-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Múlt csapdájában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Urahara Kisuke
Globális moderátor
Globális moderátor
Urahara Kisuke

Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 210
Age : 31
Registration date : 2011. Aug. 03.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: Kalapos tudós
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te0/0Múlt csapdájában 29y5sib  (0/0)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyPént. Aug. 05, 2011 12:05 am

Résztvevők:
  • Nagano Nobu
  • Wang Liu Mei


Lappangó gondolatok, félő suttogások. Mindössze a szóbeszédekből hallani, hogy a Fon-ház ura Rukongai környékére utazik, hogy benépesítse újonnan vásárolt rezidenciáját. Noha, ez a nemesek körében igen elterjedt szokás, hogy szeretik alkalmanként megváltoztatni helyzetüket, még is elgondolkodtató. Talán némi anyagi gondokkal küszködhet a család, hogy havonta rákényszerítik magukat; s egyre kisebb házakra? A nemesek ügyei igencsak kényes dolgok. Tán pontosan ebből az elgondolásból kopognak be ezen a szép délelőttön az irodátokba. Amint kinyitjátok az ajtót, az öltözetből rögvest felismerhetitek az onmitsukidou egy szakaszának tagját, aki üzenetet hozott a számotokra. Mivel feltehetőleg egyszerre nyitjátok ki ajtótokat, így egymás mellé állva szinkronban adják át az üzenetet.:

Tisztelt Nagano taichou, és Kagami fukutaichou!

A mai nap során megkezdődik hivatalos küldetésük, amelyen kötelező megjelenniük, mint a Gotei Juusantai nagyra becsült tagjai. A küldetésük célja, épségben átkísérni a Fon-ház urát és annak lányát Rukongai 13. körzetében. Amit tudniuk kell:
Engedélyezem, hogy hivatalukat meghatározatlan időre elhagyhatják, a még a küldetésük tart. Illetve a ház védelmében bevethetnek minden eszközt feltéve, ha szükséges. Határozottságot, odafigyelést és hűséget árok el, a bukás elfogadhatatlan!
Üdvözlettel.: Fujimoto Masayoshi Soutaichou!
Miután a két shinigami leadta az üzenetet, már azon is kaphatjátok magatokat, hogy elshunpoztak. Végül is, az ő feladatuk véget is ért annak ellenére, hogy nem közölték mikor, és hol kéne lennetek. Mondhatni szerencsések vagytok, hogy az egyikőtök egy nagyobb nemesi család tagja, így hát pokollepkén tudtok érdeklődni. Az elküldött pokollepke viszont meglepő gyorsasággal tér vissza a válasszal, mi szerint alig pár perc múlva várnak titeket Nyugat- Soulsociety főkapunál. Arról dönthettek, hogy visztek- e magatokkal zanpakuton kívül valami mást, de jobb, ha siettek, mert tulajdonképpen a város másik felére kéne mennetek. Az idő szerencsére nem hátrány a számotokra, mindössze annyi lehet újdonság, hogy az utcán lévő shinigamik valamiért teljesen más szemmel néznek rátok. Kicsit olyan lehet, mintha tudnának róla, hogy fontos dologgal bízták meg a Nanabantai vezetőit. Mindenesetre, amint megérkeztek a kapuhoz a nemesek fogadtatása kissé másabb. A lány ugyan meghajol és üdvözöl titeket kellőképp, de az apja még csak egyetlen pillantást sem vet rátok. Kagami Ai-t bizonyára az effajta viselkedés fusztrálhatja, azonban még neki is tiszteletben kell tartania, hogy ez egy küldetés, nem pedig nemesek közti versengés. Nos, mivel a nemesek csak rátok vártak, így a kapuőr meg is nyitja a számotokra a távozásotokra szolgáló kaput. Azon átlépve, pedig már is egy szikár, füves terepen találhatjátok magatokat. Az egyik szolgáló már is közli veletek, hogy nyugodtan maradjatok hátul, s legyetek éberek...
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyPént. Aug. 05, 2011 6:41 am

Kotta lap felett gubbasztott, mert ébren kellett maradnia! Azt remélte, ha kedvenc és második legfontosabb időtöltésére koncentrál, sikerül teljesítenie a lehetetlent! Véghez viszi azt az elképzelhetetlen tettet ébren marad!@_@ Muszáj volt nyitott szemekkel, tettre készen szorítani a tollat, vagy csúnyán, de csúnyán pórul jár!TAT Úgy félt, még az is megfordult fejében hátához köt egy karót, gyufával kitámasztja szemeit és infúzióra csatolja kávéját. Egyetlen hűséges barátját, aki valahol félúton elkeveredett. Üres volt pohara!O.O Most mi történhetett?O_O Megitta, csak nem emlékszik rá! Esetleg, nem itta meg, sőt, csak tervezte hoz be magának, vagy egyik sem és teljesen megzakkant!°0° Megtörténhet eszét vette a kialvatlanság! Sőt, bármi megtörténhetett! Mi se bizonyítja jobban, mint, hogy szemei dörzsölgetése után is, ugyanazt látta. Kicsi kávés bögrék táncoltak körülötte!*w* Voltak pici lábaik, meg kezeik és barátságosan mosolyogtak, meg aranyos pír volt a porcelán arcocskájukon. A fűszoknya mondjuk nem érti miként keveredett rájuk, de nagyon édesek voltak. Szinte hívogatták, hogy álljon fel, töltsön magának egy nagyon nagy adagot, szürcsölje be és újra lelki békéjét megtalálva rántson kardot az éberség oldalán. Legalábbis erre való felhívásként vételezte, pici kávés bögre fogpiszkálót ragadva rontott felé. Várjunk, csak! FELÉ?!°o° Miért támadt rá?ToT Mi rosszat tett, hogy efféle erőszakos eszközökhöz nyúlt?! Egyáltalán mi szükség volt erre? Nem csinált semmi rosszat!T-T Kár, hogy esélye se volt szabadulni, mert valamiféle túlvilági erővel lekötözték és máglyára kötözték! Most komolyan el akarják égetni?TAT Nagyon úgy festett, mert füstölögni kezdett valami és határozottan melege kezdett lenni. Vége volt! Elhamvasztják a eretnek üldöző kávés bögrék! De, ő ezt nem akarta! Próbált szabadulni, kapálózott, küzdött és ekkor valami nagyon szúrós izé állt bele egész hátlap vonalába.
-Me...fhúúú...me-me-me...MELEEEEEEEG ÉHÉS SZÚÚÚR!X_x-
Visított fel, amikor csettintésre megszűnt körülötte minden értelmetlen zacc nyelvet mormoló bögre és fedezte fel tartózkodási helyét. Csodálatosan kalimpált az ablaka előtt lévő rózsabokorban. Na, de miként került oda?O.o Ezen némiképp elmerengett, hiszen őt kávé eretnekségért megpörkölték és nem látott bokrokat. Viszont, ahogy jobban körbe nézett, plusz megtalálta a szája szélén húzódó vékony nyálsávot rá kellett döbbennie a keserű igazságra. Elaludt.TAT Nem sikerült teljesítenie a mai napra kitűzött tervét, pedig úgy, de úgy igyekezett! Erre, tessék! Kész katasztrófa! A szájából kieső cigivel kiégette az egyenruháját, tele volt tüskékkel és még a dalszerzésben sem jutott előrébb. Most szeretne bebújni az asztal alá, de oda se fért be!TAT Kínjában nem telt többre, csak arra ablaka alá lapulva guggoljon és szállingózzon belőle a depressziós aura. A nagy előadás, viszont még hátra volt. Percekig tartó krokodil könny eregetés után, ideje volt rávennie kicsiny lelkét, kiszedegesse a rózsa ajándékait. Kénytelen volt belépni, vagyis beesni irodájába, hiszen az ablak magasságával nem volt probléma, csak épp lábfeje akadt be, így keresztül hasaltatva Nobu-t az irodában. A hatalmas puffanástól, meg fejére borult az összes irat. A sok-sok hivatalos lap, amit Ai chan gondosan sorba rendezett neki. Tönkre tette ki tudja mennyi munkáját! Ezen már nem lehetett szépíteni, csak karjait széttárva ücsörgött felette és piszkálta a kupacot mutatóujjával. Miután, pedig megadta a kellő végtisztességet, nehézkesen kihúzgálta a virág betolakodó gátló szálkáit és fájdalmas arccal elsántikált a szekrényéig. A bútorig, ami hirtelen meglepetés erejével hatott rá. Mire odaért, már nem emlékezett miért keveredett elé. Fogta a kilincset, forgatta szemeit és elolvasta karjaira írt üzeneteit. Úgy hitte, ha képes volt szoba másik feléig battyogni, fontosnak kellett lennie.O.o Azonban nem talált karjain megoldást, ezért fejét vakarva fontolgatta megkérdezi hadnagyát. Ő biztosan tudhatta, mert okos volt!*w*
Épp a folyosó felé akart fordulni, hogy életre kelthesse tervét, amikor kopognak ajtaján.O-O Még szép félve húzta be nyakát! Hirtelen azt hitte Ai chan érkezik, mert látta mit csinál! Ki tudja! Lehet be van kamerázva az irodája!ToT De hol lehetettek a szerkezetek rejtekhelyei?O.o Lett volna egy-két sejtése, de inkább félve ajtót nyitott, mert, hogy nézne már ki, ha vezetőhöz illően csak az engedélyt adná meg? Ő ennél sokkal kedvesebb!*w* Bájosan mosolyogva kikukucskált és hát, nem Ai chan fogadta!°0° Üzenetet hoztak neki, amit olyan szigorú két szólamban hadartak el, pici zenész szíve büszkeségtől csordult túl! Igazi énekes tehetségről adtak tanú bizonyságot, csak a hamis hangokon kell csiszolni és tökéletes lesz! Pont erről akart tanácsot adni, de kezdett neki derengni, valahova menniük kéne. Na, de hová?O.O" Vakarta meg tanácstalanul fejét, miközben az egész folyosó felgyorsult körülötte. Előbb a hírnökök váltak köddé, aztán Ai chan lépett elé teljes harci készültségben, ő pedig még ott tartott, valami fonográf nemesek költöztek.@-@
-Dehe gyors vagy, Ai chan!*w* Akkor most mi...te meg én...megyünk a...aaa...hova megyünk? Ne-ne...te Ai chan! Te szoktál inkvizítor kávés bögréket látni? Nagyon ijesztőek! Fuss, ha találkozol velük!>o<"-
Pislogott bamba ábrázat mögé bújva, miközben bölcs tanácsát kedves mosollyal tolta meg. Hát, most nem tudja ez nem tetszett Ai chan-nak, vagy meglátta mi történt a papírokkal, de inkább azzal foglalkozott hogyan jussanak a nem tudja milyen helyszínre. Arra a valamilyen nyugati szélrózsás kapuhoz, amit hamar kiderítettek. Igen, mert Ai chan nagyon ügyes és rövid idő alatt megtudta.*w* Annyira, reagálni nem tudott, csak tátogott némán, meg persze rossz felé indult izgalmában. Olyan nagy kapkodás volt körülötte, még kevésbé tudta hol van nyugat. De komolyan! Hol van?#_# Slattyogott gondolataiba mélyedve az épület kijárata felé. Úgy elveszett a válasz keresésében, arról is megfeledkezett magával hozza katana-ját. Nem bűn, hiszen az volt a legfontosabb, tudja merre induljon!
-Jaj, Kaze!-
Csettintett hatalmasat, mintha végig erre az isteni szikrára várt volna. Persze kénytelen volt rohamléptekkel visszafordulni érte, meg elegáns reptében levegőre kerülni. Valamiért mérges lett rá Ai chan.TAT Pedig időben jutott eszébe mit felejtett el!ToT (gondoltam kap egy lendület adó valamicsodát, ha nem hagyd ki>.<) A lelkén keletkező sebet nem tudta sokáig nyalogatni, mert a hajcsárrá változott hadnagya vasvillás fenevaddá változott. Végig a sarkában haladt és állandóan bökdöste a hegyes végével. Miért kell bántani?T-T Tud ő magától is sietni! Vagyis, tud, amíg rá nem szólnak, hogy rossz felé megy és ijedtében neki nem ütközik az épület falának.X_x Nem is egyszer! Sokszor ment neki valaminek! A végére már félt nem marad dinós ragtapasza. Az rémes lenne! Mivel fedné le a küldetés alatt szerzett sebeit?TAT Ami, hamarosan kezdetét veszi, mert nem kicsi tömegbe futottak.O-O És mennyire ellenszenvesek!O-O Ugye nem akarják hátba szúrni, csak véletlen festenek úgy, mindjárt tőrt akarnának döfni a hátába?TAT
-Jó...jó napot! Nagano Nobu a niibantai vezetője szolgálatra jelentkezik! -
Hajolt meg hiper sebességgel, hogy háta is beleroppant. Kénytelen volt fájdalmasan nyösszinteni, de nem mert nagyon hangot adni kínjainak. Annyira ijesztőek, meg furák voltak ezek a nemesek. Mindegyik ilyen?O.O Nem, mert Ai chan nem hasonlított rájuk! Akkor nem lehetett mindegyikük olyan, olyan körbe se bírja fogalmazni milyen. Szerette volna megkérdezni Ai chan-t, mert ő sokat tud róluk, de amikor ránézett picikét megijedt. Biztos elronthatott valamit!T-T Most szörnyűségesen érezte magát, mert nem akarta kínos helyzetbe hozni.ToT Szóval, ujjait tördelve lehorgasztotta fejecskéjét és szánom bánom, bár nem tudom mit követtem el kutya szemekkel szólalt meg.
-Ehhez hosszú volt! Nem igaz, Ai chan?*w* Mo-mo-most haragszol rám, mer...húh, hát, hogy csúnyán néztek ránk?TAT-
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te51050/65000Múlt csapdájában 29y5sib  (51050/65000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyPént. Aug. 05, 2011 7:50 pm

*Ez a nap is kaotikusan kezdődött. Nagyjából már hozzá is kezdhetnék szokni, hogy egy ideje kezdek szertelenné, válni. Valahogyan a bennem lévő munkatempó igen csak lekorlátozódott, s ennek okát még mindig nem tudtam megfejteni. Most is itt ülök az író asztalom előtt és az egyik statisztikai mappát nézem át, immáron ötödszörre. Néha elgondolkodok azon, hogy talán nem is volna érdemes belekezdenem, hanem rábízni ezeket a kapitányomra. Azonban, ha ő rá bíznám, akkor abból nem lenne semmi. Gondolhatnám őt egy megbízhatatlan alaknak, de ezen tartalom, még nem igazán fordult meg a fejemben. Neki az egészségével vannak gondjai. Egy normális shinigami nem alszik ennyit egy napban, s igen, gyakorta fusztrál, hogy az összes munkát nekem kell elvégeznem. Pláne, hogy főnemes is vagyok, tehát sokfelé kéne osztódnom ahhoz, hogy a feladataimat kellőképpen el tudjam látni. Nagyon sokáig ment is zökkenőmentesen, azonban pár napja kezd egyre lehetetlenebbé válni. Lassan be kellene látnom, hogy nem ártana néhány nap szabadságot kivennem. Sóhajtok egyet, s nagyjából ezzel párhuzamosan az iratokat végre sikerül rendesen összerendezni, hogy ezek után átnézésre adhassam a kapitányomnak. Nem vetem el annak a lehetőségét, hogy esetlegesen elrontottam benne valamit, ezért is bízok abban, hogy Nobu majd kijavítja ezeket. Hátra dőlök a székemben és a széljárta irodámat, kezdem el kémlelni. Noha, nem túl szép látvány lehet valakinek, hiszen csak egy átlagos iroda némileg felújítva, én még is megszerettem. Olyan ez, amikor haza mennél, jobban várod, mint hogy másnál legyél. A falak, a tárgyak s még a berendezéseknek is van egy fajta kellemes kisugárzása, amitől őket a magadénak tudhatod. Még az itt lappangó illat is másabb, mint máshol. Jobban megérzem a virágillatot, amelyet az erkélyen lévő ágyasnak köszönhetek. Ez az egész pedig teljesen elgondolkodtat valamelyest. Nem jut eszembe szó arról, hogy mit érdemes és mit nem csinálni, azonban a magánéletemet ebben az órában terítékre tudnám helyezni. Először is van bennem egy fajta büszkeség Anao-san felé, hiszen kapitánnyá választották meg, ami nem mindennapi dolog ugyebár. Aztán van bennem elkeseredettség is a Kagami birtokot illetően. Ryuuji-sama valóban nagyon beteg, s most, hogy hadnagy lettem sokkal kevesebbet tudok a közelében lenni. Egyáltalán nem szeretek a dolgaimról beszélni másoknak, azonban az úr betegsége igen csak mélyen érint. Gyakorta, ha rá pillantok, amikor este haza térek (ha haza térek) az jut eszembe, hogy az apám is betegeskedett egy időben. Aztán elmentem az Akadémiára és már csak annyit hallottam, hogy meghalt. Ryuuji-samat habár eleinte megvetettem mára ez már máshogyan van, hiszen Ritsu mellett ő maga is befogadott. Sőt, nagyon sok mindent köszönhetek az úrnak. Rengeteg dologra megtanított és felkészített arra is, hogy mit kéne tennem, miután meghal. S akkor ott van Ritsu is, akinek legalább annyival tartozom, hogy nem lát gyengének, ez a minimum. Hiszen a közelébe engedett annak ellenére, hogy akár meg is ölhettem volna, ha az lennék akinek eleinte hitt. Meg a városunk ostromán történtek is, azt hiszem Miyoko fukutaichouval folytatott harcot, soha nem fogom elfelejteni. Még mindig bennem él az a harc, amikor a saját húgom "ölt meg". Ez a sérelem azt hiszem csak idővel, gyógyulhat be. Azt hiszem bele estem a magam hibájába, hogy bár nem mutatom sokak sorát a szívemen hordom és elfelejtek önmagammal foglalkozni. Valahogy nekem az ilyesmik aligha mennek, már jó pár évtizede elfelejtettem milyen az, amikor cipő nélkül a hajnali harmatos fűben sétálsz és figyeled a lemenő holdat. Az ilyen apróságok olyannyira kimaradtak az eddigi életem jó részéből, hogy el ridegülté tettek. Azonban, még ha mondogatom magamnak, hogy ez így van jól, akkor is egy dologgal egyszerűen nem fog menni nem foglalkozni egy kicsit sem. Ez pedig Keisuke és Slarin testvéri kapcsolata. Egyszerűen teljesen vegyes érzelmekkel tölt el, amikor csak erre gondolok. A számomra elfogadhatatlan, hogy egy arrancar volna a testvére és teljes mértékben megértem, hogy meg akarja ölni őt. Viszont még magamban nem tisztáztam le miért, de féltem őt. Egyszerűen, ha belegondolok, hogy egy ilyen erős arrancar ellen akar menni, aki ráadásul a testvére elkap a komorság. Én magam is így tennék, viszont a látszat ellenére azt hiszem én valamelyest a felszín alá tudok látni. Nem tudom teljes bizonysággal, hogy igazam van, de én úgy gondolom, hogy mindez Keisuke-nak igen is fáj. Annak ellenére pedig, hogy igen csak passzív tudok lenni vele szemben, attól még nem akarom, hogy szenvedjen. Szavak, mondatok aligha volnának arra, hogy milyen is az valójában, amikor ő jut eszembe és ez az egész, de azt hiszem még csak gondolkodni ezen is kár volna. Nem hiszem, hogy ő is hasonlóképpen vélekedne, tehát feltehetőleg csupán én járnék rosszul. Mindenesetre én attól a naptól fogva megfogadtam magamnak, hogy segíteni fogok neki, de az én kardom nem fog arra a nőre gyilkos szándékkal lesújtani. Etikátlannak érezném, ha én, akinek szinte semmi köze ehhez, pont én végeznék vele. Sajnos ezzel egy eddigi erős elvemet sértem meg, de most az egyszer kivételezhetek annyiban, hogy én nem akarom megölni, csupán a közelbe sodorni. Nem érezném jogosnak, hiszen Keisuke testvére, még ha arrancar is vált belőle. Annál pedig nincs rosszabb, ha idegen kard öli meg a családtagod. Tehát ebből semmi esetre sem engedek magamnak, de nem a miatt a nő miatt. Hanem mert...mert nem is tudom, hogy miért is érdekelnek ennyire engem Keisuke ügyei, amikor ő foglalkozott is valaha azzal, hogy nekem milyen ügyeim vannak? De miért akarom, hogy ne legyen közömbös a számára, hogy mi van velem? Megrázom fejemet, és a tollamat neki vágom a szemközti falnak. Már megint olyannyira elgondolkodtam, hogy sikerült saját magamat felhúzni.
Aztán néhány perc múltán, ahogyan gondolataim leapadtak, illetve kicsit sikerült összeszednem magamat néhány koppintást hallok az ajtó irányából. Ekkor kikomolyodott tekintettel állok fel a székemből és sétálok egészen lassan az ajtóhoz, hogy kinyissam azt. Amikor ez megtörténik, valamelyest kérdőn kezd el felfelé ívelni a szemöldököm. Különösen abból az elgondolásból, hogy a mellettem lévő kapitányi irodába is bekopogott az onmitsukidou egy tagja. Biztos nem a véletlen műve, ezért pedig a magam részéről komoly tekintettel hallgatom végig a meglehetősen hivatalos üzenetet a Soutaichou-tól. Elhallgatva a küldönc szavait egyből az jut eszembe, hogy nem túlzás egy kicsit, hogy köznemesi családnak egy kapitányi és hadnagyi védelem kell? Erőteljesen olyan érzésem támad az üggyel kapcsolatban, hogy ez a küldetés tartogatni fog néhány meglepetést. Elfigyelve a kapitányom szerencsétlen ábrázatát pedig már ezért is mennem kell. Attól nem félek, hogy ha végre összeszedné magát, akkor egy erős kapitány lehetne, viszont még nem szedte össze magát. Bár Michiyo-san feladata volna ez is, mert ő..és a kapitányom...lehet pontosan olyan bonyolult, mint a Keisu...fenébe is már! Látszódik meg arcomon, hogy kissé elkalandoztak a gondolataim, így mikor Nobu mellém lép kisebb fáziskéséssel reflektálom szavait.* - Nobu..tégy meg egy szívességet és hallgass. Hivatalos üzenetet kaptunk a főkapitánytól és te a kicsinyes álmaiddal vagy elfoglalva? Jobb lenne, ha ezt nem szúrnád el különben... *Ekkor tekintetem szinte tűzben kezd izzani, meg áttétesen fagyosabb is lesz egyszerre. Mondhatni egyértelműen kimutatom a számára, hogy ha ez a küldetés nem sikerült, akkor ki kidouzom a világból akkor is ha a kapitányom. Végre valami komoly feladatot bíznak ránk, erre neki a bögrék jutnak elsőre az eszébe. Nem tudom milyen hadnagy volt ezelőtt, de immáron a Nanabantai azon korszaka véget ért. Lassan ő is ráeszmélhetne, hogy én nem engedem meg azt, hogy aludjon egész áldott nap és ne dolgozzon. Kapitány...vannak kötelességei és nem csak a saját, de mások érdekében is. Nem mondom mostanában a munka nekem is nehezen megy, de ennek ellenére is magamra kényszerítem, mert kötelességem. Tisztában vagyok azzal, hogy a hadnagyi gárda fele nagyjából nem végzi el ezeket, a feladatokat, de én nem szeretnék közéjük tartozni. Másrészt már csak elvből sem engedhetem meg magamnak. Főnemes vagyok és azokban a körökben bizony azt is szóvá tehetik, hogy annak a családnak azon tagja miként végzi el a munkáját. Ha pedig azt hallják vissza, hogy kitűnően az egy hírnevet jelent a Kagami családnak. Ennyivel pedig minimum tartozok a húgomnak is, szóval résen kell lennem. Ezért is figyelek fel arra a tényre, hogy nem csak elfelejtették közöl mikor és hol kéne lennünk, de igen hamar el is tűntek a szemeink előtt. Gondterhelt sóhajtás keretében küldök ki egy pokollepkét a nemeseknek, amely igen hamar vissza is tér. Miért kezdem én azt érezni, ha rápillantok Nobura, akkor Kelet-Soeul Societyból nehéz lesz pár perc alatt Nyugatra érni? Hagyjuk, inkább elindulok, hogy legalább én érjek oda időben és elnézést tudjak kérni a kapitányom késése miatt. Aztán éppen hogy kilépnék az épületből a mögöttem jövő Nobunak eszébe jut valami. Azt hiszem ez az első pont arra, hogy Nobu megint ostoba.* - Idióta! *Szólalok fel ridegen, és nem vagyok rest a nodachimmal rávágni egyet, mert ismerve őt tutira elalszik a folyosó közepén. Legalább az irodáig repüljön el, addig is megvárom, mert hát más lehetőségem nincs. Ettől függetlenül pedig merőn ajánlom, hogy változtasson az álláspontján ez alatt a küldetés alatt, vagy felmondok! Na jó, felmondani biztosan nem, de akkor is fusztrál, hogy már a zanpakutoját is képes lenne az irodában hagyni. Ha pedig a kapitány erejére kellene számítanunk, akkor a nélkül...én pedig nem fogok e miatt zanpakutot rántani. Főleg nem bankait idézni, ez az amit még a húgom elől is titkolok. Egyszerűen nem tartozik másra...* - Jobb lenne ha igyekeznél.. kapitány! *Kezdem elveszteni az önuralmamat és egyszerűen a nodachimat lendítem meg felé, de kitér előle. Mondjuk számítottam rá, azonban arra nem, hogy a szemeiben inkább ijedtség volt nem pedig az a tipikus mozzanat, hogy harc terén tapasztaltabb volna nálam. Tehát, akkor egyszerűen csak annyi volna az egész, hogy még egyszer és még egyszer lendítem meg a nodachimat tokostul. Féljen csak, addig is gyorsabban szedi a lábait. -.-" Ezért sem hagyom békén egészen addig, még meg nem érkezünk az adott helyszínre. Méltóságteljesen állok meg a nemesek előtt, még akkor is, hogy ha tisztában vagyok azzal ők nem örvendnek akkora tiszteletnek, mint egy főnemesi ház. Azonban az első dolog, amitől igen csak rideg pillantásokat vetek, hogy a ház ura még csak nem is üdvözöl minket, amikor nemesi kötelessége volna rendesen hozzá állni a dolgokhoz. Főleg, hogy egy kapitány van jelen, ez pedig illetlenség a Gotei-el szemben.. Mindenesetre, ha én ezen akadtam fent első megmozdulásra, akkor még nem jutott el hozzám az, hogy a kapitányom bemutatkozása. Megköszörülöm a torkomat.* - Nézzék el a kapitányomnak, keveset aludt a rengeteg munka miatt. Tehát ő a Nanabantai taichou-ja én pedig a hadnagya volnék. *Bár a nevemet nem mondtam mellé, viszont a kapitányom lábára egy jól irányzott talpalást intézek. Nem hiszem el, hogy lehet kapitány létére ennyire balgatag. Igazán kár, hogy Verashu taichou ezt nem hallotta, legalább a fél onmitsukidou kicsit megkergette volna Nobut a Seireiteiben. :/ Végül is ahogy számítani lehetett csak is ránk vártak. Most pedig a kapu megnyílásával egyből Nyugat- Rukongai területére léphetünk. Kimérten biccentek egyet magam mögött a kapuőrnek Nobu helyett is. Néha azért elgondolkodtató, hogy most melyikünk a kapitány és melyikünk a hadnagy? Igaz rajta van a haori és én rajtam a karszalag, de a szerepek valahogy mintha megcserélődtek volna. Remélem ezen a küldetésen, visszacserélődik, mert egyáltalán nem az én dolgom a vezetés. Ha a nő nem mondta volna, akkor is hátul maradhattam volna. A délutáni naplemente ismételten elragadja egy pillanatra a gondolataimat, avagy tekintetemet. Ez volna a számomra egy napszak legkedvesebb ideje, amikor az nap véresre festi az eget és a lélekben megforduló gondolatok elmélyednek. Szeretnék én magam is sok mindenre rá jönni a bennem zajló dolgok és sok mást illetően, de ez majdhogy nem lehetetlennek minősül. A mellettem lévőre pillantok, amint szavaiban a haragomat jelölné meg.* - Már magam sem tudom, mit gondolok...már én sem! *Gondterhelten sóhajtok egyet és előre shunpozok, hogy megnézzem minden a legnagyobb rendeben van- e hiszen mintha a menet lelassult volna. Bizonyára valami fennakadás lehet, vagy valami, aminek mindenképpen utána kellene nézni...*


Spoiler:


A hozzászólást Kagami Ai összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 17, 2011 10:31 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Urahara Kisuke
Globális moderátor
Globális moderátor
Urahara Kisuke

Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 210
Age : 31
Registration date : 2011. Aug. 03.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: Kalapos tudós
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te0/0Múlt csapdájában 29y5sib  (0/0)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyPént. Aug. 05, 2011 8:25 pm

Utatok tehát elkezdődött, még ha meglehetősen nehezen is. Ahogyan áttértek a kapun, és hátul elfoglaljátok helyeteket, rögvest felfigyelhettek a kellemes naplementére, amely mintha csak hívogatna benneteket. Az apró, itt-ott feltámadó szél pedig különösen mámoros virágillatot kölcsönöz nektek, így hát egy cseppet sem mondhatni, hogy ez egy rossz küldetésnek indul. Persze azt leszámítva, hogy a benneteket érő lekezeltség negatív érzésekkel is tölthet el. Azonban ti is tudhatjátok, hogy valójában csak bizalmatlanok veletek szemben. Erre akkor jöhettek rá, amikor a karaván mellett haladó két- három szolgáló egyértelműen rólatok kezdenek el halkan beszélgetni. Persze ők is arra számítanak, hogy nem jut el hozzátok az információ, mi szerint a Goteiben nem bíznak meg ilyen téren, de a szélnek köszönhetően még is meghallhatjátok eme mondatnak a töredékét. Néhány perc elteltével már is a tizenharmadik körzetre tévedhet a lábatok, azonban érezhetően a menet, mintha lelassult volna. Ahogyan erre a hadnagy fel is figyel, s előre szalad már is a méterekkel előttetek lévők felől hangos sikítás, és halálhörgés csaphat meg benneteket. Ai megérzései kiválóak voltak, viszont arra ő sem számíthatott, hogy az előtte történő mészárlásoknak egyszerűen nem látja az okozóját. Véresre festett naplemente? Véresre festett poros föld. De, hiszen te magatok is hallottátok a Soutaichou-tól jött üzenetet, hogy a bukás elfogadhatatlan, s most még is. Bizonyára a kapitány is reagált erre az egészre, így hát mikor valamilyen módon egymás mellé kerültök, előttetek néhány méterre egy csuklyás idegen áll meg. Most már teljesen biztosak lehettek abban, hogy a gyorsasága az, amely igen csak az előnye. A baj igazából csak ott kezdődik, hogy mellette megkötözve a két nemes fekszik leütve. Ti rá néztek, s ő visszatekint sötét tekintetével rátok.
- Vér adatik a földnek, amely kopár s vizet már nem látott napok óta. Lélek száll a mennybe, amely sátáni kacagásával lepé el a gyarlókat. A szív összetörik, hiszen kibírja elviselni ezen fájdalmakat? Az ész..az ész az, amely kiélesedik. Mondjátok hát, ti melyikük vagytok? Az üresség földje? A sátáni paradoxon? A szív és a fájdalom küzdelme, avagy a racionalitás emelvénye? Jól vigyázz..csupán egy lehetőséged van..shinigami!
Fekete aura csap fel az idegen felől, melynek szavai a legmerőbb gonoszság suttogása is egyben. Monotonitása és hangfekvése miatt lehetetlen felismerni, hogy élő e egyáltalán, vagy esetleg holt. Viszont egyértelműen képes volt pillanatok alatt elpusztítani szinte egy egész karavánt. Talán még is csak volt oka, hogy titeket küldtek erre a feladatra? Valami nincs rendben Rukongai ezen környékén. Ti magatok is észre vehetitek, hogy az előbb még naplemente volt most pedig éjjeli köd járja át a vidéket. S hol lennének a lelkek, amelyek mindig beözönlik ezt a vidéket? Valami megszállta ezt a helyet, most már ti is tudhatjátok...
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyVas. Aug. 07, 2011 10:57 pm

Erősen mozgott benne a késztetés bebújik valami alá, mögé, fölé! Teljesen mindegy volt a célállomás, csak elkeveredhessen a szemek kereszttüzéből. Annyira leírhatatlanul rossz érzés volt, hogy a megbízó levegőnek nézi, de rajta kívül mindenki úgy bámulja, mintha most toppant volna be egy kétfejű griffmadár hátán és érthetetlen csirip nyelven beszélne, amiből senki se ért semmit.T-T Igaz, nem tudja az milyen lehetne.^~^" Vajon a griffek miféle hangokat adnak ki?O.o Mondjuk azon a kicsi helyen el se fért volna, mert úgy emlékszik ezek a repkedő állatok hatalmasak. Leszállási engedélyt kellett volna kérniük az irányító toronytól, vagyis Ai chan-tól!*o* Remélhetőleg nem azt az üzenetet küldte volna vissza, szétrobbantja szegény madár tollazatát mérges, na meg halál biztosan célt trafáló kidou-val.ToT Szerencsétlen pára nem tehetne a történtekről! Nem lenne kedves őt bántani, mert nagylelkűen elreptette, vagyis megreptette, nem is, hanem keresztül reptette hetedhét országon, sivatagon, viharon, harcos mamuszok nyílzáporán át, hogy időben jelentkezhessen a feladatukra. A nagy küldetésükre...hová is mennek?@_@ Támadt rá derült égből menekvés nélkül becsapódó villámként a felismerés. Megint elfelejtett néhány adatot, de most nagyon kéne rájuk emlékezni!°0°" Ő esküszik próbálkozott! Fejét vakarva kémlelte az eget. Nem, nem az óriási madarak érkezését várta, hanem elmélkedett.>o< Ha megemelte buksiját eltűnt látómezőjéből a frusztráló tömeg és sokkal nyugodtabban koncentrálhatott arra, tippje sincs mire!O.o Küszködött rájöjjön min akart eredetileg agyalni, mialatt Ai chan kijavította az osztag cserélős hibáját, amit észre se vett! Akkora sokkot kapott, ennyi turistát bámuló szempártól, hirtelen nii meg nana tök ugyanúgy hangzott. Végül is a kezdőbetűt hiba nélkül eltalálta!^~^" Bár, ez se hatotta meg Ai chan-t.TAT Kegyelem nélkül rátaposott lábfejére, amitől a gondolataiban lévő griffek rémülten rebbentek szét és helyén csak egy ragtapasz villódzott. Igen, fájt neki, főként lelkiekben. Megint elrontott valamit és haragudtak rá. Nem beszélve a testi gyötrődésekről. Ai chan láthatatlan magassarkút viselhet.#_# A taposása felért egy női lábfegyver tű támadásával.O_O Szörnyűségesen váratlan támadás volt!@_@
Szerzett sebét még se kürtölhette világgá. Azzal még inkább nézni kezdik és hadnagya még, még, még inkább mérges lesz! Kénytelen volt erőt venni magán, gyorsan betömni száját haori-ja ujjával és pár kínokat jelző könnycseppel szeme sarkában Ai chan után sántikálni. Kifejezetten örült párosuk zárja a menetet. Legalább a háta mögött tényleg, de tényleg senki se beszélte ki.>o< Meg nem piszkálták állandóan azzal gyorsabban, lassabban, kicsivel sietősebben közlekedjen. Ha elől battyognak, biztosan úgy terelgetnék, mint a kocsi elé fogott lovakat! Kihagyja, mert nem szereti az ostort, meg, ha ingerülten ordítanak rá.TAT Viszont, ezt most fejezi be! Nem szabad ilyesmiket feltételezni másokról, csak, mert furcsán mutogatnak és állandóan róluk beszélnek. Biztos nem találkoznak gyakran átlagos shinigami-kkal, hiszen ő se szokott nemesekbe botlani. Még mindig, csak arról van szó, griff madáron érkezett idegennek nézik!>o<" Hümmögött egyet roppant bölcs gondolatán, amit szeretett volna Ai chan-nal is megosztani, csak, hogy megnyugodhasson, de teljesen ráhozták a szívelégtelenséget!TAT Előbb a hadnagya hagyta faképnél, amit megsemmisülten vett tudomásul. Egyértelmű haragudott rá és utálta!ToT Rettentően sajnálta, hogy megint nem tudja mivel, de megbántotta, vagy összezavarta. Nem egy géniusz, de ebből a mondatból még ő is rájött, valami nagyon nem stimmel. Remélte egyszer elmondja Ai chan mi bántja.TAT
-Én még úgy se, Ai chan! Miért nem vagyok gondolatolvasó?ToT-
Pöccintett kavicsot a lába előtt heverő gödörbe. Ő nem akart semmi rosszat! Nem szeretne mást, csak jóban lenni Ai chan-nal. Sokat beszélgetni, meghallgatni a problémáit, elmehetnének kirándulni, vagy vásárolni, vagy elkísérhetné egy próbájukra. Még azt se tudja kedvelné e a zenéjét.ToT Mit szólna hozzá, gitározik és tetszene e a stílusuk. Borzasztó felettes! Semmit se tud Ai chan-ról! Még a kedvenc színére se emlékszik, már, ha szóba került valaha is! Rémes alak és pocsék társ.ToT Ettől az információtól kész tűpárnaként végezte lelki síkon. Minden egyes negatív jelzővel újabb és újabb gombostűk támadtak rá. A kicsi megszállás mellett, szinte üdítő váltás volt az orra elől érkező sikoly. Hirtelen fel se fogta, csak legyintett, hogy igen átérzi. Ő is szívesen ordítana, de aztán arcához kapva eszmélt rá. A hölgy valószínűleg nem attól hangolna, amitől ő. Szóval, két tanácstalanul lerótt kör után a menet elejére loholt. Bajnak kellett lennie és remélte senkinek se esett bántódása, csak valami csúnya bogár támadt rá a nemes kisasszonyra. Bár igaza lett volna!TAT Kész kivégzés fogadta. Mindenhol halottak hevertek. Elkerekedett szemekkel kapkodta fejét, alig egy-két, legalábbis úgy dereng neki, csak ennyi idő alatt, mekkora pusztítást végeztek. Kezdett aggódni! Rendben a küldetés veszélyben, de hol a hadnagya?@_@ Ugye nem történt vele semmi?ToT Reménykedett benne, ugyanolyan hatásosan elintézte a támadókat, ahogy őt szokta munkára kényszeríteni. Tudta nem kell féltenie, de könnyebb mondani, mint csinálni. Mialatt körbe-körbe forgott, hiszen kapásból nem tudta a halottak között keressen túlélőt, vagy a környékről érkező gonosz koboldok támadásától tartson, esetleg a májevő szörnyeteg felbukkanásától, észre vette hadnagyát.
-Ai-Ai-Ai...AI CHAN! Jól vagy? Mi, hogy itt...történt?O__O-
Intett oda barátságos mosollyal.*w* Nem tehetett róla, teljesen megkönnyebbült minden rendben vele. Annyira, ellepte a boldogság fátyolos köde, hogy még annyira se figyelt orra elé és behasalt Ai chan elé. Valahogy sejtette nem fog neki örülni, de próbálkozni szabad.ToT Villantott egy kínos vigyort és gyorsan felülve pillantott körbe. Azt hitte, azért álldogál ott, mert valamit tud, amit ő még nem, de láthatóan semmit se akart mondani, hogy mit lát, vagy, csak túlságosan haragudott rá és így büntette.T-T Bármelyik legyen, megint érezte lelkére támadnak a gombostűk, na meg szivárog testéből a depressziós aura. Nagy rá az esély nyakig beteríti, ha nem szólal meg előle, vagyis oldal elölről egy mély hang. Roppant orv támadás volt békés lelkének, ezért az újabb riadalomtól mellkasához kapva sandított a beszélőre! Picit benne volt a félsz, ott a májevő szörnyeteg, aki időközben megtanult beszélni és azért jött, hogy elrabolja szerveiket.@_@ Hát, azokat már nem fogja, de a nemeseket igen. Megmarad a mája!*w* Na,de mit gondolt utána?O_o Valami fontosat, mert idegesen kavarog gyomra. Jaj, hogy a nemesek!O_O Nála voltak a megbízóik! Most, mi lesz és miért beszél földművelő sátánokról?!O__O Kezdi nem érteni, aminek próbált hangot adni. Kérdőjelekkel feje fölött csalapált, miközben lassan, de nagyon lassan elmélyedt a kérdésen. A földet meg kell menteni. A sátán rendet tesz, mint önkéntes megváltó és a fájó szív, vagy szívtelen fájás, meg totál elfelejtette a második részét!@_@ Hiába bámészkodott sült galambra várva, nem ugrott be egyetlen hiányzó szó sem. Kénytelen volt feladni és nyöszörgve Ai chan-ra mereszteni kivert kutyus szemeit. Úgy gondolta, ő emlékszik az egészre, szóval közelebb hajolt hozzá, de ahelyett megkérte volna ismételje el a hallottakat, teljesen másra kérdezett rá.
-Ő aaa...sarlós...nem a...aaa kaszás?O_o-
Bökött nyomatékosan a sötét idegenre, mialatt ezer százalékosan arról volt meggyőződve, hogy nem azt kérdezte meg, amire gondolt, hanem azt, amire nem gondolt, mert nem emlékezett rá. Emiatt kissé döbbenten fogadta az érkező reakciót. Valahogy nem arra számított és picikét rosszul esett gyermeteg lelkének. Viszont az határozottan feltűnt neki, hogy májevő szörnyeteghez mégis lehet rokoni szála támadójuknak. Az egész körzet kísértet járta vidékre hasonlított. Sehol egy szó szerint lélek, csak baljós köd, meg az a fekete párát eregető Kaszás!ToT Késő lenne hazamenni, kérni egy ördögűző papot és úgy visszajönni?ToT
-A...A...Ai...chan! Ez-ez-ez...most valami székek körül körbe, aztán hupp, vagyis helyfoglaló...és...és...döntenünk kéne kit támogatunk? Vagy, most...nem emlékszem a mondókára! Milyen fájó föld és üres szív?X___x-
Horgasztotta le fejét sokadszorra, mialatt rázuhant a mázsás "idióta" tábla. Mellékesen jogosan, mert már ő is annyira belegubancolódott, mit mondtak és közben mire gondolt, hogy csak arra emlékezett a Kaszás megeszi a máját, ha nem aratja le a búzát napkelte előtt.@_@ Ki hallott már földművelő kaszásról?! Ez nagyon nem volt jó elmélet! Csúnyán el kellett tévednie, mert minek kéne neki a nemes család, ha a májával fenyegeti?O.o Totális megsemmisülés!X_x Ettől véglegesen kiégett az agya. Felcsapott a kicsike füst, rozsdásan megnyekkent a szerkezet és Nobu szem rángatózva előre dőlt. Esés közben még próbált valamit motyogni arról ő nem racionális, hanem érző ember, aki szeret és szenved, persze kevés sikerrel. Hosszú percekre kiesett neki minden, hiszen időbe telt, mire rendesen betöltött a tartalék generátor.
Vissza az elejére Go down
Kagami Ai
3. Osztag
3. Osztag
Kagami Ai

nő
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 302
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 04.
Hírnév : 95

Karakterinformáció
Rang: Kapitány, Kagami főnemesi ház XVIII. feje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te51050/65000Múlt csapdájában 29y5sib  (51050/65000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzomb. Szept. 17, 2011 10:26 pm

*A lemenő nap sugarai fátyolozva pirították a talajt, mihelyst kiértünk Soul Society megszokott utcáiból. Nem vagyok hozzá szokva, hogy egy köznemesi ház sarjait védelmezzem. Noha főnemesi mivoltom okán kötelességem, tudásom legjavával kísérni az itt lévőket még is, ebben a helyzetben semmi kedvem ehhez. A hangulatomhoz talán némi köze lehet az itt derengő időjárásnak. Már ha a sűrű ködöt, és a hozzá társuló sötétséget annak lehet nevezni. Egyáltalán nem tűnt nekem normálisnak, hogy az idő ily' hamar megváltozott, amint lábainkat Rukongai tizenharmadik körzetébe tettük be. Ezt a helyet valami körbejárja, s erre pontosan akkor szerzünk "pecsétet", mikor a karaván első helye felől sikítást lehet hallani. Bár jó magam pillanatokkal ezelőtt érkeztem meg a helyszínre, nem törődve a nemesek suttogásával még sem láttam semmi kézen foghatót. Sötét árny suhanása, holmi emberfeletti gyorsasággal. Ha nagyon akartam volna a megállítását, akkor sem tudtam volna megtenni. Rögvest felbírtam mérni a kettőnk közti különbséget. Ugyan, miért is jelentett volna gondot a számomra? Hiszen, ha a körülötted lévők pillanatok alatt hullnak holtan a földre, akkor az egyetlen dolog, amit tehetsz. Nyugodtan várod ki az idegen érkezését. Hiszen, ha nem így cselekszel, talán nagyobb kárt teszel önmagadban, mint az, aki esetlegesen téged szeretne eltenni láb alól. Így, hát nem voltam rest kivárni, még az idegen megáll a lendületéből, és akkor legyen lehetőségem reá támadni. Ám a nodachimat nem húztam ki a helyéről. Noha felelőtlenségnek is lehetne nevezni, hogy shinigami létemre, sőt hadnagy létemre nem cselekszek. De megvan a kellő okom erre is, nem fogok egy alantas szerzet ellenében bevetni a zanpakutomat. A gyorsasága ellenében feltudom használni a démon mágiát, de a zanpakutomat is ha arórl volna szó. Bankait használni egy ostoba shinigami ellen? Nem vesztettem még el az eszemet. Ugyanakkor azt sem szeretném, ha a Gotei felfedezné a kardom második szintjének feloldását. Ez egy olyan titok, amelyet egyetlen egy hadnagyon kívül senki sem tudhat. Matetsaku Miyoko hadnagyra gondolok ekkor. Annak a csatának a kaotikus képe dereng szemeim előtt. Lángokban állt a Seireitei, s sötétség fedte megannyink elméjét. Kósza gondolatok sarkalltak társaink megtámadására, és a bukás veszélye kergette a kapitányokat. Azon a napon tanultam meg igazán, hogy még is mit jelent az igazi harc. Tudtam, sőt, rá voltam kényszerítve arra, hogy nyernem kell. Hogy miért? Csak körbe kellett néznem, végig a vér lepte utcákon, át a kapu túl oldalán, ahol családom rettegve várta a véget. Nem hagyhattam, nem hagyhattam egyetlen egy léleknek is, hogy kezüket emeljék akár csak egy Kagamira is önmagamon kívül. Így hát a csata hevében, mikor a vég kardja sújthatott volna le rám, megjelent Fuhaku valódi alakja. Az angyali paradoxon kiragadott önön való világomból, és megmutatva lelkem legmélyebb, és "legsötétebb" bugyrát. Azt, ami az én legnagyobb határozottságomat jelenti. Fel bírtam állni, mert fel kellett állnom. Kiengedtem a lélekenergiámat, és ellepett az új ruhám, az új "énem". Hatalmas, orkánszerű fehér lángok jelentek meg az éterben, és gyűrték le ellenségüket, hogy lelkem ismételten a maga melankóliájában derenghessen. A fény pokla tárta ki kapuját, és hozott békességet arra a környékre. Mert az én lelkem nem állhatott akkor az egyszerű sötétségből, de a nemes érzésekkel sem érthetett egyet. Ezért nem félek most kardomat nem kivonni, csak kivárni azt, hogy a körülöttem lévő mészárlásnak vége szakadjék. Okosabb vagyok annál, hogy belemenjek ebbe a játékba. Tudom, hogy eme világban csak az erősek maradhatnak talpon, mert a shinigami útja gyakran eléggé rögös. De attól, hogy nem emelem kardom egy nyomorultra, még nem jelenti azt, hogy ha eljön az idő, nem fogom végre hajtani ítéletem fölötte. Sorsokat törölt el, életeket döntött romba a karaván megölésével, de ugyanez vissza fog rá ütni kardom által. Vagy netán kapitányom kardja által? A felém integető Nobura pillantanak komolyan fénylő szemeim. Sosem fogom megérteni, hogy egy ilyen eset közben hogyan képes mosolyogni. Ez számomra teljesen egy groteszk képet fest le róla. Hiszen, ha körbe néz holtakat láthat, illetve a körülöttünk cikázó alak lélekenergia hullámait. Kissé áthatóbban kémlelem a kapitányom rezdüléseit. Tudatni akarom vele igazából, hogy ebben a helyzetben nem engedhetjük meg magunknak a veszteséget, így össze kellene fognunk. Persze számítani lehetett arra, hogy ismétlődő szerencsétlensége okán egyenesen esik a lábam elé. Ilyen helyzetben ezt egyszerűen nem tudom tolerálni, ezért is vetek rá néhány rosszalló pillantást.* - Szedd össze magad, kapitány! *Szólok rá, valamelyest kisebb hangszinten, mint egy normális beszélgetésekkor. Nem szeretném, ha bármit meghallana az idegen, mert akár még hátránnyal is szolgálhat nekünk. * - Nézz körbe, alig vehető ki a támadónk jelenléte. S hallottak...nagyon úgy tűnik, hogy ezt a küldetést itt buktuk el. *Vonom le a következtetésemet, hátha Nobunak nem jutottak ilyenek az eszébe. Őszintén szólva, nem is számítanék rá, ezért is osztom meg vele az elképzeléseimet.* ~ Ai, mennyire jelent gondot a shinigami gyorsasága? Ismered a képességeimet, a shunpo nem az én asztalom. Souka, bankai? Felesleges, csak ki kell várni, még megáll egy helyben. Akkor majd a legerősebb kötésemmel fogok rá támadni. ~ *Folytatok némi stratégiai megbeszélést a zanpakutom szellemével. Vannak esetek, amikor nem akarok csak a saját elképzeléseimre hagyatkozni, hanem inkább megadom a lehetőséget Fuhakunak a döntésre. Ha pedig nem is tudunk kiegyezni gyakorta, akkor is sikerül oly' dolgokra rávilágítania, amikre önmagam nem biztos, hogy rá jönnék. Végül megáll az illető, ekkor hunyom le szemem, és megpróbálom kizárni a külvilág zajait. Pszichikai tekintetem az idegent kémleli, fürkészi, analizálja. Szavaira meg is tudom állapítani, hogy mocskosak, megdőltek, és leginkább visszataszító hangzásúak. Tipikusan az a fajta, aki nem akar hagyni választást. Ugyan éppen arra akarna kötelezni, hogy válasszunk, valahogy még is van egy olyan érzésem vele szemben, hogy ez csak mese-habba. Van-e itt szó egyáltalán a választásról? Feszülten sóhajtok fel a kapitányom kizökkentésére. Jó formán kezdem elveszteni a végletekig elhúzódó türelmemet. Egyszerűen nem tudok koncentrálni, amikor Nobu úgy viselkedik, mint egy kezdő shinigami. Felnyitom szemhéjamat, hogy végül az idegent pásztázhassam.* - Voltaképpen ennek a mondókának semmi értelme. *Juttatom tudtára a mellettem állónak. Ez éppenséggel akkor jutott eszembe, amikor Nobu végig vitte az ostoba kérdéseit. S milyen igaza is volt, ennek az egésznek semmi értelme. Ráadásul az idegen kezében vannak a megbízóink, ezért még kidout sem vethetek be. Ha ők meghalnak, nagyjából a küldetésnek így is befellegzik, ezt pedig nem hagyhatom. Az első küldetésem volna hadnagyként, az ilyen kockázatot nem engedhetem meg magamnak.* - Szavaiddal csak mindazokat írtad le, amely itt megtörtént. Mi értelme volna annak, hogy bele rejted a megoldást? *Teszek fel némiképp rideg aspektusban egy kérdést az illetőnek. Komolyan azt hitte, hogy némi kifordított szavakkal majd megtéveszthet? Lehet, hogy Nobu kissé naív, de pont ez az, aminek kivételesen hasznát vehetjük. Ő a szokásos viselkedésével, én az eszem miatt nem dőltem be ennek a játszmának. Teszek előre egy lépést, kapitányomat kikerülve. Kíváncsi vagyok, hogy erre a delikvens végül is hogyan reagál.*

Vissza az elejére Go down
Urahara Kisuke
Globális moderátor
Globális moderátor
Urahara Kisuke

Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 210
Age : 31
Registration date : 2011. Aug. 03.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: Kalapos tudós
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te0/0Múlt csapdájában 29y5sib  (0/0)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzomb. Szept. 24, 2011 10:19 pm

Spoiler:

A mérgezőn ható füst magas áhítattal kezd föl szállni. A karaván megannyi kocsija egyre füstösebb lesz, majd a legtöbb a véráztatta tűzzel keveredik össze. Ki találni sem kell, hogy éppen melyik fog győzedelmeskedni a másik felett. Ám még sok időnek kell eltelnie, még ennek a tragédiának vége szakad. Erre kitűnő jelt kaptatok, ahogyan az eszméletlen nemesi páros a gyilkos kezeiben pihen. A "bestia" tekintete még válaszotok közepette is cikázik ide s oda. Látszik rajta, hogy nem akarja megengedni, hogy meglepetésben részesítsétek. De hiszen, még is honnan tudhatja, hogy a távolban egy lány nem figyel fel az égig meredő tömény füstre, amelynek illata a halottak bűzét idézi elő? Közelebb lép hozzátok a csuklyás, s élesen oda figyel minden egyes mondandótokra.
- Kaszás? Meglehet, ez esetben én foglak megszabadítani fejedtől, hogy lelked hasonlón porlódjék szét a vérsejtek közt, némi porral vegyítve...
Mélyen suttogó hangján fenyegeti meg a jelenlévő kapitányt. Látja rajta félelmének árulkodó fényeit, de másra nem is igen lehetett számítani. Csak igyekszik tovább fokozni ezt. Féljen csak, rettegje őt és segítse őt tervének kivitelezésében. Ez volna a célja, de a kapitány mellett egy erős nő áll, aki nem tud csak így megijedni egy támadástól. Pedig teljesen normális viselkedés volna, ha ijedten pillantana ő is rá, azonban éppolyan rideg a pillantása, mint magáé a gyilkosé. Az egész jelensége hoz ebbe a szituációba némi groteszk festés, de aligha tehet még ez ellen az idegen. Kajánul elneveti magát, míg egyik kezével megkarcolja a kezében lévő lány nyakát. Mire viszont hozzá szólhatna a meglátáshoz, egy másik nő érkezik a helyszínre. Ravaszul csillannak fel a koromfekete szemek, és a háta mögött felrobban az egyik ruhákkal teli szekér. A szanaszét robbanó törmelékek megállnak a levegőben.
- Lentről kezdvén az utunk, s fentté válunk. Harc övezi színünk, de meg-meg állunk. Fordulunk jobbra, de fordulhatunk balra is, ezt mi döntsük el. Ám mivé válik az, akit egy sereg nyom el?
*Fokozatosan távolodó idegen jellegzetes hangon mondogatja el ezt a találós kérdést. Ha lépni akartok? Már késő, valamilyen oknál fogva némi bódulat után eltűnik minden itt lévő jelenség. Csupán a napsütötte Rukongainak lehettek tanúi. Még is mi történt itt valójában?
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te24000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (24000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyHétf. Szept. 26, 2011 7:13 am

A harmadik osztag főhadiszállásán csend honol. Az osztag tisztjei ki tudja merre csavarognak éppen. Én pedig jelentést körmölgetek a kapitányomnak a legutóbbi munkámról. Nem volt nagy cucc, de azért tisztességesen dokumentálni kéne. Bár hogy minek, azt nem tudom. Valószínűleg ennek is ugyanaz lesz a sorsa, mint az osztag többi papírjának: bekerül az irattárba, ki tudja hová, ahol éppen üres hely van. Sóhajtok. Ott is rendet kellene egyszer rakni, de jó, ha évente beteszi arra valaki a lábát. Nem értem, a kapitány miért nem jelöl ki valakit arra, hogy ezt megcsinálja? Persze. Tudom, hogy egyedül képtelenség. Még csapatban is legalább egy hetet rá kéne áldozni. Akkor pedig megállna az osztagban az élet. Kész, vége, ennyi volt. El is lepne bennünket addigra a felgyülemlett, mostanra szóló munka, és az életben nem tudnánk bepótolni mindent… Vagy igen, csak ahhoz össze kéne kaparászni a csellengő bagázsiát, és komolyan rá kéne áldoznia mindenkinek az összes szabadidejét, hogy az osztag irattára és papírmunkái rendben legyenek. Milyen szép kis fantáziálás!
Megkordul a gyomrom, és áhítattal nézek a kisasztalomon lévő süteményre. Már csak pár mondat választ el a jutalmul kitűzött édességtől. Tehát mély levegőt veszek, és visszatemetkezek az irataim közé. Végre az utolsó mondatot is lekanyarítom, és leülhetek az asztalkámhoz kiélvezni a jól megérdemelt jutalmat. Megdolgoztam érte.
Miután az írt anyagot is leadom Maya-samanak, vagyis az osztagom kapitányának, jómagam is elindulok Seireiteiben, nehogy csak az osztagom többi tagja élvezze az életet. Rukongai felé veszem az irányt. Régen jártam arra, és csak kellemes emlékeim vannak a helyről. Kár, hogy akikkel annak idején itt éltem, már távoztak a Lelkek Világából más létsíkokra. De az élet körforgása már csak ilyen. Nem, akkor sem éltünk jómódban a Rukongaion, de szerető, kedves lelkek vettek körül, akiknek örökké hálával tartozom, amiért elindítottak a jelenlegi utamon. Nélkülük sosem találtam volna meg ezt az ösvényt.
Amint kiérek a nyugati kapun, mélyet szippantok az itteni levegőből. Olyan nosztalgikus és kellemes. Nincs is kedven odatenni a kezemet Chi Kiri markolatára. Egészen addig, míg meg nem csapja az orromat az a förtelmes, égő hullaszag. Hogy nem vettem észre azt a füstoszlopot a távolban?! Azonnal futásnak eredek, hogy megnézzem, mi okozhatja ezt a felfordulást, és miért nem özönlötték még el a körzetet a shinigamik? Csak én vettem volna észre ezt az égig emelkedő förmedvényt, mely már magában veszélyt áraszt, és minden porcikám azt sikoltja miatta: valami nincs rendben? Nem, ez lehetetlen. Kizárt, hogy csak számomra lenne feltűnő egy ilyen jelenség. Szemmel láthatóan a környék lakói is döbbenten állnak a dolog előtt. Nincsenek hozzászokva az ilyetén kipárolgásokhoz szegényes életterük környékén. Nem csodálkozom rajta. Ők csak életben akarnak maradni, nincs beleszólásuk a halálistenek ügyes-bajos dolgaiba. Ezért is oly meglepő, hogy ezen a környéken legyen valami. Habár, ha nem lenne ez a veszett hullabűz, én is betudnám egyszerű gyújtogatásnak.
Ahogy közeledek az életet is elnyelni kívánó füsthöz, lassacskán kirajzolódik egy karaván körvonala. Minden jel arra utal, innen erednek a mészárlásra utaló szagminták. Lassítok lépteimen, igyekszem észrevétlenül megközelíteni a bűntény színhelyét.
Az utcai házak közelében osonok. Két shinigami már a helyszínen van, és elnézve ellenfelüket, és a kezében tartott szellemeket, valami titkos ügylet kellős közepébe csöppentem. Álcám minden esetre nem bizonyult kellőleg alkalmasnak: az idegen lény felfedezi jelenlétem. Hatalmas csattanással robban az egyik kocsi, és én gyorsan szemem elé kapom az egyik alkarom. Nem akarom, hogy egy felém repülő veszélyes tárgy a szememet találja el. Arra nekem még szükségem lenne. De nem csapódik semmi, nem esik le semmi. Felnézek a levegőben maradt kocsiaprólékokra. Mi a fene ez az alak? Szavai különösen csengenek a levegőben. Ennyit hagy maga mögött távolodtában: egy vége-hossza nincs talányt, melyet talán képesek lesznek megfejteni ellenfelei, talán nem. Van egy olyan rossz érzésem, hogy ebben már én is benne vagyok. Ha már ide keveredtem, nem mászhatok ki belőle, úgyhogy odasétálok a shinigami-páros mellé. Egyikük fehér haorit visel, a hetedik osztag jelével. Kifürkészhetetlen, érzelemmentes arckifejezéssel pásztázom végig mindkettőt. A csapat női tagjának egyenruháján ott a karszalag, mely a hadnagyok kiváltsága. Ahogy elnézem, ez egyáltalán nem az én osztagom dolga. Sőt: ehhez az én osztagomnak semmi köze. Maya-sama vajon mit szólna, ha meghallaná, mibe-hova csöppentem teljesen véletlenül? Nem lesz ez így jó… De ha már itt vagyok, illene bemutatkoznom nekik. Főleg most, hogy minden visszatért a Rukongaion a csendes „valóságba”. De vajon ez tényleg a valóság? A korábbiak után túlzottan is szürreálisnak tűnik, hogy csak így visszatérjen a béke.
- Nanabantai taicou, fukutaichou, a nevem Wang Mei, a Sanbantai egyik tisztje vagyok. Miben lehetek szolgálatukra? – ha már óvatlanul betörtem egy feladatukba, a legkevesebb, hogy nem rontok a helyzetükön, hanem megpróbálok segíteni nekik. Hangom hivatalos, arcomon nyoma sincs semmilyen érzelem kifejeződésének. Finom meghajlással mutatom tiszteletem a nálam magasabb rangú shinigamik felé. Utána ismét körültekintek a terepen. Valami miatt nyugtalan vagyok. Ez a nyugtalanság még a kardomból is sugárzik. Legalábbis én érzem, Chi Kiri is feszült. Mi a fene történik itt? Az előzményekre csak azért nem kérdezek rá, hogy amennyiben a Nanabantai két legerősebb tisztje el akarna küldeni, azt úgy tehesség, hogy abszolút beavatatlan vagyok a részletekbe. Így kevésbé volna kellemetlen a helyzet.
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyHétf. Szept. 26, 2011 11:17 pm

Mialatt azzal volt elfoglalva lassan, fájdalmasan lassan visszatérjen a vegetációból, kénytelen volt némi kitérőt tenni a képzelet mezején. Ahogy előre hajolva bambult maga elé, hirtelen sűrű bozótosban kötött ki.O_o Olyannyira hiteles volt, teljesen elhitte ez a valóság. Épp ezért tátotta száját totális elképedésben, micsoda helyre szabadult. Azonban nagy bámészkodás közben is eszében volt aznapi jelszava: Ai chan!>w< Pontosan ennyi, mert a szuperügyes hadnagyot se védeni, se beszéltetni nem lehetett, szóval legnagyobb bánatára maradt a meghatározatlan célkitűzés, ami garantáltan hozzá kapcsolódott. ^~^” Ettől máris sötét fellegek lepték el a világ égboltját, de mielőtt a szomorkás eső eleredhetett volna, semmiből egy cica formájú busz robogott Nobu elé.*w* Pontosan előtte fékezett be és arra kérte siessen, mert hadnagyához kell mennie. Erre a kérésre azonnal elszántan pattant fel a jármű tetejére. Vártak rá! Sietnie kellett! Még arra se volt rest ne vesse be cowboy tudományát és kurjongatva ne lóbálja kalapját, hogy ezzel is gyorsabb tempóra sarkallja kicsiny csapatukat. Egyenesen az elvarázsolt kastély felé igyekeztek. Valamiért úgy nézett ki, mint egy eldőlt ásványvizes palack, amihez libikókás hídon kellett berepülni. Fogalma sincs miért, de ez a módszer nyomokban emlékeztette a széllel bélelt kidou-ra, amit ellene szoktak bevetni.X_x Valószínűleg ennek köszönhető, gondolatot követően szinte azonnal „nem alszom” felhördüléssel egyenesedett ki, hogy újra a földművelő kaszás, horror filmes utca és nyugodt Ai chan mellett pisloghasson. Nem volt híd!>o< Ettől határozottan megkönnyebbülten sóhajtott fel. Már, csak a történések fonalára szükségeltetett volna rátalálnia, ugyanis valami biztosan zajlott, míg nem volt ott, vagyis ott volt, csak nem teljesen úgy, ahogy kellett volna és most megint eljutott oda, nem emlékszik mit akart ezzel kifejteni.@_@ Viszont az nagyon is tisztán eljutott hozzá, hogy a fejét le kívánják vágni. Azt inkább nem szeretné! Meghagyja a fej nélküli lovag kísértését másnak, akinek mondjuk jól is áll. Nem mintha a fejetlenség bárkihez passzolna, csak ő nem akarja és kész!TAT Szereti a fejét ott, ahol van! Úgyhogy köszöni szépen a kedves ajánlatot, de nem él vele.
-MEGTARTOM! Mármint nem adom és kedves gondolat, komolyan! Meg por az úgy nem, mert én az úgy…allergiás vagyok rá!-^~ ^”
Dünnyögte orra alatt, miközben fejét vakarászva tapogatta körbe szegény nyakát. Hirtelen ezernyi kép lepte el, ahogy feltámasztott szörnyekhez hasonló kapcsos varrás díszeleg rajta, illetve a jelenet, miként közeledik piciny torkához egy fűtől zöldellő kasza. ATYAGATYA!°0° Több, mint ijesztő! Ez egyenesen sokkoló! Pont annyira, mint az egész helyzetük. Elvégre lelki dráma közben próbált arra koncentrálni, mihez kéne kezdeniük. Persze, nem sok sikerrel.TAT Épp fejét vakarva iparkodott összeszedett hadi tervet kieszelni, amikor lélekenergiát érzékelt. Nem tehetett róla, muszáj volt arra fordítania a levágásos címkével felszerelt buksiját. Kezdett neki sok lenni ez a történési láncolat.#_# Kéri vissza a pihe puha irodai székét, amiben zavartalanul aludhat.T-T Előbb lemészárolják szerencsétlen nemeseket, vagyis őket, csak elrabolni készülnek, aztán fárasztják mindenféle aratással meg lefejező és hála az égnek nem májevő szörnyeteg sötét bűvésszel, végül jön valaki, akiről fogalma sincs kicsoda és még kimerevítik a képet is, mert nem repülnek mindenfelé a szekér alkatrészei. Muszáj volt elereszteni egy elképedt „hűh”-t, hiszen nem minden nap láthat ilyen trükköket.*w* Igen, azokat, mert ő szentül hiszi, ez nem a valóság! Az egész füstös és homályos izé, csak valami ketyere vagy bűbáj műve!>-<” Nem lehet igazi, mert akkor el kellene kezdenie félni, és azt nem akarja.
-El-el fog me…ehelment!O.o…Mégis ez a csiribiris izé…kalapból trükkös, hogy nevezik már….jéj, még egy halálisten!>w<-
Bökött az érkezőre nagy szemekkel pislogva, valószínűleg megmentve szegény Ai chan-t egy újabb fárasztó, na meg csalódást keltő megjegyzéstől. Sose fog kitüntetést kapni, mert megkedveltette magát a hadnagyával.TAT Ez annyira elszomorító! Most nagyon nagy volt a kísértés bekuporodjon két épület közé és láthatatlanná válva könyvelje el csúfos vereségét. Na, de nem adhatta fel. Ki fog tartani, mert Ai chan kedves, aranyos, magabiztos és nagyon jó ember, mármint egyszer ember, vagyis emberszabású, mármint nem majom, most megint belegubancolódott mit akart. Jaj, igen! Köszönteni az érkezőt!*w* Nem lehet illetlen, meg figyelmetlen és gonosz sem, hogy oda se figyel rá, amikor már eleve felfigyelt rá! Hacsak nem a májevő szörnyet kereste, aki még itt ólálkodik a közelben, szóval csak véletlen vette észre a hányas számot is mondott(?) tisztet!O.O
-Hahó, Wang Mei cha…sa…chasa…sacha…mármint chsss-san! Hogy kerültél…került ide? Ne-nem hiszem, hogy kémkednél…kémkedne ne értsd…értse félre….szabad tegeznem, mert ez meg fog ölni?TAT Bo-bo-bocsánat, hogy én itt így izé, amikor ott meg akkora nagyon nagy felfordulás van!@_@ Ai-Ai-Ai chan! Valahogy, de hogy? Utána megyünk, igaz?^w^-
Forgolódott körbe-körbe, mert nem tudta hirtelenjében merre lehet hadnagya. Sikerült újfent belezavarodnia a saját mondókájába és addig eszelt egyszerre három dolgon, míg sikeresen el nem szédült és neki nem borult az egyik, talán szekér volt bigyuszka alkatrészeinek.@_@ Borzasztó tettével, ezer százalék újra magára haragította Ai chan-t, ezért jó előre ütögette egymáshoz mutatóujjait, hogy bűnbánó dünnyögéssel és lehorgasztott fejjel kérhessen elnézést viselkedéséért.T-T Amin tovább rontott, hogy a bűvész kaszás valami seregről, meg dombos térképről csevegett.O_O Komolyan nem érti, minek egy földművelőnek ilyesmi, amikor nekik jól kell tájékozódni. Ha meg nekik küldte, akkor igazán aranyos, mert belerángatná a tized elleni lázadásuk közepébe, ahol biztosan levágná a fejét. Oda nem megy! X~XTuti átverés!^~^” Most vajon gondolt valami okosat, vagy csak hiszi, mert teljesen másról szólt és az egész közelében se járt?T~T Apropó közel, ha ez trükk volt, akkor nem lehet annyira messze!*w* A bűvész csapóajtók, mindig a színpad alatt vannak!>o<” De hol?O-o És, miről is elmélkedett tulajdonképpen? Jaj, igen a közeli dombos lázadás központjáról!>w<
-Sze-sze…szerintem közel lesz, mert a bűvészek átverők, igen és merre? Mármint ez, nem tudom értelmes e egyáltalán, de lehet itt bunker vagy kihaltabb rész, ilyen pincés izé? Csak, elbújnak…és-és-és, velünk jöhet Wang Mei san? Ha már úgy is itt van!*w*-
Vakarta meg fejét elmélázva a régebben látott rablásos filmeken, bár a visszakérdezés miatt, picikét félre tolta ezeket a képeket és barátságosan mosolyogva paskolta meg az érintett vállát. Remélte ezzel megnyeri Ai chan-t, a helyett magára uszítja mérgét. Illetve, nem tehetett róla, de bízott benne, talán az újonnan érkező nem fogja kegyetlenül összetörni szívét valami hadnagyához hasonló reakcióval.T-T
Vissza az elejére Go down
Urahara Kisuke
Globális moderátor
Globális moderátor
Urahara Kisuke

Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 210
Age : 31
Registration date : 2011. Aug. 03.
Hírnév : 19

Karakterinformáció
Rang: Kalapos tudós
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te0/0Múlt csapdájában 29y5sib  (0/0)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyCsüt. Nov. 10, 2011 3:03 am

Ezen a helyen maradva nem változik sokban a környék. Most már ismét tanúi lehettek annak, hogy a fák levelei hullanak, és az őszies levegő egyre hidegebbé válik a napsütéses mámor ellenére. Az előttetek lévő karavánnak képe pedig fokozatosan halványodni kezd. Eme furcsa jelenségre mindannyian fel figyelhettek, s talán sokkal jobban felötlődhet bennetek a kérdés, hogy: Mi történhetett? Ki volt ez az idegen, s voltaképpen mit is akart tőletek? A legjobban talán az éppen érkező lány lehet megszeppenve. Fogalma sem lehet arról, hogy éppen mi történt. Vagy, ha tud is valamit, bizonyára nem az elejétől fogva. Egy pár percig még beszélgethettek, de aztán el kell döntenetek, hogy hogyan tovább. A legkézenfekvőbb megoldás, s egyben törvényszerű is, hogy utatokat vissza, Soul Society felé vegyétek. A kihalt környék nem árulkodhat többről, s a nyomasztó hangulat, ti magatokat is azzá tehet.
Valami mégis megváltozott az események kerekében. Furcsa, szinte patetikus érzetek borzongatják végig minden egyes porcikátokat. A világ, amelyben éltetek oly' idegennek tűnhet e pillanatban, hogy a hangulatra bizonyára terebélyesen rá ül. Rukongai kerületei valóban megváltoztak. Valóban volt benne éppen kiszáradni készülő patak? Honoltak- e ezen a síkságon dús zöld aljzat, és díszes mező? Valami megváltozott, valami egészen más ebben az általatok ismertnek hitt világban. A döbbenet feltehetőleg sietségre sarkall, s ha így teszitek lábaitok már csak Nyugat- Rukongai kapuőrénél torpanhat meg.
A hatalmas, fehérebb falnál egy hatalmas, jól megtermett shinigami ül. Nem valószínű, hogy emlékeitekben ez az alak élne. Sőt, ez az őr teljesen más, mint aki a ki jutásotokban segített. Még is mi ez az egész? Ily' hamar változtatott volna a Gotei Juusantai? De miért? Ideje ki derítenetek, hogy mi is történik itt valójában...
Az őr csupán rátok szegezi szikrákat szóró tekintetét, s egy röpke pillanatában lehajol a kis shinigamikhoz.
- Üdvözletem, kik maguk? - Mélyen zengő hangon szólal fel, melyre talán egy kicsit megremeg alattatok a talaj. A kisugárzása nem is tűnik olyan vészesnek, leszámítva a szemét, ami mintha méregetné az újdonsült "látogatókat".

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te24000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (24000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyHétf. Nov. 21, 2011 1:43 am

Az, hogy véletlen idekeveredtem, már eleve komoly feladatok elé állít, tekintve, hogy igyekeznem kell hivatalosnak maradni – bár ez kommunikációs adottságaimat tekintve nem olyan veszedelmesen nehéz -, és ügyelnem kell, nehogy az erősebb tisztek útjába kerüljek, vagy akadályozzam őket. Igen-igen komoly probléma. Elmélyülésemből a Nanabantai kapitányának értelmetlen zagyválása riaszt ki. Vagy csak szerintem értelmetlen, mert az elején nem figyeltem oda? Valahogy sehogy sem tűnnek odaillőnek szavai. A végén még engem is teljesen összezavar… Szerencsére azonban elég arra figyelnem, hogy engem is észrevett, és kérdéseivel bombáz. Szó mi szó, eléggé megdöbbenek a határozatlanságán, a stílusán meg pláne, de mit lehetne tenni, hisz minden bizonnyal jó kapitány, és csak játssza az ügyetlenkedőt. Hűvös, halvány mosolyt küldök felé.
- Úgy szólít, ahogy akar, és csak véletlenül kerültem ide – felelek tömören a kérdésére. A mentegetőzést nem értem, vagyis inkább nem akarom tudomásul venni. Nem túl jó előjel, hogy a kapitány a hadnagyától kér engedélyt, mintha a szerepek fordítva lennének, és csak véletlenül lenne az Ai-nak szólított lányon a hadnagyi karszalag és a kapitányon (/kapitánynak tűnő egyénen) a haori. Ha ez valami vicc, akkor meglehetősen rossz.
Míg én ezt lepörgetem fejemben, Kapitány úr már ki tudja milyen akrobata mutatványokon van túl. Én már csak a puffanást hallom, ahogy feltehetőleg nekidőlt valaminek, és ahogy odakapom tekintetem már csak a bűnbánó testtartást látom. Ehhh… nem lesz egyszerű dolgom, ha segíteni szeretném ezt a párost, bár még mindig reménykedhetek abban, hogy a hadnagy valamennyire ura a helyzetnek.
Sóhajtok. Ha már én is felajánlottam, és a kapitány is rákérdezett, velük tarthatok-e, azt hiszem nincs sok választási lehetőségem. Kénytelen leszek velük menni, és majd utólag beszámolni az eseményekről Chizuki-taichounak… Hirtelen valami különös jelenségre leszek figyelmes. A napsugarak már nem hoznak magukkal meleget, hűvös levegő ölel körül, és a karaván romjai, egy tragédia díszlete fokozatosan elhomályosul szemeim előtt. Pislogok párat, hogy biztos legyek benne, nem alszom. Kénytelen vagyok nyugtázni: nem csalás, nem ámítás, a szekerek roncsai valóban eltűntek szem elől. Ez az esemény felvet néhány kérdést, kezdve azzal, ki a csuda is lehet az a különös idegen, aki ezért az egészért felelős. A minket körülvevő nyugalom minden esetre egyre fojtogatóbbnak tűnik. Egyre inkább megkérdőjelezi a valóságot. Mivel még nem találkoztam olyannal, aki a valóságot ilyen mértékben képes manipulálni, nem kételkedem abban, hogy még mindig Rukongaiban vagyunk. Ha mást nem is, ezt el kell hinnem. Elég valószínűtlen, hogy máshol lennénk, nem igaz? Kétségeimet és lappangó félelmemet azonban mindenképpen el kell fojtanom. Egy vészhelyzetben ezek megengedhetetlenek, mert befolyásolják az ítélő képességet. Az olyan luxus lenne, ami nem elérhető egy shinigami számára. Pár mélyebb lélegzetvétel elég, hogy úrrá legyek önnön feszültségemen. Ebben az is segít, hogy nem egyedül vagyok itt, és biztosra vehetem, hogy egyiküknek lesz valami építő jellegű ötlete… Bár ezt a kapitányra nézve talán hiú ábrándnak is titulálhatnám… A magam részéről, itt már nem látok semmit, és bármi is történt, talán a nálamnál okosabbak meg tudják majd magyarázni.
- Hogyan tovább? – nézek felváltva az előttem állókra. Végül a legjobbnak tűnő megoldás marad: visszatérünk Seireiteibe. A Tiszta Lelkek Városa felé haladva nem észlelek semmi szokatlant, néhány apróságon kívül. Nyugtalanító apróságokon kívül, melyek kételyekkel fertőzik meg a lelkemet, és szép lassan kezdik is terjeszteni bennem a bizonytalanság veszedelmes mérgét. Mintha ez a hely nem is Rukongai lenne… Attól a helytől minden bizonnyal különbözik, amit én ismerek, vagy ismerni vélek. Mibe csöppenhettem, hogy ennyi, megszámlálhatatlanul sok megválaszolásra váró kérdéssel kell farkasszemet néznem? Az események pontos előzményeire még mindig nem merek rákérdezni, nehogy befolyásoljanak, ha odahaza esetleg engem is meghallgatnak az ügyben. Csak a saját nézőpontomat kellene akkor ismernem.
A közlekedésünk tempójára nem figyelek, „társaim” esetleges mondandóit viszont igyekszem nyomon követni. Szinte észre sem veszem, hogy máris a kapunál vagyunk. Feltűnően gyorsan értünk ide. A kapuőr jelenlétére máris belém mar a gyanakvás lángja. Ki ez az alak, és mégis mióta áll ennél a kapunál? Nem neki kéne itt lennie… Valami nincs rendben, és felettébb zavaró, hogy nem tudom, mi lehet az. Már maga a kérdés, mely kilétünket firtatja is elég aggasztó. Felvonom a szemöldökömet és a másik kettőre pillantok, hogy leolvassam az arcukról, nekik vajon mi a véleményük.
- Wang Liu Mei, Sanbantai – árulom el nevem és osztagom, ugyanakkor visszatartom magam attól, hogy megkérdezzem, ő kicsoda. Ismerve a saját, kétesen értékelt stílusomat, az a kérdés a visszájára is elsülhetett volna. Az őr szikrákat szóró pillantása miatt így is hátrébb csúsztatom egyik lábam, és lélekben előre felkészülők arra az eshetőségre, ha hárítanom kell egy komolyabb támadást, bár remélhetőleg ilyesmiről szó sem lesz. A békés megoldások híve vagyok, ha erre is lehetőség van. Az őr sem tűnik egy izomagyú tökfilkónak, úgyhogy bármilyen félreértés is adódott a városon kívül lévő tisztek személyét illetően, szerintem meg tudjuk majd beszélni vele a dolgokat. Vagy csak én táplálok túlzottan naiv reményeket?
A tarkómon pillantások kereszttüzét érzem, mintha megannyi szempár bámulna ránk. Hátrapillantok a vállam fölött, de senki nincs ott. Csak képzelődnék? Vagy tényleg lenne itt valami még a jelen helyzetnél is különösebb jelenség? Vajon a többiek is érzik ezt? Hogy valaki, akit nem vettünk észre folyamatosan szemmel tart minket? Mindössze egy pillanatra nézek félre, és már fordulok is vissza az őr felé, várva mi lesz a továbbiakban.
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyVas. Jan. 29, 2012 5:21 am

Nincs szerencséje! Az érkező tiszt még Ai chan-nál is fagyosabbnak bizonyult.T_T Mihez fog most kezdeni? Nem szereti a téli tájképeket, mert szomorúak, lehangolóak, elvégre az elmúlásról, halálról szólnak és mindig kirázza tőlük a hideg. Mondjuk a hófedte környezet szép, meg lehet szánkózni, hóangyalkát csinálni, hógolyózni és hóültetvényt építeni.*w* Itt, viszont nincs hó, csak hűvös hangulat. Nem akar jégtömbbe préselődve végezni, mint egy ősember, akit évszázadok múlva találnak meg a jövőben.T-T Egy ijesztő világban! Ráadásul ő lenne a régi-régi múlt egy képviselője! Mit gondolnának róla, ha látnák lila haját, testékszereit és tetoválásait? Még a végén azt hinnék, mindenki így nézett ki! Az szörnyűséges melléfogás lenne! Rendben nem talált még rá a lila tehénre és az Enterprise legénysége se sugározta fel egy űrcowboy száguldozásra, de nem hasonlít másokra. Vagyis, alapjaiban igen, mert egy fajta félék, szóval genetika meg ilyenek és emberszabású szabótól jöttek, csak külsőre annyira nem, hogy igen és most eszébe jutott valami teljesen más! Milyen lehetne Seiretei a jövőben?O.o Nekünk, izé nekik is lennének ilyen lebegő kocsijaik, meg égig érő toronyházaik és hű, de nagyon galaktikus közlekedésük?*w* Fejlettek lennénk, lennének technológiailag annyira, hogy ki se látszódnának a vezetékek közül, meg mindenhol mechanikus kütyük rohangásznának és Mátrix! A gépek városává változna SS!O-O Folyton borult lenne az ég, villámok cikáznának, mindenfelé óriási gépek mászkálnának, vagy repülnének, vagy siklanának! Minden tele lenne fémekkel, aztán gépek lázadása és Terminátor! Az emberek, lelkek, shinigami-k küzdhetnének a túlélésért, mert a technológia el akarná őket nyomni és a sok csontvázszerű robot csak jönne, meg lőnének!O-O Mindenki sikítozva menekülne. Lennének, akik harcolnának a túlélésért, mások elbújnának és lennének, akik meghalnának, mielőtt kettőt pislantanának. Aztán, ez a nagy háború húzódna meg nyúlódna, mint a rétes tészta. Teljesen felélne mindent, de mindent, hogy a végén kikössünk ott, teljesen lepucérosodik a bolygó. Eltűnnének az emberek, őzikék, kutyusok, nyuszikák, madarak! Még robotok se maradnának, csak egy-két kószáló élőlény, akiket könnyű szerrel leigázhatnának az ufók, akik addig univerzumadásban követték volna az eseményeket. Ez lesz…NEM AKAR A JÖVŐBE KERÜLNI!OAO
Horkant fel elkerekedő szemekkel arra, Ai chan hathatósan köti az orrára, visszamennek a városba. Nem tehetett róla, de megkönnyebbülten csillantak fel szemei. Jelen jelenében volt. Sehol robotok, háború, halál meg furcsán kinéző tudósok és tenyerüket dörzsölő megszálló ufók, akik biztosan tudnak valamit a lila tehénről. Ott állt, ahol eddig állt!*w* Ennek örült, bár nem kellett volna. Az egész karaván eltűnt és hova lett?O-O Valahogy lemaradt róla, csak úgy felszívódjon, de hiába próbált a szerinte pontosan azon a helyen létezett földterületre bökdösve forgolódni, már nem akartak neki magyarázatot adni. Lehet, rossz személyeket sugárzott fel az Enterprise? T-T Lehet elvesztette az életre szóló élményt féreglyukakon ugrándozva, skótkockás csillagközi pattogást elszenvedve meredhesen a panorama kilátásra?T-T Megtörténhet, de nem akarták hagyni sokáig keseregve borulhasson térdre és kérje számon az égiektől, miért teszik ezt vele. Ai chan kegyelmet nem ismerve szólította menetre és még csak meg se mondta, vagy hirtelen elfelejtette hova felé indultak ennyire határozott léptekkel.
-Ai chan nagyon tudja, hogy mit akar, hogy akarjunk, hogy menjünk az akaratosan akaratunkra adott menete után.-
Vakarászta kobakját kínosan elmélkedő ábrázattal. Sikerült nem értenie, amit mondani szeretett volna és a végére már azt se látta mit próbált eredetileg elbeszélni.@ @ Teljesen belegubancolódott nyelve futószalagjába és hosszú perceken keresztül készenléti állapotban villogva bandukolt, mert elszántan iparkodott rájönni a dolog nyitjára. Kutakodva kóborlászott egy kapcsolókkal, kijelzőkkel, tv képernyőkkel, vetítő vásznakkal borított dzsungelben. Nyomogatta, kapcsolgatta, színről színre váltogatta a gombokat, hátha meglátja a keresett és elfelejtette micsoda szöveget, amit egészen addig űzött, lassan, de annál biztosabban futott bele egy méretesen köpcös kapuőrbe. Kérdőjelek millióival feje felett szaladt végig az előtte tornyosuló idegen, mert errefelé nem ő szokott állni és kezdett attól tartani rosszak az emlékei, vagy átverik az emlékei, hiszen arról nem kapott papírt táppénz miatt, más került volna az őr helyére.
-HOJVÉ-HOGY-VÉ-HOGY-JÉJ!O-O-
Lépett hátra ijedtében, mert nem tudta mi van, de nagyon volt és nagyon nem tetszett neki a dolog. Persze, nem kellett, hogy kedvelje, mert nem „like” gyűjtésre utazott és amúgy se szeretné, ha egy nyíllal bökdösnék, vagy egérrel, de nem élővel klikkelnének rá, vagy mit csinálnának vele és ott lenne mindenhol, főleg a netnek nevezett hálózaton belül.O.O Eleve, hogy lehetne egy hálózatban? Itt áll, nem ott és itt mered rá egy hatalmas idegen, nem ott, és kezdi furán kikészülve érezni magát, mert ez a kocka nagyon nem akar gömbölyödni, hogy van itt most az ott, és ki ez az ittben?!
-Ki a jaj, én…a-a-a…Jó a Nagano Nobu, Nana…de sok „n”van ebben…ihizé…akarom mondani bantai napot.-
Nagyon nem bírt napirendre térni a kérdés felett, mert most, csak azért merült fel a búvárkodásból, nem ismerik egymást és ilyen illedelmesen bemutatkoznak, hogy máskor ne legyen semmi, majd mehetnek széles mosollyal, igaz?T-T Rosszul értelmezte, nem nézik őket bűnözőknek, csak hamisan cseng fülében a ráförmedősen gonosz hangnem. Béke van, tavasz illata, meg zöldellő rétek és rügyező fák! Nem lesz semmilyen bonyodalmasan kilátástalan rabláncra verés, meg elverés. Egy szál cigi mellett barátságosan megbeszélni a továbbra se érti problémát, aztán lazítanak, lábat lógatnak, szundikálnak, várjon csak! Mintha lenne egy félbe maradtan homályba veszett küldetése!O-O
-Valami most baj…mármint nincs, mert miért lenne, hiszen mi mehetünk…oda…igaz?-
Tipegett a két női lélek elé, béke üdvözlő és többiek fölé magasodó követeként feltartott písz praclikkal. Nincs semmilyen rossz szándéka, mert eleve nem volt semmilyen szándéka azon kívül bemennek. Nem értette ezt a nagy kavarodással járó faggatózást, de nem tárgyalhattak helyette a lányok, mert kicsik és még nem veszi őket észre, mert ő meg nagyon félelmetesen magasodott előttük.
Vissza az elejére Go down
Abarai Renji
Globális moderátor
Globális moderátor
Abarai Renji

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 394
Age : 40
Tartózkodási hely : Pont ott!
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 40

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzomb. Szept. 22, 2012 11:11 am

Érdeklődve méri végig a két shinigami-t. Állát elmélyülten vakargatva morfondírozik. Egyértelműen arcára van írva, valami nem stimmel. Kétkedve méri végig az elmondottak alapján harmadik és hetedik osztaghoz tartozó halálisteneket. Többször tekint rajtuk végig. Biztosan meg akar győződni igazáról. Az ő emlékei között, ugyanis nem szerepel magas lila hajú férfi és nála jóval alacsonyabb fekete hajú hölgyemény. Semmilyen kézzel fogható adata nincs róluk. Teljes mértékig idegenek számára. Hiába a sok elmélkedés, időhúzás, kénytelen kimondani a visszavonhatatlannak látszódó eredményt. Minden jó szándéka ellenére nem tehetett mást, akadályoznia kellett bejutásukat.
-Sajnálom. Nem engedhetem be magukat.-
Rázza meg fejét csalódottan. Ijesztő méretei ellenére együtt érzően tekint az előtte ácsorgókra. Jelét sem mutatja haragnak, ellenséges viselkedésnek. Jámbor lélek, aki teljes szívéből sajnálja nem tud segíteni. Kötelessége nem engedi szemet hunyhasson az eset felett és ismeretlenek engedjen a Tiszta lelkek városába. Lelkiismerete még se hagyja nyugodni. Helyzet tisztázására még egy utolsó kísérletet tesz.
-Biztosan ide tartoznak?- Pillant némi gyanakvással a haori-t viselő félre.-Ön nem szerepel a kapitányok listájában. Kérem távozzanak. Nem akarok erőszakhoz folyamodni.-
Szavai súlyát nyomatékosítandón kardja markolatára helyezi kezét. Nem szerepel tervei között rárontani az ismeretlenekre. Ennek ellenére határozott mozdulattal jelzi, ha sarokba kényszerítik, félre fogja tenni kedvességét. Jelenlévők kezébe helyezi a döntés jogát. Rájuk bízza mit tesznek. Engednek kérésének és békében távoznak, vagy összecsapnak, amivel magukra uszítják a Gotei13 haragját. Bölcsebb lépésnek bizonyulhatna az átmeneti megfutamodás. Választhatnák a csendes háttérbe húzódást. Fedezéket kereshetnének a peremvidék házai között. Meglapulva kezdeményezhetnének magánnyomozást. Egyszerű lelkek között elvegyülve kereshetnének kapcsolatot a shinigami-kkal. Jelek szerint, több megválaszolatlan kérdés ütötte fel fejét. Hova kerülhettek? Mi történt velük? Miért nem ismeri fel őket Seireitei? A rablást követően idegenné váltak saját világukban. Mi okozhatta ezt az elképesztő változást?
Legyen akármi a válasz. Legyen akármi a helyzetben hozott döntésük, mielőtt drasztikusabb lépésre szánnák el magukat egy-egy kéz landol a két idegen vállán. Sötét köntöst viselő alakok bukkannak fel a semmiből. Érkeztüket nem lehet érzékelni. Sem lélekenergia, sem lépteik zaja nem ver tompa neszeket a porban. Árnyként közlekednek és többet nem tesznek, mint keresett személyeik vállát erőteljesen megszórítva egyetlen szót súgnak.
-Sekvi!- Hangjuk rideg, mindenféle érzelemtől mentes. Könnyed parancsként cseng az idegenek fülében. Szavuk jelentése ismeretlen. Egyfajta késztetésként hat. Arra ösztökéli a két shinigami-t, kövessék őket. Azt terveznék megbeszélik egymással mit tegyenek, netán kérdéseket tennének fel, üres fülekre találnak. Egyetlen újabb szó sem hagyja el a fekete köpenyesek száját. Mély csendbe burkolózva várakoznak. Türelmesen álldogálnak, miközben feltűnhet a környező világban bekövetkező változás. Kapuőr mozdulatlansága. A légmozgás megszűnése. Fülrepesztő csend. Egész város dermedten utasította vissza az idő múlását. Minden megállt a két shinigami körül. Átmenetileg. A mélázás, helyzet mérlegelése nem húzódhatott örökké valóságig. Kiejtett szavaktól függetlenül, hamarosan újra megindul az élet. Pontosan azt követően minden visszatér megszokott kerékvágásába a két különös szerzet shinigami-k köré vonja fekete köpenyét.
Szemvillantás alatt változik meg tartózkodási helyük. Bűvész mozdulatnak köszönhetően szabad ég helyett, gyertyákkal világított szobabelső fogadja őket. Körültekintve minimális berendezés köszön rájuk vissza. Egyetlen kis asztal a szoba közepén. Rajta egyetlen tálka pihen, benne fekete, tintaszerű anyag lötyög. A bútor mögött egy idős férfi üldögél. Haja hófehér, szakálla földig ér, mélyen barázdált ráncai közül alig látszódnak ki vékonyra szűkült szemei. Ruhája gazdagon díszített, arany, narancs és bronz színeiben tündököl. Nyakában, karján, fülében, ujjain nehéz ékszereket visel. Gazdag személy látszatát kelti, talán emiatt lehet meglepő beszéde. Korától függetlenül meglehetősen külföldi akcentussal küzdve rakosgatja egymás mellé a szavakat.
-Csüccs!- Mutat maga elé illedelmesen.-Szánni eset. Elrablás lenni rossz. Magyarázni azonnal. Kerülni ti múlt. Ez lenni kínos eset. Félreértés! Nemes öldöklése okozni baj! Elvinni fontos dolog. Dolog az mi…miénk!- Helyezi szívére hatalmas rubintkővel díszített kézfejét.- Mi lenni horo vitro örzői! Az lenni dolog, dolog, ami tartani rend időben. Dolog lenni szentély, ahonnan elvinni felborít rend. Idő megzavarodni. Vissza kell vinni dolog szentély, hogy idő lenni rendes. Kérni titeket segítség!-
Mutat az előtte álló shinigami-kra kedvesen elmosolyodva. Nehezen követhető beszédétől függetlenül aranyos öregembernek látszódik. A felszíntől függetlenül, mégis a két idegenen múlik hogyan határoz. Láthatóan nem sietteti a választ. Sőt, lehetőséget kínál további kérdések feltevésére. Elvégre arról egyetlen szót sem szólt, mi köze a ti időtökben élő nemesnek az egész bonyodalomhoz.
-Mondani kérdés. Én figyel.-
Helyezi remegő kézfejére állát. Fáradt ábrázattal sóhajt fel és néha úgy tűnhet elbóbiskol a keletkező csendben. Minden egyes felé érkező szó előtt hangosan horkanva rázza meg fejét. Érzékelhetően túl van fénykorán. Nehezére esik az ébrenlét.

Kinjo Sora Yasushi
Békésen telik napod. Minden megszokott kerékvágásában zajlik. Nem tapasztalsz semmi különbséget. Átlagos napnak ígérkezik, mindaddig míg váratlan vendégek rontanak be hozzád. Tetőtől talpig éjfekete köpenyt viselnek. Mozgásuk nesztelen. Lélegzetvételüket elnyeli a szoba csendje. Úgy térdelnek mögötted, akár a sötétben lapító árnyak. Egész testüket fedő ruhájuk páncélként rejti el arcukat. Kivehetetlen nemük, koruk, kasztbeli hovatartozásuk. Néma lidércek Karakura szegletében.
Kérdéseidre, kelletlen betörésükre magyarázatot követelő szavaidra meg sem rezzenek. Kővé dermedt szobrokként térdepelnek hosszú percekig. Úgy döntenél távozol, rájuk rontasz, netán démonmágiát alkalmazol, meglepetten kell észlelned, vendégeid egyetlen kézmozdulatára, tested vagy az általad bevetett technika fokozatosan lelassul, majd megáll a levegőben. Szokatlan közjátékból egyikük határozott és érzelmektől mentes hangja ráz fel. Csuklyája takarásából beszél egyenest hozzád. Szavai ismeretlen nyelven fogalmazódnak meg, ám valamilyen rejtélyes oknál fogva, fejedben anyanyelveden visszhangzanak a kiejtett szavak.
-Savi, junaj majstro! (Ments meg, ifjú mester!)-
Éjfekete kesztyűt viselő karját feléd emeli. További mondatok nélkül várja el tőled, elfogadd ajánlatát. Ha úgy határozol, engedsz a kérésnek gyengéd megfogják karod és behúznak a fekete köpeny alá. Ha visszakozol, társa rögtön cselekszik.Teste egybe olvad a különös anyaggal. Szempillantás alatt kúszik hozzád és terít be tetőtől talpig. Szabad szemmel úgy tűnhet a jelenség, mintha fekete köpeny úszna a levegőben. Akármelyik megoldás teljesüljön, ugyanott találod magad. Kicsiny helységbe kerülsz, ahol két shinigami áll előtted, kik asztalnál ücsörgő öregemberrel beszélgetnek. A koros, el-elbóbiskoló férfi, ahogy észrevesz rémülten pattan fel helyéről. Idegesen igazgatva ruháját borul földre.
-Estro! Havas mi! (Uram! Rendelkezz velem!)-
Egész testével földhöz simul előtted. Magasztos személy előtt tisztelegve hajlong. Hangjából mély áhitat sugárzik. Egyértelműen személyednek szól meghunyászkodása.

Spoiler:


A hozzászólást Abarai Renji összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 24, 2012 6:46 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyVas. Okt. 21, 2012 10:38 am

Nem mondhatta nem ijedt volna meg és nyelt volna hatalmasat, ahogy azaz óriási biztonsági őr, mármint kapuálló, mármint kapuban álló őr teljes, így az arcába hajolva méregette. Igazán nem akart neki szólni, ez kicsikét, hát, hogy is mondhatná szépen, zavarba ejtően kellemetlen. Nem volt büdös a szája, meg ilyen csúnyaságok, csak úgy picikét nagy volt, meg szörnyen közel, amitől igazán nem akart, de kissé rossz közérzettel gördültek lefelé a félelemtől sikongató izzadtság cseppecskék arcán. Főként azok után, közölték velük akkor se mehetnek be, mert nem és nem léteznek ebben a világban, ami persze nem igaz, mert belecsípett karjába és bizony nem változtak szellemekké, ami megint hazugság, hiszen eleve szellemek. Pontosabban szellemek is meg nem is, szóval, ezek az élő-halottan, még se zombisan, rossz szellemesen bizgentyűk!@-@ Ettől függetlenül még oda tartoztak a városba és nem értette mi van, meg hiába pislogott hátra, vagyis lefelé Mályva chasan-ra, sehogy se akaródzott megvilágosodnia a villanykörtécskének, de még csak halványan sem pislákolt. Teljes sötétség lebegett buksija körül, ezért próbált, tényleg bőszen próbált értelmes mondatokat kifacsarni berozsdásodott tekervényei közül, mit és merre, vagy meddig kéne csinálniuk. Lehetőleg azelőtt szeretett volna megoldásra bukkanni, mielőtt rájuk rontana a hatalmas és ijesztő őr a biztonsági kapuban.
-Bajajaa~j! Ez aztán a nagyon elrontottan, vagyis rajtunk kívül megromlott helyzet, mert most akkor ez a hogy…MI…a miért nem ITT vagyunk a létező miben?! Elraboltak volna az ufók, Mályva chasan és most ez a huhaho~san úgy, hogy nagyon tesztelnek, miközben mi csak így képzelgünk össze meg vissza?!O-O-
Kapott arcához falfehéren lesápadt sikoly festményt megtestesítve, hogy átvészelhesse a szörnyűséges lehetőséget. Útközben arról sem felejtkezett el teljesen, még vendégük is van, aki tovább figyel, mindenre készen. Iparkodott karjával csalapálva jelezni, nem fognak semmilyen karddal hadonászós párviadalt kezdeményezni, meg a kesztyűvel se akarnak párbajt követelni, csak némileg eltévelyedett a körforgalmi lehajtóban. Egyszerűen gondatlanul elhomályosodott gondolatai között ragadt, ahol szürke hangyácskák rohangásztak a monitoron és teljesen olyan érzése lett tőle, mintha adásszünetes tv előtt ücsörögne, ami elég fura meg így nagyon szokatlan, amikor csuhás idegenek támadják le az embert.o-O Nem szeretett volna elhamarkodott kijelentéseket, vagy bejelentéseket tenni, de egyre inkább az a benyomása, álmodik. Jönnek mennek az ismeretlenek, közben őt hívják annak, aztán kukkot se ért abból, amit beszélnek, végül elvárják tőlük valamit csináljanak, pedig azt se értik mit kéne csinálniuk. @-@
Ettől az egyvelegtől rögtön kiégett, füstölgő buksival fagyott le. Nem tudta meddig tengődött készenléti állapotban, de mire magához tért már nem ott tétlenkedett, ahol eddig. Szobában volt és fogalma sincs, hogy keveredett oda, de tudta valaki hiányzik, ezért fejét kapkodva kutatott Mályva chasan után, csak elfelejtette, ne a saját szintjében, úgyhogy, hát, nem szándékosa, de így neki ment szegénykének. Szerencsére nem nagy erővel, szóval, nem borította fel, vagyis reméli, hogy nem, de ha igen, majd felsegíti, mert nem akarta bántani és sajnálta, ennyire figyelmetlen. Tényleg nem akarta lökdösni, csak ez a hely, meg a szemben felbukkanó öreg bácsi, aki annyira, de annyira emlékeztette valamire. Tudta, csak nem jutott eszébe és úgy bosszantotta, meg tökéletesen azt se értette mit beszél, mert olyan érdekesen magyarázott. Próbált figyelni, tényleg koncentrált! Összeráncolta szemöldökét, oldalra fordította fejét, egyenesen fülébe meneteljenek szavai, de nem sikerült összeraknia, hogy jön Törökországhoz a homokos vitrin és az ő nemeseik, meg hova kerültek és miért imbolyog az idő, amikor neki órája sincs.#-#
-Má-Má-Mályva chasan!-Hajolt hozzá közel, száját sűrűn takargatva kezével, más ne hallhassa, mit szeretne mondani.-Neked is azaz érzésed, hogy mi most benne ragadtunk így egy kalandosan furfangos álomban és az a bácsi tényleg olyan, mint az a basántos turbán, mármint tundrán basa…izé…turbo… tuba…batukán…nem a, hogy…a turbános basa?!-
Kerekedtek el szemei a döbbenettől, ahogy ráébredt tulajdonképpen, micsoda világkörüli utazásra indultak álmukban. Egész jó pofának tűnt ebből a szempontból, csak az nem tetszett neki ennyire valóságos, meg így nagyon igazinak látszódik, bár minden álom annak tűnik, de ez még annál is jobban, hiszen ott volt Mályva chasan. Akárhogy legyen, nem ücsöröghetett, vagyis ácsoroghatott tétlenkedve, amikor segítséget kértek tőle, a fogalma sincs mihez, mert nem sok mindent ért az egészből. Szépen felnyújtva kezét próbálkozott figyelmet kérni, hátha kideríthet néhány dolgocskát.
-Hogy a mi segít…izé, nem úgy…csak…ajaaa~h! Bezavarodtam, de mindjárt, mert átállok úgy vissza, szóval…mondom azt akarom…miben tudunk segíteni? Hol az a vitás homokozó szentély, vagy hormonos vita és ki vitte el? Meg akiket kísértünk és nemesek és mielőtt elködöltek a földműves kaszással a közük ehhez…így-így…mi?-
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te24000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (24000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyKedd Okt. 23, 2012 4:42 am

Kissé furcsállom ugyan, hogy Nagano taichou ilyen hamar előre lép, pláne egy elméletileg veszélytelen helyzetben – mert annak kellene lennie, nem? Mégis ez, hogy a kapuőr nem ismer minket, és mi sem őt, felettébb nyugtalanító érzés. Mintha a világ teljesen kibillent volna a megszokott kerékvágásából. Érthetetlen. ^^” Mindemellett ennek a nagy termetű illetőnek hosszúra nyúló szemlélődése nem sejtet túl sok jót. Természetesen reakciója is ennek megfelelő. Sóhajtok. Bármennyire is töröm a fejem, az a szomorú helyzet, hogy igenis ide tartozunk, és a magam részéről nem is tegnap óta. Felettébb zavarbaejtő és kellemetlen egy helyzetbe keveredtünk ezzel. Kissé oldalra billentem a fejem a hozzánk intézett kérdésre. Nem tudok róla, hogy máshová költözött volna Seireitei illetve a Gotei 13… és különben is: mi okom lenne hazudni? Vagy csak számomra hangzik igencsak logikátlannak ez a feltételezés?
Ugyanilyen kérdő tekintettel fordulok Nagano taichou felé is. Valamiért nem egészen értem, mit próbál a tudomásomra hozni. Eltart egy kis ideig, míg végre valahára sikerül megfejtenem szavainak jelentését, pontosabban, amit én annak feltételezek, nem pedig holmi mesefoszlánynak.
– Sejtelmem sincs, taichou… ^^” – felelek, szinte rezzenéstelen arccal. Nem is tudom, valamiért azt feltételezné a shinigami, hogy egy kapitány hamarabb feltalálja magát, mint egy közönséges sanseki. Mindazonáltal attól tartok, jelenleg egymásra vagyunk utalva. Jó volna tudni, mi ez az egész nevetséges helyzet… a magam részéről reménykedem benne, csupán valami indokolatlan adminisztrációs hiba történt. Mégis, a lehetőség, melyet a kapuőr kilátásba helyez kezének kardmarkolatra tételével, egyre rosszabb, vészesebb helyzetet sugall. Egyre inkább érdekel, mégis miféle álomba csöppentem? Mert ilyesmi, hogy idegenek volnánk saját otthonunkban csupán a mesékben és rémálmokban létezik, nemde?
Összerezzenek kissé a vállamra kerülő kéz hatására, és az idegen suttogásra. Csaknem magam is zanpakutoum után kapok, ám szerencsére még időben figyelmeztetem magam: ez jelenleg kétes értékű jelzés is lehetne. Nem értem, miért nem tűnt fel, hogy itt vannak… Lehet ez a nap még különösebb? Már aligha hinném. Azt az ismeretlen szót ismételgetem magamban, és oldalra billentett fejjel nézek a kapitány irányába. Csak remélni tudom, neki van valami ötlete, vagy legalább sejtése afelől, mi is legyen, vagy éppen: hogyan tovább? Én már kissé elvesztettem a fonalat… kissé nagyon. ^^” Mennyivel megnyugtatóbb is lenne, ha legalább egy halovány gondolatfoszlánynyi tippem lenne helyzetünket illetően! Még egyszer visszapillantok a kapuőr felé, ám mintha az élet megállt volna a környezetünkben. És nem csupán az élet.
– Nagano taichou? – kérdésemmel mindössze afelől kívánok meggyőződni, ébren van-e egyáltalán a kapitány. Olyan különösen viselkedik, kezdek aggódni az egészsége felől. ^^” Mielőtt azonban komolyabban foglalkozhatnánk eme kérdéssel, a helyszín valami különös trükk által változik. Nem különösebben rajongok az ötletért, hogy csak így eltűnjünk eddigi helyünkről és megjelenjünk valahol máshol, ahol tényleg idegenek vagyunk… már ami engem illet, hisz most már arról sincs kósza gondolatom sem, vajon merre vagyunk. Mert nem egyedül vagyok, igaz? Azonnal kutatni kezdem tekintetemmel a kapitányt és egy lépéssel közelebb menni hozzá. Nem tetszik nekem ez a hely, és eszem ágában sincs csak úgy ácsorogni a tér egy meghatározatlan pontján, túl nagy távolságban az egyetlen, legalább névről ismert személytől. Arra azonban nem gondolok, hogy sikerül összeütköznöm a hetedik osztag kapitányával. Kicsit megdörzsölöm a homlokomat, hisz nem volt ez oly nagy koccanás, de azért mégsem volt éppenséggel kellemes élmény. ^^”
Minden esetre, figyelmem ez után a szoba közepén helyet foglaló ismeretlen úrra terelődik, aki különös, néhol érthetetlen szavait hozzánk intézi. Oldalra billentett fejjel próbálom követni, ám valami különös oknál fogva nem igazán sikerül felfognom szavainak értelmét. Teljesen legalábbis biztosan nem. Túl sok a fehér folt, és szeretném tudni, mi lehet az, ami kitölti ezeket az apró űröket.
– Sajnos nekem is van egy ilyen érzésem, de tartok tőle, ennél komolyabb az ügy ^^” – suttogom válaszom halvány, zavart mosollyal a kapitánynak, icipicit babrálva az egyik előre lógó hajtincsemmel. Egyre kevésbé értem, mi folyik itt. És ami azt illeti, tanácstalanságomon nem sokat segít, hogy tulajdon társam kérdéseit sem tudom azonnal megérteni, mármint hogy ahhoz is kell egy kis idő, felfogjam, miről is érdeklődik most ily kacifántosan a taichou. Mikor úgy érzékelem, ő már végzett a kérdezősködéssel, nyelek egyet. Van itt még olyasmi, ami érdekelne, ám mindeddig nem hallottam róla semmit.
– Pontosan mi is ez a… tárgy, amit vissza kellene szerezni? És miért volt a nemeseknél? – még mindig nem értem, de talán ezek a részinformációk legalább abban segítenek majd, hogy elindulhassunk valamin a kirakóban. Talán az elhangzott kérdésekre adott válaszok megmagyaráznak majd egyet s mást. De már megvan az a kellemetlen előérzetem, hogy nem maradhatunk ki a tárgy visszaszerzéséből.
Vissza az elejére Go down
Kinjo Sora Yasushi
Vaizard
Vaizard
Kinjo Sora Yasushi

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 78
Age : 64
Tartózkodási hely : Karakura Town
Registration date : 2008. Sep. 21.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Vaizard
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te14000/15000Múlt csapdájában 29y5sib  (14000/15000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzomb. Okt. 27, 2012 9:48 am

Természetes alapanyagokat akartam. Mikor reggel felébredtem és elfogyasztottam a nap első forró teáját, hirtelen ihletem támadt. Mindenképp természetes alapanyagokból akartam dolgozni. Ettől a gondolattól pedig nem tágítottam. Az erdő nyugalma különösen hatott a lelkemre. Olyan volt, mintha csak zarándokútra indulnék. Az ilyen hűvös őszi napok azonban megkövetelik, hogy kabátot öltsek. Az erdő színkavalkádja pillanatok alatt felmelegített. Különféle fák és cserjék vöröses, narancsos árnyalataiba vesztem. Mindenre olyan kellemes volt ránézni. Lágy szellő a megfáradt leveleket leszakította a ritkás ágakról, majd a földre kényszerítette azokat. Érdemes volt idáig elsétálni. Megfiatalította a lelkemet. Beszerezve a megfelelő anyagokat visszatértem lakhelyemre. A fűtött otthon most még jobban esett, mint mielőtt elindultam.
Egy oldalra hordtam a begyűjtött kincseket, nem messze a festőállványomtól. Az ecsetek már rég kiáztak a benzines lében, így belecsavartam azokat egy rongyba, aztán visszatértem az előszobába. Kabátomat levetettem, majd a konyhába mentem, ahol általában a legtöbb időt töltöttem, ha nem festettem. Kopottas teáskannámat felpakoltam a tűzhelyre, mikor felpillantottam a szemben lévő ablakra. A függöny határozottan hullámzott. Gyanakodni kezdtem. Hirtelen egy kellemetlen érzés futott végig rajtam. Mintha figyelnének. Higgadtan fordultam hátra, viszont az arcomon megjelentek a meglepettség jelei. Két, fekete ruhás alak térdelt előttem, lehorgasztott fejekkel. Túlságosan érdekelt az az el nem hanyagolható tény, miként jutottak be lakásomba, és miért jöttek, azért nyugodt hangon hozzájuk szóltam:
- Mit keresnek itt?
Egy darabig nem kaptam választ. Az óvatosság kedvéért a konyhaszekrény felé hátráltam, melynek fiókjában ott lapult a kés, melyet támadás esetén alkalmazhatok. Lassú, nyugodt mozdulatokkal léptem a közelébe, mikor végre egyikük megmukkant. Kissé zavaros volt a dolog, hiszen tudtam, hogy számomra idegen nyelven beszél hozzám, de elmémben a hang a saját anyanyelvemen szólt. Érkezésükkor éreztem, itt nem hétköznapi eseményekkel lesz dolgom. Miután végül túltettem magamat a hirtelen beállt helyzeten, eljutottam odáig gondolati síkon, feldolgozzam az imént mondottakat. Megmentésről beszélt, amit nem értettem. Miért hozzám fordultak ezzel? Nem rémlik, valaha is összekerültem volna sötét egyenruhát viselő katonákkal. Az előre lendülő kezet csak néhány pillanatig nézni tudtam. Haboztam, mi tévő legyek. Lehet, csapdába kerülnék, ha velük mennék, lehet, tényleg segítséget kérnek tőlem. Van helyes megoldás? Végül elhatároztam magam, és rábólintottam. Megragadva a sötét katona kezét aztán rám terítette köpenyét, s mintha csak időt ugranánk egy teljesen más helyszínen találtam magamat. Nem ismertem, még véletlenül sem derengett ehhez fogható környezet. Csak az az egy dolog bosszantott, nem volt időm zanpakutomat magamra akasztani. Be kellett érnem lábszáramra felszíjazott tantommal.
Különös teremben három személy társasága fogadott. Senkit nem ismertem. A két fiatalt csak onnan tudtam beazonosítani, hogy shinigami egyenruhát viseltek. Mivel lényegében nem önszántamból jöttem ide, ezért minél előbb válaszokat akartam. Nem számított kitől és hogyan, csak az volt a fontos, hogy azonnal. Végül az idős férfi irányába terelődött tekintetem. Nem telt bele sok időbe, mikor csapot-papot maga mögött hagyva rohant felém, és hasonlóképp tett, mint a katonák: letérdelt előttem és úgy hajlongott, akár a viharban a bambusznád. Furcsálló arccal pillantottam le irányába. Ötletem sem volt, kivel keverhetnek össze. Mesterről és úrról beszéltek, de egyik megszólítást sem éreztem magaménak. Én csak egy egyszerű, hétköznapi ember vagyok Karakura Town unalmas hétköznapjaiban. Egy alulfizetett rajztanár, aki semmi másra nem vágyik, mint megszerettesse környezetével a művészetet. Egy olyan valaki, aki arra szentelte maradék életét, hogy újból felépítse mindazt, amely a múltban rég porrá égett. Próbáltam az idős férfi irányából kitérni, de meg sem mozdult. Kezdtem a helyzetben egyre kínosabban érezni magamat, ezért minden erőmmel azon munkálkodtam, végre felsegítsem az idős férfit a porból.
- Kérem, erre semmi szükség. Álljon fel onnan! Inkább magyarázza el valaki, miért vagyok itt?
Meg mertem kockáztatni azt, hogy párbeszédet létesítsek a bent tartózkodók valamelyikével. Nagyon reméltem, hogy hamarosan végre felfigyel valaki, és segít szorult helyzetemen. Még mindig nem ütötte fel fejemet egy épkézláb emlékfoszlány sem, amely továbbvinné a történéseket, ez pedig rettentően bosszantott. Persze, hogy türelmes ember hírében állok, de ha elkerülhető, akkor ne feszítsék tovább a húrt. Ha esetleg méltóztatna kiegyenesedni az idős férfi, nem lennék rest leporolni a ruháját. Nem tűnik túl tisztának ez a kis lyuk, még én is jobban összehúzom magamat. Közben hátranéztem, vajon merre mehettek a katonák, de hűlt helyüket sem találtam. Különös mágia szag töltötte tele a helyiséget, amely egyre több kérdést keltett bennem. Kételkedtem abban, érdemes volt-e kockáztatni magamat egy olyan segítségnyújtás miatt, melynek lehet semmi valóságalapja nincsen. Azért bizakodva közelítettem meg a shinigamikat. Hátha kiböknek valamit. Ráadásul egyikük magas szinten álló karszalagot viselt, amelyből azt szűrtem le, ha más nem, nála talán válaszokat kapok.



A hozzászólást Kinjo Sora Yasushi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 13, 2012 1:43 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Abarai Renji
Globális moderátor
Globális moderátor
Abarai Renji

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 394
Age : 40
Tartózkodási hely : Pont ott!
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 40

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyVas. Okt. 28, 2012 12:40 am

Vendéglátótok nagyot ásít tanácskozásotokon. Illetlen viselkedését későn veszi észre. Láthatóan szégyelli tettét. Szemeit lesütve dörzsöli meg tarkóját. Újabb ballépés elkerülése végett, kapkodva strucctoll legyezője után nyúl. Arcát mögé rejtve igyekszik éberséget erőltetni magára. Észrevételeiteket teljes koncentrációval kívánja megválaszolni, melyre nagy szüksége lesz. Felé intézett, meglehetősen kuszán fogalmazott kapitányi beszéden homlokát ráncolva gondolkozik el. Fejét csóválva mozgatja meg legyezőjét. Komoly munkát jelent értelmezni a szavakat. Kimelegszik a bonyolult munkától feldolgozza a számára idegen nyelvet, átfordítsa sajátjára, majd válaszát újfent vendégei anyanyelvén tegye közzé. Öregnek érzi magát a feladathoz. Drágakövekkel díszített kezével fekete kendőt húz elő ruhája zsebéből. Könnyed anyagot elereszti a levegőben, melyből fekete köpenyes alak emelkedik ki. Mindannyiótoknak ismerős a látvány. Egyike lehetett azoknak, akik idehoztak titeket. Felismerés azonban nem szolgál magyarázattal, mégis milyen lények lehetnek, ha egyáltalán élő organizmusok.
-Téged lenni nehéz követni.- Bök a férfire összecsapott hűsítőjével.-Miben segít? Keres horo vitro és visszaad nekünk.-Oldalra fordulva lépteti elő köpenyes segédjét, ki kezeit maga elé tartva, fekete kendőből tárgyat idéz meg. Díszes, finoman munkált, színarany homokóra körvonalazódik szemeitek előtt.
Múlt csapdájában Tumblr_m7nksloQhO1r7q42co1_500
-Időben tartani fenn rend. Ismerni világrend? Rend-káosz-rend hármas? Folyni homok, múlni univerzum idő. Elfogyni homok, lenni vége világ. Születni új világ, születni új rend. Örökös körforgás.-
Szavai közben, segédje kezében tartott homokóra szörnyű dokumentumfilm képkockáivá változik. Békés világ képeit megszakítják a háború borzalmai. Végtelen öldöklés, rombolás, minden emberi gyarlóság fogad titeket. Ezután következnek pusztulás, halál elrettentő kockái, végül az építkezés, megújulás keserédes pillanatai. Mindenki által tanult, harcosok révén tapasztalt jelenség zajlik előttetek. Háború és béke szörnyű játéka. Nyughatatlan emberi természet, hatalom és világmindenség feletti uralom vágya pereg le előttetek. Általános igazság, mely nem rendelkezik különösebben új tartalommal.
-Birodalmak születni és bukni. Ez lenni rend. Rend mondani, most nem jönni káosz. Valakik akarni, ez ne legyen. Ellopni horo vitro, nem peregni idő, jönni világvége. Mit akar? Nem tud. Ti kiderít! Segít!-
Dörzsöli meg mellkasát csalódottan. Szívén viseli a világ sorsát. Mélységesen elveti a rendet bontani kívánó erők tevékenységét. Annyiszor fordult elő, belefáradt az állandó áskálódásba. Túl sokat látott és hallott. Ennek következtében néhány percre elveszik gondolatai mélyében. Fel-alá sétálva mozgatja kezében legyezőjét, mielőtt egyetlen szóra felkapná fejét.
-Nemes?-Gondolkozik el a szón, majd fejét nemlegesen csóválva sétál Mei-hez.-Tempo mage! Ők, tempo mage! Vigyázni horo vitro, vigyázni titok! Gyerek gyereke és annak gyereke örököl ez. Elrabolt nemes őriz ti időtök. Mi időnk tempo mage…-
Hallgat el váratlanul hátatok mögé tekintve. Jóval a vaizard érkezése előtt megérezte, újabb személyek fognak köreitekbe jönni. Heves reakcióján még is meglepődhettek. Térdre borul az idegen férfi előtt. Példáját, összes fekete köpenyes követi. Szám szerint tíz, kik eddigi szobában tartózkodásáról fogalmatok se volt.
-Estro! Mia koro estas gaja helpi min rapidu. Bonvolu kontakti la tempo premo.*
Eddig segédként aszisztáló köpenyes sétál Sora-hoz. Egyszerű, éjfekete kendővé változva hullik kezébe. Férfit kivéve a környézetében tartózkodók nem érzékelhetnek semmilyen változást, ám a vaizard fejében halk hang csendül fel. Arra kéri, kövesse az utasításait. Időközben mindenki kézhez kap egy-egy fekete köpenyt. Készen álltok az indulásra, mely hasonlóan az előző manőverhez, újfent szemvillantás alatt megy végbe. Egyszerű mozdulattal kerültök sivár vidékre. Tűző nap, forróságtól berepedezett, száraz, vérvörös talaj, elszáradt éjfekete fák, port felverő szél és mindenfelé kietlen pusztaság. Ameddig szem ellátt, csak a csupasz föld fogad titeket. Kizárólag Sora tudja merre kell mennetek. Navigátora szűkszavúan közli vele, keressetek rejtett ajtót. Érkezési pontotok néhány száz méteres körzetében találnotok kell egy láthatatlan nyílászárót. Nem a földön, nem a földben, pontosan a levegőben lesz. Fejetek felett kell kereskednetek és ha meg is találjátok, miként lesztek képesek nemet mondva a gravitáció vonzásának és felmászni a teljesen függőleges járatba? Megoldás egyszerűbb, mint hinnétek. Pusztán addig kihívás, míg átmásztok az ajtón. Abban a pillanatban becsukjátok, benti világ helyreáll. Minden a megszokott formába rendeződik. Az ég újra odafent kéklik. Felhők horizontálisan úszkálnak és ti nyugodtan sétálhattok végig a puha felhőből kirakott lépcső fokokon.

Határidő: 2012. 11. 12.
*Uram! Örül szívem, segítségemre siettél. Kérlek, keresd meg a tempo premo-t.
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyHétf. Nov. 12, 2012 7:26 am

Ujjaival babrálva húzta össze magát a turbó bános tubán, ahogy ijesztő módon felé bökött legyezőjével. Ő nem akart bajt okozni, vagyis nehezen követhető lenni, amikor sehova se mozdult, hanem egyetlen helyben állt. Nem igazán értette mire gondolt hirtelenjében, de úgy mutogatott, valamit elrontott, szóval megrontotta a járást és most ezt a dolgot már nem érti, ahogy azt se, ki akar rendet bontani, vagy milyen hármasságot tesz tönkre az időben, amikor az egy és oszthatatlan, mint a transzcendens, legalábbis Kenzo folyton erről szokott magyarázni. Nehézen lehet követni, mint ezt az aranyos, mármint aranyt viselő aranykát, aki nagyon értett a hókuszpókuszoláshoz, vagyis nem ő, hanem a fekete köpenyes Nazgul. Csillogó szemekkel figyelte az általa mutatott homokórát és már készült volna megtapsolni, mennyire tehetséges bűvész, amikor átcsapott az egész rémes mozizásba. Képek cikáztak mindenfelé! Váltásokkal egyre ijedtebben kapta arca elé karjait, mert nem, ezt nem akarta látni! Hihetetlen szörnyűek, rosszak, elszomorítóak, félelmetesek voltak, főleg, ahogy minden robbant és sikítottak és sérülten feküdtek és a sok vér!@-@ Olyan, de olyan rémséges volt, Mályva chasan zaklatására már energiája sem volt figyelni, pedig tudja kellett volna. Közel állt hozzá szipogva sarokba bújjon, majd győzködje magát ez nem történt meg, az egész gonosz képzelete szüleménye!
Nagy jelenetétől, csak az menthette meg, vagyis hozta három pontot kiváltó értetlenségbe, még egy ismeretlen férfi termett mögöttük. Sosem látta, de magas lélekenergiával rendelkezett és a batyus kán bán úgy rogyott le előtte, mint egy isten előtt szokás, amitől nem tudta most neki is ezt kéne tenni, vagy sem, de ezzel nem volt egyedül, mert az Isten se tudta, mit csináljon és csak néztek, néztek, meg néztek egymásra!#-#
-Na-na-nem-no…bu, mármint én, hogy nem „no” és „bu”, hanem így Nobu és itt a mi, akarom mondani az én meg Mályva chasan és így nem tudom mi van itt. Valamilyen horgas vitrint, vagy hormonos vignettát kell keresnünk…-Vakarászta elmélyülten fejét, rátaláljon az aprócska megszökött információra a hogyanról és mintről, vagy az éppenséggel igen fontos miértről. –Te a honnan…ide?-
Mutogatott felcsillanó szemekkel az idegenre és szobára felváltva, hátha valamelyik másik korból érkezett és akkor rengeteg történetet meghallgathat a múltról, vagy jövőről!*w* Annyira várta elárasszák mindenféle újdonsággal teljesen belegubancolódott a helyzetbe, végére pedig nem emlékezett pontosan hol vannak, csak óriásikat pislogott a kezében landoló fekete köpenyre. Nem igazán találta a fonal végét mi célból kaphatta, de mindenki viselte, szóval gondolta azért kapta, úgyhogy magára próbálta kanyarítani, csak kevés volt a hely és sokáig tartott behajlított karokkal hátára dobnia, nehogy leverjen valamit, vagy valakit. Nem szeretett volna másokat bántani, de így meg nagyon nehezen sikerült boldogulnia, aztán a végére már azt hiszi kifordítva vette fel.T-T
Fejét lehorgasztva tűnt sűrű fellegek takarásában, megint nem azt csinálta, amit kell, vagyis igen, csak még se jól, de annyira nem ronthatta el, mert kifordított címkével is megint helyszínt változtattak. Váratlantól szemeit összeszorítva tapogatózott maga körül. Nem talált semmit, ezért félszegen körbe kukucskált és hát csomó por szállt arcába, meg az erős napfény, aztán a forróság. Nem igazán látszódott barátságos környéknek, szóval nem igazán maradt volna egyedül, úgyhogy közelebb araszolva a többiekhez kapkodta fejét, ugyan hova kerülhettek megint.
-Mi-he….mi…Mi ez már megint?!-
Forogtak szemei spirálként a megpróbáltatástól, újabb ismeretlen helyre keveredtek, ahol nem szívesen maradt volna, mert szörnyen ellenségesnek látszódott. Nincs baja a sivataggal, hiszen Taka is ott él, de ez a tájkép teljesen kihalt volt és semmi élet nem volt benne, vagy egy házikó. Megnyugodott volna, ha elkerülhetnek innen, úgyhogy nagy erőkkel törte fejét, rábukkanhasson az időutazó férfi közölte ajtóra, csak épp a láthatatlant nehéz keresni, mert így nincs ott, vagyis ott van, csak még se!#-# Azt se tudta, hogyan fognak rátalálni, amikor valami keménybe ütközött feje. Könnyes szemekkel meredt maga elé, mert ott nem látott semmit, de valamit határozottan érzett.
-Itt a itt, itt, itt! Én beleütköztem és így azt hiszem ez valami olyan fogantyú és akkor most fordítsam el, aztán?....aztán!-
Bólogatott magának sűrűn helyeselve, mielőtt nagyot nyelve benyitott volna az ajtón. Lábujjhegyen pipiskedve kukkantott fel, vagyis le, vagyis normális állapotba, mert úgy érezte a padlásfeljárót vizsgálja, majd óvatosan megpróbált felmászni, hát így az ajtó mellé a falra, vagy plafonra, vagy talajra.@-@ A felhők övezte járattól száját tátva pislogott össze-vissza. Ezt a többieknek is látnia kellett, ezért leguggolva hajolt ki hozzájuk és izgatottan rugózva mutogatta, bátran másszanak fel. Karját nyújtva segített, ha kérték, mert elég nagy volt, aztán neki könnyen ment, csak nem tudta a többieknek hogy fog.
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te24000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (24000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyKedd Nov. 13, 2012 6:09 am

A kérdések feltétele után idős vendéglátónkra – ha nevezhetem annak – téved tekintetem, és érdeklődve figyelem, ahogy reményeim szerint válaszait fogalmazza. Bár ez utóbbiban nem vagyok biztos, és csak halovány, derengő sejtésem lehet arról, nem épp az igazak álmát alvók ösvényére kíván lépni, mégis bízom benne, nem soká megkapjuk a feleleteket érdeklődéseink tárgyaira. Korábbi modorosságából nem azt szűrtem le, hogy kétségek közt kívánna hagyni minket, vagy egyáltalán szándékában állnának efféle cselekedetek. Nem, annál sokkal illedelmesebb úriembernek tűnt, ám teljes bizalmat ettől függetlenül képtelen vagyok szavazni egy ismeretlen személy irányába. Jelenleg mégis az ő szavaira kell hagyatkoznunk, így még ha némi fenntartással is, meg kell bíznom benne. Lelkem egy igen nagy hányada már epedve várja, hogy megtudjam, mégis miféle játszmába keveredtem itt. S nem sokára meg is kapjuk a választ, bár mi tagadás, jómagam is meglepődöm, mikor az idős személy legyezőjével a kapitány felé mutat. Annyiban azonban igazat kell adnom neki, valóban nem egyszerű kiigazodni szavain. ^^”
Tekintetem lassan a sötét alakra vándorol, aki csak nem rég bukkant fel ismét. Egyre jobban foglalkoztat, miféle lény lehet, és miben rejlenek trükkjei. Azonban ezek olyan kérdések, melyeket modortalanságnak éreznék feltenni. Nincs is időm ilyesmivel foglalkozni – ami lássuk be, cseppet ironikus jelen helyzetünkben -, mivel a különös lény kezében egy még nála is különösebb tárgy materializálódik. Ha jól sejtem, ezt nevezte az idős úriember „horo vitro”-nak. Vagy tévednék tán? Már magam sem tudom. Minél inkább előre haladunk, annál nehezebb követni a történések e különös fonalát.
Ahogy az úr szavainak hatására elkezdenek azok a különös képek peregni, szinte ösztönös reakcióként nyelek egyet. Nem szoktam hozzá ily nyíltan bemutatott pusztuláshoz, romboláshoz, a világ borzalmainak látványához. Pedig ez is a létünk része, nem igaz? Tulajdonképpen igazságról szólnak a szavak és a képek, az állandó körforgásról. Valamire még magam is emlékszem régi tanításokról, az ellentétes pólusok küzdelméről, ám ennyi év távlatában a nem használt tudás elhomályosult már. Csak fakó árnya hajdani ragyogásának az elmében. Oldalra pillantok a kapitányra. Talán a legmegdöbbentőbb az egészben, hogy ő is mennyire elborzadva nézi a képeket. Nem gondoltam volna, hogy vezetői tapasztalattal is rendelkezvén még ily hatást gyakorolhatnak valakire a pusztulás illúzióba illő pillanatképei. Ez csak arra utalhat, hogy még maradt bennem is némi gyermeki naivitás. S bár még mindig igen nehezen értem meg az idős úr szavait, a lényeget végtére is kezdem kapiskálni. Csak remélni tudom, hogy nem oly súlyos a helyzet, mint azt iménti szavaiból leszűrhettem. Lassan bólintok is, mielőtt kérdő tekintettel felém fordul az eddig kapott magyarázatok forrása. Ismét sikerül összezavarnia az idegen szavak beékelésével. Azt hiszem, annyit mindenesetre megjegyezhetek mondandójából, hogy a mi nemeseink számukra is fontos személyek. Vagy csak voltak. Azt hiszem, kezdek belezavarodni ebbe a különösen eltorzított időrendiségbe. Sejtelmem sincs, milyen évszámot írunk, s így afelől sem, mihez kellene viszonyítanom.
Mi ez után történik, megdöbbent. Mintha az úr még beszélni kívánt volna, ám valami elvonta figyelmét és nekem halovány fogalmam sincs, miféle dolog lehet az, mígnem hátra fordulva csodálkozásra késztető látvány tárul szemeim elé. Egy ismeretlen érkezésével az információk ismerője térdre veti magát, akárcsak azok a személyek, akik jelenlétét eddig nem éreztem. Az újonnan érkezett egyén kérdésére csak finoman megrázom a fejem, jelezve, mi sem értünk semmit. Bár őszintén, szíves örömest tudnék meg minden háttérinformációt különös helyzetünkről, ám erre nincs lehetőség, úgy érzem. Már így is temérdek perc eltelt azzal, hogy ismertetni próbálták velünk helyzetünket. Ha volna rá lehetőségem, most azonnal megpróbálnék haza menekülni, de mint korábbi esetünk a kapuőrrel is példázza: ilyesmire lehetőségem sincs. Felmerül hát a kérdés: volt-e valaha is választásunk a téren, segítünk-e ennek az idős úriembernek avagy sem? Jelen helyzetben efölött a kérdés fölött is kénytelen vagyok átsiklani, és inkább arra figyelni, mi kerül a kezembe. Sejtelmem sincs, mire jó, de akárcsak a többiek, én is magamra öltöm, hátha ezzel elérek bármiféle pozitív változást.
Mire feleszmélek, már ismét új helyszínen találom magam és azonnal a többieket kezdem keresni tekintetemmel. Szerencsémre ez nem annyira bonyolult feladat.
– Sejtelmem sincs, taichou. ^^” – fordulok a nanabantai kapitányához, majd vissza az idegenhez. - Elnézést a modortalanságért. Mei vagyok. Önnek van valami ötlete afelől, hol vagyunk? ^^” – teszem fel kérdésem egy rövidre szabott bemutatkozás után. Eztán már nem is marad más feladat, mint navigátorunk irányadását követni, ami így elsőre cseppet abszurdnak tűnik. Egy ilyen helyen ajtó? Nem kívánom megkérdőjelezni az útmutatást, csak nem igen látom jelét semerre. Mégis igyekszem követni az instrukciókat. Váratlan, mégis szerencsés fordulat, hogy a kapitány jelt ad a sikerről, így azonnal oda is megyek hozzá, hogy megláthassam magam is a kutatás eredményét. - Ez tulajdonképpen micsoda? – pillantok fel a döbbenettől kikerekedő szemekkel a különös jelenségre. Most már azt hiszem, teljesen elvesztettem az események fonalát. Már abban sem vagyok biztos, hogy ez valóságos esemény, nem csupán holmi fantáziaszülemény, vagy éppen álom. Minden esetre ha már így adódott, követem Nagano kapitányt, bár némi segítséggel. Sajnos én nem vagyok olyan magas, hogy egyedül feljussak erre a különösen fejre állított, vagy legalábbis meglehetősen különös szögű világba. ^^”
– És most hogyan tovább? – fordulok kérdésemmel ezúttal mindkét férfihoz, hátha többet tudnak nálam. Ha csak sejtenek, már az is több annál, ahol jómagam tartok.
Vissza az elejére Go down
Kinjo Sora Yasushi
Vaizard
Vaizard
Kinjo Sora Yasushi

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 78
Age : 64
Tartózkodási hely : Karakura Town
Registration date : 2008. Sep. 21.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Vaizard
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te14000/15000Múlt csapdájában 29y5sib  (14000/15000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyKedd Nov. 13, 2012 1:40 pm

Döbbenten álltam az idős férfi előtt, ahogy végignéztem a helyiségen. A semmiből bukkantak elő a sötét katonák, és vezetőjük példáját követve, hasonlóképpen lábaim elé vetették magukat. Sosem örvendtem ekkora tiszteletnek. Ennek hatására különös hangulatba kerültem. Hit és remény nélküli teremtmény vagyok, ezért akartam elkergetni a közelembe kúszó Illúzió árnyait. Nem jósolt jót, csupán újabb falakat állított elém. Útvesztő volt, ahonnan nincs kiút. Kételyek között morzsolódó gondolataimnak segítő kezeket remélve pillantottam a kapitány irányába. Zavaros beszédéből semmit nem értettem meg, így bosszús perceimben sóhajtottam egyet. Nem okolhatom érte. Nem tudhatom, milyen körülmények között érkezett ide. Magam sem rendelkeztem ép és reális tudással a jelenlegi helyzetet illetően, ezért némán figyeltem tovább. Az idők során megtanultam, hogyan kell észrevehetetlenül figyelni és tanulni. Minden alappillére a megfigyelés bonyolult és koncentrálást igénylő feladata. Akár egy gondosan megtervezett épület, a létezés számára is fontos a biztos tudás. Ha nincs, minden romba dől, vagy el sem kezd építkezni.
Figyelmesen hallgattam végig a kétségbeesett ember mondandóját. Tempo Premo. Még mindig keveset tudtam feladatom mivoltáról. Annyit mertem kikövetkeztetni az idő múlásáról van szó. Ha esedékes egy múltbéli hiba kijavítása, el kell keserítsem az aggastyánt, nem vagyok képes időutazásra. Talán én vagyok az egyedüli, aki ennek örül. Ami történt, annak meg kellett történnie. Bármilyen belepiszkítás a múltba, leperget egy apró szem homokkristályt, és a jövő fogaskerekeiben megakad. Mindenki máshogy látja. Ha rajtam múlik, minden e természetes alakulásában folyik tovább. Azonban ha már kényszerítettek megjelennek ezen a felfoghatatlan gyűlésen, a végére akartam járni az emlegetett kegytárgy eltűnésének. A matuzsálem háta mögül kilépő fekete katona, mintha csak varázsszóra apró, fekete stólává vált. Tenyerembe hullása után lehunytam szemeimet és figyeltem. Alig hallhatóan súgták fülembe az utasításokat. Az átláthatatlan köd fokozatosan felfoszlott.
Mindnyájan fekete köpenyeket kaptunk, melyek felöltése után egy csettintésre új helyszínen tértünk magunkhoz. Tudtam, mi a dolgom, csupán meg kellett győznöm magamat arról, valóban komolyan megtörténnek az események. Nem volt több időm arra, tovább elemezgessem ellentmondásos gondolataimat. Míg sötét helyiségben ácsorogtam, nem kellett szememet bántó fénynek kitenni. Ez esetben, a sivatag kellős közepén szemeimet könnyfüggöny töltötte fel, melyet a Napsugár fájdalmas, vakító fehér fénye idézett elő. Jobb kezemmel előbbre húztam fejemen lévő csuklyát, aztán körbenéztem. Ismeretlen vidék, ahol nem láttam mást, mint pusztulást. Elhalt, szárazzá korhadt fák a távolban, lábam alatt pedig keményen és mélyen repedezett talaj. Élőlénynek semmi nyoma. Csupán a két shinigami van jelen rajtam kívül. Arcukon jól láthatóan kiült egyfajta tehetetlenség, amin változtatni kellett. Nekem kellene változtatni rajta. Tisztában voltam vele, hogyan folytassuk utunkat. Azonban minden felszólítás nélkül, az izgága kapitány egy különös ajtót fedez fel nem messze tőlem. Felpillantok irányába, és próbálom felfogni, miféle mágiával kell újból szembesülnöm. Biztos voltam benne, ez lehet az az átjáró, melyről a Hang mesélt. A kapitány merészen ugrott fel rá, aztán körbenézett. Miután felsegíti maga mellé a nőt, célirányosan felugrom hozzájuk. Nem vesz igénybe túl sok erőfeszítést, ezért arcomon egy izmom sem rezzent. Ugyan olyan érzelemmentes tekintettel pásztáztam az újabb helyszíneket, mint eddig. Nem volt, és nem kellett érzelmeket kifejeznem. Fölösleges időpocsékolás. Már rég nem érdekel senkit.
- Mei-san, hogy kérdésére választ adjak, egy misztikus helyen járunk.
Válaszom után előrébb is lépek. Nem érdekelnek a hasztalan kérdések. Nem megyünk vele sehova. Előre kell lépni, nem visszaaraszolni a kiinduló ponthoz. Drasztikus égbolt, és felhőcsoport vesz körül, aztán pár lépés megtétele után ismét minden eredeti helyére áll. Lassan fel sem fog tűnni a tömérdek anomália. Hátrébb tolva csuklyámat kirajzolódik előttem egy lépcsősor, mely jól láthatóan felhőkből tevődik össze. Ha nem tudnám, hogy éber vagyok, már régen bőrömbe csíptem volna. Olyan hangulat kerített hatalmába, mikor mesés, hihetetlen történetekről olvastam fagyos, téli estéken. A táj nyugalommal töltött el, kis híján eufórikus állapotba kerültem.
- A lépcsőszerű felhőkön át vezet tovább utunk.
Jelentem ki hátam mögött tanácskozó shinigamiknak, majd merész lépésekkel megközelítettem a feljárót. Nem tudtam mire számíthatnék pontosan. Annyiban voltam maradéktalanul biztos, ez a köztes állapot rendbe állította zavaros elmémet. Felhőkön járni nem mindennapi érzés. Könnyed volt minden egyes mozdulatom, mintha csak szárnyalnék. Bizarr élmény, mikor gravitáció nélkül andalgok. Nem tartottam attól, hirtelen zuhanni kezdenék. Álomszerű helyzetben voltam. Ennyi groteszk élmény után, már meg sem lepne, angyalszárnyaim nőnének. A realitás talaját már régen elhagytuk. Kitisztult elmével fürkésztem a lépcsősor végét. Találgatni sem tudok, mi fogad az út végén. Jó, vagy rossz? Egy újabb akadály, esetleg egy ellenség? Bármi eshetőséget számba véve pihentettem kezemet oldalamon. Hiába tapogattam, még mindig nehéz befogadni, nincs nálam fegyverem. Kiteljesedni csak kardommal tudok. A mágiákat elhanyagoltam, talán túlságosan összpontosítottam az egyedülire, a kardforgatás kitanulására. Ennek ellenére halálmegvető nyugodtsággal vártam ellenséges létforma támadását. Gyorsaságomat kihasználva látom be majd a terepet, s ha pedig összeütközésre kerülne sor, lábszáramra feszített tantommal fogok harcolni. A lépcsőfokokat szelve pedig gyors észjárással készítettem elő a tervet.
Vissza az elejére Go down
Abarai Renji
Globális moderátor
Globális moderátor
Abarai Renji

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 394
Age : 40
Tartózkodási hely : Pont ott!
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 40

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzer. Nov. 14, 2012 3:55 am

Múlt csapdájában Castles_in_the_air_by_jerry8448
Nobu mellé pártolt véletlen közreműködésének hála, könnyedén ráleltek a Hang leírásában szereplő ajtóra. Lenyomva annak kilincsét ismeretlen világba csöppentek, mely végig ott lapult egy kietlen sivatag kellős közepén. Csend, békesség, igazi idilli látkép fogad titeket. Végtelen, kéklő égbolt. Hófehér, finoman fodrozódó felhők. Aranylón megcsillanó napfény. Sora határozott lépteivel, pedig hosszan kígyózó lépcsősor rajzolódik ki a vattacukorra emlékeztető felhőrétegből. Mozdulatával kijelöli az előttetek álló út irányát és annak hosszát. Legalább két-három kilométert kell sétálnotok. Hová? Messzi horizonton hegycsúcsra emlékeztető épületek magasodnak. Felületükön tompán törik meg a fény. Körülöttük sötét madár alakok köröznek. Nyugodalmat árasztanak, szinte hívogatnak titeket. Érzés hatására bátrabban indulhattok feléjük, vagy épp gyanakvóan közeledhettek. A mesebeli tájkép túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen.
Fokokra lépve, meglepő stabilitást tapasztalhattok. Nem kell attól tartanotok kicsúszik lábatok alól a talaj. Masszív, márványszínű kőzetből épültek, így biztosan nem fognak problémát okozni. Ellenben az egyre szélesebb ívben köröző madarakkal. Láthatóan nem hagyják el a városra hasonlító épületek környékét, de reptükből tisztán kivehető, valamit keresnek. Úgy viselkednek, mintha ők lennének az éber őrök, kik behatolókat észleltek. Erről hamarosan magatoknak kell meggyőződnötök. Két fekete folt válik le a többitől, melyek egyenest felétek tartanak. Ezzel egy időben szólal meg a Hang Sora fejében „Vigyázzatok!” utasítással. Fedezék híján, teljesen ki vagytok szolgáltatva. Nem tehettek mást, mint felkészülten várjátok az idegeneket.
Múlt csapdájában Firstd
Két megtermett, legalább három méter magas, barna tollazattal rendelkező sas és farkas kereszteződéséből született lény landol előttetek. Súlyuktól hatalmasat nyög a lépcső, érzitek, beleremeg a hirtelen terhelésbe. Tűhegyes karmaik mély járatokat vájnak a kemény kőzetbe. Csőrüket eltátva torz vonyítás távozik szájukon. Gyűlölettől izzó szemekkel merednetek rátok. Készen állnak lerohanni titeket, de nem mozdulnak. Ekkor vehetitek észre a nyakukban éktelenkedő kantárt, majd a hátukon üldögélő alakokat. Mindketten ugyanolyan köpenyt viselnek, mint különös vendéglátóitok. Valamint mozgásukban és annak nesztelen gyorsaságában is megegyeznek velük. Testük köddé válik az összezuhanó fekete anyagok, egyenest elétek úsznak a levegőben. Egyikük Nobu, másik Sora előtt veszi fel emberi alakját. Mire észlelhetnétek a változást egy-egy penge szegeződik torkotoknak. Mindenki szorult helyzetbe került, kivéve Mei-t.
Múlt csapdájában Dark_inspirations_by_heilyaens-d4eugsj
-Wat jy wil hê?*-Sziszegi fogai között a Sora-t sakkban tartó alak. Határozottan ránt egyet csuklóján, díszes pengéje még jobban hozzásimuljon áldozata torkához. Innentől kezdve rajtatok áll, mit kezdtek a helyzettel. Csapatotok női tagja szabad, így meglepheti támadóitok. Elvonhatjátok róla a figyelmet, ahogy kezdeményezhettek tárgyalást is.

Határidő: 2012. 11. 28.
*Mit akartok?
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 34
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te19000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (19000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyVas. Nov. 25, 2012 8:13 am

Boldogan nyújtott segítő jobbot Mályva chan-nak, felmászhasson és ő is szembesülhessen ezzel a furcsán csodálatos panorámával. Nagyon különös meg ilyen kicsikét hányinger keltő volt, billent egyet a képernyő, miközben ő sehova se mozdult. Arra emlékeztette, amikor spirálként forgó nyalókán átsétálva pottyant le zeller levelektől hemzsegő dzsungelbe, ami igazából nem volt az, csak Nyuszi veteményese a Micimackóból és nem örült neki ott találta a répái között feküdni, pedig nem akarta terményét tönkre tenni. Seprűt ragadva kergette, meg ordítozott vele nagyon, de nagyon indulatosan, szóval, így kereket akart oldani, ami nem jött össze, mivel felbotlott saját lábában és végigszántotta orrával a kertet. Szörnyűségesen kellemetlen és rossz volt, hiszen tönkre tette a répákat és még tele is ment szája homokkal, aminek borzalmas íze volt. Még szerencse itt nincsenek ültetvények, meg Nyuszi, vagy termőföld, vagyis mi van ezen a helyen? Addig gondolkozott egyik álmáról, pontosabban valóságosnak hitt képzelgéséről, hogy teljesen elfelejtkezett róla hol vannak, mármint állnak és miket mond nekik a múlt-jövőből érkezett időutazó. Kérdőjelekkel feje fölött repült feje fölé kicsike madár három pontot helyezhessen ki fonalat vesztett pillanatára. Ott díszelgett kobakja felett, mint egy nagyon érdekes korona, aminek örült is meg nem is, mert még jobban elvonta figyelmét a történésekről, amik igazán gyorsan zajlottak, vagy csak neki tűnt annak. Egyik pillanatban még ültetvényen fekszik, következőben koronája lesz, utána meg bumm, aztán csudiklassz világba csöppen.
Csillogva elkerekedett szemekkel kapta szája elé karjait, ámulatból ámulatba eshessen. Nem bírt betelni az égi palota, vagyis város, vagyis hegység, vagyis palota hegység, mármint hegyi város palota képével. Eszméletlenül szépségesen különleges volt és fogalma sincs, hogy maradt meg ilyen magasan, honnan kerültek lépcsők az orra elé, vagy miért nincs légszomja, hiszen úgy tűnt nagyon fent vannak, úgy a fellegek környékén. Igazán tetszett neki, mert festőien gyönyörű volt, csak kicsikét tartott tőle leesik, aztán zuhanni fog, végül pedig csúnyán végződik élete története. Emiatt nagyon óvatosan, remegő lábakkal tapogatta körbe az első lépcsőfokot, tényleg elbírja, vagy sem, mert nem akarja megkockáztatni az egész leomoljon. Bajba kerülnek, aztán futni kelljen, netán elakadnak valamerre. @-@ Bűntudata lenne, ha miatta kerekedne zűrös zavar, úgyhogy lábujjhegyen osonva tipegett, meg nézelődött, meg így össze-vissza kapkodta fejét.
-Dehehe széhééép! Ho-a-hol lehetünk, ahol vannak felhők meg lépcső meg így-így tornyok…azok…öhm…én…paca…szóval úgy sötétek és lebegnek…ihizé! Ti látjátok mik lennének, mármint tényleg ott lennének, vagy muslica lenne a lencsémen?-
Ütögette meg homlokát mélységesen mély gondolatai közé furakodva, mi lehet az igazság. Nem látott messzire, még mindig nem, pedig el akart már menni orvoshoz, hogy írjon fel erősebb bigyuszkát, csak el szokta felejteni, aztán nem lát semmit, vagy azt hiszi lát, amikor nincs ott más, csak kicsike folt. Ez a piszok, viszont nagyon valóságos izének látszódott, mert nem akart fantáziálni, de határozottan úgy látta mozognak, méghozzá feléjük lebegnek. Vész kiabálása előtt megpróbált róla győződni, tényleg igaza van, ezért összehúzott szemekkel dőlt előrébb közelebbről vehesse szemügyre az egyre nagyobb méretben pompázó legyeket. Rovarokat, amik határozottan nőttek, nőttek, elég terebélyesre dagadtak a távolság csökkentével. Keserű felismeréstől riadtan felhördülve nyelte félre nyálát, hogy kicsike mellkasát terrorizáló ütögetést követően oszthassa meg teljesen nyilvánvaló és mindenkinek egyértelmű felfedezését.
-Azok! Ott! Ide!-Mutogatott felváltva repülő lényekre és hármas számban díszelgő csapatukra.-Mi..a hogy ideéből oda, ők meg odából ide és így találkozunk félúton, amiből szerintem lesznek, bizony, hogy lesznek gondok, szóval, hát…mit csináljunk?-
Helyezte állára kezét számba vehesse a lehetőségeket, amik nem nagyon szerettek volna megfogalmazódni fejében, de még se lehetett tétlen, csak úgy álljon, pontosabban felkészületlenül álljon és miatta megsérüljön Mályva chan, vagy időutazó san. Kezét rátette oldalán pihenő Taka markolatára, hátha ettől úgy tűnik, elszántan, de nagyon elszántan fog valamit csinálni, miközben nem tudta mihez kezdjen, mert még se ronthatott neki az érkező szőrös madárnak, mármint tollas medvének. Hozzá képest is nagy volt, hiszen fel kellett rá néznie, ami szokatlanul ijesztő volt, ezért gigászit nyelve lépet egyet hátra. Nem akart elfutni, csak hirtelenjében jobbnak látta távolabb húzódni, nehogy elérje a csőre, vagy szája, csőszája, esetleg szácsőre. Sose szerette, amikor megcsípték a kicsike csirkék, vagy neki rontott a dühös kakas és ez a bundás madár sokkal hatalmasabbat haraphatott, vagy fene se tudja mit tehetett vele.#-# Tisztes távolból pislogott rá és zuttyant hátsójára a meglepettségtől valaki ücsörgött hátán, aki következő pillanatban már fekete lepelként szárnyalva kötött ki előtte, méghozzá tőrrel a kezében, amit nyakának szegezett. Valahogy gondolta ez nem valami felebaráti szeretetet kifejező üdvözlési forma.TAT
-Milyen wattos G.I Joe baba? Mármint, hogy én nem értem mi a baj, de nem baj, mert nem akarok bajt, hogy bajban legyünk és ebből még nagyobb baj legyen! Én…meg az ő, vagyis mi ezt megbeszélni..igen, szóval tárgyalni…ugye?-
Hadonászott orra előtt kétségbe esetten, hátha észre veszik nem töri semmi rosszban fejét, békével érkezett és nagyon szívesen megbeszélné a részleteket. Nem akart fejjel, pontosabban karddal rohanni a falnak, csak úgy elkezd vagdalkozni. Néha oldalra pillantott időutazó san-ra mire gondolhat, vagy mit szeretne tenni, hogy a penge elkeveredjen torkuktól. Remélte rögtönzött magyarázkodásával elvonta, szóval teljesen magára vonta a figyelmet és így nem nagyon keveredik bele a késelős jelenetbe Mályva chan, mert ha jól látta, akkor neki nem jutott köpenyes madár medve szelídítő.
Vissza az elejére Go down
Kinjo Sora Yasushi
Vaizard
Vaizard
Kinjo Sora Yasushi

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 78
Age : 64
Tartózkodási hely : Karakura Town
Registration date : 2008. Sep. 21.
Hírnév : 5

Karakterinformáció
Rang: Vaizard
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te14000/15000Múlt csapdájában 29y5sib  (14000/15000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptyHétf. Nov. 26, 2012 11:57 am

Kemény lépteim mihelyst rákerültek a lépcsőfokokra, hirtelen elgyengültek. Habkönnyűvé váltam. Ettől feszültté váltam. Mintha letompítana ez a kifürkészhetetlen feljáró. Természetes, nem voltam nyugodt. Gyanakvóan haladtam előre. Hosszú utat kellett megtennünk, mire feljutottunk. Végül vakító fényességbe léptünk, amitől önkénytelenül hunyorogni kezdtem. Látásomat akkor nyertem vissza, mikor magam elé tartottam karomat. Egy különleges város képe tárult elénk. Magasba ívelő épületek, melyeknek oldalán a Nap fénye ragyogott. A közelében, ahogy az égre pillantottam, ismeretlen lények szárnyaltak. Még sosem láttam hozzák hasonlót. Biztosan nem sárkányok. Tompán hallottam rikoltásukat, hangjuk alapján sem tudtam mihez kötni. Érdeklődve haladtam tovább. Túl sok titok fonta körül a történetet. Mindenképp válaszokat akartam. Annak reményében, a városban megtalálhatom, egy pillanatra sem álltam meg. Viszont fejünk fölött repdeső állatok egyre szűkebb köröket írtak le, szinte éreztem szárnyukkal keltett széllökéseket. Egyre fenyegetőbbé vált közelségük, mikor a Hang ismét belenyilallt elmémbe. Figyelmeztetett. Nem kellett több, hirtelen hátrapillantsak a két shinigamira, és megálljt parancsoljak. Nem volt időm magyarázatra, hamarosan rájönnek, miért rivalltam rájuk. A szörnyek visítása fülrepesztően hangos volt. Eltorzult arcom egy pillanatra az éles hang hallatán.
A két lény leszállt a földre. Hatalmas erejüktől megremegett a talaj, amitől elvesztettem egyensúlyomat. Gyorsan kitámasztottam magamat, és védekező pozícióba álltam. Nem tudhattam, mire számítsak. Végigmértem a vadállatot. Hibrid lény volt. Be kéne tökélnem, feladatom a rémmesék világában teljesül ki. Azonban a hollow-knál nem volt rémesebb ez a két teremtés. Sok szörnyűséget láttam már ahhoz, hogy ezek megrémítsenek. Egyszerűen bosszantott, tehetetlenül álltam előttük. Nem tudtam, mire számítsak. Több nem kellett, nehezen őrizzem meg nyugalmamat. Óvatosan léptem hátra, minél közelebb kerüljek a két shinigami-hoz. Azon voltam, ne érje őket támadás. Két kezemmel hátranyúltam, és igyekeztem a többieket közelebb terelni. Jelen helyzetben az sem zavart, mögöttem a férfi értetetlenül beszél valamiről. Sajnálatos módon nem jutottunk vele előbbre, nem tartalmazott fontos információt, így ugyanolyan kiszolgáltatott helyzetben álltunk. Végül az állatok hátáról két alak szállt le.
Döbbenetemre hasonló leplet viseltek, akárcsak mi. Fekete anyag, csuklyájuk alatt pedig sötétségbe burkolózott tekintetek. Szótlanul léptek előre, majd egy csettintésre sötét köddé váltak. Elém kerülő alak belemarkolt hosszú hajamba és hátrahúzta fejemet. Hányszor átéltem ezt a pillanatot. Mindig lófarokba kötött hajam sínylette a támadásokat. Óriási hátrányom származott hosszúságától, de sosem akartam megszabadulni tőle. Torkomhoz pengét szegezett. Körbepillantottam. A kapitányt is hasonlóképp lefegyverezték. A nőre már nem jutott ellenfél, mintha nem akartak volna vele foglalkozni. Nem állt szándékomban elhamarkodottan dönteni. A katonákat továbbra is óriási titok vette körbe, melyek áttörhetetlen páncélként védték. Éppen ezért megfigyelésre volt szükségem. Azonban a helyzet adott volt. Sok töprengéssel és némasággal kivívjuk haragjukat. Támadás ötlete elvetve. Bármilyen nemű technika alkalmazása a halálba hajszolna minket. Csak rá kellett pillantanom azokra a bestiákra. Óriási karmaik egy csapással kimarnák húsunkat. Veszélyes, éles csőrük, és hatalmas termetük tovább súlyosbította helyzetünket. A legjobb megoldásnak a beszéd szolgált. Hasonló nyelven, ám mégis érthetően kérdeztek. Tárgyaláshoz kissé kellemetlen helyzetben voltunk. Nem hinném, sokan rajonganának egy önfeledt csevej közben kést szorítanak nyakukhoz. Ettől a pocsék kérdéstől alig láthatóan elmosolyodtam. Szánalmassá vált a szituáció.
- Esetleg elmondanám, ha fegyverét nem szegezné torkomhoz.
Sandítottam irányába. Nem akartam jobban megnehezíteni dolgunkat. Ha lenyugodnának a kedélyek, hajlandó vagyok ismertetni jelenlétünk okát. A shinigami nő irányába pillantok. Szemeimmel jelzem, ne tegyen meggondolatlan mozdulatot. Helyesen teszi, kezét kardján tartja. Természetes, a másik shinigami zavarodottsága. Senki nem számíthatott ilyen fogadtatásra. Az viszont bizonyos, senkinek nem szánnék ilyen ominózus köszöntőt.
- Mit mond magának a Tempo Premo? Úgy hallottam, rejtélyes körülmények között tűnt el…
Hangom sejtelmes volt. Talán az említett eszköz megemlítése után szabadon engednek. Nem láttam értelmét fölösleges csatározásnak. Egyik csapat sem tudja, ki melyik oldalon áll. Azonban a katonák külleme azt tudatta velem, mintha egy csoporthoz tartoznánk. Többet nem kívántam szólni. Tárgyalok velük, ha végre elemeli a pengét a közelemből. Illetlenség így rendezni „ügyes-bajos” dolgainkat. Saját ellenségednek is kötelességed megadni a megfelelő tiszteletet. Az ember ezért vált ki az állatok közül; lelke van, nem pedig az ösztön hajtja.
Vissza az elejére Go down
Wang Liu Mei
3. Osztag
3. Osztag
Wang Liu Mei

nő
Virgo Dog
Hozzászólások száma : 158
Age : 29
Tartózkodási hely : Általában a 3. osztag főhadiszállásán
Registration date : 2011. Sep. 10.
Hírnév : 48

Karakterinformáció
Rang: Hadnagy
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Múlt csapdájában Cl0te24000/30000Múlt csapdájában 29y5sib  (24000/30000)

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzer. Nov. 28, 2012 11:03 am

Az ismeretlen, kompániánk harmadik tagjaként szereplő egyén határozottsága némiképp megdöbbent. Én képtelen lennék szinte vezetői szerepben tetszelegve szembenézni az ismeretlennel, ráadásul ily ingathatatlan elszántsággal. Mintha csak hazatért volna, vagy legalább ismerné errefelé a járást. Minden esetre eszemben sincs megkérdőjelezni utasítását, hiszen eddig is sikerült eljutnunk valahogy, bár mi tagadás, a mellettünk álló szerencse is igen nagy segítséget nyújtott. A magam részéről kicsit frusztráltnak érzem magam eme helyen, már látványa is elég, hogy feszültséget generáljon bensőmben. Nem természetes, hogy felhőkön sétáljon az ember, még akkor sem, ha shinigami, noha a magunkfajta már valamelyest megszokhatta a furcsaságokat. Nincs más hátra, a választás lehetősége nem áll fenn: folytatom az utat a két férfi társaságában a hosszasan felfelé kígyózó lépcsősoron, bár mi tagadás, cseppet bizalmatlanul viszonyulok a közlekedés céljából kialakuló képződményen. Csak néhány lépés után jut eszembe szemügyre venni, hová is tart e különös út. Csoda csodát követ, és már-már eljutok arra a pontra, inkább meg sem próbálom követni az események menetét. Nem volna értelme, a következő fordulatnál ismét elveszteném, mint sikerül meglelnem. Ennél fogva inkább az árral való sodródás viszonylag biztosnak tűnő állapota mellett döntök.
Valami különös ok folytán a távolabb derengő épületegyüttes körül körözgető lények jelenlétét nem találom túlzottan bizalomgerjesztőnek, és ebben az érzésben a felénk elinduló lények miatt megálljt parancsoló vezető is megerősít. Fölösleges volna megkérdezni, miért, és mik ezek, továbbá ilyetén faggatózásra erősen kétlem, hogy alkalmas volna az időnk. Nem, most tanácsosabb minden idegszálammal a felénk közeledőket fürkészni, hátha kiderül róluk valami. Ebben egyébként cseppet sem bízom, de nem szabad elzárkózni a lehetőségektől. Sajnos a kapitány szavaira ismét nem tudok mást tenni, mint zavartan mosolyogni. Azt hiszem, magam is látom, hogy vannak, akik felénk közelednek, miközben mi eddig haladtunk – legalábbis merem feltételezni, hogy homályos utalásai valami effélére irányultak. ^^”
Jelenleg csak a várakozás maradt lehetőségként, így a kalauz szándékával összhangban jómagam is kissé közelebb húzódom társaimhoz. Csodálkozástól kerekre nyílt szemekkel figyelem az érkező lények alakját. Még sosem láttam efféléket, és e percben azt is kétlem, más élő személy találkozott már ilyen létformával. Különös, veszélyesnek ható, számomra teljesen idegen lények. A landolásukkal megremegő lépcsősor miatt egyensúlyomat vesztve rogyok féltérdre, így esélyt kapva arra, továbbra is figyelmes szemlélője lehessek az elkövetkezendő eseményeknek. Amint lehetőségem nyílik rá, fel is egyenesedem, folyamatosan eme különös élőlényeket figyelve, és igyekezve nem túlzottan hirtelen mozdulatokat tenni. Szemernyit sem kellemes a jelenlétük, s az az érzésem, nem csupán engem feszélyeznek. Azonban ha mindez nem volna elég, még valami különösen oda nem illő dolgot is viselnek, utasaikról már nem is szólva. Mielőtt különösebben megfigyelhetném őket, szinte semmivé foszlanak. Ösztönösnek nevezhető mozdulattal hátrálok két lépést, és teszem fegyverforgató kezemet zanpakutom markolatára, egyelőre a helyén hagyva, békésnek nevezhető nyugalomban. Remélem, ezzel nem rontottam társaim amúgy is kissé szorultnak tetsző helyzetén. Nem szeretnék erőszakhoz folyamodni, és az önvédelem is felettébb kellemetlen kötelességnek tűnne. Jobban díjaznék egy békés, vagy legalább a jelenlegi nyitány után békésebb megoldást helyzetünkre. Végtére is, ismeretlen terepen vagyunk, gyaníthatóan játékunkat mások szabályai szerint folytatva.
Ám úgy tűnik, társaim is feltalálják magukat, már ki mennyire. A látszat alapján ők is békés úton kívánnák rendezni eme kellemetlen kis konfliktust. Megnyugtató, ám ettől még nem fogom magam annyira biztonságban érezni, hogy leemeljem kezem fegyverem markolatáról, miközben a többiek torkához kardpenge szorul. Tekintete alapján a csapat vezetője is egyetért velem ebben az álláspontban – másként nem tudom értelmezni azt a jelentőségteljes pillantást, melyet felém vet. Támadni nem áll szándékomban. Addig bizonyosan nem, ameddig nem kapunk magyarázatot a helyzetre. Ez utóbbi ugyanis cseppet hátrányosnak mondható, lévén bármit tennék is, mire értelmét nyerné, egyedül maradnék – jelen állás szerint. Ennyit még magam is átlátok. Marad hát a kérdés, hogyan mászunk ki eme patthelyzetből? S ők vajon mit lépnek társaim szavaira?
Vissza az elejére Go down
Abarai Renji
Globális moderátor
Globális moderátor
Abarai Renji

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 394
Age : 40
Tartózkodási hely : Pont ott!
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 40

Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában EmptySzomb. Dec. 01, 2012 6:05 am

Mindhárman békés úton kívánjátok megoldani a kibontakozó konfliktust. Tapasztalható nyelvi nehézségek ellenére szóban igyekeztek közös nevezőre jutni támadóitokkal. Sora, látva Nobu kesze-kusza mondatait magához ragadja a kezdeményezés jogát. Frissen szerzett információk közül, néhány kulcsfogalomnak vélt szót említ. Célja egyértelműen a torkát átvágással fenyegető alak figyelmének felkeltése, míg Mei esetleges támadásra számítva csúsztatja ujjait katana-ja markolatára. Kicsiny csapatotok felkészült a lehetséges következményekre. Nem maradt más teendő, mint feszülten várni, milyen eredménnyel jár tárgyalási kísérletetek.
Múlt csapdájában Sylph_by_akeiron-d4fn91q
Reakció nem késlekedett sokáig. Tempo primo hallatán keze érezhetően megremeg tőre markolatán. Gyanakvóan felcümmenve közelebb hajol áldozatához. Kapucni mögé rejtett arca fokozatosan felfedi körvonalait. Halványkék bőre gomolygó füstként teremt éles kontrasztot a fekete anyaghoz képest. Láthatóan nincs szilárd teste. Sűrű, bárányfelhőre hasonlít alakja. Vajon, miként képes légnemű anyagként ekkora erőt kifejteni, vagy tőrt megtartani? Nem lehet tudni. Teste többi része gondosan el van rejtve. Egyetlen nyilvánvaló választ nemére vonatkozóan kaphattok. Első, férfias benyomást keltő felbukkanásához képest, minden kétséget kizáróan női nemhez tartozik. Lágy ívű álla, dús ajkai, hosszú szempillái, keskeny, hosszúkás arca, égbolthoz hasonlóan kék színben pompázó szemei, sötétkék, lágy hullámokban vállára hulló haja van. Egész bőrét sötétebb árnyalatban cikázó vonalak tarkítják. Képes lenne megváltoztatni külsejét? Tévedtetek volna? Becsapott szemetek? Erre sem kaptok választ.
-Tempo primo? Wat weet jy van dit? –Dörren Sora-ra erélyes hangon. Tőrét határozott mozdulattal nyomja torkának.-Praat!-
Követelését erősítendőn egyet füttyent. Utasítására kísérője köpenye meglibben. Hosszú, kékes árnyalatban úszó füst foszlány indul ki belőle. Egyenest Mei katana-t tartó karjára tekeredik. Hosszú szalagként fonja körbe testén, ezzel szorosan maga mellé kötözve végtagjait. Szabadulni nem tud tőle, valamint menekülését a mögé lépő madár akadályozza. Fenyegetően rikácsolva guggol le. Tollas fejét rázva morog. Cseppet sem barátságos jószág, akinek nincs ínyére plusz súlyt kell cipelnie.
-Klim!-Célirányosan az állat hátára bök fejével. Azt várja el tőle, önszántából felmásszon. Nem lenne rá hajlandó, Sora élete véget ér. Ezt bemutatván, apró vágást ejt a férfi bőrén. Időközben Nobu sem marad ki a történésekből. Furcsa támadója elveszi tőrét nyakától. Tenyerét mellkasára helyezi és finoman meglöki. Ártalmatlan mozdulat nagyobb erővel hat rá, mint gondolná. Erős széllökésként lendíti méterekkel arrébb.
- Wat jy wil sien in die tempo primo?-
Gúnyosan felnevetve löki arrébb Sora-t. Csapat női tagján kívül nem akarnak mást elvinni. Mei-t foglyul ejtve készülnek távozni. Levegőben úszó felhőként cikázik vissza saját hátasára. Hátrahagyott két férfi dönthet ellenállás mellett. Támadást indítanak, vagy engedik elvigyék a shinigami-t. Ha második lehetőséget választják, újabb problémákkal szembeszülnek. Miként szabadítsák ki társukat. Próbáljanak segítséget kérni a turbános férfitől? Kérjék ki a Hang véleményét? Induljanak a város felé és ott keressenek válaszokat?

*-Tempo Primo? Mit tudtok róla? Beszéljetek!-
-Mássz fel!
-Látni akarjátok a tempo primo-t?


Határidő: 2012. 12. 15.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Múlt csapdájában _
TémanyitásTárgy: Re: Múlt csapdájában   Múlt csapdájában Empty

Vissza az elejére Go down
 

Múlt csapdájában

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Soul Society :: Küldetések Soul Societyben :: Lezárt küldetések-