-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyCsüt. Júl. 05, 2012 3:44 am

Résztvevők:
  • Nishimura Ichirou
  • Hayashi Yuuta


Felügyelő: na, vajon ki lehet? xD


Forró, nyári nap. Egy elhagyatott úton autó halad, utasai vidáman beszélgető fiatal egyetemisták - négyen vannak, mindannyian fiúk. Koncertre igyekeznek Karakura városába. Nem indultak el időben, így félő, hogy elkésnek a mulatságról, ami miatt nem meglepő, hogy nem igazán tartják be a sebességkorlátozást. Egészen addig, amíg az út szélén meg nem pillantanak egy hozzájuk hasonló korú csinos lányt stoppolni éppen abba az irányba, amerre ők is haladnak...

Ezalatt egy másik alak közelít határozott léptekkel a belvárosi Hayashi és Társa Magánnyomozó Iroda felé. Mindenféle körítés (csengetés, kopogás) nélkül nyit be; szinte betöri az ajtót és rögtön a tulajdonos felől érdeklődik, majd, a reakciókat meg sem várva foglal helyet egyenesen Yuuta bőrfotelében. Első ránézésre minden bizonnyal őrültnek tűnne az alak azok szemében, akik még nem ismerik - sőt, gyakran az ismerősökében is -, legalábbis régies, zöld-fehér öltözete és szemét folyton eltakaró sapkája, mely egy sétapálcával, illetve egy legyezővel egészül ki, mind-mind erről árulkodik. Ahogy türelmetlen viselkedése, valamint az is, hogy semmibe veszi a bútorok tulajdonviszonyait...
- Á, fogadja üdvözletemet, Hayashi-san! - kiált fel szívélyesen, mintha ő lenne a vendéglátó, aki régen látott, kedves ismerősét fogadja. - Munkát ajánlok Önnek, amit természetesen busásan megfizetek siker esetén! Lenne szíves a Karakurától északra fekvő szerpentinutat kivizsgálni? Az egyik szakaszon különös dolgok történnek, melyek bármelyik pillanatban katasztrófához vezethetnek... Amennyiben végzett, kérem, látogasson meg az üzletemben, ahol megbeszéljük a továbbiakat!
Többet nem is mond, helyette egy térképet húz elő köpenye ujjából, amit az asztalra helyez, majd szó nélkül az ajtóhoz indul. Innen ugyan még visszafordul kicsit, és egy névjegykártya nagyságú kartont hajít Yuuta felé.
- Ó, és meleg szívvel ajánlom, hogy hívja fel ezt a telefonszámot, és vigye magával a hívást fogadó barátját! Apropó, remélem, van autója, mert azzal sajnos nem szolgálhatok... A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Urahatmr3 Akkor hát a mielőbbi viszontlátásra!
Mondókáját befejezve rögtön sarkon fordul, a kérdéseket meg sem várva, magára hagyva az iroda teljes, kérdőjelekkel teli népességét...




*Éppen a lakás emeletén ücsörgök a tévé előtti kanapén, a szokásos dobozos instantlevest szürcsölgetve és az egyik hírcsatornát bámulva. Szakmai elvárás, hogy képben legyen a nagyvilágban történő eseményekkel és lépést tartsak velük, így kénytelen vagyok még az ebédszünetemet is feláldozni a cél érdekében... A redőny eközben teljesen le van húzva, egy ventillátor pedig halkan duruzsol mellettem, hogy ezzel is elviselhetőbbé tegye a benti hőmérsékletet - ez a felszereltség egyébként az irodahelyiségben is megfigyelhető, bár lassan talán ideje lenne egy klímát beszereltetnem, ha végre jönne egy jövedelmezőbb megbízás. Aztán hirtelen ajtócsapódásra, majd Hoshiko-chan rikkantására leszek figyelmes, melyben engem hív le... Biztos megint valami türelmetlen ügyfél, aki úgy gondolja, nem bír várni még fél órát várni a "halaszthatatlan" ügye, pedig valójában csak a macskája nem tud lejönni a fárol... Nekem viszont jogom van a harmincperces délkörnyéki sziesztámhoz, hogy tökéletesen megemészthessem ebédemet és ennek hatására zökkenőmentesebben tudjam végezni munkámat! Nem is mozgatom fülem botját sem, egészen addig, amíg már elviselhetetlen nem lesz asszisztensem kiáltássorozata, így hát kezemben a levesesdobozkával muszáj lebattyognom az irodába, hogy megnézzem, miért kellett ekkora patáliát csapni.*
- 'Napot...
Leérve aztán majdnem minden megvilágosodik; ugyanis az az alak foglalja el helyemet, aki már volt nálam néhányszor különböző ügyekben és tud szuperképességeimről is... Azonban túl kába vagyok még ahhoz, hogy reklamáljak az illegális fotelfoglalás ügyében, így szó nélkül, ebédemet tovább fogyasztva csüccsenek le az ügyfelek számára fenntartott székre, hogy meghallgassam, ezúttal mi járatban jött. A neve ugyan nem jut eszembe, de hát minden eddigi esetem rendszerezve van egy adatbázisban a számítógépen, így vissza tudom keresni, ha szükségem lesz rá...
Szó nélkül hallgatom végig, mi lesz a feladatom, mialatt tovább rágódok a kissé még nyers tésztán, néha bólogatva, hogy felfogtam a megbízást. Természetesen jobb személyt keresve sem talált volna erre a célra, a kilátásba helyezett magas jutalom pedig azonnal feltüzeli lelkesedésemet - végre, le tudom majd cserélni a hűtőberendezéseket! Bár azért kicsit bővebben is kifejthetné, milyen ügyben kell pontosan nyomoznom, ennyi információval azért nem lesz túl könnyű... Ráadásul az a szerpentinút is elég hosszú ahhoz, hogy le tudnám szűkíteni a lehetőségeket. Talán valami kisebb baleset történhetett és nem szeretné, ha megtudná az egész város... Mindenesetre a következő percben már fel is áll asztalomtól, így én is oda tudok férni az összehajtogatott autóstérképhez, hogy szemügyre vegyem, pontosan hova kell mennem.*
- Ööö... rendben...
*Nyekkenek fel, miután bambán felpillantva orrom a nekem hajított névjegykártyával kerül a kelleténél közelebbi kapcsolatba. A térképre pottyanó lapocskát is felveszem, hogy áttanulmányozhassam. Épp meg szeretném kérdezni, hogy miért kellene nekem egy külvárosi bordélyháznak a címe - remélem, nem olyannak nézek ki, aki ennyire látványosan rászorul az ehhez hasonló, khm, szolgáltatásokra O.o -, aztán hamarosan megkönnyebbüléssel tölt el a tudat, hogy csak jegyzetelnie kellett megbízómnak valamire és a tollal írott telefonszám a lényeg. Mondjuk gőzöm sincs, kié lehet... Késlekedésre azonban nincs időm, így azonnal elő is szedem mobilomat, és tárcsázom a számot.*
- Halló? Jó napot! Hayashi Yuuta vagyok, kérem, haladéktalanul jelenjen meg a Hayashi és Társa Magánnyomozó Irodában egy sürgős ügy miatt...
*Hadarom bele a telefonba, szinte meg se várva a másik fél válaszát, legvégül pedig a konkrét címet mondom el az illetőnek. Remélem, hivatalos hangom eléggé nyomatékos ahhoz, hogy tényleg el is jöjjön az illető. Azért egy nevet is mondhatott volna a másik, hogy pontosan ki is lesz a túlsó végen...*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Júl. 06, 2012 12:04 am

Elviselhetetlen forróság! Nadrágom szárát és ingem ujját felhajtva próbálkozom valamennyire biztosítani a megfelelő nagyságú bőrfelületet, melyen a kósza, hűvös szellő landolhat. Sajnos erre igencsak kevés esélyt látok, lévén semmiféle légmozgás nem megy végbe az apró lakásban, amit vérrel és verejtékkel, valamint fizetésem tetemes részével tartok fent. Igazából egy pénznyelő az egész kóceráj! Mikor először jártam ezen a helyen, minden tökéletesnek látszott, a falakat frissen festették, szinte még éreztem a hígító szagát a levegőben terjengeni. Csendes környéknek tűnt, olyannak, ahol az ember kedvére elrejtőzhet magányában és gondolatait egyedül az alkotásra összpontosíthatja. Az utca felőli ablakon kinézve kedves kis park köszönt vissza, egy metróaluljáró előtt pedig takaros kis zöldséges kínálta portékáit. Saját fürdőszoba ugyan nem járt az albérlethez, azonban szorított a szükség, ezért nagy kegyesen szemet hunytam a hiányosság felett. Rövidesen nyélbe is ütöttük az üzletet, s rá pár napra már birtokba is vehettem saját „palotámat”. Elégedett voltam, végre egy zug, ami csak az Enyém és nem kell megosztanom még legalább tíz ismeretlennel, mint ahogy a bérmunkás-szálláson ezt tapasztalhattam. Ismeretlen voltam még akkoriban Narukiban, ebből adódóan megragadtam az összes kínálkozó alkalmat, csak menjek el onnan végre! Viszont, ahogy az lenni szokott, nem volt annyira tökéletes az álom, mint ahogy az első látásra tűnt. Az első hét végén lettem rá figyelmes, miszerint a konyha-nappali-előszobában hullik a vakolat a falakról, felfedve az alatta lévő penészes tapéta maradékát, amit semmilyen eszközzel nem lehetett eltávolítani. A szomszédok elmondása alapján egykor droglabor működött itt, szóval akármilyen veszélyes anyag is lehet, jobb nem hozzányúlni. Mondanom se kell, aznap nem bírtam lehunyni a szemem.
S ezek ellenére, annyi viszontagság után most is itt vagyok, életvidáman és erősen, miközben a közeli bolhapiacról szerzett ventilátor beüzemelésével foglalatoskodom. Ugyan az eladó jelezte, hogy nem biztos a portéka üzemképességében, ám a döglesztő kánikula ellen az is elég, ha csupán nézhetem a szerkezetet. Optimista gondolataim ellenére azóta sem sikerült mozgásra bírni, ellenben minden kétséget kizáróan biztos vagyok benne, az itteni kábelek egyáltalán nincsenek leföldelve, legalább kétszer rázott meg az áram ügyködésem közben! Kissé letörten dőlök hátra bőrfotelemben, majd vágyakozó pillantással szemlélem a szemközti többemeletes lakóház oldalára festet hirdetést, ami hihetetlen felfrissülést ígér, amennyiben a közeli élményfürdőben lenne kedvem tölteni a napot. No, igen, mennyivel jobb lenne az, mint itt aszalódni ebben a légkondicionáló nélküli gázkamrában! Dolgozni viszont kell, lévén anélkül még ennyi fedél se lenne a fejem fölött, szóval nincs más hátra, bele kell vetnem magam valami nagy sztori közepébe és írni belőle egy Pulitzer esélyes cikket. Ehhez először kéne valami jó témát találni, illetve feltölteni tintával az írógépet, hiszen a múlthéten csontra kimerült. A szaküzletben persze selejtes szalagot kaptam, ráadásul még a kiszolgáló volt felháborodva, hogy milyen jogon keresek ilyen ősrégi csotrogányhoz kiegészítőt! Eme viselkedés annyira megbotránkoztatott, bosszúból elvittem az előtérben kiállított összes ingyentollat! Háhá, most majd megtanulják, mindig a vevőnek van igaza. Kacarászva bosszúm sikerességén vakarom meg orromat, nem tudván, milyen széles, fekete csíkot hagynak maguk után ujjaim. Már-már újabb fondorlatos tervek kiagyalásába kezdenék, amikor éles csengés szakítja szét az álmos csöndet.
- Izé… Moshi-moshi? - válaszolok a hívásra igencsak összeszedetten, majd kissé rémülten kezdek papír után kapkodni. Íróeszközből nincs hiány, hehe! – Értettem, Havasi Kukta-san, azonnal indulok! A legrosszabb esetben is másfél órán belül ott vagyok, előtte még be kell ugranom egy könyvesboltba, tudja, az üzlet sosem állhat meg! No’, viszonthallás!
Gyors zuhanyzást követően – ezúttal pont csak melegvíz volt a közösben, semmi más – magamra öltöm leghivatalosabb ruházatomat, bár nemigen értem milyen oka lenne valakinek pont Engem egy magánnyomozói irodába hívni. Persze tudom, miszerint a könyvemben leírt titkok felderítéséhez ilyesfajta vénára is szükség volt, azonban a nyomozást jobb a profikra bízni. Profikról szólván, remélem madarász ismerősöm a közös mosogatási kényszer miatt nem orrolt meg túlzottan Rám, egyre inkább vágyom arra a papagájra, nosztalgikus lenne teljesen! Be kell valljam, kicsit ismerős volt a másik illető hangja a telefonból, de a statikus zörej miatt nem tudtam tökéletesen megállapítani eme felvetést igazságalapját. Egy-egy dedikáláson rengetegen megfordulnak, láttam a múltkor a kirakaton keresztül, s talán valaki Tőlem is kért egy autogramot, már nem emlékszem teljesen. Mindenesetre örömmel tölt el a dolog, mindenképp viszek magammal még egy példányt, így ténylegesen lesz okom bemenni az emlegetett üzletbe. Cirka egy óra alatt el is intézem apró-cseprő ügyeimet, ezért a megbeszéltnél hamarabb állapodok meg az ajtó előtt, ami ugyancsak egy magánnyomozói irodának tűnik. Hajzatomat, valamint ruházatomat megigazgatva készülök fel a találkozóra, majd egy torokköszörülést követően erőteljesen bekopogok.
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Júl. 06, 2012 1:56 am

Az autó hangos csikorgással fékez le, hogy az ismeretlen lányt felvehesse. A kérdésre, hogy ő is a városba tart-e, néma bólintás válasza, majd némán beszáll a járműbe, ami azonnal tovább is indul, az eddigihez hasonló tempóban...



- Másfél óra?! Igyekezzen, kérem...
*Morranok fel, egyenesen a telefonba, majd ki is nyomom a hívást. Ez a belváros, mindenhonnan a legkönnyebb megközelíteni... Mondanom se kell, kissé felbosszantott az ismeretlen másik fél nemtörődömsége - bár a hangja kétségkívül ismerős volt, csak arra kéne rájönnöm, honnan -, bár így legalább lesz időm rendbetenni a hetek óta garázsban pihenő autómat. Na igen, nem mostanában volt rá szükségem utoljára... Újabban valahogy olyan megbízásokat fogtam ki, melyekhez a tömegközlekedés igénybevétele volt a legcélszerűbb, vagy a puszta gyaloglás. Persze ezek nem is jövedelmeztek annyit, mint amennyit kellett volna; lassan már asszisztenseim bérét se tudtam volna kifizetni, ha nem jön most ez a boltos! Bár még mindig nem értem, miért is ennyire sürgős neki egy sima szerpentinút kivizsgálása, nincs jogom ellent mondani az ügyfélnek, amíg az rendesen fizet és úgymond törzsvendég...
Ingujjamat menet közben feltűrve sétálok ki a garázshoz, majd felnyitom az épületrész ajtaját. Eleinte önkéntelenül is muszáj megállnom járművem előtt, hogy gyönyörködjek az előző évszázad derekán, az 1950-es, '60-as évek fordulóján gyártott csodaszép Peugeot 403-as cabriómban, melyet még egy árverésen vettem néhány évvel ezelőtt. Nem is értem, miért jutottam hozzá ilyen olcsón ehhez az autóhoz, melyet még talán maga Columbo felügyelő is vezetett! Jó, persze, utána azért hetekbe és jenek tömkelegébe tellett a javíttatása, miután fény derült a rejtett hibákra, de még hatvan év elmúltával is tökéletesen használhatóvá lett így! Cool Ugyan forgalomban kicsit kirí a többi jármű közül és a retróautó-mániások folyton megbámulják (sőt, némelyiknek még ahhoz is van bőr a képén, hogy árajánlatot tegyen érte, hah!), így amikor kocsival kellene megfigyelnem valakit, jobb szeretek a szomszédos autókölcsönzőből kivinni egy-egy járgányt vagy éppen a szomszédét elkérni, de olyan sétakocsikázásra, mint amilyenre most szükségem lesz, tökéletesen megteszi. Csak előbb le kell ellenőrizni, hogy minden rendben van-e... Előző ruhaigazításomat is emiatt tettem meg, így öltözékemet is nagyjából meg fogom óvni ténykedésem közepette. Végignézem, van-e elég benzin, olaj, ellenőrzöm a gumikat, féket, tükröket, sebváltót, szóval mindent, amit egyébként is el kéne végezni minden indulás előtt meg még néhány ráadás dolgot is. Legalább az idő is eltelik, míg ideér titokzatos kísérőm... Alapos munkám eredményeként kezeim eléggé olajosak is lesznek arcommal egyetemben, így nélkülözhetetlenné válik egy alapos zuhany indulásunk előtt, ami egyébként is jól fog jönni ebben a forróságban. Mielőtt felvonulok, meghagyom Hoshiko-chanéknak, hogy haladéktalanul szóljanak fel, ha bárki is megérkezik az irodához, majd ráérősen felbattyogok a lépcsőn - elvégre még, ha jól láttam, van elég időm az elkészüléshez -, és ruháimat út közben széthajigálva lépek be a zuhanytálcába. A víz beállítása ugyan nem megy zökkenőmentesen (vajon miért csak a pokol tüze és a Jégkirálynő hava között tud váltani a vízhőmérséklet a legkisebb csaptekerés hatására is?), azonban miután megbirkóztam sikeresen eme feladattal is, elégedetten áztatom le testemről a port, olajat és izzadtságot. Nem tudom, meddig ácsorogtam a jótékony vízsugár alatt, mindenesetre egy gyors törölközés után úgy gondolom, borotválkozásra is van bőven időm, így ráérősen előszedem a szükséges kellékeket és jó alaposan bekenem államat a habbal. Éppen félúton járok, mikor hangos kopogtatás, majd ennek nyomán segédeim kurjantása riaszt fel békés nyugalmamból, aminek köszönhetően kis híján megvágom magamat. De nincs idő tétlenkedni, így hát egy szál törölközőben, félig borotvahabbal borítva vonulok le ajtót nyitni.*
- Maga az?!
*Állam kis híján leesik, mikor megpillantom a szemközti alakot. Az újságíró a kávézóból, aki miatt egy egész napon keresztül mosogattam... <_< Most viszont nem alkalmas az idő a régi sebek feltépésére, szóval gyors bemutatkozás és kézfogás után felinvitálom a fürdőbe, hogy egy másodpercet se vesztegessünk el.*
- Szóval, nemrég jött egy ügyfelem, aki egy szerinte felettébb különös esetet szeretne kivizsgáltatni... Ő ajánlotta, hogy hívjam fel önt, szóval biztosan ismeri: folyton kalapban meg zöld-fehér csíkos ruhákban járkál és mindig van nála sétapálca meg legyező... A neve nem jut eszembe, de elég jellegzetes figura. Tehát ő szerette volna, hogy önnel dolgozzam ezen az ügyön, és így már érthető is, hiszen ön újságíró, biztos ért a nyomozáshoz, aztán felőlem le is hozhatja cikként, ha elvégeztük munkánkat és persze a másik úr is beleegyezik... Egy, a város szélén lévő szerpentinút környékét kellene megvizsgálnunk, ennél konkrétabbat ő sem mondott el, azonban kaptunk térképet, hogy pontosan hova kell kiutaznunk. Remélem, velem tart...
*Magyarázok borotválkozás közben, bár elég sok megszakítással, hiszen a folyamat maga is elég szaggatott, hát még ha beszélni is kell közben! A nyomatékosítás kedvéért néha magával a borotvával mutogatok mindenfelé, aminek következtében a hab kisebb maradékai a szélrózsa minden irányába röpködnek, bármit beterítve, ami útjukba kerül. Miután ezzel és az utómunkálatokkal (arcszesz és hasonlók) végeztem, gyorsan felöltözök, hogy indulásra készen várhassam társam reakcióját a megbízásra.*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzer. Júl. 11, 2012 5:25 am

Mit ne mondjak, elég sokat kell várni, mire végre valami reakció érkezik kopogásomat követően a másik oldalról. A telefonban az illető mintha úgy fogalmazott volna, hogy igencsak sürgős ügyről van szó, ezzel ellentétben eléggé megváratnak. A várakozás több okból kifolyólag is kellemetlen, ez egy közül a tény, mely szerint ruházatom rétegessége megakadályoz mindenféle kipárolgást, azonban a napsugarakat úgy szívja magába, mint elefánt a vizet. Rövidesen kanyargós patakokban kezd el folyni az izzadság a fejemről, mialatt bentről női kiabálást hallok. Elkerekedő szemekkel folytatom a hallgatózást kicsit közelebb araszolva az ajtóhoz, fülemet pedig a kulcslyukhoz nyomom, így próbálván meg növelni a hozzám eljutó hangok minőségét. Vadabbnál vadabb gondolatok kezdenek megfogalmazódni a fejemben; vajon mi történhetett szegény lánnyal odabent? Nagyot nyelve nézek körül a környéken, ám az utca kihaltnak látszik, az egyetlen, aki segíthet, az Én vagyok. Talán pont ezért érkezett a hívás? Az önéletrajzi ihletésből született regényemben meg van örökítve nem egy kalandos románcom, ha szabad ezt mondanom, akkor a női szív gyakorlott szakértője vagyok. A csábítás művészete számomra olyan, akár másnak a levegővétel, erőlködnöm sem kel, reflexszerűen megy. Arcomon kaján vigyor árnyéka játszik, mialatt beletúrok ébenfekete hajzatomba, ezzel adva egyfajta rosszfiús ízt egész kinézetemnek. Nyakkendőmet is meglazítom, a közeledő lépteket hallva pedig gyorsan kitűröm ingem aljának felét, majd ezt követően az ajtófélfának támaszkodva felvillantom leglezserebb mosolyomat. Ámor nyila úgy fog becsapódni szívébe, akár a villám a rét közepén álldogáló magányos fába. S ugyanúgy fognak lángra is lobbanni… Csak ugye az egyik a szerelemben, a másik meg a tűzben!
- Hamasaki-san?! – váratlan fordulat következett be, miután a kinyíló nyílászáró mögött nem egy dögös bombázó, hanem a törölközőbe bugyolált madártenyésztő tűnik fel. Mondanom se kell, a meglepetés olyan erővel ér, be is zuhanok a közeli bokorba, midőn elvesztem a biztos támasztékot rémületemnek köszönhetően. – Igen, jól látja, nem tévesztett össze mással! Talált megfelelő madarat számomra? Nagyon kedves, hogy így utánajárt, viszont ezért nem kellett volna magánnyomozót fogadnia… Tudja, van ez az Internet nevű találmány, azon könnyedén rá lehet keresni az ilyen dolgokra, bizony-bizony!
Nem is tudom igazán, miképp háláljam meg fáradozásait, a múltkori mosogatás után eléggé paprikás hangulatban váltunk el, holott az egész ebéd alatt egyértelműen úgy viselkedett, mint aki ki szándékozik fizetni a fogyasztásunkat. Kellemetlen félreértés volt, ám lényegében akkor mégis pozitív zárlata lesz a történetnek. Kikecmeregve a növényzetből ismételten megigazgatom ruházatomat, s a futó kézfogást megejtve követni kezdem egyre beljebb és beljebb a helyiségben. Be kell valljam, eléggé haragszom Havasi Kukta-sanra, lévén nem elhanyagolható intelligenciahányadosomnak hála rájöttem a csalásra: álnevet használ, hisz’ nem mindennapi állatokkal kereskedik! Ez az egész nyomozósdi csupán egy alibi, amivel megpróbálja eltusolni az igazi üzletet. Zseniális! Hiányos öltözetének is biztosan jó oka van, feltehetőleg legtermészetesebb mivoltában közelíti meg a szárnyasokat, ekképpen nem éri semmilyen mentális sok őket. Bőszen bólogatva értek egyet fejtegetésemmel, miközben vendéglátóm után jómagam is beszambázok a fürdőszobába, ahol a ruháskosáron foglalok helyet, mély hallgatásba burkolózva. Túlzottan szerteágazóak az események, nyugodtan szeretném rendszerezni az új információkat. Töprengésemből a másik férfi beszéde ránt vissza, aki időközben borotválkozásba kezdett. Eléggé kínosnak érzem a szituációt, mert hát manapság mindenki elektromos borotvát használ, a madarász pedig a múltban ragadva kénytelen egy középkorinak számító eszközzel megszabadulni arcszőrétől, mily’ szomorú! Szánakozással tekintek szerencsétlen flótásra tudván, hogy éjjeliszekrényem középső fiókjában ott pihen a leárazott Philips szakállvágóm. Muszáj voltam beszerezni egyet, rohanó életvitelem nem nélkülözheti azokat a perceket, amiket a fürdőben piperészkedve elveszítenék. Az örökmozgó világ hátrányai!
- Zöld-fehér csíkos… Úgy érti egy bohóc? – értetlen pillantásom egyértelművé teszi, lövésem sincs kiről beszél. – Sajnos a cirkusz-iparban korlátozottak az ismeretségeim, habár egyszer-kétszer találkozgattam Madam Baouissal, a bajszos asszonnyal, de végül kapcsolatunk zátonyra futott. No’ de, nem akarom régi históriákkal traktálni, természetesen segítek magának, úgyis szabad az egész délutánom. Egy jó sztoriért mindent!
Remélem lelkesedésem átragad majd útközben az immáron teljes harci díszben feszítő Kukta-sanra is, ez a morcos attitűd nem tűnik igazán kedvemre való viselkedésformának. Egyszerűen kalandként kell gondolni megbízásunkra, máskülönben a szerpentin szótól mindig bepörgök, érthetetlen! Némi unszolás hatására a garázsban állapodunk meg ismét, ahol egy igazi hot rod vár Minket. Szerény személyem inkább a modernebb, sportosabb autókat kedveli, azonban ízlések és pofonok ugye. Egy ilyen gépnek az eszmei értéke sokkal fontosabb a valós áránál, s ha tévénéző emlékeim nem tévesek, akkor egy híres rendőr is ilyesmivel járt! Kojaknek nem kellett attól tartania, hogy összekócolja a haját a szél, amennyiben lehajtja a tetőt. szarkasztikus
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyCsüt. Júl. 19, 2012 5:57 am

Az autó tovább száguld az egyre ijesztőbb szerpentinúton - gyakran a másik sávba is átcsúszik, egyedüli szerencséje az utasoknak, hogy tökéletesen néptelen a terület... Emiatt elég különös is a stoppos lány felbukkanása, de egyikük sem foglalkozik vele - egyébként se szólal meg -, a lényeg, időben és életben maradva érjenek be a városba. Egyikük hamarosan ágálni is kezd utóbbi feltétel teljesülése érdekében, hiszen nem lenne túl egészséges dolog felborulni egy veszélyesebb szakaszon, elütni egy véletlenül arrafelé kóborló állatot vagy hasonló szerencsétlenségnek részesévé válni... A sofőr azonban nem hallgat rá, még a rádiót is bekapcsolja, hogy a figyelmeztetéseket meg se hallja. Eddig még minden vészesebb helyzetet megúsztak épségben útjukon, és egyébként is zseniális vezetőnek tartja magát, így szinte alapkövetelménynek érzi, hogy minél cifrább mutatványokat tegyen a kocsival, utastársai nem éppen nagy örömére.
Egészen addig, amíg hirtelen a hátsó ülésen helyet foglaló lány fel nem ordít.
- VIGYÁZZON A KANYARRA!!!
Az autó hangos csikorgással áll meg, még épphogy a hajtűkanyar elejében. Mindenki riadtan a lányra kapja tekintetét - vagyis inkább csak kapnák, ugyanis a törékeny alak a szemük előtt foszlik semmivé. Helyette pedig abban a pillanatban rideg árnyék borítja be az autót és közvetlen környezetét, annak ellenére, hogy az égen egyetlen felhő sincs...




*Mit tagadjam, aktuális partnerem kiléténél (akinek személyét egészen eleddig jótékony homály fedte) csak az általa felvett pozíció döbbent meg jobban... Remélem, nem akar meghódítani suttyomban! OAO Tudtam én már az első találkozáskor, hogy valami nincs teljesen rendben vele! Igaz, akkor mindössze elvetemült fanatikusnak gondoltam, most azonban egyre ijesztőbb méreteket ölt fantáziám szárnyalása. Mi van akkor, ha valójában megveszekedett kéjgyilkos és a zöldruhás a bűntársa?! Ráadásul én meg egy szál törölközőben vagyok!O_o
Mondanom sem kell, hatalmas megkönnyebbüléssel tölt el, mikor látom a másik reakcióját, ami kicsit távol áll attól, amire adott szituációban számítottam volna, ugyanis hatalmas koppanással zuhan a bokorba a kölcsönös riadalomtól. Segítségként felé nyújtom kezemet, hogy kapaszkodjon, ha szüksége van rá, azonban egy pillanatra saját öltözetemről megfeledkezek, ami egyenes utat jelent a törülközőnek ahhoz, hogy a gravitációnak engedelmeskedve meginduljon a talaj felé, felfedve mindenemet. Még az a szerencse, hogy szabad kezemmel sikerül elvágnom a textil menekülésének útjától, jómagam pedig a a közterületen való szeméremsértés vádjától. Azt hiszem, érthető, miért vonulok vissza pár másodpercen belül a lakásom védelmébe...*
- Tudja, én vagyok magánnyomozó, azonban ezt a kávézóban nem mondhattam el, mert éppen fontos küldetésen voltam, és inkognitóban kellett működnöm...
*Sóhajtok fel a madárkérés hallatán, bár nem hiszem, hogy lesz olyan szerencsém, hogy megússzam a papagáj felkutatását a föld alól is. De legalább a múltkori félresikerült ebédet nem hozta fel... Egyelőre.*
- Nem, nem bohóc volt... Már többször járt nálam, szóval szinte törzsvendég az irodában, úgy emlékszem, a város egy lepukkantabb környékén üzemeltet egy kis boltot, ahol mindenfélét árul, bár a pletykák szerint selejtes árukat. Valami Urahara a neve, vagy mi...
*Adok bővebb személyleírást az alakról borotválkozásom után, mivel időközben Matsu-chan kihajított egy kisebb mappát az irodából a fürdő elé, a kérdéses személy adataival. Szeretem, mikor ilyen gördülékenyen halad a munka! Cool Az aktát aztán átnyújtom Nishimura úrnak is a fénykép miatt, hogy hátha az alapján felismeri, bár a kalap elég sokat takar ügyfelem arcából. De nem is ez a lényeg, úgyis mindjárt indulunk a környéket felderíteni! Úgy számolok, pár órán belül akár végezhetünk is, így már be is pattanok a kocsiba. Remélhetőleg hamarosan segítőm is követ az autóba, amikor pedig ez megtörténik, a kezébe nyomom a széthajtogatott autóstérképet, és végighúzom ujjamat a tervezett útvonalon, mintegy bemutatóként. Válaszreakcióra sem várva indítom el Peugeot-mat, a melegebb időre való tekintettel a tetőt is lehúzva, hadd hűtsön a huzat, ha már egyszer klíma nincs a járműben. Rövidesen pedig már kifelé haladunk Karakura városából, egyenesen úticélunk irányába.*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyCsüt. Júl. 19, 2012 8:43 am

Hallatlan, ilyesfajta megtévesztő magatartás bemutatásáért simán feljelenthetném! Nem elég, hogy igencsak zavarba ejtő módon visszautasította meghívásának kifizetését, ráadásul még hazudott a nevéről és a valódi foglalkozásáról is. Be kell valljam, mindig a legjobbat keresem az emberekben, ebből adódóan eszembe se jutott, miszerint korábbi asztalpartnerem képes lenne megvezetni Engem, legyen ennek bármilyen oka. Igazából sajnálom a dolgot, Kukta-san eljátszotta az esélyét Nálam, nem tudom ezek után milyen formában tudnék megbízni benne. Talán még most lehetne visszakozni, mielőtt elindulnánk… Ám végül a kíváncsiságom erősebbnek bizonyul bosszúságomnál, így megadó sóhaj kíséretében veszem át a dokumentumot. Tekintetem egy pillanatra felcsillan a képet látván, azonban eme szikra hamar tovatűnik és átadja helyét a heveny értetlenkedésnek. Még hogy nem bohóc, hát dehogynem! Minden bizonnyal a szórakoztatóiparban dolgozik, mi másért öltene magára ilyen nevetséges maskarát? Máskülönben nem csak vicces, hanem igen veszélyes is ruházata, hiszen bármikor megtámadhatja egy kisebb növényevő csorda, mivel összességében eléggé hajaz egy bokorra. Az olvasmány ugyan nem tartalmaz többet egy-két oldalnál, ellenben sértettségem okán eszemben sincs a kelleténél tovább Kukta-sanra nézni, akinek romlottsága immáron nyílt titok előttem. Azon sem csodálkoznék, ha viszonyt folytatna a kis titkárnőjével, miközben otthon várja a felesége, kivel természetesen egyetlen nagy eseményen sem mutatkozik, s indokként olyan átlátszó kifogásokat ismételget, minthogy nem szolgál túlzottan jól a kedves nej egészsége. A tapasztalat mondatja Velem, ennek nem lesz jó vége! A munkát sosem érdemes összekeverni a magánélettel, csak a rossz származik belőle.
- Értem. Inkognitóban… - hangsúlyom egyértelművé teszi, egyáltalán nem hittem el, amit mondott. – Ebből adódóan gondolom csupán hamis pénz volt a pénztárcájában, ezért nem tudta kiegyenlíteni a számlát. Ne féljen, igazából már-már el is felejtettem a dolgot, egyáltalán nem neheztelek Önre! Mindazonáltal remélem abban a bizonyos másik témában nem füllentett… Sokat jelentett számomra Tourette, a hiánya belém mar, szaggat és éget, mintha sósavat öntöttek volna a szívemre, érti, ugye?
Előadásom végén színpadias mozdulattal temetem arcomat tenyereimbe, majd kellő hatásszünet után összeszedve magam követem a magánnyomozó példáját és helyet foglalok a gépjármű anyósülésén. Remélem nem lesz részünk autósüldözésben, mivel csapnivaló sofőr vagyok, ennek köszönhetően még a jogosítványt sem tudtam megszerezni, pedig humoros anekdoták egész sorával szórakoztattam a kedves oktatót, illetve a vizsgáztatót is. Azt persze mindketten elfelejtették Nekem jelezni, hogy vezetés közben inkább az utat kell figyelni, hisz’ a semmiből ugorhatnak járókelők, hulladéktárolók, illetve kósza zöldséges standok az ember elé. Így lehajtottam a járdáról és a vizsgát a kulturáltabbnak tűnő aszfaltúon folytattam egészen addig, míg a kellemetlenkedő alak nem jelezte, megbuktam. A mai napig felbosszant ez az emlék, ha megkérdeznék mi a legnagyobb hiányosság a képzésemben, akkor kétséget kizáróan erre szavaznék. Be kell látnom, nem az Én sportágam a guruló koporsóval való száguldozás. Ennek megfelelően kissé összerándulok, amint eltűnik a tető a fejem fölül, erre aztán igazán nincs semmi szükség… Ki előtt szeretne felvágni? Szegény, valódi identitását kereső Havasi-kun! Együttérző módon veregetem meg vállát, jómagam is átmentem ezen az életcél-keresésen régebben, habár rövid időn belül rájöttem, hogy életemnek csupán az írás az, ami értelmet adhat, ennél kielégítőbb munkát nemigen tudnék elképzelni önmagam számára. Az utazás a mindennapjaim részévé vált, ennek hála egészen élvezem a kocsikázást egészen addig, amíg az egyre erősödő menetszél nem kezdi el csípni a szemeimet. A retinám mindig is érzékeny volt a huzatra, ezért hamarosan látószerveim rendesen kivörösödnek, könnyező góccá növekedve akadályoznak meg a kilátásban. Épp csak résnyire kinyitva mérem be partnerem, ezután visszaszívom az orromból meginduló váladékot, hogy felhívjam a figyelmét.
- Kukta-san, ha lenne olyan kedves… - kezdek bele mondandómba, amit hatalmas prüszkölés szakít félbe, nem kevés alapanyaggal beterítve a szélvédő hozzám közelebb eső részét. – Nagyon érzékeny vagyok a légnyomás változására, egyszerűen kriminális, ami ilyenkor Velem történik. Megoldható lenne, hogy visszakerüljön a tető?
Ha másért nem is, remélem az autó belső terének védelmében megteszi a kellő lépéseket, mert nem vállalok felelősséget az önkénytelen cselekedeteim után. Kabátom belső zsebéből egy szövetzsebkendőt veszek elő, amibe nagyot trombitálva fújom ki szaglószervem, ezt követően pedig komótos mozdulatokkal kezdem tisztogatni az üveget, ily’ módon növelve a kilátás tisztaságát. Reményeim szerint ott, ahová éppen tartunk, nem virágzik a kanadai nyárfa, mert másképpen az allergiámmal is meg kell majd küzdenünk a bűn mellett. Pont ebben az évszakban szokott virágozni, az apró pollenek hatása egyáltalán nem kellemes. Fogalmazzunk úgy, jelenlegi kinézetem leányálom ahhoz képest, ami akkor szokott történni Velem!
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Júl. 20, 2012 5:19 am

A célterület felé vezető út meglehetősen problémamentesen telik, semmiféle komolyabb akadály nem tartóztatja fel a nyomozópárost. Egyedül a Karakurán belüli autóforgalom erős, de nem is lehet másra számítani ilyenkor délután, amikor is mindenki a lehető leggyorsabb útvonalon igyekszik hazatérni a munkából... A városból kiérve azonban ez a hátráltató tényező is megszűnik, így a gyors előrehaladást immár semmi nem akadályozza.
Ahogy a két férfi egyre jobban megközelíti a térképen megjelölt útszakaszt, úgy a környék is egyre több gyanúra adhat okot... Az enyhe szélben lengedező faágak mintha egyenesen visszafelé akarnák terelni Yuuta és Ichirou kettősét - az út mentén lévő bokrok és más növények szárai ugyanis rendre súrolják az autó oldalát, és néha még a szélvédőnek is nekicsapódnak, jelentősen rontva a látási viszonyokat. Ráadásul az egész környék egyre félelmetesebbé válik - talán vihar készülődik? Azonban nincs túl sok lehetőség az időjárás változásain merengeni, ugyanis nemsokára egy fiatal lány alakja tűnik fel az út szélén, aki jól láthatóan egy jólelkű sofőrre vár, aki autóján elszállítja valameddig...




- Remélem, elég nagy horderejű valamit fogunk találni ahhoz, hogy még ismertebbé váljunk... Ügyfelem valami olyat mondott, bármelyik pillanatban bekövetkezhet egy katasztrófa a környéken - biztos vagyok abban, hogy ezt meg tudjuk akadályozni, Nishimura úr! Gondoljon bele, hősök leszünk! Cool
*Csatlakozom az újságíró lelkesedéséhez. Burkoltan ugyan benne van szavaimban, hogy mivel én szerveztem be az ügybe Nishimura urat, és sikerrel elvégezzük feladatunkat, tulajdonképpen miattam fog újságjának népszerűsége az egekbe szállni, így vélt sérelmei ezáltal semmissé válnak! Egyébként is legfeljebb én neheztelhetnék őrá, hiszen ha találkozásunk legelején bevallja, hogy nem tud fizetni, akkor nem mosogatunk utána a nap hátralévő részében... Még szerencse, hogy akkori célpontomról kiderült, hogy gyanús viselkedésének mindössze annyi volt az oka, hogy születésnapi partit szervezett feleségének, éppen abba a kávézóba, amit mindig meglátogatott, illetve ahova soha többet nem fogom betenni a lábamat. Ah, micsoda töréshez vezetett méltóságomban az az incidens! Mikor végeztünk, a pincérlányok alig tudták visszafogni nevetésüket a két szerencsétlen, nincstelen férfi láttán, akik megkárosították üzletüket, ráadásul mennyire pórias módon...*
- Elnézést, de sosincs nálam hamis pénz; tudja, a "jófiú" oldalon állok, tehát éppen a pénzhamisítókat üldözöm... amennyiben persze valakinek ez a megbízatása számomra. De visszatérve arra az esetre, akkor semmiféle pénz nem volt nálam ._.
*Sötétedik el arcom, ahogy ismét szóba kerül a kávéházi affér, ráadásul még az ifjúkori kedvenc madarát is újfent számonkéri rajtam segítőm... Ennek hatására inkább úgy is teszek, mintha véletlenül meg sem hallottam volna a megjegyzést; nincs túl sok kedvem a mai napon még az állatkereskedéseket is bejárni egy régóta a túlvilágon repkedő papagáj miatt - ezért is sietek annyira az autóba való beszállással.
Ej, milyen régen is élvezhettem a kabrióba beáradó frissítő szelet, ami mindig tökéletesen lehűti az embert ilyen időben! Nem is tudom, miért vesznek annyian klímát az autójukba... Egészen addig, amíg hatalmas tüsszentés kíséretében meg nem szólít Nishimura úr, hogy hajtsam vissza a tetőt. De hát még ki sem álltunk a garázsból! ._. *
- Rendben, Nishimura úr... Apropó, a kesztyűtartóban talál egy kis ablakmosó szettet, ha lenne szíves újfent átlátszóvá tenni a szélvédőnek azt a felét, amelyet, khm, átfényezett kicsit... Ugyanott pedig papírzsebkendőt is talál, használja nyugodtan!
*Sóhajtok fel, miután épphogy beindítottam az autót, majd várok is addig, amíg legalább egy kicsit üvegszerű nem lesz ismét a szélvédő - legalább a tető is visszacsukódik ennyi idő alatt, elzárva minket a természettől. Amennyiben ez megtörténik, már indulok is ki a városból, az emlékeim szerinti legrövidebb úton haladva úticélunk felé. Van ugyan jópár másik jármű is, amivel egy darabig egy irányba tartunk, azonban nagyjából negyedórán belül már kiérünk a városból, egyenesen a szóban forgó főútra térve. Még azért jónéhány kilométer hátravan addig, amíg a jelölt szakaszra nem érünk, így a rádiót bekapcsolom, hogy valami halk alapzaj legyen munkába állásunkig. Legalább a nyomasztó hangulatot kissé közömbösíti, ami egyre erősebben kezd szétáradni bennem. A faágak is gyanúsan közel vannak - ha jól emlékszem, legutóbb, mikor erre jártam, még nem volt ilyen a környék...*
- Nézze csak, ott egy stoppos! Vajon hogy kerülhetett ide, az isten háta mögé ez a fiatal lány? Túl messze vagyunk már a várostól...
*Kiáltok fel, mikor feltűnik egy kisebb kanyar után az ominózus alak. Tudomásom szerint errefelé kisebb falvak vagy tanyák sincsenek, ahonnan ide tudott volna sétálni. Talán valaki aljas módon ellopta az autóját, a lányt pedig sorsára hagyta ezen a kihalt szakaszon?O.o Meg kell mentenünk jó nyomozó módjára, így hát óvatosan lassítok, partnerem reakcióját meg sem várva. Hiszen egy férfinak mindig segítenie kell a törékeny hölgyeken és megmentenie őt a szörnyektől!*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Júl. 20, 2012 11:16 pm

Nem igazán értem mire céloz, hiszen szerény személyem már így is nemzetközi hírnévnek örvend, van olyan tett, ami ennél is ismertebbé tehetne? Természetesen az elmaradott Harmadik Világbéli falvakban, ahol rendes folyóvíz sincs, nemhogy nyelvoktatás, ott értelemszerűen senki nem érezhette az izgalmat, amit Nishimura Ichirou könyvei nyújtanak az olvasók számára. A majdhogynem megtörtént eseményeken alapuló mű egzotikus vidékekre kalauzol el, mint például a burmai dzsungel legmélyére, ahol igencsak meggyűlt a bajom a vérhassal, de hát ez már egy másik történet. Miután a tető a helyére kerül, kicsivel máris jobban érzem magam, legalább a szemeim nem akarnak kiugrani a helyükről. Nagyon zavaró egy jelenség a látószervek körüli lágyszövet feldagadása, kénytelen voltam az ejtőernyőzést is abbahagyni emiatt, mivel a hangárnak minden ajtaja tárva-nyitva volt, még jó, hogy átfúj rajta az az átkozott szél! Ezért is tudok igazán azonosulni a mozgássérült emberekkel, fogyatékosságom végett rengeteg remek dologból maradtam már ki, azonban amíg nem találnak használható orvosságot a bajomra, egyetlen extrém álmomat sem tudom végrehajtani. Egészen szomorú história, elég csak könnyáztatta képemre nézni! Rövidesen mind arcomat, mind pedig a szélvédőt sikerül tökéletesen tisztára polírozni, ebből adódóan minden akadály elhárul az elől, miszerint ezúttal ténylegesen is elinduljunk. Mentegetőzésére megértő félmosoly a válaszom, hamis kifogásain olyan egyszerű átlátnom, mint a frissen mosott üvegen. Bevallom egyszer-egyszer utazásaim során megfogalmazódott bennem a gondolat, mely szerint milyen jó lenne például kubai drogbárónak lenni, de ahhoz sem a vérmérsékletem, sem a több millió dollár alaptőkém nem volt meg… Kár érte.
- Szinte már drámai a csavar, hogy mindketten egyszerre felejtettünk el pénzt kivenni a bankból, nemde bár? – kissé füllentek azért, saját bankszámlámról maximum a pókot lehetne levenni, semmi mást. – Képzelje mennyire nevettek a szerkesztőségben, amikor elmeséltem ezt a zavarba ejtő kis félreértést! Esküszöm meg kellett volna örökíteni azt a szituációt, felettébb mókásnak éreztem, ahogy nyakig szappanosan tapicskoltunk abban az indokolatlanul kicsi konyhában. Vajon hogy tudnak minden rendelést egyszerre elkészíteni ott? Surprised
Fecsegésem közepette végre elindulunk, alig telik bele néhány percbe és máris akadályok és szabályok nélkül szelhetjük a végeláthatatlan betonkígyót! A térkép tanulmányozásával nem megyek sokra, ezért éppen jól jön Kukta-san mutogatása, amivel körülbelül belövi az útvonalunkat. Hüvelyk- és mutatóujjammal megmérve a távolságot nem is tűnik annyira hosszúnak, ettől függetlenül mégis eléggé elnyúlik az utazás. Szerencsére a magánnyomozónak támad mentőötlete a teljes unalom elűzése érdekében, a rádióból egészen ismerős dallamok szólalnak fel. Először csak a zene ritmusára dobolok a műszerfalon, ám amikor kedvenc számom, a Final Countdown következik, egyszerűen nem bírom visszafogni magam. A dalszöveget ugye már évekkel ezelőtt megtanultam, ebből adódóan csupán a kezemben tartott autóstérképből kell némi ügyességgel egy mikrofonra hasonlító valamit tekernem, s máris mehet a koncert! Nincs nagy tapasztalatom ilyesfajta fellépések terén, csupán a Naruki Post éves születésnapján szoktam beállni karaokézni, viszont akkor kétségtelenül mindenkit lemosok a színről. Ennek legmeghatározóbb oka a csípőből kivitelezett táncmozdulatom, amit eddig senkinek nem sikerült leutánozni, sőt, egy kilencven éves bácsikának el is görbült a csípőprotézise, amikor megpróbálta! Ezen megfontolásból inkább kihagyom előadásomból a fentebb is említett specialitásomat, egyáltalán nem szeretném, miszerint Havasi-kunt valamiféle baleset érje, kitudja milyen messze van ettől az isten háta mögötti helytől a legközelebbi kórház. A Europe díjnyertes szerzeményének utolsó sorait együtt vonyítom az énekessel, s már-már elöntene a teljes extázis, amikor partnerem kiáltása megzavarja a varázst. Értetlen tekintettel nézek körbe, amikor végre valahára jómagam is megpillantom a stoppoló szépséget. Csábításra fel! szemöldökrángatás
- Talán hosszútávgyalogló… - kezdek találgatásba, miközben az index ütemes kattogása közepette lehúzódunk. – Egyedül igen veszélyes, ráadásul unalmas elfoglaltság, bár gondolom verseny közben sem szoktak beszélgetni a riválisok, túlzottan sok energiát visz el, ráadásul összezavarja a jól kigondolt levegővételt is. Várjon, hátramászok!
Mielőtt még a lány beszállna, gyors manőverezésbe kezdek, habár testalkatomnak köszönhetően ez nem megy annyira egyszerűen. Nem egyszer kell bocsánatot kérnem a sofőrtől, mivel nem egy koordinálatlan mozdulat választja célpontjául a tarkóját. Ám legvégül törekvéseimet siker koronázza, így habár kissé megviselten, de ettől függetlenül elégedetten terülök el a hátsó ülésen. Legellenállhatatlanabb nézésemet elővéve méregetem a közelítő alakot, aki nemes egyszerűséggel helyet foglal az anyósülésen, amit nem sokkal ezelőtt Én foglaltam el! Vonásaimon rögtön láthatóvá válik a sértettség, ez egyáltalán nem igazság! Ellenben nem engedem, hogy Kukta-san megrontsa a lányt, ezért fejemet gyorsan beékelem a két ülés közé, háhá!
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Júl. 21, 2012 2:30 am

Talán most van a legnagyobb egyetértés az újságíró és a nyomozó között, amikor azt kell eldönteni, mi legyen az út szélén strázsáló stoppossal. Néhány percen belül az újabb utas már helyet is foglal a Yuuta mellett felszabaduló ülésen, Ichirou legnagyobb sajnálatára... A lány azonban egészen különösen viselkedik: egyetlen kérdésetekre sem válaszol, akármennyire próbálják is szóra bírni - még azt sem mondja meg, meddig szeretne utazni. Törékeny alkata, világos haja és bőre, valamint visszafogott öltözködése ugyan nem éppen arról árulkodik, miszerint tulajdonosuk túlságosan extrovertált lenne. Némasága mindenesetre - ami hamarosan feszült figyelemmel egészül ki, arcáról jól leolvasható a fojtott izgatottság, mintha várna valamire - gyanakvásra adhat okot. No nem mintha notórius bűnözőnek látszana a huszonévesnek kinéző lány.
- VIGYÁZZON A KANYARRA!!!
Tölti be a éles kiáltás alig negyedórával később a kocsi utasterét egy hajtűkanyar előtt, ezzel egyidőben pedig a hegy takarásából vérfagyasztó sikolyok, valamint egy gúnyos kacaj harsogja túl a rádió hangerejét...




- Szinte már drámai a csavar, hogy létezik két ugyanolyan mértékben leégett ember, akik még ráadásul találkoznak is egymással...
*Sóhajtok fel ismét Nishimura-san megjegyzésére reagálva. Miért érzem azt, hogy nem hiszi el, hogy tényleg magánnyomozó vagyok? ._. Na, majd ha visszaértünk, bemutatom neki a gyűjteményemet azokból a cikkekből, amikor különféle újságoknak nyilatkoztam vagy éppen sikeres ügyeimről számolnak be... Sőt, majd mostani ügyfelemtől kérek megerősítést, viselkedése alapján ő úgyis ismer mindkettőnket, az ő szavát el kell hinnie az újságírónak is!*
- Amennyiben évekig kellett volna ott dolgoznia, nem hiszem, hogy ennyire viccesnek tartaná... Mielőtt megnyitottam a nyomozóirodát, egy kávézóban voltam pincér - ha tudná, milyen körülmények között és miket főznek, nem ebédelne többet ilyen helyeken... ^^"
*Fűzöm tovább a beszélgetést, a kérdésre válaszolva. Egyre inkább kezd azonban melegem lenni - hiába, nem túl jó megoldás felhúzott ablakokkal közlekedni ilyen forróságban, amit ráadásul az említett körülmények fel is erősítenek, de az előző jelenetből okulva nem merem még egyszer lehúzni a mellettem lévő nyílászárót sem, nemhogy magát a tetőt, hogy jöjjön be egy kis levegő. Biztos megint elkezdene tüsszögni a huzattól, ráadásul a térképen még az előforduló növények is be vannak jelölve, utunkat pedig végig nyárfák övezik... Remélem, a szinte hermetikusan lezárt járművön belül nem fogják megtámadni a pollenek, bár egyre inkább kételkedek szerencsémben.
Apropó, nem is tudtam, hogy ilyen kellemes zenét játszó rádióállomásokat lehet befogni a kocsiban... Ezt a frekvenciát megjegyzem magamnak, nem mindig lehet régi slágerekbe belefutni! Legutóbb például valamiféle megmagyarázhatatlan zaj szűrődött ki az eszközből, ami leginkább egy harmincéves mosógépre, vagy pedig a statikus zörejre emlékeztetett. Egészen addig meg is voltam győződve arról, hogy elromlott a rádióm, amíg be nem jelentkezett lelkesen egy fiatalember, aki elmondta, miféle "zenéket" játszottak le az előző percekben... Szóval meg kell ám becsülni az ilyen rádióadókat, ahol értékelhető muzsikákat lehet hallani! Meg is jön az életkedvem tőle, így hát halkan dudorászva becsatlakozok Nishimura úr énekléséhez.*
- Akkor már inkább túrázó... Kissé túl hegyvidékes a környék a gyalogláshoz. Áh, meddig vihetjük el, kisasszony?
*Fékezek le óvatosan a lány mellett, kinyitva az ajtót, amin így legalább egy kis friss levegő is beáramlik, kicserélve a felgyülemlett elhasznált oxigént. Nem igazán értem ugyan, miért adja át Nishimura-san az ülőhelyét mellettem azzal, hogy átmászik a hátsó ülésekre, de hát biztos szeret egyedül elnyújtózkodni hátul. Bár ezt igazán megtehette volna még indulásunk előtt...
Újabb furcsaságnak tartom azt is, ahogy fiatal stopposunk még csak válaszra sem méltat, pedig azért legalább annyit nem ártana tudnom, hol álljak majd meg legközelebb... Egy ideig még igyekszem kiszedni belőle néhány szót, rákérdezek például, hogy mi járatban van, hogy került a semmi közepére meg ilyesmik, de még csak egy véletlen pillantást sem kapok... Csak nem tényleg ellopták a kocsiját, ő pedig olyan sokkos állapotba került, hogy megnémult ideiglenesen?! OAO
Ez utóbbi teóriám azonban nemsokára megdől, ugyanis váratlanul éktelen kiáltás üti meg fülemet - ijedtemben pedig tövig nyomom a féket, aminek hatására a kocsi hangos csikorgással áll meg, ráadásul ha valaki nem vigyáz eléggé (ami elég valószínű, hiszen a semmiből jön az egész sikoly), könnyedén le is fejelhet valamit... Én például majdnem a kormánnyal kezdek testközeli viszonyt ápolni, de még sikerül megelőznöm a balesetet. Riadtságomat azonban jelentős mértékben növeli a kintről hallatszódó újabb néhány kiáltás és a vihogás. Nem hittem volna, hogy egy pszichopata gyilkos mészárlását is meg kell akadályoznunk még ma az út felderítésén kívül! O_O*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Júl. 21, 2012 4:02 am

Szegény Kukta-san harca a fennmaradásért ebben a gyarló, kapitalista világban egészen szívbemarkoló! Teljesen felháborító, hogy az embernek mennyire meg kell alázkodnia azért a néhány átkozott papírfecniért, amit pénznek nevezünk. Rousseau-elvét alapul véve azt az embert kellett volna agyonverni egy szívlapáttal, aki először elkerített egy kisebb vagy nagyobb területet és azt mondta: „Az Enyém!”. Most már nem nagyon lehet mit tenni ez ellen, modern társadalmunk alapját képezi, nélküle minden bizonnyal összeomlana az egész. Szerény személyem is tucatnyi módon próbált érvényesülni az életben, legtöbbször persze be kellett látnom, miszerint az Én tehetségemet nem érdemes elpazarolni kétkezi munkával, ezért nyakamba vettem a világot, kezemben tollal és kis jegyzetfüzetemmel bejártam csupa-csupa szép helyet. Akadt alkalom, amikor potyautasként szeltem át nagyobb távolságokat, ilyenkor krumpli pucolással igyekeztem kivívni a helyem. Esténként, amikor a Hold ezüstös sugarai belestek kabinom apró, kerek ablakán, láthatták, ahogy elmélyülten körmölöm a végtelennek tűnő sorokat. Nem egy fejezet így született meg, engedve fantáziám korlátozatlan szárnyalásának. Elmélkedésem közepette meghallom a dúdolást is, aminek hatására vidámság önti el szívem, kicsit büszke vagyok Havasi-kunra, amiért a nehéz múlt nem fosztotta meg a jókedvétől, illetve az életbe vetett hitétől. Ezt az egész magánnyomozós históriát is biztosan azért találta ki, hogy kissé feldobja amúgy szürke hétköznapjait. Valamilyen szinten azonosulni tudok Vele, hiszen amennyiben a valóság nem annyira érdekes, jómagam is ki szoktam színezni a történéseket, persze a tényeket sértetlenül hagyva. Egy újságban nem lehet össze-vissza hazudozni, nagyon könnyen elveszíthető az olvasók bizalma!
- Elhiheti, láttam néhány elképesztő dolgot a saját szememmel is! – értek egyet partneremmel heves bólogatás közepette. – Amikor Borneó szigetén éltem egy ideig, körülbelül feleakkora területen laktam és munkálkodtam egy kifőzdében, mint ennek az autónak a belső tere. Mondanom se kell, nagyon kellemetlen volt a moszkitók, valamint az állandó meleg miatt. Viszont büszkén kijelenthetem, miszerint az országban senki sem készíti el finomabban a kókuszos kobraragut, mint Én! Cool
Monológom közepette alig leplezett kíváncsisággal méregetem újdonsült utazótársunkat, szeretném minél jobban lenyűgözni. Szótlansága igencsak furcsa, a hozzá hasonló fiatal lányok imádnak csacsogni, ebédszünetemben mindig szoktam korabelieket látni a kávézók teraszán. Rövidesen megunom a kényelmetlen testhelyzetet, a nyakam már igazán elzsibbadt, szóval unott kifejezéssel az arcomon dőlök hátra, karjaimat keresztbe fonva mellkasomon. Az ablakon való kibámulás egészen jó ötletnek tűnik, egészen addig, amíg meg nem pillantom a barátságtalannak látszó fák és bokrok seregét, amik olyan szorosan övezik a szerpentint, szinte már-már megérintik a gépjármű karosszériáját. Nyugtalanul fordítom inkább el fejem és a rádió csatornaváltó gombjának csavargatásába kezdek. Az eddig kellemes zene megszűnik, csupán zavaró sistergés hallatszik a szerkezetből, bármerre is forgassam a pöcköt. Hangosat nyelve kapcsolom ki inkább az egészet, csakhogy ezután újra bekapcsolhassam és ideges malmozás közepette ücsörögjek tovább. Éppenséggel kezdenének megviselt idegeim megnyugodni, amikor váratlan hirtelenséggel sikolt fel a lány, aminek köszönhetően majd kiszakad a mellkasom a riadalomtól, ráadásul az anyósülés fejtámlája is ormányon kormányoz. Fájdalmas nyögdécselés közepette dőlök el hátul, remélem nem tört el az orrom, azzal búcsút is mondhatnék a tökéletes profilomnak. Bevörösödött testrészemet dajkálva kászálódom fel kénytelen pihenő-pozíciómból, amikor újabb elkínzott sikoltás hasítja szét a csendet, amit kaján röhögés követ. Tökéletesen indokolatlan módon ragadom meg a nyomozó karját, biztos van Nála valamilyen lőfegyver az ilyen esetekre, majd Ő megvéd mindannyiunkat, igen-igen! Fogalmam sincs igazából, hogy mi a fenét keresek itt, otthon kellett volna maradnom, s befejezni a félkész cikkeimet.
- M-mi volt ez? – teszem fel a kérdést remegős hangon, aztán gyorsan visszarántom elkóborló kezem, mielőtt még bárki gyávának bélyegezhetne. - Kisasszony, az Ön barátai? Szeretném felhívni a figyelmét arra a tény, mely szerint kulturált módon is lehet szórakozni, ezért javaslom, ne menjen vissza ezekhez a vadállatokhoz, inkább maradjon Velünk, nagyobb a biztonság! Jól mondom, Kukta-san?
Semmi kedvem nincs már továbbmenni, szerintem idáig simán felmértük a területet, nem szabad mindent egy napon elintézni, mert akkor túlzottan hamar sikerülne felgöngyölíteni az ügyet és ebből adódóan a sztorim se ütné meg a fél oldalt. Mondjuk minimális szinten fordulja az oldalam a kíváncsiság, hogy micsoda is folyhat a kanyar azon oldalán, ahová nem látunk be. Legalább egyikünknek ki kéne szállni és megnézni mi újság odaát, viszont abban egészen biztos vagyok, miszerint ez a személy nem Én leszek! Félreérthetetlen pillantásokat lövellek az ex-pincér irányába, lévén miatta kerültem nyakig bele ebbe a pácba, így kötelessége feláldoznia magát a köz érdekében!
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Júl. 21, 2012 6:36 am

Kétségkívül szerencsés, hogy még a hajtűkanyar elején sikerül megállítani az autót - így a nyomozópáros a félelmetes eseményeken kívülre kerül, azonban annyi hátránnyal is jár pozíciójuk, hogy ők maguk se tudják, mi is történik valójában a túloldalon, amiről, ha a térképre néz valamelyikük, könnyen bebizonyosodhat, hogy kétségkívül célhoz értek: ez a megjelölt terület... Azzal mindenesetre egyelőre nem kell számolni, hogy a rejtélyes hangzavar okozói észreveszik jöttüket. Így, ha végül rászánják magukat a jármű elhagyására, és nem csapnak túl nagy zajt, könnyedén megfigyelhetik a háttérből, hogy mi történik valójában: talán a hatalmas, kígyószerű szörnyeteg a legfeltűnőbb jelenség a "szereplők" között, akinek ugyanakkor deréktól felfelé meglehetősen emberalakja van, feje tetején pedig hosszú, csápszerűen mozgó tincsek helyezkednek el, mint valamiféle fejdísz. Hamarosan kiderül azonban, hogy ezeket használni is képes: néhány csapást követően egy fiatal fiú lábát már meg is ragadja, és elkezdi magához húzni... Nem igazán sieti el a dolgot, az egész jelenet leginkább egy bizarr macska-egér játéknak tűnik. A szörnyeteg körül igen nagy vértócsa gyűlt fel, látszik, hogy nem ez a srác az első áldozata - és ha alaposan körülnéznek, az egyik nagyobb bokor tövében egy újabb alakot is észrevehet a két férfi: mégpedig egy újabb huszonéves fiút, aki minden bizonnyal azt hiszi, a gyér ágak mögött menedékre lelt a démon elől...



- És milyen íze van annak a ragunak? Annyira különös, hogy megeszik a mérgeskígyókat, én sose lennék képes rá se nézni...
*Válaszolok az újságírónak érdeklődve. Milyen furcsa kulináris szokások vannak a világ más tájain... Bár meg kell hagyni, a nyers hallal, különböző algákkal és angolnafélékkel biztosan nem ér fel egyik fogás sem! Ahogy az a múltkori ebéd is mennyire finom volt a kávézóban, annak ellenére, hogy a bevitt kalóriákat még aznap teljes mértékben le is dolgoztam. A gondolataimban mindeközben akaratlanul is ínycsiklandóbbnál ínycsiklandóbb fogások jelennek meg, aminek hatásaként hamarosan Pavlov kutyájának módjára kezdek el nyeldekelni, gyomrom pedig hatalmasat kordul - pedig nemrég ebédeltem, a fenébe is! Tudtam, hogy csak átverés lehet az üzletek polcain felhalmozott rengeteg instant tésztafélének a tápértéke... No, csak végezzünk itt, és máris javasolom Nishimura-sannak egy következő újságcikk témájaként az élelmiszergyártók megtévesztő hadjáratainak leleplezését, úgyiz oknyomozó riporterként hivatkozott magára legutóbb. Egy szava se lehet, amiért ennyi kitűnő feldolgozható cikkjavaslatot adok neki! Cool Igazán kifizethette volna akkor a számlámat is.
Duettünk jól hallhatóan tökéletesre sikerül; hihetetlen, milyen gyorsan megtaláltuk az összhangot egymással. Hirtelen ötlettől vezérelve megalakult kórusunk azonban nem tudja sokáig szórakoztatni a nagyérdeműt, mivel Nishimura úr pár másodpercen belül eltekeri a rádiót más frekvenciára, ami azonban fülsértő zörejbe csap át. Lehet, ez megint egy olyan modern állomás, mint az, amire múltkor ráakadtam?*
- Biztos leárnyékolják a hegyek...
*Szólok tanácstalanul a rádió működéstelenségét illetően, majd másodjára is kikapcsolom a ketyerét. A lánnyal többet nem is foglalkozok, miután egy szót sem sikerül kiszednünk belőle - majd jelez, ha ki szeretne szállni. Bár talán nem ilyen éktelen sikításra gondoltam részéről. A váratlan események sorát folytatja partnerem is, aki még a háttámlámat is megfejeli... Ezúttal már ténylegesen megfejelem a kormányt, azonban a baleset során észreveszem a kesztyűtartón kihajtott térképet és a jelöléseket.*
- Azt hiszem, helyben vagyunk, Nishimura úr...
*Jegyzem meg bizonytalanul - nem igazán szeretnék egy tömeggyilkos akciója közepébe csöppenni, hiszen még fegyverem sincs! Vagyis hát van, de nincs benne töltény és kibiztosítani sem tudom ._. Az én igazi fegyvereim a félelmetes indák, amelyekkel megragadom ellenfeleimet és mozgásképtelenné teszem őket! Az ráadásul még meglepetésként is éri a bűnözőket, hiszen ki másnak lenne ilyen elképesztő szuperképessége? Cool Nem agyalhatok azonban sokáig ilyesmiken, mivel hirtelen hátulról megrántják a karomat, aminek hatására a kezemben tartott váltó egyenesen hátramenetbe kapcsol véletlenül, ez pedig az autó heves ugrásához vezet.*
- Nem fordulhatunk vissza a dicsőség kapujában! Meg kell tennünk, Nishimura-san, jöjjön velem!
*Veszek erőt magamon, és mély sóhajtást követően kiszállok az autóból, majd a hátsó ajtót kinyitva megpróbálom kiráncigálni társamat. Pár percen belül azonban elindulok a hegyoldal takarásában az út szélén, akár követ partnerem, akár nem. A tetthelyhez közelítve óvatosan kisandítok a takarásból, a látottak hatására azonban földbe gyökerezik lábam: kegyetlen mészárlás folyik itt, ráadásul egy gonosz szörny a tettes! De még vannak túlélők is; akiken segítenünk kell, különben szögre akaszthatom ballonkabátomat, alkalmatlannak bizonyulva munkámra... Holtsápadtan hátrasandítok Nishimura-sanra, tanácskérően pislogva rá, vajon szerinte mi lenne a legmegfelelőbb taktika a továbbiakban.*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Júl. 21, 2012 9:31 pm

Minden bizonnyal a hegyek árnyékolják le a rádiót és nem direkt módon zavarják valamiféle katonai eszközzel, persze! A megnyugtató szavak ellenére kissé hisztérikus hangon nevetek fel, semmi kedvem egy őrült sorozatgyilkos következő áldozata lenni. Karakura városában is garázdálkodik egy ilyen, a rendőrök pedig teljesen tehetetlenek, egyetlen olyan nyom sincs, amin el tudnának indulni, kivéve azt, hogy a pszichopata minden áldozatának homlokából kivág egy Hold-alakú bőrdarabot. Fogalmam sincs, miért jutott ez most eszembe, ám kétségtelenül nem szolgálta zaklatott lelkiállapotom megnyugvását. A szerencsétlenségek itt nem érnek véget, Kukta-san valószínűleg szintén nem elsőre ment át a vezetői vizsgán, mivel az autó az indokolatlan sebességváltás következtében megugrik, aminek köszönhetően ezúttal koponyám felső részét találkoztatom össze a gépjármű tetejével. Van egy olyan érzésem, miszerint ha végre valahára hazaérek, tele leszek kék-zöld foltokkal. Remek, mondhatom! A kalandok is csak addig vonzottak, amíg nem éreztem testi épségemet veszélyben, viszont ez már akkor elmúlt, amikor bevertem az orrom. Rémületem a tetőfokára hág, amikor partnerem rámutat a térképre, ami szerint pontosan annak a zónának a közepében vagyunk, amit a zöld bohóc megjelölt. Igazán figyelhettem volna két szólóéneklés között, akkor bizonyára megálltunk volna egy benzinkúton venni valami kis rágcsálnivalót, így késve érve ide már csak a mészárlás nyomait találtuk volna meg, nem pedig magát a mészárost. Félelmem hirtelen megkönnyebbülésbe csap át, hiszen a magánnyomozó ősrégi csotrogányával is pillanatok alatt el tudunk tűnni innen, ráadásul nem lenne olyan egyszerű bejutni az utastérbe se, lévén egy pisztollyal hadonászó férfi mindenki számára elrettentő látványt nyújt!
- Hogy micsoda?! – szemeim majd kiugranak a helyükről, amikor meghallom ezt az ostobaságot a járműből való kiszállásról. – Havasi-kun, Én ezt nem tartom túlzottan jó ötletnek! Figyeljen ide, ha most visszafordulunk és a legközelebbi településről felhívjuk a törvény embereit, biztosan időben kiérnek és megmentik őket! Mi csak nyomozni jöttünk ide, nagyon kérem, szálljon vissza és lépjünk a gázra! Ígérem, elkészítem a kobraragut is magának, csak hát az összes hozzávaló otthon van, Naruki Cityben… :/
A lehető legmesszebbre szeretnék kerülni ettől a helytől, ezért is javasoltam saját otthonom biztonságos közegét a nyomozóiroda helyett. Reméltem, józan szavaim megértő fülekre találnak, s a vacsorameghívásom is elég hívogató lesz ahhoz, hogy társam felhagyjon az öngyilkos ötletek kiagyalásával. Sajnálatos módon csalódnom kell, a hirtelen jött hősi ösztön nem tűnik el nyomtalanul, ráadásul valami teljesen érthetetlen módon Engem is bele akar rángatni az egészbe! Na abból viszont nem fog enni,ellenállok, ahogy csak Tőlem telik! Némi tusakodást követően gyilkos pillantásokat lövellek az előttem haladó hát irányába, ha nem csúszik ki a vezetőülés fejtámlája az ujjaim közül, akkor még mindig a kocsiban ücsörögnék. Vicces történetekkel szórakoztatnám a sokkos lánykát, s talán felizzana köztünk a szerelem parazsa, amely tomboló tűzviharrá változna szívünkben. Álmodozásom közepette nemes egyszerűséggel nekisétálok váratlanul megtorpanó rángatómba, majd értetlenül kezdem fixírozni miért is állhatott meg. Háhá, tudtam Én, inába száll a bátorsága nagy szónoklata ellenére is, ennek hála immáron mindketten ugyanazon a húron pendülünk, azaz megyünk haza! Viszont ha már eljöttem idáig, azért megnézem már magamnak mi is folyik a hegygerinc takarásában. A látvány olyannyira borzalmas, muszáj vagyok számra szorítani a kezem, ekképp akadályozva meg minden kitörő kiáltás vagy hördülés útját. Egy kígyószerű szörny támadta meg a fiatalokat, akik elég elszórtan helyezkednek el az úton, amennyiben használhatok ilyen morbid kifejezést. Kukta-san sápadt arcán tanácstalan kifejezés ül, mintha Tőlem várná el, hogy előálljak valamilyen tervvel, amivel megmenthetünk mindenkit. A válaszul küldött nézés egyértelművé teszi, miszerint a legjobb ötlet, amivel jelenleg elő tudnék állni, az a menekülés lenne. S milyen jó kis idea!
- Hívjunk erősítést! – sziszegem halkan, fogaim között szűrve a szavakat. – Nincs semmilyen fegyverünk, így csak megöletjük magunkat! A zöld ruhás fickó sem várhatja el Tőlünk, hogy ilyen ördögi bestiák ellen harcoljunk, ez abszurdum! A katonaság kell ide, megfelelő tűzerő, van is egy ismerősöm a bázison, ha sietünk, még bent találhatjuk az irodájában. Semmi kedvem megha… ha… HAPCSÚÚ!
Suttogásom eget-földet megrázó tüsszentésbe megy át, nem kevés takonnyal beborítva ezáltal partnerem ballonkabátjának hátrészét. Teljesen váratlanul ért a dolog, a szívem egy századmásodpercre verni is elfelejtett. Ingerülten hajtom el a fülemben kotorászó egyik faágat, ám midőn jobban megvizsgálom, már nem vagyok képes visszafogni félelemtől átitatott kiáltásom! Kanadai nyárfa, tudhattam volna! Egy kisebb néptánc előadást bemutatva ugrálok ki rejtekhelyünkről és megpróbálok megszabadulni a Rám tapadt pollenektől, több - kevesebb sikerrel. Elfoglaltságom közepette megvilágosodva eszmélek fel, majd mozdulatlanná dermedek, mivel a lény pont Felém néz… Nem vett észre, ugye? O.O
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyVas. Júl. 22, 2012 12:41 am

Yuuta diplomatikus meggyőzőerejének köszönhetően a páros hamarosan a hegyoldalban figyeli az eseményeket. Még akár visszafordulni is lenne idő és úgy tenni, mintha semmit sem láttak volna - és szembenézni megbízójuk csalódottságával vagy haragjával, ami helyett legalább öt ilyen szörnyeteggel egyszerre találkozni is kifizetődőbb lenne... Nem sokáig tart azonban az észrevétlenség: a mocorgás és tüsszögés feltűnik a bokor tövében kuksolónak, és leplezetlenül kezd el az önjelölt nyomozók irányába figyelni. Arca hamarosan felderül, mikor meghallja tüsszentést (ami önmagában véve még nem fedné fel búvóhelyüket, mivel a lény háttal van nekik és egyébként is újabb áldozatára figyel kéjesen vigyorogva), majd hangos kiáltozásba kezd, egyenesen a két férfinak címezve segélykérését. Természetesen Ichirou táncbemutatója sincs áldásos hatással a rejtekhely fenntartására, így a szörny félelmetes lassúsággal fordítja a leskelődők felé tekintetét.
- Nem hittem volna, hogy ekkora lakomát fogok ma csapni...
Csillan fel szeme, ajkai pedig vérszomjas ragadozóvigyorra húzódnak.




- A legközelebbi településről jövünk, Nishimura úr, ráadásul én magam is a törvény embere vagyok! ._. Még ha most indulna is az erősítés, nem érnének ki időben. Most rajtunk áll vagy bukik az egész világ sorsa, hiszen ez a szörnyeteg biztos Karakura és Naruki felé tart! El tudna számolni a lelkiismeretével, ha hagyná elpusztulni a szülőföldjét?
*Kalimpálok össze-vissza roppantul hatásvadász módon, szavaim pedig remélhetőleg bátorító hatással lesznek Nishimura-sanra, habár nem tartom magam nagy szónoknak. Hiába, talán ideje lenne tanulmányoznom az ókori rétorok munkásságát, hogy az ehhez hasonló kritikus helyzetekben sikerüljön meggyőznöm az embereket. Így viszont kénytelen vagyok testi erőmre hagyatkozni, aminek segítségével viszonylag halkan sikerül kirángatnom az autóból társamat. A lány jó helyen van a kocsiban, hiszen ő már biztosan találkozott a szörnyeteggel, és azért állított meg minket, hogy segítséget kérjen tőlünk és megmentsük barátait (végre valaki felismerte bennem a hőst! Cool ), bár a nagy sokk hatására nem volt képes megfogalmazni óhaját...*
- Ráadásul, ha sikeresen megoldjuk az ügyet, bőséges fizetséget kapunk érte, amit természetesen megfelezünk... Gondolom, önnek is jól jönne egy kis keresetkiegészítés, Nishimura-san...
*Sandítok rá, miután még egy mentőötlet eszembe jut azt illetően, hogy lehetne rábírni a munkára partneremet. A hatalmas pénzjutalom remélhetőleg segíteni fog abban, hogy ne a karjánál fogva kelljen elrángatnom a másikat a megfigyelés helyszínéig... Egy idő után el is feledkezek arról, hogy valaki mögöttem halad, így amikor megtorpanok a takarás szélén, váratlanul ér a hátamat érő orvtámadás, aminek köszönhetően fél lábon ugrálok egy sort előre, míg sikerül visszanyerni egyensúlyomat, hogy ezt követően ágyúgolyóként rohanjak vissza a fedezékbe. Még az a szerencse, hogy háttal van nekünk a gonosz alakváltó űrlény!*
- Nishimura-san, a támadásunknak meglepetésként kell érnie ellenfelünket, az rögtön a mi javunkra billentené a mérleget... Nincs véletlenül valamiféle fegyver önnél, amivel nekironthat, amíg én lefogom? Egészségére!
*Sorolom a lehetséges haditerveket fojtott hangon, olyannyira beleélve magam, hogy a hangos tüsszentés okozta leleplezés csak hosszabb reakcióidővel jut el agyamig. Ráadásul még az egyik fiatalember is felénk kiabál... Mutatóujjamat ajkaim elé helyezve próbálom jelezni neki, hogy maradjon csendben, bár semmit sem ér akcióm, ráadásul társam is kibalettozik az út közepére hangosan kiáltozva. Fejemet visszahúzni sincs már időm, hiszen ellenségünk rögtön kiszúr minket és különböző dolgokat helyez kilátásba. A fenébe is, elegem van már az ebédmeghívásokból!
Leleplezésünk miatt pedig nem tehetek mást, minthogy előjövök én is a takarásból, nagyjából tíz méterre megközelítve a szörnyeteget, majd hirtelen tenyeremet az aszfaltra lecsapom, és szupererőmet a keveréklény alatti területre összpontosítom. Reményeim szerint hamarosan jópár vaskos inda tör fel alatta a talajból, testének alsó felét megragadva. Hiába, előbb-utóbb minden szuperhősnek le kell lepleznie magát a jó cél érdekében!!*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyVas. Júl. 22, 2012 10:12 am

Felháborodott hördülésem egyértelművé teszi, hogy mi is a véleményem a zsarolásról, amit társam kilátásba helyezett. Az ismeretségünk kezdete óta eltelt rövid idő ugyan nem elegendő ahhoz, miszerint a felszínes dolgoknál többet megtudjunk egymásról, ám elutasítóan kell viselkednem felvetésével kapcsolatban. A jutalom megfelezése csak abban az esetben lenne kompetens, amennyiben mindketten ugyanolyan szinten kivennénk részünket a nyomozásból. Ebből adódóan legjobb elosztásnak a hatvan-negyvenet tartom, természetesen Nekem ítélve a nagyobb részt, aztán erre még rájön tíz százalék kamat, mivel az autójában huzatot kapott a szemem, ezt elkönyvelhetjük egyfajta kártérítésként is. Kukta-san hősiessége vélhetőleg nem preferálna a feltett kérdésére adott válaszom, biztosan vannak Nálam sokkalta rátermettebb emberek mind Karakurában, mind pedig Narukiban, akik szíves-örömest ölre mennének egy efféle bestiával. Részemről egy életre eleget foglalkoztam már kígyókkal, körülbelül tíz éve Burmában meg is mart egy, azóta majdhogynem beteges félelmet táplálok a nyitott lábbelik felé, hiszen egy passzosan zárt bőrcipőn képtelen lett volna átharapni az a dög! Túlzásnak érzem a világ sorsát emlegetni, statisztikák kimutatták, percenként halnak meg az emberek az egész Földön, ez ellen se a magánnyomozó, sem pedig Én nem tudnék semmit se tenni. Jelenlegi helyzetünkben is tökéletesen haszontalannak érzem magam, mégis mivel üssem agyon a szörnyet, a két kezemmel? A gondolat hatására a hideg is kiráz, kedvenc felső végtagjaim nélkül nem tudnám rendesen használni az írógépet, aminek egyenes következményeként a cikkeim képtelenek lennének fizikai formát ölteni, ezért a fizetésem utalása is elmaradna, szerénységem pediglen rövid úton éhen halna. Mily’ keserű sors!
- Köszönöm szépen! – kiáltok vissza az út közepéről feleszmélve, semmilyen körülmények között nem szabad megfeledkeznünk az alapvető etikettről. – Kissé átgondolatlannak érzem a tervét, hiszen maga kapott fegyveres kiképzést, miért nem puffantja le egyszerűen ezt a valamit? Vállalhatatlan ostobaság lenne a részemről rárontani például egy husánggal, látta mekkora? Akár egy kisebb hegyomlás! Elhiszem, hogy jó kondíciónak örvend, de ezt nemigen tudja lefogni… Fiatalember, fejezze már be az óbégatást, éppen beszélgetünk!
Csattanok fel méltatlankodva, szavaimat a bokorban ejtőző srácnak címezve. Napjainkban már minden modorosság kiveszett a népekből, bezzeg annakidején a fiatalok megvárták, amíg az idősebbek befejezték a mondanivalójukat és csak azután szóltak bele, miután arra előzőlegesen engedélyt kaptak. Persze-persze, az izgalom és a halálfélelem, na meg a tomboló hormonok mellett ennek megvalósítása nem tűnik egyszerű feladatnak, viszont amennyire lehet, azért moderáljuk magunkat. Fejemet csóválva próbálok napirendre térni arcátlansága felett, amikor egy másik neveletlen fráter is beszól, habár lévén ebédet emleget, valamennyire képes vagyok elnézni ezt Neki. Agytekervényeim hangos nyikorgások közepette dolgozzák fel az igencsak meglepő információt, mely szerint a hang tulajdonosa megegyezik azzal a valamivel, ami csápos fejnyúlványaival éppen az egyik kölyköt akarja magához húzni, viszont a kiadósabb étek reményében inkább kettősünket szemeli ki főfogásként. Elég egyetlen pillantással felmérnem Havasi-kun, illetve jómagam testalkatát, majd kelletlen sóhajtás kíséretében egyet kell értenem a választással. Egyáltalán nem vagyunk elhízva, nem erről van szó, ellenben a japán átlaghoz képest igazán nagy termetnek örvendhetünk, amit a finom ételek és édes italok iránti olthatatlan szenvedély domborít ki tökéletes valójában. Tényleg kíváncsi lennék partnerem tervezetére, viszont újabb utasítások hiányában nem tehetek mást, mint a kiszakadt szalagkorlát egyik darabját magamhoz véve rohamra indulni. Nos, tíz méternyi sprintfutás után meg kell pihennem kicsit, olyan vagyok, akárcsak a törpök, csak rövid távon vagyok veszélyes, de ott nagyon! Halkan köhécselve igyekszem megfelelő mennyiségű oxigént juttatni a tüdőmbe, nem viccelek, az ájulás szélére sodródtam támadásom közepette. Ahogy látom Kukta-sant is megviselte a távolság, hisz’ már az aszfaltot üti kínjában!
- Ne engedjen a csüggedés fagyos markának, barátom! – orgánumom határozottsága Engem is váratlanul ér, már-már komolyan el is hiszem, amit mondok. – Nem csupán a köpeny teszi a hőst, hanem a ballonkabát is, habár játszóterek közelében kicsit veszélyes viselet! Itt és most félre kell tennünk a félelmünket, győznünk kell. Gyerünk Tigris, kapd el!
Szónoklatom annyira szívbemarkolóra sikerül, még egy könnycseppet is el kell morzsolnom a szemem sarkából. A büszkeség helyét azonban elég hamar ismét a rémület veszi át, valamilyen érthetetlen okból kifolyólag vaskos gyökerek törnek fel a föld alól, amik megkísérlik közre fogni a démont. Nem is tudtam róla, hogy valahol atomhulladék-lerakó működött volna a közelben, máshoz nem igazán lehetne kötni az efféle mutációt. Ám az elmélkedés helyett ezúttal a tetteknek kell beszélniük, ezért zengő torokkal üvöltött csatakiáltás kíséretében, újult erővel vetem bele magam a csata forgatagába. A korlátdarabot a fejem fölé emelve szeretnék lecsapni, mint Duncan McLeod, a hegylakó!
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyKedd Júl. 24, 2012 4:38 am

A kígyóembernek látszó hibridszörny, mielőtt tovább foglalkozna a párossal, inkább a csápjaiban tartott fiút tervezi elfogyasztani gyorsan - minden bizonnyal aperitif gyanánt... Nem is figyel emiatt néhány másodpercre a két férfira, így kombinált támadásuk többé-kevésbé sikerrel jár: az indák szorítása meglepetésként éri és hirtelen nem is tud szabadulni fogságukból, ami tökéletes alkalom Ichirou-nak is a lépésre. A kezében tartott korlátdarabbal nagyot sóz a lény testére, aminek hatására ellenfelük fájdalmasan felordít. A találat nem okoz ugyan túl mély sebet, de kissé felsérti a szörny bőrét, az orvtámadás pedig elég váratlanul érinti ahhoz, hogy szorítása meggyengüljön, így kiszemelt áldozata nemes egyszerűséggel kiesik "markából", majd gyorsan a társát rejtő bokor mögött nyer oltalmat. Nekik az előző perceknek köszönhetően szerencséjük van, a nyomozóknak azonban már kevésbé: a most már nem csak éhes, hanem feldühödött szörnyeteg egyenesen szembe fordul velük, bár először a még mindig testét lefogó növényeket tépi le magáról. A folyamat nem tart tovább egy-két percnél, ez idő alatt viszont elég védtelennek tűnik... Miután azonban végzett, rögtön neki is támad mindkét férfinak: csápszerű végtagjaival igyekszik megragadni őket, megtartva a biztos távolságot tőlük.



- Igazán nincs mit! Egyébként pedig nincs nálam semmiféle lőfegyver, amit használhatnék... Amúgy is, úgy érzem, nem képviselne egy pisztoly túlzottan nagy haderőt egy ilyen szörnyeteggel szemben, talán, ha ágyúnk lenne...
*Válaszolok kissé ingerülten társamnak - nem gondoltam volna, hogy a rettenthetetlen oknyomozó újságíró-riporter megijed egy nagyobbacska csúszómászótól! Na jó, bevallom, én ugyan tényleg megijedtem, de hát nem én dolgoztam a kontinensen a legvadabb, legmérgezőbb kígyói között, miközben tökélyre fejlesztettem tudásomat a kobrapaprikás - vagy mi is az az étel - témakörén belül... Szóval az lenne a legkevesebb ilyen múlt után, hogy éhesen nyeldekelve letámadja ellenfelünket, mialatt pedig azon gondolkodik, miféle rizsköretet lehetne mellé tálalni majd.
Aztán a bokor mögött kezd el valaki szólongatni minket - erre már nem is reagálok semmit, hiszen Nishimura-san sikeresen leállítja a segélykérést. Elvégre ezért vagyunk itt, ráadásul ha nem kezdett volna el a fiatalúr ordítozni, még talán most se tudna ellenfelünk ittlétünkről, ami határozottan előnyös dolog az ehhez hasonló szituációkban, mikor nálunk sokkal erősebb lényeket kell leállítanunk. A meglepetés erejét nem szabad alábecsülni, kérem szépen!
Erre tökéletes példával szolgál aztán rövid idő múlva közös mentőakciónk kezdete, melynek során a polipkígyószörnyeteget sikerül megsebeznünk. Az alatta feltörő gyökerek egészen sokáig kihúzzák őrjöngését, ahogy próbál megszabadulni tőlük, Nishimura úr pedig egy kósza darab korláttal mér rá csapást, azt kell mondjam, hogy remek időzítéssel. Csapatmunkánknak köszönhetően pedig a majdnem-áldozat is megmenekül, és bár a cirka másfél méter magasról való aszfaltra pottyanás nem lehetett túl kellemes, mégis határozottan jobb, mint a cirka másfél méter magasban való ebéddé válás - amit egyébként nekünk magunknak sem ártana elkerülni, hogy a későbbiekben még több embert tudjunk majd megmenteni, bár ellenfelünk ezt valószínűleg másképp gondolja... Egyelőre ugyan még jobban leköti az, hogy a rátekeredő indákat letépje magáról, ami a legalkalmasabb időpont lenne egy újabb támadásunkhoz - amennyiben rajtam lenne a ballonkabátom, aminek zsebében ott lapul pisztolyom, amivel fejbe dobhatnám teljes erőből a szörnyeteget. A fegyverbe való töltényekből ugyanis már évek óta kifogytam és sehol sem találok olyat, ami ebbe a típusba illene. A kocsihoz visszafutni pedig nincs idő, ráadásul akkor a fiatal lányt is észrevenné ellenfelünk, és minden bizonnyal beillesztené az ebédjébe desszertként, amit nem hagyhatok!
A többi lehetőséget is gyorsan végigzongorázom gondolatban, ám azok sem a legalkalmasabbak (azért öngyilkos-akcióban sem akarok rárontani a lényre, ami, azt hiszem, azért érthető), így aztán sikeresen elszalasztom a lehetőséget, majd akaratom ellenére hamarosan jópár csáppal nézek farkasszemet, amik éppen el akarnak kapni. Persze, még azt gondolja ellenfelünk, hogy hagyni is fogom magamat? Eleinte megpróbálok elhajolni a támadások elől, azonban a következő pillanatban, hirtelen ötlettől vezérelve hagyom, hogy megragadja bal karomat, amire válaszként jobbommal elkapom a szóban forgó csápot, és alaposan megszorítom, miközben egy vékonyabb, de szívós indát igyekszem kinöveszteni az ellenfél végtagjából. Szándékaim szerint ennek segítségével el tudom majd eléggé szorítani ahhoz, hogy fájdalmat okozzak neki, esetleg le is szakítsam a támadó csápot.*
- Talán ha a fiatalemberek is segítenének... Négyen könnyebben elbánnánk vele...
*Kiáltok bosszúsan a bokor irányába, ahol a két bátor vitéz rejtőzik. Ha ők is jönnének, legalább a figyelme megbomlana a kígyónak... De hát mit is várok ezektől a mai fiataloktól - csak a kocsikázás, bulizás, de ha segíteni kell, arra már nincs eszük! <_< Bezzeg az én időmben...*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyCsüt. Júl. 26, 2012 12:39 am

Csapásom valószínűtlenül nagy erején kénytelen vagyok magam is meglepődni, ahogy reakciója alapján azt a kígyószörny is teszi. A korlátdarab élesebb része felsérti a bestia bőrét, ám nem hatol túlzottan mélyre, így esélyét sem látom annak, miszerint ennyitől elpusztulna. Igazán megrovó pillantással vagyok kénytelen illetni Kukta-sant, hiszen tisztában vagyok vele, egy aprócska lőfegyverrel nem tudnánk jelentős károkat tenni benne, viszont lövöldözni akár tizenöt-húsz méterről is lehet, s bármennyire is legyenek optimisták becsléseim, a kezemben tartott eszköz hossza alig éri el az egy lábnyit. Akcióm hozományaként legalább a csápjai közt tartott fiút elengedni, aki igazán hősies módon keres menedéket társa mellett a bokor rejtekében. Háh, mintha az a növény képes lenne megfelelő védelmet nyújtani, ha ez a dög Rájuk vetné magát! Láthatón nem csak Engem ér váratlanul a semmiből előkerülő indák tömkelege, el kell telnie néhány másodperchez ahhoz, amíg kiszabadul szorításukból. Ezen időt jól megfontolt módon arra fordítom, hogy minél messzebb kerülhessek a veszélyzónából, a mentésnek vége, elvégeztük a feladatunkat, ideje olajra lépni. Sajnálatos módon ezzel a tervvel egyedül vagyok, partnerem valamilyen érthetetlen okból kifolyólag mindenáron végezni akar a bestiával. Minden bizonnyal túlságosan is beverhette a fejét, amikor a lány váratlanul felsikoltott és a hirtelen fékezés által közelebbi ismeretségbe kerültünk egy-két keményebb felülettel. Hangosan csattogó kabátszárnyakkal loholok vissza a magánnyomozó mellé, hátha kettőnk együttes látványa megfutamodásra kényszeríti ezt az undorító csúszómászót. Viszont úgy tűnik, indulata képes megzabolázni rettegését, ezért inkább támad, semmint elmenekül.
- Egészen biztosan nem madártenyésztő az igazi foglalkozása? – teszem fel a kérdést rezignált hangon, amíg ellenfelünk a kiszabadulással bajlódik. - Fogalmam sincs, hogy honnan szerezhetnénk most egy ágyút! Talán tudnánk építeni valami ahhoz hasonlót az autója alkatrészeiből, ám az túl sokáig tartana, addig kétszer megesznek mindannyiunkat. Legalább egy bárd lenne Nálam vagy egy normális filéző kés, rögtön kevesebb problémánk lenne, elhiheti! Kéne még egy kis ánizs, fokhagymaolaj, szerecsendió és persze kókusztej, az adja meg az egész alapját!
A végére már teljesen belelovalom magam a recept ismertetésébe, a régi berögződésekkel nem nagyon lehet mit kezdeni, ezek határoznak meg igazán minket. Természetesen első ránézésre inkább gondolna az ember befutott publicistának, mint az egzotikus ételek szakértőjének, ám ahogy a mondás tartja, minél inkább képzett valaki, annál könnyebben tud érvényesülni a mindennapokban. Igazából még a forró őserdőben is jobban érezném magam, ahol a levegő nehéz az állandó párás környezet miatt, s moszkitók hadai próbálják kiszívni az ember vérét, de azokkal legalább el lehet bánni egy összecsavart újságpapírral vagy egy jó nagy adag rovarirtóval, mint eme elhagyott szerpentin közepén. Nincs kétségem afelől, hogy máskor nyüzsög errefelé a forgalom, csupán akkor kerüli el mindenki a környéket, amikor éppen segítségre lenne szükségünk. Véleményem szerint egy masszívabb teherautó olyan könnyedén gázolna át támadónkon, mint ahogy a marhacsorda tarolja le az óvatlan módon el nem kerített virágoskertet. Eléggé kilátástalan a helyzet, ezt vélhetőleg Havasi-kun is belátta, mivel egészen indokolatlan módon rohan bele a csápok által alkotott hálóba, ilyen könnyű prédája talán sosem volt még a szörnynek. Ingerülten szeretnék rákiabálni ostobasága miatt, ám ezelőtt fontosabb dolgokkal kell törődnöm. Példának okáért ott van az a pár nyúlvány, ami Engem nézett ki áldozat gyanánt. Szerencsére tökéletes fegyverzetben nincs mitől tartanom, így fenyegető testtartást felvéve igyekszem elnagyolt, kaszáló suhintásokkal távol tartani magamtól a kéretlen tapogatókat, elég felnőtteknek szóló művet olvastam már ilyen témában, tudom mi következne, amennyiben elkapnának! A gondolat hatására még a hideg is kiráz, ennek következményeként kihagyó figyelmemnek köszönhetően egy jól irányzott jobbos következében kicsúszik kezemből remekbeszabott védelmi eszközöm, ami pörögve száll el a korláton túlra. Ezer mennydörgős ördög és pokol!
- Valóban jól jönne egy kis segítség! – értek egyet társammal és pillantok magam is a rejtőzködők irányába, de a várt hatás elmarad. – Megértem, kissé eltúloztam a korábbi kirohanásomat, azonban tényleg nem ez a megfelelő pillanat a megsértődésre, hiszen bukásunk esetén Önök sem élik túl, barátaim!
Lehengerlő személyiségem és megdönthetetlennek látszó érveimmel szerintem sikerült megnyernem támogatásukat, s ezúttal már négyen fogjuk felvenni a harcot. Sikerességemen felbuzdulva veszek fel pár kavicsot az aszfaltról, azután jól irányzott dobásokkal igyekszem elterelni ellenlábasunk figyelmét Kukta-sanról, akit már el is kapott az ördögi teremtmény! Sosem szabad feladni a reményt, de ettől függetlenül azért gondolatban elkezdem fogalmazni a gyászjelentés szövegét, nem fogok csalódást okozni vele, ezt garantálhatom!
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Aug. 17, 2012 7:03 am

Egy pillanatig ugyan meglepődik a bestia a magánnyomozó öngyilkos akciójának következtében, de nem zavartatja magát sokáig - hiszen ennyivel könnyebb dolga van és már egyébként is eléggé kezd megéhezni... A saját csápján megjelenő inda azonban rákapaszkodik gyorsan és el akarná szorítani, azonban ezúttal már sikertelen akciója, ugyanis túl gyenge a növény ahhoz, hogy jelentősebb erőt fejthessen ki. A szörnyeteg így hát hangosan felröhögve kapja el még néhány végtagjával Yuutát, amikkel megpróbálja megfojtani a férfit. Érződik rajta, hogy ráunt a színjátékra és most már minél gyorsabban végezni akar az összes résztvevővel...
Mindeközben persze Ichirou-t sem kíméli, az alattomosan kúszó csápok őt is igyekeznek csapdába csalni, és csak a megfelelő alkalmat várják, hogy a kisebb-nagyobb kavicsokat kikerülve elkapják az újságíró lábát és annál fogva emeljék fel a levegőbe, elvágva a menekülés útját. Vajon van még remény?




- Mondtam már, mielőtt elindultunk, hogy Karakura legprofibb magánnyomozója vagyok, Nishimura úr... Mondjuk jelen pillanatban szívesebben lennék madártenyésztő, egy csapatnyi papagáj valószínűleg kevesebb életveszélyt hordoz magában...
*Préselem ki fogaim között, ugyanis közben még a mindenféle hajcsápokkal is hadakoznom kell, így kissé nehezemre esik beszélnem. Saját indáim se tűnnek ráadásul túl hatásosnak; könnyedén félresöpri őket a szörnyeteg. Idő közben azért bevillan, hogy a madártenyésztői hivatásnak is megvannak a maga buktatói - elég csak azokra az amerikai filmekre gondolnom, amelyekben megvadult hollók és varjak mészárolják le a városok lakosságát és támadnak emberekre... Szóval ez az egy szem valami itt velünk szemben a semmi közepén még akár elviselhetőnek is minősül ahhoz képest. Egyrészt, amíg mi lefoglaljuk, nem jut eszébe Karakura városába tévedni következő adag ennivalóért, másrészt pedig még megszámolható, hogy mennyi van belőle. Bár a csápjairól ez már kevésbé mondható el sajnos... Mindenesetre kezeimmel is próbálom elszorítani a támadóeszközöket, továbbra se túl nagy hatásfokkal. Valamit ki kellene találnunk sürgősen, hogyha tényleg nem szeretnénk itt hagyni a fogunkat!*
- Fiatalurak, ha nem segítenek, és mi itt meghalunk, biztosan nem élik túl önök sem az esetet...
*Próbálok hatni a bokorban meglapuló bátor lovagok józan eszére, elvégre ha a mi védvonalunk elesik, akkor semmi esélye nem marad annak, hogy ők is túlélik az elkövetkező legfeljebb egy órát. Ugyan szeretném azt hinni, hogy az út szélén éppen a maradék erejüket akarják összeszedni, hogy végül meglepetésszerűen kettős rohamot indítsanak a lény ellen, de elnézve a sápadt arcukat, nem tartom túl reálisnak ezt a változatot. Bezzeg ha néhány évtizeddel-évszázaddal korábban történne ez, felváltva versenyeznének azért, hogy feláldozzák magukat értünk!*
- Azt hiszem, ezentúl bűnügyi tanácsadóként fogok dolgozni, akinek sosem kell kivonulnia a helyszínre...
*Sóhajtok fel lemondóan - vagyis inkább csak sóhajtanék, ugyanis a torkomat szorongató nyúlványok elleni harcot lassan végleg feladom, annyira nem kapok levegőt tőlük. Tekintetem is kezd elhomályosulni, az alakok és tárgyak körvonalai teljesen összemosódnak, néhány pillanattal később pedig minden elsötétül és elnémul körülöttem...*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Aug. 17, 2012 11:35 pm

Heves bólogatással kell egyetértenem, Tourette rövid ismeretségünk alatt csupán egyszer próbált meg az életemre törni, ám véleményem szerint az sem volt egy előre kigondolt gyilkossági kísérlet része. Egészen egyszerűen nekirepült a hátamnak, miközben éppen ablakot mostam a tizedik emeleten, ennek eredményeképp szinte halálra rémültem, de szerencsére még időben sikerült megkapaszkodnom a függönyben, így csak az szakadt el, nem pedig életem fonala, mint abban a Herculesről szóló mesében. Be kell valljam, odavagyok az ókori történetekért, igazán, nem hiába gondolták a régi kor bölcsei a reneszánsz ideje alatt, miszerint jobbat nem lehet alkotni azoknál, csupán utánozni. Értelemszerűen akkoriban nem léteztek oly’ nagy szavak, mint a plágium és a szerzői jogdíj, ámbátor az írók is szegények voltak, akár a templom egerei. Ténylegesen képes vagyok szolidaritást vállalni az emlékükkel, jómagamat sem értenek meg teljesen ebben az érában, viszont biztos vagyok benne, hogy a következő nemzedék majd felfedezi könyveimben az értéket, s halálom után odaítélnek valamiféle díjat vagy elismerést. Szemrevételezve a kialakult szituációt erre lehet hamarabb sor fog kerülni, mint ahogy arra számíthattam volna. Megadó sóhajjal kell tudomásul vennem a tényt, mely szerint a nap megmentése kettőnkre hárul, a másik két macsó bizonyára a kor szellemének megfelelően a „diszkós vagány” népcsoport prominens képviselőiként kizárólagosan nagyobb csoportban érzik magukat erősnek. Felháborodott töprengésem közepette észre sem veszem a bokámra tekeredő csápot, csak akkor ér el a felismerés, amikor már fejjel lefelé lógok, a kilátást pedig megakadályozza a fejemre tekeredett ballonkabátom. Úgy hiszem, itt a pánik ideje!
- Kukta-san, Kukta-san! – kiáltok kétségbeesésem jeléül duplán, tudja csak, mennyire komolyan gondolom! – Esküszöm, visszafizetem az ebédmeghívást, csak mentseee~n meg! Engedd el a lábam, Te undorító, nyálkás szörny!
Felszólításomra láthatólag egyik fél sem reagál, így kapálózva próbálok kiszabadulni egy körbepillantás idejéig legalább ruházatom szorításából. A látvány egyáltalán nem olyan, ami örömmel töltene el, elég észrevehetően elkapta mindkettőnket, ráadásul Havasi-kun kéklő fejéből arra tudok következtetni, nem Én vagyok szorultabb helyzetben. Mit kéne tennem? Nem hagyhatom meghalni, évek óta az egyetlen normális ember, akivel el lehet beszélgetni az élet dolgairól, ha még kicsit tévképzetes is. Ráadásképp nélküle valószínűleg sosem fogok megfelelő papagájt találni magam számára, ebből adódóan duplán a segítségére kell sietnem. Cukrot kell ennem! Tudom-tudom, mindig csak a hasamra gondolok, azonban ez most talán a legfontosabb feladat mindannyiunk érdekében. Vergődésem közepette nadrágzsebemből egyre-másra csúsznak ki a dolgok, ilyen sorsra jut a nyuszifejes édességadagoló is, amit éppen az utolsó pillanatban vagyok képes a markomba zárni. Megkönnyebbülten harapok rá a lélekcukorkára, ami egy régen látott eseményt indít el. Alig látható vágás metszi le a lény azon nyúlványát, amivel éppen megpróbálta kiszorítani a levegőt a magánnyomozóból, ám még mielőtt az földet érhetne, fekete egyenruhába öltözött alak kapja el néhány méterrel az aszfalt fölött, ezután egy shunpó segítségével lép odébb. Vállára erősítve szakadt, fehér anyag lobog, melyen alig kivehetően megtalálható egy hármas szám. Mondanom sem kell, kissé zihálok a megerőltetéstől, idejét sem tudom mikor kellett utoljára felvennem igazi formámat. Időközben kirántott katanámat a földbe vágom, partneremet pedig az oldalára fordítom, ezt követően igyekszem kitapintani a pulzusát. Megkönnyebbülten vehetem tudomásul, hogy habár gyengén, ellenben mégis érezhetően ver a vén lókötő szíve. Könnyed mozdulattal tápászkodom fel, miközben megvakarom borostától sötétlő állam alját.
- Nem mondta anyukád, hogy nem illik védtelen emberekre támadni? – teszem fel a kérdést a lehető legkomolyabb ábrázatot magamra erőltetve, amire képes vagyok, mialatt hátrasimítom a szemembe logó hajtincseket. – Az emberiség ellen elkövetett bűneid okán végzek Veled, hollow! Vedd megtiszteltetésnek, miszerint a csodás Nishimura Ichirou zanpakutouja vezet a másvilágra. Cool
Nincs okom rohanásra, ezért ráérősen húzok elő egy szál cigarettát, amit komótosan meg is gyújtok. Köhécselve kell ellegyeznem orrom elől a füstöt, valahogy túlzottan is hozzászoktam már a póttesthez, elég kellemetlen az ilyesmi így hirtelen. Gigaimat említve jó lenne visszaszerezni, Kukta-san biztosan halálra rémülne, ha katanával hadonászva látna meg. Ideje pontot tenni az ügy végére, hazafelé tartva valahol még néhány kobrát is be kellene szereznem, anélkül ugye egyáltalán nem ragu, a ragu. Pengémet kirántva helyéről indulok rohamra, s mialatt a hamu leesik az égő dohányrúd végéről, véget is ér az összecsapás. Egyetlen tiszta suhintás, mégis elégedetlenség tölt el legbelül. Fénykoromban az egész hegyoldalt le kellett volna gyalulnia egy ilyen támadásomnak, árnyéka sem vagyok önmagamnak… Megtört vesztes.
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Aug. 18, 2012 7:44 am

Diadalittasan néz végig a hollow (hogy végre nevén nevezzük a lényt) a társaságon, lerí róla, hogy megállíthatatlannak érzi magát, gondolatban pedig már el is gondolta, hogyan fogja elfogyasztani áldozatait... Egyetlen apró incidens történik még: hirtelen elnéz Ichirou mögött, mintha valami különöset vett volna észre, majd gunyorosan megszólal:
- Ó, hát te is itt vagy? Azt hiszem, te leszel a mai ebéd fénypontja; ennyi vén csont után jól fog esni egy hozzád hasonló, ellenállásra képtelen, finom lélek!
Nyalja meg szája szélét a bestia, ahogy a fiatal lányra szegezi a tekintetét, aki a semmiből tűnik fel pár méterre a csoportosulástól, ugyanolyan némán és érzéstelen arccal bámulva a jelenetet, mint eddig mindent. Egyedül szemeiből olvasható ki a rettegés... Felbukkanása éppen kapóra jön azonban, hiszen amíg a lidérc a lánnyal van elfoglalva, tökéletesen kiszolgáltatja magát az esetleges támadásoknak - vagyis Ichirou shinigamivá válásának és gyors reakcióinak, melyeknek köszönhetően a magánnyomozó is megmenekül. A hollow pedig talán meg is bánná előző taktikai hibáját, ha lenne rá ideje a kettévágás után, melynek köszönhetően lassacskán szertefoszlik alakja...




*Valami megmagyarázhatatlan érzés fog el, mintha a semmiben lebegnék - azt hiszem, tényleg madártenyésztő vagyok (ráadásul tudós-zseni is, hiszen el tudtam érni, hogy az ember képes legyen repülni!), ez az egész pedig csak valami rossz álom volt, amit minden bizonnyal azért kellett átélnem, mert az utóbbi időben annyit dolgoztam a madarakkal, hogy túlfáradtam, és így csapódik le bennem tudat alatt az egész kimerültség. Talán többet kellene aludnom, hogy ne fordulhassn elő ilyen rémálom még egyszer... Ráadásul időnként még valami fekete ruhás férfi is megjelenik benne, aki - fájdalmat okoz rágondolni is - alaposan végigtapogatott és az ölében hurcolgatott! A legszörnyűbb pedig az az egészben, hogy megszólalásig hasonlított Nishimura úrra! OAO De egyáltalán tényleg ismerek-e ilyen nevű újságírót, vagy ő is csak tudatalattim rémálombeli szüleménye? Az is igaz mondjuk, hogy a fizika legújabb álláspontja szerint megszámlálhatatlanul sok alternatív univerzum létezik, amelyek egyikében akár még ismerhetem is a szóban forgó személyt, plusz lehet, hogy azért jelent meg már többször is tudat alatt, mert ilyenkor átfedi egymást két párhuzamos valóság és egyik alak átlép a másikba. Még jó, hogy nem saját magammal találkoztam, mint némelyik európai író-költő! Szerencse, hogy ennyire tisztában vagyok a tudomány legfrissebb kutatásaival; erről a témáról is láttam már egy egyórás ismeretterjesztő műsort valamelyik dokumentumfilmes tévécsatornán.*
- Igen, a a kék szárnyú nagyon ravasz kópé, ha madáreledelről van szó...
*Motyogom alig érthetően, még mindig félig öntudatlanul. Emlékeim azonban kezdenek visszatérni lassacskán, és megállapíthatom magamban kelletlenül, hogy a határtalan szárnyalásomnak befellegzett: pusztán az átforrósodott aszfaltot érzem arcomon és karomon, mintha repülésem csúnya véget ért volna. Hamarosan meg is bizonyosodhatok erről, amikor végre leesik, hogy a madártenyésztő-lét minősül inkább alternatív valóságnak - itt valójában szuperhős vagyok! Cool Ugyanis, ahogy felülök és körülnézek, döbbenten kell megállapítanom, hogy ellenfelünknek se híre, se hamva, ahogy Nishimura urat sem látom hirtelen, így egyetlen logikus következtetés marad: én voltam az, akiben a meglévő szuperképességek felerősödtek rövid időre, hogy elpusztítsák a minket sakkban tartó vérszomjas szörnyeteget! Ez lehetett az oka rövid emlékezet-kiesésemnek is, a többi pedig már történelem... Büszkén kihúzva magamat fordulok körbe, hogy felmérjem az esetleges károkat a környéken, amikor egy különös alakon akadnak meg szemeim.*
- Nishimura-san, nem is mondta, hogy van egy ikertestvére!
*Állam is kis híján leesik a meglepetéstől, amikor észreveszem a fura fekete ruhában lévő, az újságíróhoz megtévesztésig hasonlító alakot. Az azonban kizárt, hogy ő legyen, hiszen a teste ott fekszik tőlem nem messze ájultan, ráadásul neki az egész megjelenése is, hogy is mondjam, kevésbé tekintélyt parancsoló...*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Aug. 18, 2012 8:44 am

Elkomorodó tekintettel figyelem a szélrózsa minden irányába terjedő lélekrészecskéket, ennyi maradt csupán a lidércből, miután tökéletes pontossággal kettévágtam. Vélhetőleg egyedüliként hallhattam utolsó szavait, melyek ugyanolyan romlottságra utaltak, mint amire már eddigi tettei alapján is számítani lehetett. Bosszús fintorral az arcomon fújom ki a füstöt, ezt követően földhöz vágom a félig elszívott cigarettát és eltaposom azt. Fejem búbját vakarászva sétálok közelebb a láthatón rémült lányhoz, nem tudván pontosan mit is kéne mondani ilyenkor. Évszázadok teltek el az utolsó lélektemetésem óta, az ilyesfajta feladatokat mindig is szerettem áthárítani a többi tisztre, túlzottan unalmasak voltak számomra. Bárcsak ne lettem volna annyira öntelt akkoriban! Közelebb sétálva és jobban megnézve szerencsétlent megrökönyödve kell észrevennem a mellkasából kilógó lélekláncot, amit sikerült eltakarnia, amikor beült hozzánk az autóba. Hosszából ítélve már nem lehet számára sok hátra, rövidesen ugyanolyan zabagépként fog új életre kelni, mint amilyennel az előbb végeztünk. Legalábbis ez lett volna a sorsa, mivel senkinek nem tűntek fel egészen idáig a baljós előjelek, egyetlen shinigami sem vette a fáradtságot ahhoz, miszerint a város határain kívülre is kiterjessze figyelmét. Úgy vélem valamilyen szinte előre megírt forgatókönyvet követtünk mindannyian, a zöldkalapos biztosan tudta, el fogom határozni magam még időben, amennyiben erre rákényszerülünk. Tartozom Neki, de ettől függetlenül nem tolerálom túlzottan, ha a bolondját járatják Velem! Összeszedve gondolataimat állapodok meg a lélek előtt, méretes tenyeremet pedig törékeny vállára helyezem. Fájdalmas mennyire kihasználják ebben a világban azokat, kik nem képesek megvédeni magukat!
- Most már minden rendben lesz… - szólalok meg egy biztató mosoly kíséretében, amire semmilyen reakciót nem kapok a kifejezéstelen vonásoktól. – Öhm… El foglak küldeni egy jobb helyre, ahová a szörnyek nem jutnak el. Ígérd meg Nekem, következő életedben sokkalta vidámabb leszel, ez a fapofa nem áll jól… :/ Sayonara!
Zanpakutoum markolatának vége fényesen felizzik, ezt nyomom a titokzatos stoppos homlokának, ezáltal végezve a szertartást, aminek eredményeképp Soul Societyben fog magához térni. Tényleg remélem, hogy jobb sorsa lesz odaát, habár a hollowságnál minden jobb. Elmélkedésem közepette mozgolódást hallok a hátam mögül, partnerem észrevehetően virgoncnak mondható, ámbátor a fejét valahova nagyon beüthette, lévén össze-vissza beszél. Már-már éppen értetlenkedő monológhalmazban törnék ki, amikor végigpillantva magamon leesik, mire is gondol a nyomozó. Egyikünknek sem tenne jót, amennyiben múltam a felszínre bukkanna, ezért a pillanat tört része alatt döntöm el mit is fogok tenni. Villámtánc segítségével szelem át a kettőnk között lévő távolságot, ezt követően pedig tenyerem élével egy erőteljes csapást viszek be a tarkójára, aminek következményeként újra elveszíti majd az eszméletét. Kicsit sajnálom Kukta-sant, így is elég ütés érhette a koponyáját élete során, mindazonáltal nem okoztam számára maradandó sérülést, szóval esetleges lelkiismeret-furdalásomnak nincs is valós alapja. Lélekölőmet fáradt sóhajtás kíséretében lököm vissza a sayába, ezt követően igyekszem felrángatni magamra póttestemet, melynek szemöldöke felrepedt a kedvezőtlen landolás következményeként. Remek, javíttathatom ezt is! A lehető legkörültekintőbben igyekszem elfoglalni szendergésem helyszínét, s egészen addig mozdulatlan is maradok, mígnem Havasi-kun irányából halk nyöszörgést nem hallok. Elég kellemetlen az agyrázkódás, eszembe is jut erről egy történet, amikor Kalkuttában kalauzként dolgoztam egy vonaton és egy váratlan fékezés következtében a nyakamba repült egy méretes bőrönd, miközben épp a jegyeket kezeltem. Mondanom sem kell, aznap tömegesen blicceltek az utasok, mily’ otromba! Senki sem kérdezte meg jól vagyok-e… T.T
- Aúúúúú! – kiáltok fel fájdalmasan, miután megérintem a véres árkot a jobb szemem felett. – Ne, ez nem lehet! Annyi a címlaparcomnak, hogy fogok így pózolni a következő könyvem borítóján? Ez a legrosszabb kirándulás, amin valaha is voltam! Egy megfigyelő küldetésnek nem a figyelésről kellett volna szólnia?! Kukta-san, ez mind a maga hibája!
Hisztérikus rohamom megalapozottságában egy pillanatig sem kételkedem, ha nem kezdett volna el ostoba módon hősködni, akkor most az állapotunk is sokkalta kielégítőbb lenne! Szédelegve tápászkodok fel, miközben leporolom a kabátomra ragadt port. Szerencsére mindig van tervem az ilyen eshetőségekre is, ebből adódóan kitapogatom tárcámat és kinyitása után megvizsgálom annak tartalmát, remélvén, jól emlékszem. A kirepülő molylepke útjából épp időben hajolok el, bankjegyeket hiába is keresnék, csupán némi apró csörög az erre a célra kialakított tasakban. Megkönnyebbülten vehetem tudomásul a tényt, mely szerint kedvenc mosodám kuponját nem vesztettem el, így immáron minden aggodalmam tovaszállhat, már amennyiben sérülésem nem fog heget hagyni maga után! Ámbátor egyszer azt mondták Nekem, a sebek macsóbbá tesznek… Hmm…
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyKedd Aug. 21, 2012 1:05 am

Úgy tűnik, feladatotokból már csak a szellemlány biztonságba helyezése maradt hátra, amit még épp időben végez el Ichirou - ha még néhány percet késlekedik, a léleklánc hosszából ítélve valószínű, hogy egy újabb lidérccel is meggyűlt volna a páros baja... Ez azonban szerencsére nem következik be, bár időközben Yuuta (az újságíró szempontjából pusztán védelmi okokból) egy újabb ütést kap tarkójára, amitől aztán ismét elveszti az eszméletét rövid időre. Mikor azonban újra magához tér, már nem látszik más az úton, csak a fiúk - az eseményeknek hála - enyhén lepukkant autója és maguk a még mindig remegő tulajdonosok eddigi rejtekhelyükön, a szörnyetegnek és a lánynak pedig semmi nyoma. Az egész olyan, mintha valami közúti baleset történt volna, persze azt leszámítva, hogy nem látható semmi, ami a jármű roncsolódását okozhatta volna... Mindenesetre már csak a kirakós darabkáinak összeillesztése van hátra, amit azonban nem igazán könnyít meg az áldozatok hozzáállása: ők ugyanis továbbra is halotti sápadtsággal mutogatnak a nyomozópáros felé, időnként a "Mutánsok!" "Szörnyetegek!" "Segítség!!!" "Mi csak felvettük a csajt, nem akartunk balhét!" mondatokat kiabálva, hiszen tanúi voltak az eseményeknek mindvégig, így jól látták Ichirou átalakulását és megduplázódását, valamint Yuuta indanövesztős mutatványait is.



- Héhéhé, várjunk, ön Nishimura-san gonosz ikertestvére vagy valami klónja, akit arra terveztek, hogy átvegye a helyét és káoszt teremtsen maga körül?
*Ülök fel riadtan, és továbbra is igencsak le vagyok döbbenve a hasonlóságon. Igen, biztosan a két említett lehetséges ok közül lesz valamelyik a nyerő! Bár remélem, tévedek, hiszen akkor, mivel tudja, hogy én tudom, hogy ő valójában nem Nishimura úr, meg kell majd ölnie, nehogy leleplezzem a későbbiekben OAO Ha viszont tévedek, akkor miért lett volna szüksége arra, hogy kiüsse az igazi újságírót? Hiszen ha csak régen elfeledett ikertestvére lenne, akiket drámai módon elszakított egymástól a Sors kisgyermekkorukban, semmi oka nem lenne az előbb vázolt cselekedeteire... Egyre rémültebben kezdem szemlélni az ismeretlen urat, különösen akkor, amikor a férfi közelíteni is kezd felém, ráadásul igencsak gyors tempóban, mintha teleportálna vagy ilyesmi. A következő percekre azonban nem emlékszem, ugyanis ismét elsötétül körülöttem minden, ekkor pedig még csak látomásaim sincsenek. Az a galád ikerklónbestia fejbe vágott! Hah, nem hiába szokták volt mondani: szólj igazat és betörik a fejed... Minden bizonnyal meg is akart ölni, azonban elszámította magát - talán túl keményfejű nyomozó vagyok, bár jelen esetben hálás lehetek ennek a ténynek -, így valamennyi idő múlva magamhoz térek ismét. Hogy öt perc avagy öt óra telt el addig, amíg nem voltam öntudatomnál, nem igazán vagyok képes megmondani, mindenesetre túl hosszú ideig nem fekhettem ilyen áldatlan állapotban, hiszen a Nap nem igazán akar egyelőre eltűnni a horizonton, szóval még mindig délután lehet. Halk nyöszörgéssel adom a jelenlévők tudtára, hogy ébren vagyok, bár előtte azért fél szemmel körülnézek a tájon, nincs-e véletlenül itt a gonosz ikertestvér. Először ugyan riadalommal tölt el, hogy Nishimura úrból csak egy van, a másik teljesen eltűnt - hiszen mi van akkor, ha történetesen már átvette a helyét és így leleplezem magam?! -, aztán, mikor meghallom az újságíró kiáltását, kezdek megnyugodni, hogy a valódi maradt hátra. Elvégre az a másik nem tűnt ilyen anyámasszony katonájának, ráadásul honnan is tudhatná, hogy hogyan kell viselkednie karakterhűen, ha még nem találkoztak?*
- Nishimura úr, vigyázzon, az előbb valamiféle gonosz klónja készült az életünkre törni, hogy átvegye a helyét az életében! Engem is leütött, látja?
*Mutatok tarkómra, ahol már valószínűleg egy kisebbfajta púp éktelenkedhet a napi többszörös megpróbáltatástól. Aztán eljutnak partnerem szavai is a teljes feldolgozottság állapotába. Még hogy az egész az én hibám! Én mindössze a munkámat végeztem...*
- Senki sem mondta, hogy megfigyelésre készülünk, sőt, a fura öltözetű úr egyenesen úgy fogalmazott, hogy katasztrófát kell megakadályoznunk, amit, ha jól látom, akkor sikerült is megtennünk, a hatalmas fizetség önt megillető része pedig biztosan lesz annyi, hogy egy jó orvost kifizessen, aki helyrehozza fényképarcát! Cool
*Válaszolok, mialatt továbbra is fejem hátsó részét dörzsölgetem. Már csak a jutalom felmarkolása van hátra, valamit az, hogy megfejtsük, mi is történt valójában... Mivel azonban a szörnyeteg a fiatal lánnyal együtt eltűnt, így őket sajnos nem tudom már kihallgatni, csak a bátor lovagokat a bokor mögött, szóval lassan feltápászkodok ülésemből és elindulok az út széle felé. Már éppen kezdeném feltenni kérdéseimet, amikor meghallom a fiatalurak kiáltásait - ej, hát mit képzelnek magukról, hogy így vádolnak minket, az életük megmentőit? Nem szörnyek vagy mutánsok vagyunk, hanem szuperhősök, kikérem magamnak! :< *
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptyPént. Aug. 24, 2012 9:45 pm

Arcom teljes egészében lezsibbad a fájdalomtól, sosem gondoltam volna, miszerint egy ilyen apró sérülés, mint például egy szemöldök felrepedése efféle testi kínokkal járhat! Ráadásul egyre jobban vérzik, már-már kezdek attól tartani, hogy elvérzek itt megfelelő ellátás nélkül. Értelemszerűen Kukta-sanból nemigen nézem ki a gyors elsősegélynyújtó-képzés osztályelsőjét, ebből adódóan inkább saját kezembe veszem a sorsom irányítását. Kabátom zsebéből egy kék kockás zsebkendőt veszek elő, amit a sérült felületre nyomok, ezáltal próbálva meg meggátolni a további vérveszteséget. A magánnyomozó fejtegetését hallva szemeim legalább csészealj nagyságúra tágulnak, nem is akarok hinni a fülemnek! Kyou-chan szerint belőlem egy is bőven sok, s ezzel egyet kell értenem. Vélhetőleg egy rivális kiadó küldte utánam az embereit, s amikor nem figyeltem, ellopták egy hajszálamat vagy kikukázták a levágott körömdarabot a lábujjamról! Valós rémület vág át Rajtam, amennyiben partnerem meséje igaz, akkor még igencsak kellemetlen helyzetbe kerülhetek. Gondolom, nem árulok el nagy titkot azzal, ha elmondom, egy Nishimura Ichirou könyvet nem lehet egy másikhoz hasonlítani, csupán azokhoz, amiket ugyancsak Én írtam. Ebből adódóan egy gonosz klón alkotásaival való küzdelem eddig sosem látott harcot indítana el a piacon, meg kellene küzdenem az olvasók figyelméért, immáron kétszeresen! Egy doppelgänger akár még a karrieremnek is véget vethetne, különböző botrányokba keveredve rombolná a jó híremet, s onnantól kezdve nem tehetnék mást, mint a bulvársajtóban érvényesülni. Úristen, akkor inkább a halál! Nincs más megoldás, a lehető leghamarabb el kell majd kapnunk a hasonmást és hidegre tenni! Mármint… hehe… Szépen megkérni, hogy távozzon a földrészről!
- Havasi-kun, már megint félrevezetett! – rovom meg elégedetlenkedve, ugyanazt csinálta, akárcsak az ebédmeghívásnál, simán elsuvasztott fontos információkat. – Nagyon jól tudhatta volna, hogy oknyomozó riporterként nem rendelkezem harci kiképzéssel, még csak közkatona sem voltam soha. Tudja, túl érzékeny a szaruhártyám, majdhogynem minden allergiás reakciót vált ki nála. Megmondhatja a zöldkabátos barátkának, hogy következő alkalommal hívjon mást az efféle öngyilkos hadműveletekre! Remélem, a jutalom azért busás lesz…
Tovább duzzogva fejtem ki álláspontomat, mialatt igyekszem leporolni a kabátomat továbbra is, nem sok sikerrel. Időközben a bokorlakó népség is előmászik az árokpartról, akiket kedélyesen integetve üdvözlök, majd egy toll után kezdek fél kézzel kotorászni megannyi zsebem egyikében, miután kinyilvánították köszönetűket, mindketten kapnak egy-egy autogramot, nem vagyok ám olyan híresség, aki nem törődik a rajongóival. Dicsérő szavak helyett viszont otromba sértegetésbe megy át eme meghitt pillanat, amit rosszalló hördüléssel veszek tudomásul. A mai világban már semmit nem jelentenek az alapvető illemformák, példának okáért egyetlen köszönömöt sem hallottam egészen idáig, holott minden Tőlem telhetőt megtettem az épségük megvédelmezésének érdekében. Hálátlan suhancok, hagynunk kellett volna a kígyószörnynek megenni őket! Szakadatlan morgolódás közepette, kissé bicegve indulok el társam autója felé, ennyi gorombaság árt az egészségemnek. Kicsit sajnálom azért a tényt, mely szerint a felvett hölgyemény egyetlen szó nélkül hagyott Minket hátra, pedig éreztem a szikrát kettőnk között, minden bizonnyal működött a kémia. Csalódottan sóhajtva ülök be az anyósülésre, ezt követően a visszapillantóban közelebbről is szemügyre veszem sérülésemet. Innen nézve még a gondoltnál is mélyebbnek látszik, talán varrni is kell majd! A hideg is kiráz a gondolat hatására, ahogy elképzelem milyen is lehet amikor egy közel tíz centiméteres fémdarabot tologatnak ide-oda az ember bőrén keresztül, mintha az valami vásári posztó lenne. Annyit fejlődött már az orvostudomány az elmúlt évtizedek alatt is, elképzelhetetlennek tartom, miszerint nem képesek valami kevésbé barbár módszert kitalálni a sebvarrás helyett. Úgy sejtem az orvosok valamilyen szinten élvezik is, ha fájdalmat okozhatnak, szadista banda!
- Jöjjön Kukta-san, nem érünk rá ezekkel a hálátlan ifjoncokkal foglalkozni! – hangomból igencsak kiérződik sértettségem, nem vagyok semmiféle szörny, sem pedig mutáns. Újságíró és életművész vagyok, a legjobb! – Jó volna, ha a visszafelé vezető úton megállnánk egy állatkereskedésnél, a kobrahús akkor a legfinomabb, amennyiben szinte még mozog! Úgy emlékszem a többi fűszer megtalálható otthon, bár a tejszín már megromolhatott, abból is venni kéne egy dobozkával… Szereti a csípőset?
Nem mindenki van oda az erős ízekért, szerény személyem gyomra is kikészül a túlzottan pikáns ételektől, ám a vendég kedvéért kivételt tehetek és változtathatok a mindig is használt recepten. Töprengésem tárgya eközben egészen más irányba terelődik, immáron kizárólagosan a szolgálatainkért kapott összeg felhasználási módjai sorakoznak lelki látószerveim előtt. Mindenekelőtt megszereltetem az otthoni ventillátort, igazán összemelegedtünk az elmúlt napokban, nem lenne szívem megcsalni és venne helyette egy vadonat újat, háromféle sebességgel és működő forgómozgással.
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Aug. 25, 2012 2:59 am

Amíg a nyomozópáros elmélyülten társalog egymással, a két túlélő fiú rövid tanakodás után összeszedi maradék bátorságát is, és lassan, óvatosan előmászik a bokorból, minden egyes mozdulatnál riadtan körbepislogva, mintha a környező cserjékből bármikor kiugorhatna egy újabb falkányi szörnyeteg. Egyikük azonban szüntelenül a két férfi felé figyel, elvégre ki tudja, mikor szándékoznak ők is lehetni emberi bőrüket, hogy aztán újabb kígyódémonok vagy hasonló félelmetes lények támadjanak rájuk - úgy gondolják, biztosan nem menekültek meg még, hiszen valamiféle leszámolás lehetett az egész két szörnymaffia között... Mikor az útra keverednek, puskagolyó módjára rohannak az eléggé megviselt állapotban lévő autójukhoz és szinte beugranak az ülésekre, hogy aztán beindítsák a járművet és minél hamarabb itthagyják ezt a félelmetes helyet. Valami azonban nem működik, ami nem is csoda azok után, mi minden történhetett előzőleg a kocsival... Néhány perces veszekedés után végül arra jutnak, hogy nincs más megoldás, minthogy kockáztassanak, szóval kimásznak az autóból, és elbattyognak Ichirou és Yuuta felé, majd félénken megkérdezi egyikük:
- Izé, sz...szö...szörny urak, nem vinnének be minket a városba? Nem indul be a kocsink...





*Elég reménytelen vállalkozásba fogtam, mikor azt hittem, ebből a két fiatalúrból sikerül bármiféle választ kicsikarnom kérdéseimre. Még csak néhány lépést tettem feléjük, amikor ordítozni kezdtek halálsápadtan - apropó, olyan holtfehér mindkettő, biztos nem vérszegények vagy ilyesmi? -, szóval rövid úton meggondoltam magam és inkább visszatértem Nishimura úrhoz, aki idő közben egyre látványosabban fájlalja szemöldökét. Nem is csodálom egyébként, hiszen első ránézésre tényleg elég csúnyának tűnik a seb, ahogy arcának egy részén már kezd megszáradni a vér, ráadásul továbbra is csurog belőle vékonyan! OAO Most látom csak, milyen helyesen döntöttem, amikor nem a két sihederrel kell foglalkoznom, elvégre minél gyorsabban lekezelem az újságíró sérülését, annál valószínűbb, hogy semmi komplikáció nem lép fel és maradandó heg nélkül megússza az esetet!*
- Vegye le azt onnan, Nishimura-san, csak elfertőzi a sebet!
*Kiáltok felé kalimpálva, amikor meglátom, hogy egy közönséges textilzsebkendőt nyomott a sérülésre, hiszen ki tudja, honnan került elő a szóban forgó eszköz, ráadásul bele se merek gondolni, mi lehet a tartalma... Mindenesetre az újságíró nem sokkal ezelőtt még elég súlyos jeleit mutatta az allergiának (a rosszabb fajtából), de nem szeretnék találgatásokba bocsátkozni, hogy ez volt-e az a textildarab, ami akkor állta a sarat és egyéb anyagokat.*
- Mint elmondtam már, nem vezettem félre önt... De nincs időnk ezzel foglalkozni most, hiszen még mindig vérzik a szemöldöke, amit minél gyorsabban el kell látni! Jöjjön csak utánam, az autóban van elsősegélydoboz, én pedig, mint azt már tudhatja, képzett elsősegélynyújtó vagyok, tehát secperc alatt helyrehozom a sebet úgy, hogy nyoma sem fog maradni... Cool
*Fejtem ki terveimet bővebben, majd a kocsi hátsó ajtaján behajolva és félig eltűnve az ülések között, hosszas turkálást követően végül sikertől ragyogó arccal bújok elő ismét, kezemben egy kisebbfajta, élénk színű dobozzal, amit az autó tetejére helyezek, majd kinyitom. Kutató tekintettel nézek szét a tároló tartalmában, és szerencsére a sok kis csomag között hamarosan meg is találom, ami nekem kell. Kézfertőtlenítő gél, fóliakesztyű, sebfertőtlenítő oldat, kötszer... Ezeket a darabokat a doboz tetejébe pakolom át, majd kezeimet bedörzsölöm a zselészerű anyaggal és felhúzom a kesztyűt. Mondjuk nagyjából úgy nézhetek ki jelenleg, mint valami fodrásztanonc, aki a hajfestést tanulja, de most az a lényeg, hogy megmentsem Nishimura-san életét! Cool *
- Maradjon nyugodtan, amíg kitisztítom a sebét... Kicsit csípni fog, de ne ugráljon, mert nincs más megoldás arra, hogy ne szoruljon plasztikai sebész segítségére! Tudja, a szépségért meg kell szenvedni...
*Magyarázok, ahogy egy kis kendőt átitatok szesszel, majd rányomom a sérült felületre és végigdörzsölöm vele. Amennyiben ezzel kész vagyok (az újságíró tiltakozása esetén pedig akár a lábára is rálépek és válogatott módokon fenyegetem meg, hogy mozdulatlanságra bírjam), egy adag mull-lapot szorítok a sebre, majd mindezt rögzítendő, sebtapasszal egy csinos kis X-et formázva ragasztom le a kötszert. Éppen büszkén szemlélném művemet, amikor újra hangokat hallok a hátam mögül.*
- Előbb talán el kéne mondaniuk a fiataluraknak, hogy miféle sátánista rituálét műveltek, amivel a világra szabadítottak egy ilyen szörnyűséges lényt...
*Pillantok hátra mogorván. Hiába, a "szörny úr" megszólítást valahogy nem szoktam meg pályafutásom során... Ezek után pláne nincs túl nagy ingerenciám ingyen fuvart biztosítani a két fiúnak, mindenesetre az egyre jobban érdekel, mi a fene is történt valójában ezen az átkozott szerpentinúton nem sokkal ezelőtt.*
Vissza az elejére Go down
Nishimura Ichirou
Shinigami
Shinigami
Nishimura Ichirou

Férfi
Capricorn Dog
Hozzászólások száma : 69
Age : 53
Tartózkodási hely : Karakura városa
Registration date : 2010. Nov. 02.
Hírnév : 8

Karakterinformáció
Rang: Ex-Kapitány
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te17500/30000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (17500/30000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Aug. 25, 2012 4:27 am

Kénytelen vagyok engedni Kukta-san érvelésének, jelenleg semmi sem lehet fontosabb annál, minthogy megmentsük az arcomat! Továbbra is hitetlenkedve raktározom el magamban az információt, mely szerint a magánnyomozó valamilyen érthetetlen okból kifolyólag mégis képesített elsősegélynyújtó, holott eddigi tapasztalataim alapján a sérülések létrehozásához mérföldekkel előrébb jár, mint azok kezelésében. Be kell valljam, tartok egy kicsit attól, ami Rám vár. A csomagtartóból előkerülő csomagban legalább ismerős dolgokat látok, ragtapaszt, kötszereket, különböző sprayket és kenőcsöket. Nem értem mire fel ez a nagy rémület, a saját bacilusaim csak nem fordulnak ellenem, igaz-e? Ettől függetlenül megadó sóhajtás kíséretében eresztem le kezem, ezáltal már semmi sem állhat csordogáló életnedvem útjába, ami rövidesen eláztatja a fél orcámat. Jobbnak látom a kezelés előtt levetni kedvenc kabátomat, a vért igencsak nehéz kimosni, talán a Coca Cola az egyetlen olyan vegyület, aki ténylegesen oldja, habár az említett ital meghatározott időintervallumon belül még a csapszeget is képes lenne szétmarni, szerény személyem ezért nem fogyaszt ilyesmit, kizárólagosan a száz százalékos gyümölcslevekben hiszek, mint ahogy azt partnerem is tapasztalhatta, amikor együtt étkeztünk a sétálóutcában. Belegondolva most igazán jól esne egy hideg narancslé, igazán kimelegedtem a halálos küzdelem közepette. Álmodozva meredek a semmibe, így nem is igazán láthatom mit ügyködik a másik férfi, azonban hamarosan első kézből tapasztalhatom céljainak mellékhatását. Meg akar gyilkolni, tudtam! a lehető legmesszebb igyekszem kerülni az alkohollal átitatott anyagtól, nemigen fogom hagyni, hogy csak úgy az életemre törjenek!
- Ne, aúúú, mit csinál? – jajdulok fel tiltakozásom jeleként, mialatt igyekszem a lehető legmesszebbre elnyomni karját a fejemtől. – Ez magának egy kis fájdalom?! Ennyi erővel megkérhettem volna azt a bestiát is, hogy a méregfogaival harapja már össze… >.> Mindazonáltal szeretném jelezni, miszerint sérüléseim miatt igényt tartok bizonyos plusz térítésekre! Megegyezhetünk a jutalom elosztásában reményeim szerint: 60-40, ugye megfelel?
Érveimet a jutalmazást igazságosságát illetően nem tudom jobban kifejteni, lévén nevetséges módon testi fölényét kihasználva igyekszik engedelmességre bírni, habár ehhez Nekem is lesz egy-két szavam, senki sem léphet büntetlenül a lábfejemre! Az összecsapásunk végeztével sértődötten fordulok az ellenkező irányba, s tüntető jelleggel bámulok ki az ablakon, majd mutatóujjammal kissé megvakarom a kötés alatti részt, mivel hihetetlen módon viszket! Fogalmam sincs, mit kenhetett a szemöldökömre a tudom nélkül, ám nélküle kétségtelenül sokkalta jobban éreztem magam. Várakozásaimmal ellentétben viszont nem indulunk rögtön útnak, sőt, talán még egy kitérőt is tennünk kell majd! Ajkaim pengevékonyra préselődnek meghalva a „szörny úr” kifejezést, részemről egyáltalán nem így próbálkoznék, ha el szeretnék intézni egy lehetséges fuvart magam számára. Bőszen bólogatva kell egyetértenem Havasi-kun ultimátumával, jómagam is láttam legalább két alkalommal az Ördögűző című filmet, de ilyesmivel még abban sem találkoztam! Egy másik hasonlóan abszurd ötlet is kezd formálódni elmémben, ámbátor erre is ugyanannyi esélyt látok, mint az említett idézésre. A lény gyors eltűnése kísérteties hasonlóságot mutat azzal, ahogy a Csillagkapuban fel szokták sugározni magukat. Sajnálatos módon éppen nem voltam magamnál, ebből kifolyólag nem is láthattam az űrhajót, illetve a vaskos teleportáló gyűrűket, viszont ez nem jelenti azt, hogy nem is voltak! Gondolatmenetem végén tekintetem diadalittasan villan fel, vonásaim pedig megszállottságot tükröznek. Itt a lehetőségem, miszerint leránthassam a leplet egy intergalaktikus összeesküvésről, aminek eredményeképp nem csupán a Földön, hanem már az egész univerzumban megismernék a nevem. Hm, a felsőbb intelligenciával rendelkező ufók vajon megvennék a könyveimet? Milyen kár, egyetlen kötetet sem hoztam magammal!
- Érdekes gondolat, Kukta-san, de úgy vélem nem ez történt… - függesztem fel magyarázatom idejére sértettségem, de ezzel nem felejtettem el az Engem ért atrocitásokat! – Úgy vélem egy földönkívülivel volt dolgunk, hiszen egyetlen evilági teremtményre sem hasonlított, ráadásul még beszélt is! Sajnálom ifjú urak, csak akkor ülhetnek be a járműbe, ha megbizonyosodtak róla, hogy semmilyen jeladó nem lett beültetve a testükbe! Kurkásszák meg egymást, lássanak neki, gyorsan-gyorsan, igencsak sietünk!
Ábrázatom elárulja, miszerint teljesen komolyan gondoltam az elhangzottakat, semmi kedvem nincs valami nyolcadik utassal együtt kocsikázni, már csak az hiányozna a mai napomból, ha egy űrféreg is megpróbálna fészket verni a gyomromban! Beszédemet követően mély, elutasító hallgatásba mélyedek, miközben már egy új ügyön töröm a fejem, mégpedig a helyi titkos atomhulladék-lerakó kapcsán igyekszem egymás mellé pakolni a szálakat, amik vélhetőleg egyértelműen a mutálódott növényzet létezésének okához vezetnek. Következő alkalommal hozok magammal sugárzásmérőt is!
Vissza az elejére Go down
Hayashi Yuuta
Ember
Ember
Hayashi Yuuta

Férfi
Pisces Tiger
Hozzászólások száma : 61
Age : 50
Registration date : 2008. Nov. 29.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: magánnyomozó
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Cl0te12000/26000A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos 29y5sib  (12000/26000)

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos EmptySzomb. Aug. 25, 2012 6:08 am

A két fiú bambán nézi végig a a nyomozókat, különösen az Ichirou szemöldökénél lévő gézkötegen időzik el tekintetük, Yuuta válaszát hallva azonban ismét riadtan összenéznek, majd vállvonogatva bólintanak - hiszen már nincs vesztenivalójuk, ha meg akarják enni őket, akkor esélyük sincs ellenállni -, végül egyikük (aki már alapból a bokorban volt, mikor odaért a segítség) megszólal:
- Higgyék el, szörny urak, mi nem akartunk semmi bajt! Már késésben voltunk, tudja, nemsokára kezdődik a Devil Smile lemezbemutatója, fú, annyira jó csaj az énekesük... Siettünk meg minden, aztán az egyik kanyarban ott volt egy tök formás kis csaj, aki stoppolt, bár először azt hitte rá ez a hülye itt mellettem, hogy valójában csak kur... izé, dolgozik! Szóval megálltunk, ő meg beszállt a kocsiba, de egy szót se szólt, aztán hirtelen ennél a kanyarnál felordított, hogy vigyázzunk... Az a hülye Akio meg rálépett a fékre, mint valami idióta, le is fejelték a kormányt meg a kesztyűtartót... Aztán megint valami ordítás volt, azt hittük, a némának gondolt csaj az, de ő meg egy pillanat alatt eltűnt a kocsiból, mintha ott se lett volna, és elfeketült az ég, de kiderült, hogy ez a démon az, aki rögtön fel is falta Akiót meg Daisukét, mi is alig tudtunk kimenekülni a kocsiból! Aztán jöttek maguk és valami harmadik fószer megölte a szörnyeteget...
Hadarja zaklatottan, időnként meg-megakadva mondókájában. Hirtelen azonban Yuuta autója mögül egy ismerős hang hallatszik...
- Gratutálok, Nishimura úr, Hayashi úr! Önök ezennel megfejtették az utat övező rejtélyt, valamint sikerrel megállították ezt a közveszélyes hollow-t és az általa régóta manipulált szellemlányt! Azt hiszem, nincs is más hátra, minthogy elkísérjenek üzletembe, ahol ingyenesen megkapják az önök által kiválasztott árukat fizetségképpen...A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Urahatmr3
Pattan be mosolyogva a kocsi egyik hátsó ülésére a zöldruhás megbízó (természetesen anélkül, hogy bárki engedélyt adott volna erre neki), sűrűn legyezgetve magát. Az újabb őrültet meglátva és a jelenetet végignézve pedig a két fiatal is inkább elkezd hátrálni, míg végül zavartan megszólal egyikük:
- Izé, azt hiszem, mi inkább stoppolunk...





- Na ugye, hogy nem is fájt annyira? Felnőtt férfinak egy ilyet el kell tűrnie, nem rosszabb egy szúnyogcsípésnél! Mindenesetre majd menjen el orvoshoz, lehet, hogy kapnia kell tetanuszinjekciót, elvégre nem tudjuk, hogy mérgező volt-e a szörny...
*Biztatom az újságírót, természetesen egyaránt figyelmen kívül hagyva panaszkodását és az osztozkodási ajánlatot. Evidens, hogy mivel engem béreltek fel először, és csak úgy mellékesen ajánlották Nishimura urat, ezért a magasabb honorárium is engem illet. Hiszen nem is lett volna kötelező felhívnom, csak a puszta kíváncsiság vett rá erre a lépésre! Inkább örülhetne, hogy gyors és profi közbenjárásomnak hála nem kell költenie mindenféle magánklinikákra és plasztikai műtétekre, amik egyébként is fájdalmasabbak egy kis sebfertőtlenítésnél. Különösen, amikor kézhez kapja a páciens a számlát... Ezt meg is említem neki a további panaszáradatot hallva, és kilátásba helyezem, hogy még a jutalom felét sem fogja megkapni, ha nem marad nyugton, ami, remélem, el fogja érni hatását és sikerül normálisan megcsinálnom a kötést.*
- Jobb lesz, mint új korában, higgyen nekem! Cool
*Pakolászom vissza módszeresen az elsősegély-doboz tartalmát, majd visszazárom és eredeti helyére helyezem a csomagot, hogy nincs már rá több szükség. Milyen jó ötlet is, hogy a jogosítvány megszerzéséhez kell ilyen vizsga, és az autóknál is gyári tartozék az elsősegélycsomag! Még egy kis fertőtlenítővel letisztítom a többi véres felületet is Nishimura úr arcán munkám legvégén, hiszen azért mégsem ülhet mellettem csupa vér fejjel; még a végén valaki azt hinné, hogy egy hullát akarok elrejteni vagy ilyesmi, mert persze a kötés nem látszik annyira... Mindenesetre végigtekintek még egyszer a sebészeti mesterművön, amit mindössze néhány perc alatt kellett alkotnom, és csak ezután fordulok a két fiúhoz.*
- Tehát azt mondják, hogy csak úgy a semmiből feltűnik egy ilyen szörny, egy lány képes teleportálni? Nem olvasnak önök túl sok sci-fit és horrort véletlenül? Esetleg fogyasztottak valamiféle tudatmódosítót indulás előtt?
*Teszem fel további kérdéseimet az elég szedett-vedett magyarázatot hallva. Ugyan, hogyan is fordulhatna elő, hogy mindenféle megidézés nélkül egyszercsak kígyódémonok bukkannak fel a semmi közepén? Hitetlenkedve meredek a fiatalokra, amikor Nishimura úr is előáll a saját magyarázatával. Igen, tényleg az ufó lehet a legvalószínűbb magyarázat! Hiszen a mesebeli szörnyek, démonok és egyéb kreatúrák létezését még nem bizonyították be, ellenben az űrlények járműiről már számtalan felvétel készült, ráadásul legutóbb még egy olimpiai megnyitót is páholyból néztek végig... Mondjuk egyik alak sem hasonlított azokra a nagyszemű, nyúlánk, zöld izékre (várjunk csak, ez a leírás meglepően hasonlít arra az anyagra, amivel az újságíró terítette be indulásunk előtt a szélvédőmet! OAO), amiket a felvételek szoktak mutatni, de nem tartom kizártnak, hogy képesek az alakjukat tetszés szerint változtatni.
A következő pillanatban azonban riadtan fordulok hátra, mivel egy újabb hangot hallok meg, ennek köszönhetően pedig szépen beleverem fejemet a kocsi tetejébe. Azt hiszem, túlságosan erős volt ez az ütés, ugyanis megbízónkat hallucinálom be kapásból a hang irányába... A jelenés azonban túlontúl valósnak látszódik, ezt mutatja az is, hogy hamarosan beül mögénk, a fiúk pedig ebben a pillanatban ismét meglógnak. No mindegy, nem lett volna túl sok kedvem amúgy sem hazavontatni a kocsijukat. De várjunk csak, biztosan rosszul hallottam... mi a fenét akarjon jelenteni az, hogy a busás jutalmat természetben fizeti meg a zöldkalapos, nem pedig készpénzben vagy átutalással?!*

//Köszönöm a játékot! *>*//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos _
TémanyitásTárgy: Re: A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos   A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos Empty

Vissza az elejére Go down
 

A Dinamit Duó nyomoz! - Titokzatos stoppos

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Emberek Világa :: Küldetések az Emberek Világában :: Lezárt küldetések-