-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Óvárosi Karakura Állomás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Badru Sawalha
Különleges karakter
Különleges karakter
Badru Sawalha

Férfi
Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Bárhol, leginkább Ivelánál :P
Registration date : 2011. Apr. 25.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Dzsinn
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 12:19 pm

Az idő kereke


Pezsgek. Hosszú idő óta most először van az, hogy a "nyomozós" falam előtt ülve vizsgálom a tényeket és a nyomokat. Két napja csak kávén, kenyéren élek. Nem mintha egyáltalán szükségem lenne a táplálkozásra vagy az ivásra, de ez olyan jól hat a helyzetemben. Az agyamban a gondolatok szinte fénysebességgel haladtak és szövögették össze a szépen lassan körvonalazódó megoldást. Szinte őrjöngve róttam a köröket mikor rájöttem a megoldásra. És mindvégig csak az volt a probléma, hogy rossz irányból közelítettem meg a dolgot. Először azt hittem, hogy csupán egy gyenge imitátor olcsó kis játéka, amit a gondolatmenetemmel meg is tudtam volna fejteni, viszont a nagy kép egy pillanatra nem jelent meg a lelki szemeim előtt, de végül csak sikerült a megfelelő ösvényre tévedni.
Izgatottam álltam fel a törökülésből és tűntem el a szekrényemben, hogy onnan a jó öreg detektív kerüljön elő teljes pompájában. Ezt követően némi házilag készített vegyszeres vizet töltöttem a fapipámba és egy kis fújás után meg is jelentek belőle az apró buborékok. Tökéletes.
Az ajtót feltépve rohantam ki a házból egyenesen az utcára, ahol taxi után kiabáltam és beülve a járműbe megadtam az úti célt. Hogy erre a hűhóra mi szükség van? Semmi, de nem ronthatom le az emberek nagy barátjának és életmentőjének az imidzsét nem igaz?
- Jack, drága barátom! - üdvözöltem széles mosollyal a rég nem látott ismerőst, miután az áldozatát még a végzetes szúrás előtt elküldtem egy kis gyors utazásra egy közeli parkba. Mégis csak az emberek legjobb barátja vagyok. Cool
- Megkaptam az üzenetedet, bár lehet, hogy át kellene szokjunk valami modernebb kapcsolattartásra, nem gondolod? Így még olyan szépen ki se tudod fejteni, hogy mit akarsz tőlem pontosan. - tártam szét a kezem beszédem alatt és pipámból csak úgy szálltak ki a színes gömböcskék körbelebegve kicsiny kis kettősünket.
- De mond csak, miért kellett ilyen sürgősen találkozni velem? - rugaszkodtam el a földtől finoman, hogy kis odébb szállás után helyet foglalhassak egy üres kuka tetején és kezeimet az állam alatt összekulcsolva figyelhessek öreg barátomra.
Vissza az elejére Go down
Rinaaya
Insignis Reliquia
Insignis Reliquia
Rinaaya

nő
Pisces Dog
Hozzászólások száma : 58
Age : 114
Tartózkodási hely : Sehol és mindenhol
Registration date : 2010. Aug. 19.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: Gonosz boszorka
Hovatartozás: Insignis Reliquia
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te15000/30000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (15000/30000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 1:10 pm

Az idő kereke

Megérkezett. Mindezt mutatta, hogy a szerzetes kámforrá vált, és helyén csupán egy régimódi, de elegáns öltözetben feszítő férfi állt széles mosollyal a képén. Hosszú, befont hajába belekapott a szél, vörös íriszei szinte égettek még így is, hogy sapkája árnyékba vonta szemeit. Öltözékünk tökéletesen illett egymáshoz, viktoriánus korabeli fekete ruhám szemben az ő ódivatú lakkcipőjével, fehér ingével és fekete mellényével. Dr. Holmes, legalábbis így hívta magát, engem pedig réges-régi álnevemen szólított azóta is, pedig tudatába már ezeregyszer beférkőzhetett a tény, miszerint nevem nem Jack, de még csak férfi sem vagyok. A barátja pedig különösen nem. Irritált a stílusa, de kétségtelenül szórakoztató ellenfél volt, méltó hozzám minden dinkasága ellenére. Csak ne tettetné magát ennyire szertelennek és ostobának... A tőr megpördült kézfejemen, ahogy visszahúztam, ám rossz egyensúlyának köszönhetően megbillent, és pengéje felszántotta a bőrömet, mielőtt kicsiny sárga pillangókká esett volna. Kiserkent a vérem, és apró cseppekben hullott a betonra, miután végigfolyt kézhátamon. Felemeltem a kezem, és elégedetlenül szemrevételeztem a bosszantó sérülést. A sebnél jobban fájt az, hogy összevéreztem a kényes kelmét :/
- Éppen időben. Nem csalódtam benned, dzsinn - vetettem rája szúrós pillantásomat, immár mit sem törődve a kellemetlen balesettel, noha a ruhámra került pecsétet még vizsgálgattam egy keveset, mielőtt prüszkölve elengedtem volna a fodros, fehér ruhaszegélyt. Pipám, mely útközben visszakerült a zsebembe, most újra napvilágra került és miután néhány lépéssel elhaladtam a férfi mellett és ezzel arra kényszerítettem, hogy megforduljon, a számba tettem az antik ritkaságot.
- Valóban, túl sok erőfeszítésembe kerül, hogy felhívjam magamra a figyelmed... Ötven éve a füled botját se mozgattad, pedig elég nagy port kavartam... :/ Nem szeretem a szokásaimat megtörni, különösen miattad nem - pillantottam rá szemrehányóan. Pár lépés távolság volt köztünk, így fejemet nem kellett túlzott mértékben felszegnem. Megvolt a hátránya, hogy testem csupán a mellkasáig ért a dzsinnek, kényelmetlen volt túl közel tartózkodnom hozzá.
- Beszédem van veled - tértem a lényegre - Ám mindenekelőtt tudni kívánom, hogy jelenleg milyen célok motiválnak és elkötelezted-e magad valami vagy valaki mellett? - érdeklődtem a magam módján a hogyléte felől, miközben pipámat kivettem a számból, míg beszéltem. Nem azért, mert annyira hajtott a kíváncsiság, a bájcsevegést rühelltem tiszta szívemből. Eme tudásra szükségem volt jelenleg.
Vissza az elejére Go down
Badru Sawalha
Különleges karakter
Különleges karakter
Badru Sawalha

Férfi
Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Bárhol, leginkább Ivelánál :P
Registration date : 2011. Apr. 25.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Dzsinn
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyHétf. Aug. 19, 2013 1:47 pm

Az idő kereke

Számomra az élet egy nagy játék. Én nem látom feketében és fehérben a világot, számomra színes és élvezetekkel teli. Ezért is érzem azt, hogy szabadabb vagyok, mint bármelyik lélek mind a három dimenziót egybevéve. Számomra nem léteznek határok csak olyanok amiket én magam szabok meg, nincs aki parancsolgatna nekem vagy maga mögé utasíthatna.
Dzsinn. Milyen rég volt, hogy valaki így szólított. A rég elveszett faj aminek a képviselője vagyok. Ez a szó most egy mély sóhajtást váltott ki belőlem. Nem értettem, hogy Jack miért kell a játékot még a leges legelején elrontsa. Kelletlenül ragadom meg a detektív ruhát és egyetlen mozdulattal tépem le magamról, ezzel megmutatva valódi öltözetemet. Sajnos a detektív egy kis ideig aludni kényszerül.
- Használd ezt. - szavaim bár ridegnek hatnak mégis valahol egy kis jó szándék lappang bennük, ezt mutatja az is, hogy a zsebdimenzióba betett ruhát egy telefonkészülékre cserélem le és nyújtom oda beszélgetőpartneremnek. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez a vívmánya a modern technikának nem fogja elnyerni Jack tetszését, ráadásul használni sem tudja majd rögtön.
- Ha lehet próbáld meg nem tönkretenni. Majd mellékelek mellé egy bővített használati utasítást. - löktem ki magam alól a szemetest és immáron a levegőben lebegve ültem törökülésbe ezzel is kényelembe helyezve magamat.
- Célok? Nincsenek. Fenntartom a harmóniát, ez a feladatom és ezért élek. Az elkötelezettséggel kapcsolatban is csak az előbbit mondhatom és a magánéletemhez semmi közöd. - kissé unottan kotorásztam a felsőm rejtekébe, hogy az általam valamiért használhatatlannak vélt pálcát előhúzzam. Tisztában voltam vele, hogy mágikus ereklye és valamire jó, csak azt nem sikerült még kiderítenem, hogy pontosan mire is.
- Mit akartál megbeszélni velem? - emeltem fel a pálcát, majd egy kőrt leírva a hegyével tartottam Jack felé. Talán azt vártam, hogy gombává változik, kinő egy szarv a homlokán, tangót járnak a szemei vagy kihullik az összes haja, esetleg leesik az orra, de ez nem jött össze. Ezek szerint a pálca nem erre való. Mindegy...
Vissza az elejére Go down
Rinaaya
Insignis Reliquia
Insignis Reliquia
Rinaaya

nő
Pisces Dog
Hozzászólások száma : 58
Age : 114
Tartózkodási hely : Sehol és mindenhol
Registration date : 2010. Aug. 19.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: Gonosz boszorka
Hovatartozás: Insignis Reliquia
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te15000/30000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (15000/30000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyKedd Aug. 20, 2013 1:52 am

Az idő kereke

Szemöldököm felszaladt, ahogy az ősi faj egyetlen általam ismert képviselője megszabadult öltözetétől. A nosztalgikus ruha a jellegzetes kalappal és a pipával együtt eltűnik, és ami marad, az már egy másik kultúra része. Szóval befejezte a bohóckodást, milyen örvendetes, hogy nem kell a sületlenségeit hallgatnom, és azzal beszélhetek, akit valójában kerestem. Időt spórol, ami egy felettébb rokonszenves lépés. Az idő ugyanis számomra nagy kincs, minden pillanat, melyet unalomban kell eltöltsek, felér egy örökkévalósággal. Gyűlölök unatkozni, nincs is annál kínzóbb dolog ebben a világban. A fájdalom érzése eltörpül azon tehetetlen szenvedés mellett, amit a tétlenség állapota okoz. Különben is, a fájdalom az egyik legértékesebb érzés, ami csak létezik.
- Türelmetlenséged felborítja az idő áramlásának egyensúlyát. Mindent a maga idejében, dzsinn - torkolltam le a férfit, ki rövid időn belül immár másodszor merészelte felhozni találkozásunk miértjét. Méltatlan volt hozzá ez a viselkedés, idősebb teremtmény kellett legyen, mint én magam. Hasztalan a sürgetés, ezt az estét már az én felemelő társaságomban fogja eltölteni, akár tetszik neki, akár nem. Kezemben megforgattam a lapos dobozkát, mely hasonlított azokra a készülékekre, melyekből az emberfajzatok információkat csalnak ki, csupán jóval kisebb volt azoknál. Elfintorodtam, a modern eszközök mind mellőzték a szépséget, a stílust. Hideg, fémes vonalak és érzékenység jellemezte őket. Mi szép van egy ilyen fekete dobozkában, aminek egy műanyag lap van az elején? Tch... Ráadásul komplikált volt a működésük. Használati utasítás? Engem ne utasítsanak semmire, úgy használom, ahogy kényem s kedvem kívánja Arrogáns
Váratlanul azonban különös érzés kerített a hatalmába, hirtelenjében az esti szellő nem várt helyekre is beférkőzött ruhám alá. Meglepődve kaptam fel a fejemet és pillantottam a dzsinnre, aki egy pálcával mutatott felém éppen. Könnyedén kitaláltam, mi történt, noha számomra megmagyarázhatatlan volt egy olyan ereklye létezésének értelme, mely kioldotta a ruhámat összetartó zsinórokat, masnikat és gombokat. Felháborodott tekintetem lövelltem Badrura, miközben magam elé kaptam a kezem, hogy ne kerüljek még ennél is megalázóbb helyzetbe, és magamon tartsam meglazult öltözetemet. Következményként kiesett a kezemből a dobozka, és a földön landolt visszhangosat csattanva. Számomra értéktelen volt az eszköz, így nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget.
- Mit művelsz, félkegyelmű? - kérdeztem sötét tónussal a hangomban - Követelem, hogy fordítsd vissza a varázslatot, vagy legalább segíts helyreállítani a kárt >.> - tettem hozzá sértődötten, miközben feszülten szorongattam a ruhámat, hogy ne csússzon le vállamról és hátamról még ennél is jobban. Tch... ostoba fajankó, szinte tapintható volt haragom növekvése irányába. Mi célja volt ezzel? Ha meg kívánt szégyeníteni, azért illő bosszút fogok állni >.> Egyszer garantáltan elpusztítom Nocturnt, amiért ilyen helyzetekbe kerülök neki köszönhetően...
- Hadd keltsek csalódást, a magánéleted cseppet sem izgat, felhozni is felesleges. Habár ezek szerint lenne mit mesélned - vigyorodtam el, de arcomra hamar komolyság költözött - Örömömre szolgál, hogy céljaid és függetlenséged nem változott. Oly' nagyra becsült harmóniádat ugyanis a varázsvilág egyensúlyának felborulása fenyegeti. Érdekelnek a részletek? - húztam el a mézesmadzagot a dzsinn orra előtt kacérkodó hangsúllyal, noha felettébb jól esett volna, ha öltözetem helyreállításában segédkezett volna, ugyanis felettébb nehéz volt így társalogni.
Vissza az elejére Go down
Badru Sawalha
Különleges karakter
Különleges karakter
Badru Sawalha

Férfi
Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Bárhol, leginkább Ivelánál :P
Registration date : 2011. Apr. 25.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Dzsinn
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyKedd Aug. 27, 2013 10:56 pm

Az idő kereke


Ha képes lettem volna rá kivettem volna a szemgolyóimat és elkezdtem volna törölgetni őket unalmamban, de egyelőre csak annyit csináltam, hogy visszatettem a nem működő varázspálcát a ruhám rejtekébe.
- Az idő áramlása befolyásol engem a legkevésbé. Különben sem olyan egyenes az, mint ahogy te elképzeled, Jack. - csettintésemre nyílt egy lyuk a levegőben, mely egyenesen a zsebdimenziómba vezetett, onnan meg egy piacra és kis kotorászás után egy szépen vöröslő almát húztam ki és megtörölgettem a felsőmben. - Ami a gyenge öltözködési szokásaidat illeti... csináld magad. Senki sem mondta, hogy női ruhákban járj. - haraptam bele az almába egykedvűen. Ha komolyan sokáig akarja húzni ezt a dolgot akkor hamar bele fogok unni és elkövetek valamit amivel fel tudom dobni a mai napomat.
A boldogság pillanata viszont hamarabb eljött, mint gondoltam. Nevetésben törtem ki beszélgetőpartnerem szavainak hatására. Varázsvilág? És annak az egyensúlya? Szórakoztató.
- Azt hittem, hogy öregebb róka vagy te annál, hogy elhidd azt, hogy a varázsvilág egyensúlya létezik. A varázsvilág is úgy van, mint a hollowok és shinigamik harca, ha az egyik erősödik, a másik gyengül és fordítva. ha pedig az egyik túl erős lenne, akkor belülről robban szét, gyengül le és tér vissza a másik oldal. - tartottam egy kis szünetet a nevetgélésben, majd ott folytattam ahol abbahagytam. Nem érezhette túl jól magát Jack ettől a számomra üdítő dologtól, de legalább én jól szórakoztam és csak ez számít.
- Szerintem térj csak rá nyugodtan arra, hogy miért akartál találkozni velem, mert ha így folytatod ráncaim lesznek a sok nevetéstől. - túrtam bele a hajamba szövegelés közepette. Valóban nem lenne jó, ha szép és lélegzetelállító arcomat ráncok csúfítanák be. Ivela rám se nézne többet. :/
- Amúgy ha annyira aggaszt a varázsvilág egyensúlya akkor rossz dzsinnt kerestél meg. Az nem az én feladatköröm én a nagy képet kell nézzem. Viszont ha a kis varázsvilágod fenyegetné valóban az általam oly' nagyra becsült harmóniát, akkor félő, hogy sötét idők következnek a világodra. Feltételezem nem akarsz varázserő nélkül maradni. - szavaim kicsivel sötétebb és komolyabb tónust vettek. Engem semmi sem akadályoz meg abban, hogy megtegyem azt a lépést, amitől mások félnek. Évezredek óta nem akadt semmi amitől féltem volna, hogy mi lesz ha megteszem. Szabadságom van a tetteim felett, amit nem befolyásolhat senki. még Jack, vagy Ivela sem.
Vissza az elejére Go down
Rinaaya
Insignis Reliquia
Insignis Reliquia
Rinaaya

nő
Pisces Dog
Hozzászólások száma : 58
Age : 114
Tartózkodási hely : Sehol és mindenhol
Registration date : 2010. Aug. 19.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: Gonosz boszorka
Hovatartozás: Insignis Reliquia
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te15000/30000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (15000/30000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptySzer. Aug. 28, 2013 5:25 am

Az idő kereke

Lenéző, nemtörődöm attitűdje határozottan idegesítő volt. A kioktatást nehezen tűrtem, még az ő személye sem jelentetett kifogást. Még ha egy fokkal szórakoztatóbb is, mint a halandó emberfattyak, nem lehet vitás, hogy melyikünk bír nagyobb, jelentőségteljesebb hatalommal. Dzsinn mivoltának elenyésző jelentősége volt érdeklődésemben, csupán ritka intelligenciája mentette meg attól, hogy egy kupac porként végezze. Létezésének értelme az én szórakoztatásom volt, így ha ezzel a feladatával ellentéteset tett, az természetesen felbosszantott. Sötét tekintetem csontig hatoló hideget árasztott magából.
- Tch... és még férfinak nevezed magad, tökfilkó? >.> - emeltem fel szavam méltatlankodva, majd csettintettem egyet, mire aranysárga pillangók ezrei vontak burkot körém, s mikor felszálltak és tovatűntek az éjszakában, immár egy másik alakban tetszelegtem. Kevesebb energiát igényelt, mint öltözetemen megtörni a mágiát és rendbe hozni azt. Kisöpörtem ébenfekete hajamat felemás színű szemeimből, és felfedtem a talán legizgalmasabb külsőmet. Ritkán használom, kevés személy érdemes rá, hogy láthassa...
- Rendkívüli módon alábecsülöd a varázsvilág befolyását, Badru - kuncogtam fel - Több hatalmat tart a kezében, mint a halálistenek vagy a lidércek - említettem meg, miközben kezemben egy ereklye, pontosabban annak működésképtelen, alakra pontos mása jelent meg. A szelence, mely felkavarta a világot néhány hete.
- A történelembe bevonult egy nap nem is olyan régen. Bizonyára hallottál róla te is: egy teljes napig nem halt meg egyetlen halandó sem. A lelkek általad nagyra becsült körforgásának harmóniája felborult, és mindennek az oka ez volt - pillantottam a varázstárgyra - Létezik egy szervezet, mely kapzsi módon felhalmozza az ereklyéket, és ezzel túl nagy erőt összpontosít hozzá nem értő kezekben. Olyan erőt, mely könnyedén kettéroppanthatja az egyensúlyt, a legutóbbi esettel szemben akár véglegesen is. Ugyan a keletkező káosz minden bizonnyal rendkívül szórakoztató lenne, sajnálatos módon az én egzisztenciámat is fenyegeti, így a szervezet a szememben pusztulásra ítéltetett. Hasznát venném a segítségednek, dzsinn - nyújtottam feléje a kezemet, felajánlva az együttműködésünk lehetőségét. Részleteket nem szándékoztam elárulni neki, míg fel nem keltettem az érdeklődését. Cseppet sem tartottam attól az esetőségtől, melyet az imént elém tárt, túl nagyra tartotta magát. Azonban nem bántam volna, ha az Insignis Reliquiát közösen tesszük a földdel egyenlővé.
Vissza az elejére Go down
Badru Sawalha
Különleges karakter
Különleges karakter
Badru Sawalha

Férfi
Hozzászólások száma : 19
Tartózkodási hely : Bárhol, leginkább Ivelánál :P
Registration date : 2011. Apr. 25.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang: Dzsinn
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptySzer. Aug. 28, 2013 10:50 am

Az idő kereke

Alakváltás. Megszámolni se tudom, na jó mégis, hogy hányszor láttam már. Persze nem csak Jack-től, de eddig nem igazán emlékszem, talán egyszer ah volt előnyös alakváltása. A mostani sem az és nem értem, hogy miért szerelt egy óraművet az egyik szemébe. Pocsék kinézetválasztás.
Azt hiszem... sikerült megint kinevetnem ezt a varázslót. Cseppet sem becsülöm le a varázsvilágot, ugyan, miért tenném? Neutral Csupán tisztában vagyok, hogy milyen szinten folyik bele más dolgokba.
- Egyelőre ha nem tévedek a varázsvilág van alárendelve az általad gyűlölt két fajnak és nem fordítva. - legyintettem miután sikerült a röhögőgörcsömet magamba fojtanom. Még, hogy a varázsvilág több hatalommal bírna. igaz, hogy vannak komoly és erős varázslatok, de amíg a természet törvényei korlátozzák őket addig senki ne mondja nekem, hogy nagy hatalommal bír.
- Jack... Jack... Jack... Jack... - öltöttem magamra a fapofát és csóváltam meg a fejemet. - Ha az emlékezetem nem csal, és képzeld, nem csal, akkor feltételezem nem magától oldódott meg a dolog, hisz ezen az idő nem segít. Sőt, megkockáztatom teljes lelki nyugalommal a tényt, hogy a korábban említett két faj közül az egyik, talán egy kis földi segítséggel oldotta meg az ügyet. - vontam vállat. Valamiért imádtam a shinigamikkal és a többi fajjal húzni az agyát. Viszont Én nem álltam olyan távola valóságtól, hisz pontosan tudtam, hogy mikre képesek az emberekkel, quincykkel meg minden fajjal együtt. Megfelelő szituációk között még az együttes munkára is képesek lennének csak azért, hogy az örökkévaló háborújukat folytathassák. Nem egy túl intelligens bagázs egyik sem az igaz, viszont tisztelem az élni akarásukat.
- Az ereklye... számomra teljesen értéktelen. Pár évezreddel ezelőtt láttam azt a mágiát élőben, amelynek egy töredékét ebbe a tárgyba zárták. Ez semmi volt ahhoz képest. Pár shinigami képes volt megszüntetni a hatást. Amikor először láttam ezt a mágiát akkor azt, aki megidézte kérlelni kellett, hogy szüntesse meg. Gondolod, hogy egy doboztól megijedek? - tisztán emlékszem, hogy mekkora felfordulás volt. Akkor sem avatkoztam be, mint most se. még nem csalódtam a fajok azon képességébe, hogy megoldják a saját problémáikat. persze az említett mágus utána valamiért a föld középpontjában végezte. biztos egy rossz baleset, rossz helyre léphetett. Neutral
- Ami a kis szervezetedet illeti. nem zavar, hogy ereklyéket halmoznak fel. mint mondtam az ereklyék gyengék a valódi mágiához képest. meg különben is, dzsinn vagyok, az egész fajom megszállott ereklye és kincsgyűjtő, szerinted ez fog a leginkább zavarni? - tártam szét a karomat és ismét megcsóváltam a fejem. Gyakran van olyan érzésem, hogy Jack valahol teljesen alábecsül engem és elfelejti amit mondok neki. Biztos vénül. :/
- Az viszont érdekelne, hogy mi az ami piszkálja a csőrödet ebben a szervezetben. Talán találok valamit ami érdekes és hajlamos lennék eljátszogatni veled, még ha a szándékaid nem is tiszták és egyenesek. - álltam fel nyújtózódva ezzel is jelezve, hogy ha nem talál valami jó hazugságot vagy tényt minél hamarabb akkor távozok. Még arra is szakítottam időt, hogy nyugodtan felvegyem a földről a leesett telefont, kicsit megtakarítsam és odanyújtsam a tulajdonosának.
Vissza az elejére Go down
Rinaaya
Insignis Reliquia
Insignis Reliquia
Rinaaya

nő
Pisces Dog
Hozzászólások száma : 58
Age : 114
Tartózkodási hely : Sehol és mindenhol
Registration date : 2010. Aug. 19.
Hírnév : 7

Karakterinformáció
Rang: Gonosz boszorka
Hovatartozás: Insignis Reliquia
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te15000/30000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (15000/30000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyPént. Aug. 30, 2013 4:53 am

Az idő kereke

Felhorkantottam ostoba, a tájékozottság teljes hiányáról tanúskodó megjegyzésén. Még hogy alá lenne rendelve? Ez nevetséges, azt hittem ennél jóval több információ van ennek a patkánynak a kezében. Ezek szerint túl sok bizalmat vetettem az elmeháborodott fejébe, a figyelmét bizonyára nem kötik le az apró részletek, amik a nagyra tartott harmóniájához tartoznak. Tenyerem tövét drámaian a homlokomhoz emeltem, és fájdalmasan felsóhajtottam.
- Alárendelve? Ne nevettess! Azoknak az alantas csúszómászóknak, mi? - felkuncogtam - Még csak azt sem tudják, hogy létezünk! Olyannyira el vannak foglalva egymással, mint két civakodó kisgyermek. Nincs rá okunk, hogy beavatkozzunk a szánalmas küzdelmükbe, de elhiheted, könnyedén összeroppanthatnánk mindkét oldalt. A mágiám képviselői egyedül képesek lennének rá, pedig csak heten vagyunk - pillantottam rá a férfira sötét tekintettel, majd őrült kacagás tört rám. Úgy tesz, mintha mindent tudna, miközben valójában még a saját hatalmával sincs tisztában. Félkegyelmű, a saját ereje vakítaná el? Ugyanabba a hibába esik, mint sokan mások, pusztán azért, mert hatalmat tart a kezében, azt máris abszolútnak képzeli. Fájdalmas bevallanom, de tisztában vagyok vele, hogy mágiámnak csupán a potenciáljában rejlik szignifikáns erő, és hacsak nem találok rá módot, nem is fogom kiaknázni a képességeimet. Ez a test túl törékeny és gyenge ahhoz, hogy elviseljen akkora hatalmat.
- Valóban. Szerencsések voltak, hogy a folyamatot vissza lehetett fordítani... Azonban a segítségünk nélkül talán még mindig bottal ütnék a nyomát annak a kapzsi féregnek, aki kiváltotta a jelenséget a felelőtlenségével, és az életével fizetett érte - nevettem fel újra, szórakoztató volt az a nap, igazán. Sajnáltam volna azonban, ha nem áll helyre a világ rendje, kedvenc szórakozásomat vette volna el. Ki szeretne olyan világban élni, ahol nincs halálfélelem?
- Oh? Ugyan, ez a doboz nem hordoz magában mágikus erőt, nincs miért tartani tőle - kuncogtam fel, majd apró pillangókká is esett a varázstárgy másolata. A következő pillanatban már más tárggyá álltak össze, ezt azonban egy tenyérnyi mágikus kör jelenléte is képviselte. A pálca ismerős lehetett a számára, az övének a pontos mása volt. Könnyedén leképeztem a mágiáját, végtelenül primitív volt. Egy apró mozdulattal fel is csaptam a segítségével a dzsinn mögött lévő konténer tetejét.
- Aranyos játékszer, honnan van? - szegeztem neki a kérdést, miközben megfordult a fejemben, hogy visszaadom neki a kölcsönt, ám az annyira méltatlan lett volna... Nem kívántam többet látni belőle, mint eddig Rolling Eyes
- A fajod megszállottsága eltörpül ezeknek a kapzsisága mellett. Tán nem bízol a szavamban, mikor azt állítom, veszélyesek? Képzelj el egy világot, ahol minden mágikus hatalmat egyvalaki tart a kezében és a magadfajta kincskereső kalandorok csupán az ereklyék hűlt helyére lelhetnének rá. Vagy a fajodat kirabolva, meglopva, minden jogos tulajdonuktól megfosztva. Képzeld el a fajodat... megfosztva az erejüktől, halandó emberekként - ejtettem ki a baljóslatú szavakat, majd groteszk mosolyt varázsoltam az arcomra - Ennek tetejében még engem is végtelenül felbosszantottak. Azonban kétlem, hogy a személyes bosszúmban támogatnál. Hacsak nem kívánod boldoggá tenni kedvenc játszópartnered - legyintettem nemtörődöm módon, majd a hajamat meglibbentve várakozó pillantást vetettem rá. Bemutattam az okaimat, innentől kezdve rajta múlik, kaphat-e érmét, vagy sem.
Vissza az elejére Go down
Gawin Lancaster
Különleges karakter
Különleges karakter
Gawin Lancaster

Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2012. Aug. 16.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang:
Hovatartozás: ...
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyHétf. Júl. 14, 2014 8:27 am

Kardvásár

Felsóhajtottam, ahogy végre leszálltam a metróról a kijelölt állomáson, és elkezdhettem magam átverekedni az embereken, hogy kiérhessek a szabadba. Nagyon utálom a tömeget, de ebben a napszakban nem tudok repülni, a naptejjel együtt is csúnyán leégnék, ha végig a felszínen mozognék. Igaz, hogy már lemenőben van a Nap, de amíg nem kezd el sötétvörösbe borulni a látóhatáron, addig még fáj az érintése. Fel is teszem a napszemüvegem a mozgólépcső alján.
Elég sok pillantást kapok, bár többnyire rövidebbeket, ahogy elhaladok a járókelők között. Furcsa lehetek a bokáig érő, fekete bőrkabátban, aminek két fémlapot helyeztem a vállára, hogy egyedibb legyen, ráadásul magasabb vagyok szinte mindenkinél, és a napszemüvegemmel együtt talán már mátrixos külsőm van, de ez itt Japánban annyira nem feltűnő, a fiatalok folyamatosan mesehősöknek öltöznek. Szörnyű lehet ebben a harminc fokos melegben még emberként is, ez a kabát még úgy is rám akad száradni, hogy csak egy fehér trikót vettem alá, és az sem segít igazán, hogy a farmeromba annyi lyukat szúrtam, hogy kevesebb benne az anyag. Nem segítene más, csak egy napernyő és egy kád jeges víz, és akkor talán kényelmesen tolnának el a boltig. A naptej és a vastag ruha megvéd a leégéstől, de ettől a szörnyű melegtől nem nagyon véd meg semmi.
Anya mindig mondta, hogy nyáron nem szabad kimenni addig, amíg közvetlenül rávetül valamire a napfény, amit meg tudunk fogni, de most muszáj volt kijönnöm. Egy olyan fegyverboltot találtam az interneten, ahol úgy adnak el élezett katanákat, hogy nem kérnek fegyvertartásit és személyit. Előbbi nincs, és az igazolványom szerint ebben az országban még kiskorú vagyok.
Megkönnyebbülten felsóhajtok, ahogy belépek az üzletbe, és a csilingelő hang után megérzem, hogy van légkondi, a hideg levegő sugárban ömlik a helyiségbe. Szüksége is van rá a tulajnak, aki valamiért szamuráj páncélba öltözve árul, és egy díszes, japán legyezővel próbálja hidegen tartani magát. Furcsa, hogy egy ilyen félig illegális üzlet ennyire ad a marketingre. Elég nagy is, rengeteg különböző dísz vagy kevésbé dísz fegyver lóg a falakon, biztos nagyon népszerű, nem tudom, hogy nem kapták még el őket. Nem helyeslem, hogy engedély nélkül fegyvereket adjanak el gyerekeknek, ha anya és apa nem engedte volna meg nekem, hogy vegyek Jamienek kardot, nem is tenném. Persze, sokkal biztosabban áll a kezében, mint a legtöbb felnőtt embernek, és hát öregebb is háromszor a legtöbb felnőtt embernél, és ha mégis baja lesz, azt kialussza.
- Jó napot, egy katanát szeretnék venni- egy pillanatra körülnézek az egyébként teljesen üres üzletben, hogy nem hall-e meg valaki, mielőtt közelebb lépek, és kicsit halkabban, szinte suttogva teszem hozzá, hogy „éleset.” Az eladó ezt valamiért nagyon viccesnek találja, de nem értem, hogy mégis miért. Ha valami olyasmit csinálok, amit nem szabadna, az a minimum, hogy odafigyelek, hogy ne kapjanak rajta, még akkor is, ha igazából rám nem igazán vonatkoznak a törvények, amiket az emberek hoztak.
Nagyjából tíz percig tart, amíg kiválasztok egy vörös színű, vízi sárkányos díszítésű katanát. Jamie imádja a vörös színt, meg a sárkányokat is, úgyhogy ez az ideális választás. Egy kicsit elhúzom azért a szám, amikor a tulaj bejelenti, hogy ez negyvenezer yen, ha megmutatom a személyim, ha nem, akkor hatvan. Talán kiszagolta, hogy kicsit tartok tőle, hogy bajba kerülök, aminek nem örülök. Nem azt a húszezer yent sajnálom, az elvileg aprópénz nekem, az zavar, hogy sikerült lúzerkednem. A kezébe csapom a pénzt, egy kicsit talán erősebben is a kelleténél, mert elfintorodik, és gyorsan lelépek. Csak az üzlet előtt jövök rá, hogy nem kértem csomagolást a kardnak, de ha most visszamennék, garantáltan a csomagolással is átverne. Csomagolás nélkül viszont nem igazán szállhatok fel a metróra, kénytelen leszek vonattal menni. Ezúttal még többen megbámulnak, ahogy sietős léptekkel haladok a vasútállomás felé, de gondolom, azt hiszik, hogy a kard dísz, vagy a „jelmezem” tartozéka. Az egy kilométeres séta végén kimerülten dőlök a fedett váróterem egyik falának egy pillanatra, mielőtt keresnék egy padot. Meglepő módon, nincs tömeg, szinte kihalt az egész váróterem.
Leülök egy padra, lefektetem magam mellé a kardot, leveszem a bőrkabátot és a szemüveget, és végre kevésbé érzem magam szaunában. Bár így is nagyon melegem van, ha ki tudnék pirulni, most biztos rákvörös lennék, folyik rólam a víz, meg sajnos, a naptej is valószínű. Egy örökkévalóság lesz hazajutni, legalább másfél óra, azután már biztos, hogy nem lesz energiám sehová menni. De legalább megvan a kard az öcsémnek.
Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te31700/45000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyKedd Júl. 15, 2014 4:24 am

Kardvásár
Zaklatott lelki állapotba leledzettem épp. Már csak azért is, mert se a magamfajta pár száz éves shinigamik, de még a youkaiok se utaztak soha vonaton. Hogy az emberekről ne is ejtsek szót. Egy szó, mint száz, idegenkedtem a dologtól, nem kicsit. Ráadásképp teljességgel jogosan. Egy jó emlékem se fűződőtt hozzá! Így aztán gondolom érthető mód, nem túl lelkesen mentem a közelébe. Naná, hogy megint egy szerencsétlen léleknek a kérését teljesítettem. Ráadásképp ott lógott a nyakamon, míg meg nem találtam az illetőt, akivel mindenképp kommunikálni valója akadt. Szóval kereshettem a fazont egy rakat ideig, mivel állítása szerint az alaknak vasparipán kellett volna jönnie. De sehol egy lélek se, nem hogy egy élő! Egy idő után eluntam a várakozást, és a kedves megboldogultat jobb létre szenderítettem, vagyis amikor nem figyelt oda, bele fejeltettem a kardom kashirijébe. Ilyentén képp, a melót letudva, jöhetett a szórakozás. Elvonultam átöltözni, ugyanis a hakama nem túl kényelmes rókafarkinca szempontjából, és nekem rögtön kettő is volt. Vagy legalábbis számítottam rá, hogy lesz. Táskából épp ilyes okból kifolyólag elő is bányáztam egy yukatát, ami lényegesen kényelmesebb viselet volt róka körökben, mint a hakama. Nem különösebben szégyenlősködtem, lévén úgy se látott senki, ha meg mégis, akkor az meg is érdemlette. Arról nem is beszélve, hogy mint már említettem, egy teremtett lélek se volt a környéken. Így hát átvedlettem, majd feloldottam a pecsétem, végül sapkát helyeztem a kobakomra, lévén a helyiek indokolatlanul sokan láttak indokolatlanul sokat. Ahogy a vérem a szegycsontomhoz ért, végig futott már-már ismert forró borzongás a gerincemen. Pár pillanatig behunytam a szemeim, hogy megszokjam a kitárult, sokkal élénkebb világot, majd egy halk nevetést eleresztve, bele pakoltam a shinigami egyenruhám Táskába. Vénusz lelkesen hozzá dörgölte a kezemhez a fejét, de nem zavart a dolog. Gin~chant újfent az oldalamra kötöttem, majd a nagyon vörösen lobogó Kasai~channak nyújtottam az ujjam. Most nem kellett neki se elbújnia, hisz ilyes formámban inkább élveztem a másokból kiváltott rőkönyt, semhogy zavart volna.
- Tudod hol vagyunk? - kérdeztem meg Suza~chant, lévén hiába lettem kitsune, nem tudtam tájékozódni egy fikarcnyival se jobban. Az más tészta volt, hogy nyomot követni, személyt követni így már tudtam, de csak úgy oda találni bárhová... legfeljebb követhettem volna a korábbi nyomaimat. De most inkább a kényelmes megoldást választottam. Főleg, mert jelen esetben Suzaku sem volt lekorlátozva semmilyen módon. Az előtt, és úgy beszélt, ahogy kedve tartotta.
- Mégis kinek nézel te engem? - kérdezte már-már durcásra hajazó hanggal.
- Egy jól tájékozódó pár dekás toll-labdának - siettem a válasszal, mire a fülembe csípett volna, ám elkésett vele. Kénytelen volt a haj húzni kissé. Kicsit se zavart a dolog. Főleg, mert megéreztem, hogy valaki közeledik. Egyből tűntem el, lehetőleg észrevétlen, lévén természetem része volt, hogy előszeretettel ijesztgettem az embereket, vagy hoztam őket zavarba, esetleg kergettem kétségek közé. Az érkező, egy nyúlánk kölyök volt, ám ami még jobban felkeltette a figyelmem, hogy egy méretes karddal érkezett. Egyből felhagytam gonoszkodási terveim, lévén a pengék igen csak közel álltak a szívemhez. Ez mit sem változott. Szóval mikor a srác elhelyezkedett, mellé libbentem, és remélve, hogy csak kicsit ijesztem meg, megszólítottam.
- Szia. Ne haragudj a zavarásért, de régóta lelkesedek a katanákért. Megnézhetem a tiedet? - Mondtam volna talán többet is, ám valami zavaró volt a fiúba. Éreztem rajta a vér szagát, de a halál szaga nem lengte úgy körbe, mint mondjuk engem. Meg az egész lénye. Valami nem volt rendben vele. Kissé talán én is kiélesítettem az érzékeim, reflexeim miközben az engedélyére, netalán elutasításár a vártam.
Vissza az elejére Go down
Gawin Lancaster
Különleges karakter
Különleges karakter
Gawin Lancaster

Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2012. Aug. 16.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang:
Hovatartozás: ...
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyCsüt. Júl. 17, 2014 10:05 am

Kardvásár

Ahogy üldögélek a padon, megérzek valami furcsa szagot. Persze, rengeteg furcsa, sosem érzett szag vesz körül, de ez talán furcsább mindegyiknél, amit itt éreztem. Olyasmi szag, mint egy róka vagy farkas bundájának aromája, de sokkal baljósabb, veszélyesebb, és keveredik mellé valami más, fura dermedtség is, mintha halott lenne már. És a furcsa szagú valami egy lány, aki egyenesen hozzám jön. Az első, ami feltűnt, hogy kard van az oldalán.
- Szia!- egy kicsit megszeppenek rajta, ahogy a lány a kardot kéri, de végül egy kicsit tétovázva, de odanyújtom neki. Nem hinném, hogy el akarja lopni, vagy amint megkapja, elkezd vele felém vagdalkozni, vagy ilyesmi jutna eszébe. Különben sem tartok ilyesmitől különösebben, nem hinném, hogy komolyan tudna nekem ártani, ha kicsit figyelek rá, még így is gyorsabb kell, hogy legyek, hogy ömlik rólam a víz, és a pulzusom sokkal magasabb az átlagosnál. Anya mindig mondta, hogy nem szabad kimenni a napfényre még védőfelszerelésben, mert nem bírja a szívünk a hőt, s néha tényleg úgy éreztem már ma, hogy egyszer majd megáll.
Vettem egy mélyebb levegőt, miközben a szememmel is megvizsgáltam a lányt. Furcsa, japán ruha, baseball sapka, és olyan hajszín, ami a korához képest nagyon furcsa, bár az ősz hajnak sem ilyen az árnyalata. Nem tudom, hogy festett-e, vagy valami betegség mellékhatása, és nem is akarom megkérdezni. Anya mondta, hogy nem szabad megbántani a betegeket, és ha az, és rákérdeznék, akkor talán megsértődne. Ami még ennél is furcsább volt, az a szeme volt, ami talán macskáéra hasonlított, és amikor láttam a fogait, azok is olyanok voltak, mint a mieink, ha vacsorázni készülünk. A legfurcsább viszont az a két lény a vállán- az egyikre rá lehetett fogni, hogy papagáj, a másik viszont olyan volt, mint egy életre kelt lángcsóva.
- Ajándék az öcsémnek, imádja a kardokat- félig meddig neki, félig magamnak mondtam a szavakat, miközben gondolkoztam, kivel hozhatott össze a sors. Valószínű, hogy nem egyszerű ember, de a szaga alapján nem is vámpír- igaz, azt el lehet rejteni, ha ügyes. Talán apa mégis rám állított valakit, hogy figyeljen rám? Apa nem tudom, hogy tenne-e ilyet, de anyából kinézem. Letöröltem az izzadságot az alkarommal a homlokomról, de a szemeim végig a lányon tartottam, miközben kitaláltam, mi legyen. Ha nem ember, akkor gondolom, sejti, hogy én sem vagyok az, ebben az esetben pedig kár húzni az időt. Nem csináltam semmit, amúgy sem hiszem, hogy bántani akarna.
- Elárulnád, hogy ki vagy?- egy pillantást vetek a vállán ülő lángocskára, hogy jelezzem, nem csak egy nevet szeretnék hallani. Nem hiszem, hogy véletlenül futottunk össze. Apa azt mondta, hogy nem létezik véletlen, ha történik valami, annak oka van, annak meg kell történnie. Valószínűtlen, hogy csak mindketten vonatra várunk.

Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te31700/45000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyPént. Júl. 18, 2014 3:38 am

Kardvásár

Elmosolyodtam, persze kissé szadista mód sikerült, miközben a kezembe vettem a nevezetes kardot. Pár pillanatra még a hüvelyben forgattam, a súlyát figyeltem, a saya mintáját, illetve a keresztvasat szemléltem meg, majd kihúztam a pengéjét is. A korábbi érdeklődésem egyből lelohadt. Elhúztam a számat, miközben a penge élét nézegettem.
- Azt mondtad, hogy az öcséd szereti a kardokat... - hagytam egyelőre figyelmen kívül a személyem mivoltát firtató kérdését - Akkor azt tanácsolom, ezt oda ne add neki! Félre ne értsd, nem bántásból mondom, de ez legfeljebb díszkardnak, ha lehetne használni. Igazából nem is igazi japán acél, csak valami kard alakú fémdarab, egy kicsit kiköszörülve. Az első komolyabb használatnál valószínűleg kicsorbul, tönkre megy, nem védi meg a forgatóját, az is könnyen lehet, eltörik. Főleg ha igazi katanával kerül összetűzésbe - csendesen visszanyomtam a kacsójába a biliacél remekművet, majd előhúztam Gin~chant. Felé fordítottam a penge lapját, hogy ő is láthassa - Egy igazi, kézzel kovácsolt japán penge valahogy így néz ki. Nézd meg jól a mintáját. Ahogy a kovácsmester kézzel kalapálja, nem tud egyformán ráütni mindig, ezért lesz ilyen furcsán erezett mintája. Arról nem is beszélve, hogy kemény és puha acélt kovácsolnak eggyé, hogy egyszerre legyen rugalmas, de ellenálló. Azt a részt, amivel blokkolni kell az ellenfél kardját az kemény acéllal készítik, de benne van a kemény fémben a hajlékony is. - hirtelen észbe kaptam, hogy nem kard-továbbképző-tanfolyamot tartok. Inkább egy gonoszkásat villant a tekintetem. - És hogy ki vagyok? Ne haragudj, ezt én is kérdezni akartam, csak a pengével kissé elterelted a figyelmem. Körbe leng téged is a vér szaga, ám nem érzem a halált körülötted. Vagyis még nem öltél, még, ha már ontottál is vért. - vontam le a magam kis következtetést, miközben hirtelen mélyen a szemeibe néztem egész közelről - Ki vagy te? Vagy inkább kérdezzem úgy, hogy mi vagy te? Ismerem az itteni youkai~okat, de rólad nem tudom eldönteni, hogy ki vagy. - akarattal próbáltam kicsit összezavarni, lévén valamiért jó érzéssel töltött el rókaként minden ilyes sikerélmény. Mikor zavarba jöttek tőlem, netalán kissé megijedtek. A szaguk, a félelem a tekintetükben. Kellemes összhatás volt, az már bizonyos. - Amúgy szólíts Keiko~nak. - mosolyodtam el, talán nem teljesen akaratlanul villantva ki közben tűhegyes fogaimat. - Ja és a helyedbe visszavinném ezt a kardot az eladónak. Köze sincs egy valódi katanához. Csak a formája hasonlít kicsit...
Shinigamiként ezt sokkal tapintatosabban intéztem volna, ám valamiért most ez így sikerült. Persze Gin~chan, meg Kei~chan szemmel láthatóan extra mód élvezték az ilyes helyzeteimet...
Vissza az elejére Go down
Gawin Lancaster
Különleges karakter
Különleges karakter
Gawin Lancaster

Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2012. Aug. 16.
Hírnév : 1

Karakterinformáció
Rang:
Hovatartozás: ...
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te7000/15000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (7000/15000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyVas. Júl. 20, 2014 10:46 am

Kardvásár

Egy kicsit értetlenül néztem, amikor a lány elkezdett arról beszélni, hogy Jamie kardja szerinte rossz minőségű. Elég keménynek tűnt, de amennyire tudom, minden kard eltörik egyszer, szerintem azért tíz használatot kibírna, mielőtt tönkremegy. Az otthoni kardjaink addig szokták bírni nagyjából, ha emberek kezébe adnánk, talán még tovább bírnák. Nem hiszem, hogy az öcsém ezt vívásra akarja használni, bár ha eltöri, szerzek neki másikat.
Ahogy a lány előhúzta a kardot az oldaláról, és elkezdett magyarázni a mintáról meg a kovácsmesterekről, vetettem pár pillantást arra is, amit a kezemben tartottam. Oké, tényleg kicsit más, de én még nem láttam két egyforma kardot, pedig apám ghoulja, aki már emberi életében is kovács volt mellette, fél évezrede készíti a kardokat. És nem láttam még olyat, hogy ne lenne legalább pár centivel hosszabb, ne lenne kicsit máshol a vércsatorna, bár én főleg a markolat alapján választottam. Mindig próbáltam zöldet vagy kéket szerezni arra a pár napra, amíg cserélni kell.
- Nem akarlak megsérteni, de szerintem ez a kettő ugyanolyan- egy kicsit csodálkozó arcot vágok, miután befejezi a monológját. Tényleg láttam valamit a Discoveryn a kardkovácsolásról, de én nem látok különbséget. Ez is vág, van éle, nekem hibátlannak tűnik, szerintem elég kemény is, mert egyértelműen acél, és jól néz ki, egyensúlyra sem rossz, nagyon könnyű. Egy kardnál szerintem ennyi a lényeg, egy számszeríjnál már rengeteg különböző tényező számít.
Ahogy elkezdett a vér szagáról beszélni, egy pillanatra elfordultam, hogy a tenyerem a szám elé tegyem, és megszagoljam, mit érezhetett meg, de szokás szerint tiszta fogkrém illata volt, mint mindig az evés utáni rövid időszagot leszámítva. Anya azt mondta, hogy mindig fogat kell mosni, hiába regenerálódunk, mert a szájszag nem túl jó, főleg, ha úgy táplálkozik valaki, ahogy mi. Akkor talán azt a vért érezte meg, ami előző napról maradt a szervezetemben, az viszont nem kis teljesítmény. Ahhoz olyan jó szaglása kell, hogy legyen, mint Trevis-nek, ezt még én sem érezném meg.
- Gawin-nek hívnak, örülök, hogy megismerhetlek, Keiko-san! Akkor te nem az apám családját szolgálod?- furcsa, majdnem biztos voltam benne, hogy vagy vámpír, vagy apám valami más szolgája. Úgy tűnik, nemcsak, hogy nem az, hanem nem is látott még vámpírt, hiába nem ember ő sem. Így viszont egyikünknek sincs fogalma róla, mi a másik. Apa és anya mindig mondták, hogy nem szabad lebuknom az emberek előtt, mert szörnyű sors vár rám. Helene nővérem két évig volt bezárva egy laboratóriumba, mire kiszabadult, és nem igazán hajlandó beszélni az ott töltött éveiről. Jamie-vel és Robin-nal egy hosszúra nyúló délelőttön beszélgettünk elalvás előtt arról, mit élhetett át, és utána elég nehezen tudtam aludni.
- Sajnos, nem igazán tudom visszavinni, csak tizennyolc vagyok. Amúgy sincs ezzel probléma, egyszer minden kard eltörik, az öcsém inkább gyűjteménybe akarja rakni, ha nagykorú lesz, kap majd egy rendes kardot- legalábbis, gondolom, hogy neki azt csinálnak, rajtam kívül szinte mindenki azt kér száznyolcvan évesen. Egy kicsit azért körülnéztem, hogy nem-e hallották meg azt valaki mások, hogy illegálisan van nálam a kard. Magától a lánytól nem féltem, nem hinném, hogy ő be akarna árulni engem a rendőröknél, főleg, hogy nem hiszem, hogy nála legálisan volt a kard. És mivel nem is ember, nem hiszem, hogy ilyen apróságok érdeklik. - Sajnos, azt nem igazán mondhatom el, hogy mi vagyok. Apa megtiltotta.

Vissza az elejére Go down
Aikawa Chiyo
11. Osztag
11. Osztag
Aikawa Chiyo

nő
Scorpio Goat
Hozzászólások száma : 398
Age : 32
Tartózkodási hely : Jobb esetekben ruhán kívül :P
Registration date : 2012. Feb. 21.
Hírnév : 12

Karakterinformáció
Rang: 11. osztag tisztje
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Cl0te31700/45000Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 29y5sib  (31700/45000)

Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 EmptyKedd Júl. 22, 2014 9:45 am

Kardvásár

Mármint, hogy ez a biliacél izé, meg Gin~chan ugyanolyanok? Valami baj van a szemével? Egy pillanatra elvörösödött a szemem, és talán egy kicsit fel is morrantam, de türtőztettem magam, hisz szemmel láthatóan picit se konyított a dologhoz. Másképp tuti nem sózták volna rá ezt a vacakot. Inkább elraktam a kardom.
- Már miért lennék én bárki szolgája? - hangom éles volt, bár nem vittem bele fenyegetést - Vagy talán talpnyalónak nézek ki? - kissé belerúgott ezzel a kérdésével az önérzetembe. - Csak tizennyolc? - újfent közel hajoltam hozzá, és a szemeibe mélyesztettem a tekintetem. - Nyilvánvaló, hogy nem vagy ember. A vér szaga, a te szagod, meg úgy alapvetően a lényed elég gyorsan elárulja, hogy legfeljebb annyi a kapcsolatod az emberekkel, amennyire a vérük kapcsolatot jelent. Miért ontod? élvezetből? Netalán szükséged van rá? - találgattam - A hajad olyan vörös, mint a tengeren túliaknak. A szemed se épp idevalósit sejtet! - vigyorodtam el szadistán, hogy kivillantak a tűhegyes fogaim, mikor emlegette, hogy nem mondhatja el, hogy micsoda ő valójában - Lássuk csak. Egy tengeren túli szörnyet keresünk, ami vért eszik. Ha csak a szadizmusodat élnéd ki, lássuk be, még ha tényleg tizennyolc is lennél, nem bírtad volna eddig ki, hogy ne gyilkolj, szóval enned kell a vérből. Ha helyi lennél onira tippelnék, ámbár ők a húsát is megeszik az embernek.- elővettem a yukata ujjából a hosszú szárú pipám, és Kemurit ráfújtam, ám a füstöcske minden fennakadás nélkül foszlott látszólag a semmibe. - Vagyis lidércfajzék se vagy - vontam le a következtetést, majd folytattam a hangos eszmefuttatást - Vérevő nyugati szörnyek. Bárkinek tippje?
- Tényleg nem szoktál nyugati irodalmat olvasni, igaz? - vakarta a csőrét Suzaku a vállamon - Pedig érdemes lenne a nyugati lényekkel is megismerkedned. Lássuk csak. Vannak a szirének, ámbár ők meg is kajolják az egész embert, ráadásul nem is néz ki szárnyas kislánynak, aki a hangjával csábítana, vagy csak nagyon jól álcázza magát. Vannak a lidércek...
- Nem lidérc, Kemurival kipróbáltam! - akadékoskodtam.
- A nyugati lidércek nem olyanok, mint az itteniek, élő embereken élősködnek, nem lelkeken! - világosított fel - De lidércnek se nézném. Szellem, esetleg boszorkány? Alapvetően nyugaton minden vérivóra elsőre rámondják, hogy vámpír, szóval mi is rámondhatjuk, aztán ha nem az, akkor kikéri magának, ha meg tényleg az, akkor így járt ő is, meg mi is! futtatta eszméjét kicsiny madárkám, mintha társalgásunk személye nem ott ült volna velünk szembe.
- De ha nem is foglalkozunk azzal, hogy mi vagy, hisz nem árulhatod el, remélem tisztában vagy azzal, hogyha én érzékeltem egyből, hogy nem vagy ember, akkor itt lesznek jó sokan, akik egyből levágják a szitut. És lehet jobban értenek majd a nyugati szörnyológiához, mint én. És jobb esetben is kíváncsiak lesznek, hogy hogyan működsz - nem emlegettem neki a tizenkettedik osztagot, de erőst eszembe jutottak hőn szeretett szomszédaink, akik engem is tuti élve boncolnának fel, ha tudnák hogy működök - bár lehet az a rosszabbik, amikre képesek... a jobbik, ha csak simán beléd kötnek. És ők olyan kardokkal jönnek, mint ez itt - simítottam meg Gin~chant- Vagyis ami nem csak, hogy több száz év alatt nem törik el, de több ezer évet is kibír, mindennapos csaták mellett is, hogy nem törik, nem csorbul. És itt visszatérve a kardodhoz, ez a különbség, hogy az enyém majd 300 éves, mégis bármikor rábízom az életem, a tiedre pedig a hajam se bíznám! - bólogattam mosolyogva, készen rá, hogy ha dühös lesz, vagy ilyesmi, azonnal távozhassak. De eleddig jól szórakoztam vele.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom




Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 _
TémanyitásTárgy: Re: Óvárosi Karakura Állomás   Óvárosi Karakura Állomás - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 

Óvárosi Karakura Állomás

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Emberek Világa :: Karakura Town ::   :: Óváros-