-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Új adatlap teszt időszak - START!

Go down 
SzerzőÜzenet
Szayel Aporro Granz
Admin
Admin
Szayel Aporro Granz


Virgo Snake
Hozzászólások száma : 712
Age : 34
Registration date : 2010. Aug. 04.
Hírnév : 45

Új adatlap teszt időszak - START! Empty
2014Mar06
TémanyitásÚj adatlap teszt időszak - START!

Mivel a többi admin is támogatta a kezdeményezésem, ezért meg is alkottam a koncepciómat az új adatlapról. Mint már előzőleg is említettem, egyelőre teszt fázisban van, ami várhatóan nyár elejéig fog tartani.
A teszt fázis alatt a rendes adatlap elkészítése új tagok, valamint karakterek számára kötelező. Csupán akkor szűnik meg a hagyományos adatlap, ha a profilos megoldás jónak bizonyul, és a többség elégedett vele. Amennyiben így alakul, természetesen nem fogjuk törölni az adatlapokat, azonban archívba fog kerülni, és senki nem lesz köteles készíteni, valamint vezetni őket.

A próbaidőszak alatt az új adatlapot vezetni nem kötelező, tehát aki nem akar, az még nem tölti ki a rublikáit. Azonban mindenképpen érdemes, hiszen ha beválik, és be lesz vezetve, akkor mindenki köteles lesz erre úgyis. Emellett pedig meg is tapasztalhatod, mi tetszik benne, mi nem, tudsz véleményt formálni, hozzászoksz, javaslatokat tehetsz.

Megpróbálom alaposan, ám egyszerűen levezetni, mit hogyan érdemes az új adatlaprendszerben csinálni. Ha valaki rákattint a saját profiljára, láthatja, hogy több rublika is található rajta, mint eddig.
Az információkat két helyre osztottam. Az egyik simán a profilban van, a másik pedig a Karakterinfóban. Ennek technikai okai vannak, hiszen például LP csíkot nem tudok máshol csinálni, azonban karakterinfóban nem lehet szöveget formázni.

Mellékelem Desmond Phellera profilját, ahol láthatjátok, hogy nagyjából hogyan néz ki egy kitöltött profil. Itt-ott hiányzik egy-két adat, majd idővel pótolom.


PROFIL

Az alábbi információkat a Profilra kattintva tudod kitölteni.
1. Születési idő & kor:
Ez ugyan eddig is volt, azonban szerkesztettem rajta. Eddig nem lehetett 100 évnél idősebb karakternek megadni a születési idejét. Mostantól viszont mindenkinek rendesen látszik a kora, aki emberi időszámítás után született.

2. Megjelenés & Személyiség:
Egyszerű szövegmező mindkettő, ahol szabadon lehet formázni. A formázás ugyanúgy BBCode-okkal működik, mint egy postban. Ugyanúgy lehet színezni, formázni, kiemelni benne. Érdemes csak a legfontosabb információkat megadni benne, hogy ne legyen átláthatatlan a túl sok szövegtől a Profil.
Képet is lehet rakni bele, de mindenkit arra kérek, hogy minél kisebb képet rakjon be, vagy pedig linkesítsd őket!

3. Képességek:
Itt a karakter saját képességeit írhatod le. Shinigamiknál a zanpakuto skillek, arrancaroknál a resurrección, a többi kasztnál pedig ami szükséges neki. Very Happy Akárcsak a Személyiség és a Megjelenés, szabadon lehet formázni. Képet is lehet rakni bele, de mindenkit arra kérek, hogy minél kisebb képet rakjon be, vagy pedig linkesítsd őket!
Ha valakinek nagyon hosszú a leírása, akkor érdemes spoilerbe rakni. Például külön spoilerbe rakod a shikait és a bankait, így pedig máris átláthatóbbá válik a profil. Ezt első sorban azoknak ajánlom, akiknek nagyon hosszú a képesség leírásuk.

4. Technikák:
Itt a vásárolható technikákat tudod felsorolni. Mindenképpen ajánlom a spoilerek használatát. Ezzel sokkal átláthatóbbá válik, és kevesebb helyet foglal el. Te is könnyebben kiigazodsz rajta. Very Happy Ide kerülnek az egyéni technikák is, például ha speciális cero-d van.

5. Felszerelések:
Azok a felszerelések, amik esetleg harcban segíthetnek, például ha zanpakuton kívül is van egy másik kardod. Ide kerülnek egyúttal a Különleges Karakterek ereklyéi is.

6. Jutalmak & Kiadások:
Spoiler használata mindenképpen előny itt! Lényegébe véve itt tudod vezetni a jutalmaid és a kiadásaid listáját. Jutalomnak számít, ha lezárult egy edzésed, küzdőtered, KT-d, vagy nyereményjátékon nyertél valamit. Kiadásnak pedig a ryou, valamint ingyen technika költekezéseid számítanak.
Utóbbit a legkönnyebben úgy vezetheted, ha belinkeled a vásárlásod, de akár fel is sorolhatod, hogy mire mit költöttél.
Erre a kettőre azért van szükség, mert bármikor megkavarodhatsz azzal kapcsolatban, hogy mire mennyit költöttél, vagy mennyi LP-d van. Néha mi is elírjuk az LP-d, így viszont tudod bizonyítani, ha véletlenül kevesebb van beírva neked. Ezt a két rublikát mindenképpen rendszeresen vezesd, mielőtt belekavarodsz!

7. Játékok:
Itt fel tudod sorolni a jelenleg éppen aktív játékaidat. Például éppen hány küldetésben, küzdőtéren, edzésen veszel részt. Mivel ezek alapjába véve nem foglalnak sok helyet, nem fontos őket spoilerbe rakni.

8. Pontozás:
A Kon-féle pontozási postok ide kerülnek be. FONTOS! A teszt időszak alatt mindenki tudja szerkeszteni ezt! Tehát bárki be tudja másolni a saját pontozását ide. A teszt időszak után azonban csak adminisztrátorok fogják tudni szerkeszteni.
Konnak egyúttal admini jogot is adtam, hogy a hozzáféréssel rendelkező moderátorok tudjanak segíteni ebben, valamint az LP és ryou beírásban.

Egyéb megjegyzések:
Mint már kiemeltem, ha valaki képet szeretne belerakni, nincs akadálya, azonban mindenki ügyeljen arra, hogy ez minél kisebb legyen! Mind magasságra-szélességre, mind fájlméretre igaz ez.
Van arra is lehetőség, ha valaki például a karakter külső, jellem, valamint képesség leírását akarja egy-egy képpel kifejezni. Például PS-sel szerkeszt egy képet, ami tartalmazza egyben a leírást is. Ebben az esetben is ügyeljünk a méretre. Ehhez majd ki fogok találni egy szabványt, hogy mekkora legyen a maximum. Azonban minden PS master ügyeljen az esztétikára, tehát ne húzza senki sem szét a fórumot, és ne tartson hosszú ideig, mire betölt a kép!

A formázásban az emoticonokat és a html kódokat a profil nem engedi, valamint amennyire észrevettem, a speciális karaktereket sem.




KARAKTERINFÓ

Az alábbi opciókat a karakterinformációban tudod elérni és kitölteni.

A karakterinfó fülre már kevesebb opciót raktam. A következőekkel bővült a karakterlap:

1. Faj
Egyszerű lista, ahol kiválasztod a fajod.
(igény esetén áttehetem profilba)

2. Vagyon
Hasonló csíkot kapott, mint az LP. A csík külsejét valamikor meg fogom változtatni, hogy még se legyen ugyanaz.
Az LP-vel ellentétben - egyelőre - minden tag tudja a sajátját módosítani. Ugyan már van egy Tőke nevű fül (amit teszt időszak után törlök majd, ha ez marad), inkább az újat frissítsétek.

3. Ingyen technikák
Ide egy számot tudsz beírni, hogy jelenleg éppen mennyi ingyen technikád van.

Lényegébe véve a Karakterinformáción ennyi az új csak. Az itteni táblázatos pontozást, valamint a Képességek leírást majd törlöm, ha vége a teszt időszaknak, és az új adatlap tarol a régi helyett. Addig viszont megmaradnak, hiszen vannak, akik itt vezetik az információkat.




No, ez nem lett túl rövid, de úgy éreztem, szükséges volt kifejteni a dolgokat. Ha valakinek kérdése van, vagy javaslata, felteheti itt akár most, akár később. Esetleg ha igény van valami új rublikára, vagy valamit ti máshová tennétek. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Share this post on: reddit

Új adatlap teszt időszak - START! :: Megjegyzések

No Comment.
 

Új adatlap teszt időszak - START!

Vissza az elejére 

1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Pan -adatlap
» Adatlap sablon
» Kuro Umes adatlap

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Szabályzat és egyéb dolgok ::   :: Fórum élet :: Hírek-
Ugrás: