és hangos hahotázásban tört ki.  Végül néhány másodperc múlva a hang hirtelen eltűnik, és kinyílik a kapu.
A veletek szemben lévő óriás, életszerű, s mozgó plakátok díszelegnek néhány méteres hézagokkal és ismétlődve. A szfinx egy tojáson elkényelmesedve figyel titeket, s olykor rá-rá pillant a „fekhelyére”. A hatalmas oroszlán pedig éppen egy tűzkarikát átugorva büszkélkedik nektek, s a képsorozat végén száját hatalmasra nyitva ordít felétek.  Az ijesztőre elmaszkírozott úr, szúrós acélgömbökkel zsonglőrködik, amíg a végén irányotokba nem hajítja azokat. A bután vigyorgó ogre furkósát a földre téve, puszta fejjel töri szét az elé helyezett deszkát. A rejtélyes árny alak, pedig csak fekete árnyként áll egy színpad közepén, vigyorog egyet, majd eltűnik, mintha ott se lett volna.
Az említett hirdetmények felett egy zölden villogó nyíl vezetne titeket balra. Ha jobbra indultok el, hamar véget ér a folyosó, elágazási lehetőség nélkül. A helyes irányba fordulva pedig körülbelül egy perces séta után egy ajtóhoz értek.  Az ajtón egy oroszlángyermek egyszerű, ámde rendkívül édes képe kérlel benneteket, hogy nyissatok be. Ha nem nyittok be, s tovább haladtok, ugyanúgy jártok, mint előzőleg.
A kaput kinyitva, egy hatalmas teremben találjátok magatokat.  A cirkuszokhoz hasonlóan itt is körbeölelik a hosszú széksorok a porondot, amelyet most éppen egy simaarcú, ámde jóképű férfi foglal el kettő szörnyszerű méreteket öltő nagymacskájával. A férfi erős hangjával a közönséget szólítja meg.
- A következő számhoz, két önként jelentkezőt kérnék! – Hallatszik a jól ismert felszólítás. Érzitek az előadó tekintetét magatokon, amikor újból felszólal.  – Mondjuk ti ketten! – Mutat Nayarára és Ángelre.
A meghívást a produkcióra sosem illik visszautasítani. Ugyanakkor valóban helyes döntés-e önként besétálni az óriás cicák közé. De döntésetekbe azt is kalkuláljátok bele, hogy később akár nagyobb bajotok is eshet az illetlenségetek okán.
A közönség soraiban, több száz ember ül, csecsemővel, egyedül, vagy épp párjukba bújva az izgalomban. Érthetetlen, hogy ezt miként csinálják a meghívóid, ugyanis semmiféle lélekenergiát nem éreztek soraik között. Az idő egyre fogy, az úr, s az említettek pedig egyre türelmetlenek, hozzatok gyors döntést!


A hozzászólást Hidetada Nishigami összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 01, 2014 9:15 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Eliziana Aberquero
Espada
Espada
Eliziana Aberquero

nő
Cancer Pig
Hozzászólások száma : 167
Age : 112
Tartózkodási hely : Hueco Mundo
Registration date : 2010. Jun. 22.
Hírnév : 6

Karakterinformáció
Rang: Quinta Espada
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te21950/30000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (21950/30000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyCsüt. Május 01, 2014 9:28 am




Míg azt vártam, hogy a fraccionom és Diego fraccionja hogy találja fel magát a helyzetben olyan kijelentés ütötte meg a fülemet, amit úgy éreztem, hogy Nayara meg fog bánni. Legalábbis a fraccionomat ismerve biztosan.
- Valami valamiért. - hallottam is a válasz mondatot és abban is biztos voltam, hogy a fraccionom keze hamar eltéved majd a kísérőnkön. Nem is értem, hogy vagyok képes elviselni ezt a személyt a környezetemben. Habár tény, hogy velem nem merényel meg semmi ilyesmit és nem is ajánlanám neki, hisz egészen nagy bizonyossággal mondhatom, hogy kipróbálnám akkor rajta, hogy milyen a torony tetejéből kilógatni valakit. Jó móka lehet, csak kár, hogy jól tűri a kínzásokat. :/
A kilincs újabb szánalmas poénját már elengedtem a fülem mellett. Fölösleges lett volna újabb próbálkozást tennem arra, hogy elhallgattassam, csak energiapocsékolás lett volna.
- Végre. - csak ennyit fűztem ahhoz, hogy beengedtek. Ami azt illeti ezt az egész hűhót elfelejthették volna, ahogy az is kiment a fejükből, hogy ők hívtak ide. Akkor meg minek ez a hülye nagy felhajtás, miért nem lehet egyszerűen a tárgyra térni. Különben sem szeretem a cirkuszokat.
A mozgó poszterek nem nagyon hatnak meg. Az oroszlán kiscica mellettem, az izompacsirta csak egy felfújt lufi, akit biztosan a bohóc hajtogatott. A szfinx rég kihalt állat, az ogre meg csak a meséskönyvekben ijesztő.
- Ez most komoly? - az előttünk villogó zöld nyíl némiképp sértésnek minősül nálam. Azért egy ilyen helyen behunyt szemmel is megtalálnám az egyetlen ajtót, ami továbbvezet. Különben is, minek a fölösleges folyosó?
Az ízléstelen ajtót kinyitva egy tágasabb helyen találom magunkat. Legalább ha harcra kerül a sor nagyobb a szabadság, de egyelőre ettől nem kell félnem, hisz úgy tűnik, hogy még nem jött el az idő, hogy leromboljam ezt a helyet.
- Hallottad. Indulás. - rúgom hátba a fraccionomat, de csak olyannyira, hogy biztos legyen, hogy valahol a férfi és a cicuskák környékén ér majd biztos talajt. Addig is nem lesz a közelemben.
- Tűnés. - folytatom a rúgdolozást, viszont ezúttal már az egyik nézősor a célpontom. Kell a hely ahhoz, hogy élvezhessem a műsort, de az úgy nem megy, ha nincs ahova leülni. Neutral
Miután kényelmesen elhelyezkedem, csak akkor veszem észre, hogy kísérőim közül, csak Ángel van a macskák közelében, míg a fehér hajú nőszemély a nézők dobigálásával szórakozik. Igazán nagyot csalódtam benne. Feltűnhetett volna számára, hogy ezek a "nézők" csak díszítőelemek. Semmit sem ér el a kis tervével.
A probléma megoldásának érdekében küldöm el a láncaimat annak érdekébe, hogy erőszakkal, de jobb belátásra térítsék a fracciont. Még ha egy minimális harcba is kerül, de ráveszem, hogy bemenjen. Nem akarok fölösleges időt eltölteni itt. Intézzék el azt a férfit és a szőrzsákjait minél hamarabb.
Vissza az elejére Go down
http://hu.bleachszerpjatek.wikia.com/wiki/Eliziana_Aberquero
Nayara Tarin
Arrancar
Arrancar
Nayara Tarin

nő
Leo Hozzászólások száma : 45
Age : 321
Registration date : 2013. Nov. 12.
Hírnév : 2

Karakterinformáció
Rang: 57. Arrancar, Diego Canino fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Cl0te10200/15000A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! 29y5sib  (10200/15000)

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! EmptyCsüt. Május 01, 2014 8:04 pm

Míg a semmiből rögtönzött nyakékkel vacakoltam, a másik fracción sem maradt tétlen. Egyenruhájának megtépázását hagyta ugyan, jussot követelt a rongálásért, fizetségét, mit kigondolt érte, rögvest érvényre is vitte. Domborúbb terepre tévedt melák kezére nem csapok le, csupán a nyakán függő éket veszem kényelmesnél, kelleténél szorosabbra. Végtelen nyugalmat sugárzó arccal, mosoly mögé bújva, mégis vitán felüli hangon súgom oda.
- Ha még egyszer hozzám érsz, levágom a karod – valamit valamiért cserébe alkunk okán most mégis meghagyom említett végtagját, talán még később jól jöhet, s nem árt, ha van belőle neki egy pár. Hogy tovább matatni mégse hagyjam, lököm félre, mielőtt túlzottan magabiztos lenne. Hiába voltam ezúttal elnéző, ha van egy parányi esze, nem veszi tréfának fenyegetésem, ha egyszeri figyelmeztetésem nem szívleli meg, be is váltom az ígéretem.
~ Miért is hagyod, hogy így bánjon veled? ~ Mintha csak francos, beszélő erényövem lenne, szólal fel e szemtelen, galád tett ellen. Bosszúságára nem reagálok, végtére is üzleteltünk, szavam vissza már nem vonom, következő ballépésénél, ha volna olyan ostoba, betartom a rám eső részt. Ne mondhassa senki, hogy adott szavam nem ér semmit, s hazug, csaló lennék.
~ Hiszen az vagy… ~ Megállapítására gondolatban vállat vonva rábólintok, valóban az vagyok, s még sok más egyéb is emellett. Mégis, személyes bosszúm beteljesíteni akkor is lesz alkalmam, ha itt végeztünk. Most dolgunk van, ez most elsőbbséget élvez, így egyelőre hagyom, hogy egészben sétáljon el.
Bohócunk mondandója furcsamód ezúttal már nem hatja meg az espadát, sértését úgy látszik, ezúttal elereszti füle mellett, nem próbál újra végezni vele, így mindenféle további felesleges közjáték nélkül haladhatunk tovább. Nem tart fel már semmi minket, a palota kapuja is kitárulkozik, utat enged. A folyosón fogadó képek, a másikkal ellentétben nekem elnyerik tetszésem, bár némelyikük talán arra szántak, ijesztőnek egyiket sem vélem. Egyiküknél egy másodpercnél többet időzve torpanok meg, nem állva ellen késztetésnek érintem meg. Az oroszlán képmásán végigsimítva emlékeztet rá, nem ártana egészben átvészelnem ezt a kis színjátékot, hisz odakinn egy ettől szebb, s valódibb példány vár szelídítésre, új gazdára, még ha egyszerű lidérc is, volna miért visszatérnem. A többi kép koránt sem köt le ennyire, egyetlen pillantást vetve mindegyikre haladok tovább, mielőtt bámészkodásom szóvá tenné. Kérdését költőinek veszem, bizonyára nem nekem szánta, nem is vár feleletet, az útbaigazítás hasznosságáról, hogy egyáltalán van-e, nem folyok bele, csak szótlan követem. Cirkuszhoz méltó helyre vezet, nem is vártam volna mást, mint egy ilyen termet, némi csodálkozást mindössze a benne helyet foglalók keltenek. Előadáshoz igaz, méltó egy ekkora tömeg, s bár bohócunk korábban említette, hogy lesznek, mégsem számítottam közönségre, ez a része mondókájának valahogy nem maradt meg. Különösebben mégsem törődök vele, bizonyára ezek is csak kellékek, hogy mihez, kétségtelen, nemsokára kiderül.
A porondon terpeszkedő két bestia ellenben határozottan nyugtalanságra ad okot. Azok gazdájának felszólítására gyanakodva méregetem a porondmestert, hogy ezt komolyan gondolta-e. Ha én nem is, Eliziana minden esetre annak vette, fracciónját késlekedés, s hogy tőle mást nem is vártam volna, finomkodás nélkül tálalja macskaeledelnek. Hasonlóan kedvesen, mint ő tette nyúlok az első kezem ügyébe akadó közönségegyed fele, magam helyett grabancánál fogva hajítom a színpad irányába. Úgy látszik, sok egyéb mellett kísértünk nem csak heves, de még csak nem is a kompromisszumok híve, határozott nemtetszését mutatja tettem ellen, szóváltás helyett viszont cselekedettel fejezi ki ezt. Hogy a fene vinné el. Felém küldött láncai épp hogy csak nem érnek el, újabb nézőtéri semmirekellőt kaparintok meg, ezúttal pajzsként használva, hogy a nekem szánt támadást ne érjen célba, mi még így is közel volt.
- Ugyan, csak kérned kellett volna – hajítom oda neki a láncvégen vergődőt, tovább már fel sem veszem, hogy jó modorból bizonyára egy marék lidércürüléknek is több jutott. Leintem, mielőtt további pusztításba lendülne, kelletlen, mégis eleget teszek kimondatlan óhajának. Megjegyezve magamnak, alkalomadtán ezért még megfizet. Gondolatban bővítem a listát, felírva a hölgynek nem nevezhetőt fracciónja mellé, nem feledve, sokkal tartozom már ezzel a kettőnek.
Kelletlen szegődök az előttem beszalajtott hím nyomába, ódzkodva kissé a nagyra nőtt jószágoktól, amennyire csak lehet, tisztes távolságot tartva, ha éhesek lennének a cicuskák, kóstolót előbb vele tartsanak. Bár nagymacska szelídítésben egy ízben már jól szerepeltem, önbizalmam mégsem túlzó e kettővel szemben, a kezessé tett mantikór jóval barátságosabban festett már kezdetben is, mint ezek, s mérete sem ért fel e szörnyetegekhez. A porond is sokkal hívogatóbb lenne, ha csupán Leonhoz hasonlatos példányok foglalnának helyet, s nem e két böszme döggel kéne osztoznom a színen, így láthatóan nem kifejezetten lelkesen várom, mi lesz a műsorszám további menete, felkészülve arra is, csupán a cicák vacsorájának szánnak minket.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! _
TémanyitásTárgy: Re: A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!   A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt! Empty

Vissza az elejére Go down
 

A Vidámparkon túl, de még a Pokol előtt!

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Hueco Mundo :: Küldetések Hueco Mundoban-