-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Költözés - közvéleménykutatás

Go down 

Arra szavazok, hogy a fórum költözzön saját tárhelyre
Igen
Költözés - közvéleménykutatás Vote_lcap67%Költözés - közvéleménykutatás Vote_rcap
 67% [ 8 ]
Nem
Költözés - közvéleménykutatás Vote_lcap33%Költözés - közvéleménykutatás Vote_rcap
 33% [ 4 ]
Összes szavazat : 12
 

SzerzőÜzenet
Shihouin Yoruichi
Admin
Admin
Shihouin Yoruichi


nő
Sagittarius Horse
Hozzászólások száma : 807
Age : 33
Tartózkodási hely : A semmi közepétől, picit balra ;)
Registration date : 2008. Sep. 05.
Hírnév : 114

Költözés - közvéleménykutatás Empty
2014Mar31
TémanyitásKöltözés - közvéleménykutatás

Szép napot!

Rég volt, amikor utoljára ide írtam, de hát no... Nekem se árt, ha néha aktivizálom magam, mert hát azért még is... De most mondom inkább a lényeget:

Már elég rég óta feszegetjük a költözés gondolatát, mint ahogy azt már néhányan tudhatjátok. Rengetegszer előkerült már az ötlet, és mindannyiszor el is vetettük bizonyos okokból. Ráadásul az utóbbi időben nekem is elkezdett motoszkálni a fejemben a dolog. Most ismét témává vált, legalábbis köztem és Vera között chaten, hogy esetleg meg lehetne valósítani a dolgot. Persze nem arra gondoltunk, hogy önkényesen fogjuk magunkat és átcuccolunk, mindenki más meg le van pottyantva.
Elsősorban minket az érdekel, hogy Nektek mi lenne a jó, és kényelmes, elfogadható, így arra gondoltunk, hogy előbb mindenféleképpen Titeket kérdezünk meg a dologról, hiszen számunkra a Játékosok az elsők.
Tehát, hogy némi információt is közöljek a költözéssel kapcsolatban:



  • lenne tárhelyünk, ahova csak egy fórummotort kell feltenni, és azt teljesen mi irányíthatnánk. Nincsenek forumotionos bugok, korlátozások. Az adminok is szabad kezet kaphatnának mindenben, nem lennének ennyire megkötve a beállítások. Emellett ugyebár a moderátorok is szabadabban mozoghatnának, több joguk lenne dolgokhoz, ésatöbbi...
  • a weblap természetesen egyelőre még nem költözhető, hiszen még létre se jött. Ehhez elég sok idő kellene, és körülbelül nyár végén lehetne majd azt mondani, hogy: igen, kész az oldal, költözhetünk. Természetesen csak akkor, ha Ti azt mondjátok.]
  • Ha költözés lesz a dolog vége, mindenki segítségére szükségünk lesz, hiszen a nulláról kell majd ismét felhúznunk az oldalt.
  • a legnagyobb problémánk - amire sajnos eddig még nem sikerült normális megoldást találni - a postok áthelyezése. Sajnos a Forumotion fórumszolgáltatónak nem áll módjában átadni nekünk az adatbázist, így ha költözésre kerül a sor, minden hozzászólás ezen a fórumon marad, hacsak mi át nem másoljuk őket (vagy nem találunk más megoldást). Vagyis ez azt jelenti, hogy mindenki 0 hozzászólás számmal kezd. Természetesen ez nem hat ki az eddig elért lp-re, és más egyéb dologra. Csak, és kizárólag a post számra.



Öhm... azt hiszem ennyi. Mindenkit szeretnék megkérni, hogy ha teheti, szavazzon, hiszen ez mindannyiunk számára fontos kérdés. Menjünk, vagy maradjunk?

Ja, és másik dolog... Várom a visszajelzéseket akár támogatjátok az ötletet, akár nem. Ha nem, akkor pedig arra is kíváncsiak lennénk, hogy miért. Smile
Vissza az elejére Go down
https://bleachszerpjatek.hungarianforum.com
Share this post on: reddit

Költözés - közvéleménykutatás :: Megjegyzések

Szayel Aporro Granz
Re: Költözés - közvéleménykutatás
Témanyitás Hétf. Márc. 31, 2014 11:27 pm by Szayel Aporro Granz
Emberek, ez NEM áprilisi tréfa! Very Happy Mielőtt bárki ezt gondolná. Very Happy

No, csak néhány saját gondolatot szeretnék megosztani. Vannak pro és kontra érvek is, például az elején nagyon sok munka lenne vele, ráadásul ha nem is az összes postot, de az aktív játékosokét én mindenképpen szeretném átvinni... ami egyébként egy megfelelő fórummotorral megoldható.
Mint Yoru elmondta, ha a költözés mellett lennénk, akkor tényleg minden segítségre szükségünk lesz. Én nagyon szeretném úgy megoldani, ha legalább az aktív játékosok IC postjai átkerülnének, ami viszont így is rengeteg. De ez már a jövő nyitja.
Én mint Játékos, hiszen nem csak admin vagyok, az Igenre szavazok. Megértem viszont azt is, ha valaki azt gondolja, hogy túl sok macera van ezzel. Szerintem a sok meló ellenére viszont sokat nyernénk vele hosszú távon. Aztán hogy mi lesz, azt végül is ez a szavazás dönti majd el.
S hogy hova költöznénk? Én személy szerint az frpg.hu adminját keresném fel a témában. Ők ugyanis ingyen tudnának nekünk tárhelyet biztosítani. Lévén azért egy több éves múlttal rendelkező oldalról van szó, szerintem nem utasítanának vissza. ^^ Ez nekünk is plusz reklám lenne új játékosokhoz.

Nyomatékosan kérek mindenkit, hogy csak egy karakterrel szavazzatok, máskülönben a végeredmény torzulni fog.
Abarai Renji
Re: Költözés - közvéleménykutatás
Témanyitás Hétf. Márc. 31, 2014 11:49 pm by Abarai Renji
Csak, hogy beleszóljak, mert nem élet az élet, ha nem ugatok bele...

Rendben a nagyobb adatbázis,de mi indokolná? Erre egy kani szót nem találtam a leírásban. Nincs több játékosunk...sőt, egyre jobban fogynak. Helyileg elférünk. Mihez kéne most még több? Az tény, hogy a motion szar, de eddig is az volt. Konkrétan mi a költözés nyomós indoka? Értem én, hogy reklám meg másfelé terjeszkedés meg új hely meg szép remények. Eddig is élmezőnyben volt az oldal, másokkal szemben...voltunk Mondo-ban, itt is meg kicsit ott is, de nem dobott olyan hű, de látványosat a játékos bázison. Nem is fog, gyerekek! A bleach már lecsengett, ide max még az téved fel, aki nem szörnyed el az ötvenezer szabályzattól, edzett róka szerepjátékokban és megnézné magának ez az oldal milyen.

Ettől függetlenül saját részről újabb oldal wipe-ot nem támogatok.

A repu-ra, post-ok számára és lp-re magasról tojok. Felőlem aztán mehet mindegyik mínusz ötezerről! Engem maguk a post-ok és játékok érdekelnek. Azért több ezer post-om van az oldalon az indulás óta és mindegyik a szívemhez nőtt. Rendben sok ember erre szarik, de nekem ez jelenti a játékot, nem a retkes lp.
Shihouin Yoruichi
Re: Költözés - közvéleménykutatás
Témanyitás Kedd Ápr. 01, 2014 12:08 am by Shihouin Yoruichi
Ahogy mondtad, helyileg elférünk, nem is azért lenne a költözés, mint ahogy eddig se. Meg igazából nem is reklám, meg terjeszkedés. Lehet én fogalmaztam rosszul. O.o És ezért ezer bocs, és anyamedve. >.<
Mindig a Forumotion bugok és korlátozások miatt jött fel a dolog. Gondolom te is emlékszel, hogy már néhányszor feljött a dolog chaten is, meg már szavazásra is volt bocsájtva a dolog, csak el lett vetve a már meglévő postok miatt. >.<
Az lenne a lényeg, hogy amit csinálunk a fórumon az egyrészt ne tartozzon más tulajdonába (mint ahogy most a Forumotion-ébe @.@), másrészt meg több jogunk legyen a saját fórumunk irányításához. Gondolok itt arra, hogy még az adminok is korlátozva vannak elég sok dologban, plusz ugye a modiknál is volt annó probléma, hogy egy-két olyan dologhoz nem férnek hozzá, ami kellene nekik. Ja, meg hogy ne legyen tele bugokkal, mert épp elbaszarintott valamit a kedvenc fórumszolgáltatónk.

A postok ugyan úgy megmaradnának, mint a fórum. Ahhoz senki nem nyúlna, Nikka. >.< Senkinek, semmije nem tűnne el. A Forumotion abból a szempontból jófej minden fórumot megtart, amit létrehoztak, és nem kérték annak törlését.
Én speciel arra gondoltam, hogy a mostani topikokat átlinkelnénk az új hely topikjaiba, így akár az előző játékokat is el lehetne olvasni.
Szóval senki se beszélt egy újabb wipe-out-ról. Attól tuti agyfaszt kapnék, ha megint meg kéne csinálni fullra az oldalt hsz-estől, mindenestől, mint anno Proboards miatt. O.o
Chiruochiba Airisu
Re: Költözés - közvéleménykutatás
Témanyitás Kedd Ápr. 01, 2014 6:14 am by Chiruochiba Airisu
Üdv! ^^

Nem valami konstruktív hozzászólás lesz az, ezért ezer bocs. Szóval amiért írok, hogy a nemlétező harmadik gombot megnyomjam: tartózkodom. Nekem teljesen mindegy, hogy költözködünk-e vagy se, csak ne felejtsetek majd ezen az oldalon, mert azért játszani játszanék továbbra is, csupán a játék helye lényegtelen számomra.
Raimaru Minashaku
Re: Költözés - közvéleménykutatás
Témanyitás Kedd Ápr. 01, 2014 6:27 am by Raimaru Minashaku
Hali megint!

A bug-ok zavarnak engem is a legjobban, mint ahogy mást is. Már megszoktam, hogy egy post beküldése előtt kétszázszor átnézem, hogy nincs-e formázási gikszer, nehogy elcsessze nekem a postot. De nem zavarna különösebben, ha erre nem lenne szükség. Mert nonszensz az, hogy egy ártatlan, pötike kis "Előnézet" gombtól elkeféli nekem az egészet. És ami a rothadt, büdös hal a tortán, hogy utána a drágaság nem engedi jól megcsinálni, még utólagos kódjavítás esetén sem! És nem a levegőbe beszélek, nem egyszer tudatosan teszteltem ezt beküldéssel is. egy kódot szándékosan elrontottam, rányomtam az előnézetre, majd javítottam a kódot, beküldtem, és úgy maradt! Nem is egyszer, és ez főleg a villámküldis posztoknál volt a legosszabb, mert azt mindig az egyszerűség kedvéért insta a szövegdobozba írom. És a Forumotionnak van két rossz hírem: az első, hogy bekaphatja, a második, hogy nem adom oda neki! Már elnézést a kifejezésért. Én tényleg szívesen akár áttelepítésnél is segédkezem bármiben. Bár azért a szolid kérdést felteszem: a formázási rendszer maradna ugyanúgy? Kérdésemre akármi a válasz, mindenképp TÁMOGATOM az ötletet!

Spoiler:
Ayumu Michiyo
Re: Költözés - közvéleménykutatás
Témanyitás Kedd Ápr. 01, 2014 7:17 am by Ayumu Michiyo
Én szeretem a forumotiont minden bugjával együtt (lehet, nem ismerem még mindet xD). Olyan mint egy öreglány, hisztis és rigolyás, de attól még nem rakod ki a szűrét, hogy szottyadjon össze a napon. >.<" Jó, én nem szeretem a nagyobb változásokat, pedig lehet, hogy jók, de örülnék, ha maradnánk itt. Szerintem, aki játszik itt egy ideje, megszokta, hogy a postjáért meg kell szenvednie, meg nem is lenne élet az élet, ha egyszerűen mennének a dolgok. Very Happy Egyelőre nem tudom, mi mást fűzhetnék a dologhoz. ^^
 

Költözés - közvéleménykutatás

Vissza az elejére 

1 / 1 oldal

 Similar topics

-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Szabályzat és egyéb dolgok ::   :: Fórum élet :: Hírek-
Ugrás: