-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Ueshima Takeo

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Kagami Eisuke
13. Osztag
13. Osztag
Kagami Eisuke

Férfi
Aquarius Rooster
Hozzászólások száma : 120
Age : 31
Registration date : 2011. Apr. 22.
Hírnév : 42

Karakterinformáció
Rang: Kagami-ház tagja
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Takeo - Ueshima Takeo Cl0te9000/15000Takeo - Ueshima Takeo 29y5sib  (9000/15000)

Takeo - Ueshima Takeo _
TémanyitásTárgy: Ueshima Takeo   Takeo - Ueshima Takeo EmptyPént. Ápr. 22, 2011 2:49 am

Jelszó: Usia Tko

Név: Ueshima Takeo
Nem: Férfi
Kaszt: Shinigami
Szül. ideje: 1711. augusztus 16.
Kor: -

Emberként: -
Lélekként: 300 éves

~ Előtörténet

Küldetés végén vissza emlékezve a múltra...

A nap éppen felkelőben van, pedig milyen jó kis édes álmom volt, tudva, hogy itt a kelés ideje kissé frusztrált leszek. De ha idő van, hát akkor idő van sajnos. A nap bizony egyre csak ontogatja szárnyacskáit a horizont vonala fölé, hogy "kellemesen" belesüthessen más képébe. Persze nem elhanyagolandó dolog, hogy így legalább a mai nap jó időben fog el telni. Ez a kedvencem, hiszen nyugodt hangulat, egy kis lazítás, este meg buli Karakurában. Erre gondolva fordulok egyet az alvó helyemen, ami nem más, mint egy puszta füve Karakura mellett éppenséggel. A helyzet az, hogy éppen a küldetésem végén jártam, mikor fejen ütött a fáradtság és a fű remek alvó helynek tűnt. Dús, kényelmes, kell ennél több? Aligha. Én megelégszem ezzel is. Fordulok egyet, ahogy érzem, hogy szó szerint alulról szagolom az ibolyát. Ennek köszönhetően már tényleg a fejembe süt a nap, amelytől pillanatok alatt felülök helyben. Ásítok egy hatalmasat s nyújtózkodni kezdek. Morranok egyet amint érzékelem, hogy igen csak elaludtam az izmaimat. Nem csoda, két hete nem is voltam otthon... Hirtelen mintha otthoni kaja illatát érezném, amire ugrani is készülnék, de valahogy feltűnik, hogy ugyebár igen csak nem vagyok otthon. El is húzom a számat és lassan felállok. Még egyet nyújtózok, majd a hátamra kapom a sporttáskámat és megindulok az illatok után. Éhes vagyok, ezt jelzi a gyomrom is minden második lépésemben. Így hát, mint egy engedelmes kutya hagyom, hogy az illatok vezessenek. Pár percre, ahogy kisétálok a füves helyről egy étterem előtt találom magam ahol a mai napi ebéd egy rizses specialitás. Tetszik az illata és van egy olyan sejtésem, hogy a gyomrom sem fog neki ellent mondani, habár muter főztjével senki sem vetekedhet. Világ leges legjobb kajáit ő csinálja, de most nem vagyok otthon és nem élvezhetem azt, hogy kiszolgálnak, szóval pótléknak ez is megteszi majd. Lassú léptekkel bemegyek az üzletbe és lerakom magam az első szabad helyre s majd biccentek a pincérnek. Ő pedig készségesen ki is jön s várja a megrendelésemet egy jegyzetfüzettel a kezében. Billegetni kezdem a fejemet egy darabig majd a mai napi speckót rendelem, amit majd ki is hoznak. Addig is az időmet azzal töltöm, hogy az asztal tetején dobolok halkan egy fajta jelzésként, hogy siessenek, mert kilyukad a gyomrom. Erre természetesen sikerül mindenkinek a figyelmét felkeltenem, de ez már mellékes. S még várok a kajámra addig is el tudom ütni valamivel az időmet. Kis sziesztázás képp a táskámból előveszek egy mappát, amibe minden féleség van. Igazából magammal hoztam a képregényemet, amit most is olvasgatni készülök. Legalább is így indult a megmozdulás, addig még elő nem bukkan egy album. Még pedig a magam által készített családi albumom. Fel is figyelek rá és mindent félre téve kinyitom. Az első lapon, amit meglátok nem más, mint én kisbabaként egy családi körben. Röhögök egyet, hiszen milyen kis dundi baba voltam, viszont jobban megfigyelve a képet felfedezem a helyet. A 4. osztag területe, igen jól ismerem azt a helyet, kis koromba sokat randalíroztam ott még muter a betegszobában tevékenykedett. Emlékszem 4 évesen milyen balhékba keveredtem kihasználva, hogy a szüleim küldetésen vannak. Ennek örömére lapozok is az albumban még egyet, ahol bizony már a kis "hős" néhány haverjával fotóztatta le magát. Na, hát, na, volt és van is pár barátom. Ezek voltak azok a szép idők, amikor sok- sok tapasztalatot kellett szereznem ahhoz és sokat kellett idegesítenem a környezőket még elindulhattam a Lékek Továbbképző Akadémiára. Éhség meg a szokásos maszlag miatt sikerülhetett ugyebár. No meg alapból is fater közölte vele, hogy shinigami lehetnék. Addig tök jól éreztem magamat, mondhatni ingyen élő voltam. Sajnos, azonban ahogyan jött az éhség úgy sepertek be engem az Akadémiára. Lapozok még egyet a következő képen már az "indulás az Akadémiára" nap volt. Anyut sikerült megbömböltetnem, arany szíve van, nélküle nem sikerült volna. El sem tudnám képzelni milyen is lenne, ha nem lenne muter. Ez egy olyan tényező, amivel számolni sem akarok, bizonyára meg kéne akkor házasodnom, hogy legyen jó kaja mindig az asztalon. Ismét lapozásra hintem kezemet s a kép mely a szemem elé tárul mosolyt csal az arcomra. Az Akadémiában való legnagyobb balhém, amiről tulajdonképpen csak rajzot csinált az egyik haverom, hogy örökre emlékezhessek rá. Közelgő volt az a bizonyos vizsga, amit mindig minden körülmények közt el kell végeznie valakinek ahhoz, hogy teljes értékű shinigamivá válhasson. A mi csapatunk egy négyfős már össze szokott bagázs volt. Javarészt mindig együtt lógtunk, ismertünk a másik vágyait, s céljait, tehát amikor kiderült, hogy egy csapatot alkothatunk úgy gondoltuk könnyű lesz a vizsga. Kezembe tartva a képet megsimítom egy kicsit. Nem volt az, nagyon nem. Egy szemét hollowot kaptunk ki, akinek specialitása volt a lélekenergia alapú támadások. Természetesen alacsony szintű volt, de akkor még egy tapasztalatlan shinigami társaságnak gondot jelentett. Eléggé rosszul állt a szénánk egészen addig még ismételten nem szólt hozzám a zanpakutom.*
~ Megmentettem a segged...szóval a minimum, hogy nem rinyálsz...~
*Úgy néz ki a zanpakutom még most is figyeli mit is csinálok. Ettől a hangtól, ami a fejemben hallatszik dobok egy hátast a székkel. Olyan ijesztő tud lenni, hogy ilyen hirtelen adja a tudomásomra jelenlétét. Kellemetlenül koppan is a fejem a padlón mi miatt nem csak a saját zanpakutom egyik szelleme röhög ki, de az üzlet is hangzavaros lesz. Pár pillanatnyi elme kimaradás okán a földön maradok majd vissza lököm magam az ülők sorába, hogy még az albumot lesem várjak a kajára. Megmentett igen, azonban sajnos az egyik társam oda veszett a küzdelemben. Gondterhelt sóhajtást engedek meg magamnak. Mikor jön már ki a kajám? Hajtok megint egyet az albumon, amin már egy csicsás nőci van. De büszkén állok mellette kihúzott mellkassal! Megforgatom a képet, hogy jobban felmérhessem a terepet. Áhá, meg is van. Az első csajom, aki egy nemesi család cselédje volt. A nevén kívül nagyjából ennyi az a színvonal, amire emlékszek belőle. Jó régen volt már, de ha itt van az albumomban annak lehet valami oka. Lapozok még egyet. A következő képen megint egy nő van. Azt hiszem ezeket a részeket kihagyom. Vagy is hajtok egy jó pár oldalt mire megint egy kis csajszi van a kezemben. Ő azonban már nem a volt nőm, mondhatni pedofil lenne, no meg undorító is. Ő az én húgicám Asuka, már akkor is olyan kis dundi volt. Bár megnőtt már s jelenleg az Akadémián tanul. Cukorfalat volt, ez most már nem mondható el róla. Örökölte a fene nagy szánkat, de ez van kénytelen vagyok neki elnézni, mert nő uralom van én pedig gondolok a gyomromra is. Egyébként akkortájt már a 11. osztagban szolgáltam fater mellett. Izgalmas idők voltak azok, rengeteg küldetés és harc. Tört bordám, nem is egyszer. De hasznomra vált, sokat tanultam és akárhogy nézem ez kamatozik. Pöccintek egyet unottan az albumon. Nem unalmas vissza-vissza emlékezni csak éhes vagyok már a kaja meg nem igen van készülőben. Le is akarom rakni az albumot, de megállít ebben egy kép. Tovább valószínűleg nem is akarok majd lapozni, komoly pillantást vetek a képre. Hiszen ez az utolsó közös családi kép. A húgom is már kész nő volt... Muter nem tűnt olyan fiatalosnak ahogyan apu sem. Egy sötét tekintet költözik az arcomra. Ez talán a legfontosabb képem az egész gyűjteményembe. Hiszen ezen a napon láttam utoljára fatert, hiszen egy küldetés során elhunyt egy hollow által. Azóta szolgálok még eltökéltebben a 11. osztagban és keresem az ellenfeleket, hátha rábukkanok arra a hollowra is. Szeretném már elpáholni a fejét és megmondani neki, hogy aljas húzás volt tőle. Persze úgy sem értené meg, de tök mindegy. Hátra dőlve elgondolkodok a múlton és azon is mi lett volna a búcsú monológom, ha eltudtam volna tőle köszönni. Megmondtam volna neki mik is a céljaim, hogy majd figyeljen és lásson csodát micsoda nemesi klánt fogok egy nap csinálni ezzel biztosítva a családunk további tagjainak a biztonságot, meg ilyen hasonló dolgok. De még mindig korog a gyomrom...kell is ez a sok hűhó a harcokkal, ha egyszer üres a gyomrom. Azt hiszem fel is állok és inkább haza megyek. Az első dolgom az lesz, hogy a jó pár évtizedes viszonyomat a 11. osztaggal felmondom, és másik osztagba költözök, hogy végre nyugizhassak. Másodszor haza megyek szívem hölgyeihez, azaz a családomhoz, hogy egy fergetegeset kajáljak. Harmadszor pedig megmondom a húgomnak, hogy itt lenne az ideje ha megházasodna, de addig ne merjen szülni még el nem érem azt a bizonyos célom. Úgy is egy rakás pénz kaszálok majd a kapitányomtól amiért teljesítettem egy két éve folyó incidenst az emberek eltűnését illetően. Ki hitte volna, hogy ilyen kezdetleges de alattomos hollowok is léteznek... Fel is állok, összepakolok és elindulok ki felé az üzletből. A vendégek mintha örülnének ennek, hiszen elég nagy szemekkel pillantanak utánam. Tudtam, az a pincérnőcske gyanúsan nem akart kiszolgálni. Mindegy is, shinigami forma és go vissza Soulba. Volna egy pár elintézni valóm...


~ Kinézet

190 cm magas, szálkás, edzett testalkatú férfi. Mellkasán, lapockáján található tetoválás amit a saját hóbortja miatt csinálhatott fehér avagy napbarnított bőrére. Hajszíne eredetileg vörös, de szokása néha szőkére festeni ezt. Általában kócolt kicsit hosszabb haja van. "Helyes" arcvonásaihoz hozzá társul egy eredetileg mélykék színű szemek, ez azonban a fényviszonyokhoz képest változó. Napsütésben egészen világos tengerkék színű szemeknek tűnnek. Öltözködését illetően meglehetősen modern ami az emberi világot illeti. Gyakran nem is hordja a megfelelő shinigami uniformist, hanem csak laza stílusos ruhákat. Szereti az öltönyöket is, viszont ritkán hord ilyesmit.

~ Jellem

Keo a jellemét illetően kapott innen- onnan is. Eléggé laza alak, nem különösebben csinál problémát semmiből. Ilyen például az a szokása is, hogy mivel a családban nőuralom van, ezeket a tipikus női hisztiket mindig ráhagyja az illetőre. Meg tanulta már hogyan kell kezelni a helyzeteket köszönhető az édesanyjától örökölt csípős és szókimondó szájának. Lazán képes megmondani másnak a véleményét s meglehetősen közvetlen típus. Számára legyen szó shinigamiról, hollowról vagy bármi másról nem tesz különbséget. Bármelyik faj tagjával képes beszélgetni, azonban ha nincs miről hamar elunja magát és odébb áll. Tisztán látó, vagy is, ha szagot kap addig nem nyugszik még ki nem deríti a dolgokat. Tehát sokat található könyvtárban, de valamilyen úton-módon más fajta olvasmányokkal a kezében találhatják meg a többiek. Ettől függetlenül rendkívülien olvasott és művelt, azonban nem szereti ezt fitogtatni ha nincs rá szükség. Ha minden kötél szakad akkor vált csak komolyra, ilyenkor az apjára hasonlít leginkább. Felveszi azt a tipikus 11. osztagos mentalitást, hogy tök mindegy csak uccu neki.. Nem az- az idegeskedő típus. Éppen ezért kissé szétszórt vagy tűnhet úgy, hogy fél vállról veszi a dolgokat, de alapvetően pedig keményen megdolgozik a céljaiért. A laza hozzá állásával általában őrületbe kergeti az anyját lévén, hogy szokása Karakurába át menni bulizni még ilyen idősen is. Modern felfogású ez még a nyelvezetén is meglátszik.



~ Zanpakuto


Neve: Vér Démonja(i) (Ketsueki no Akuma)
Fajtája: Méreg (és vér)
Shikai parancsa: Fertőzz (Utsuse)
Shikai kinézete: Keo vérében shikaitól függetlenül megtalálható a zanpakutojának mérge, azonban ő immunis rá. Ez a méreg egy fajta védelemként is szolgál neki a nála gyengébb mérgek ellen. Shikai aktiválásakor a használó szemeinek színe vérvörösre vált és haja is egy kicsit megnő. A két wakizashi ikerpenge alakja megváltozik. Két acélpenge melynek markolata fekete színű, aranyozott díszítéssel valamint a végén piros ékkő található benne. E mellett két oldalán kisebbített penge található a keresztvas kiegészítése képp.

Támadások:
Kinshisoukan (vérfertőzés): A szó elmondása után csak annyit lehet látni, hogy a penge megcsillan, de számottevő változást külső szemmel nem lehet látni. Ekkor ugyanis a penge hideggé válik, mely lehetővé teszi, hogy a vele okozott sérülések érzékeléséhez idő kelljen. Ezen felül mindkét penge vágása a nyílt sebbe egy különleges mérget fecskendez. A méreg lehetővé teszi, hogy a reatsu alapú támadásokra az ellenfél képtelen legyen. Azonban a hatása a vágást követően fél percre következik be, nagyjából akkor mikor érzékelni lehet a sérülést. Maga a méreg is fokozatosan fejti ki a hatását. Csúcspontját a 20. perc után éri el. Függ a méreg hatása attól is, mekkora adag jutott be az ellenfél vérébe. Maximum 2 órán át hat a méreg. Utána újabb vágásokra van szükség, azonban ahhoz, hogy újra hason a méreg az előzőnél nagyobb adag befecskendezésére van szükség.

Mochiiro (használd): Keo zanpakutoja képes befogadni különböző mérgeket, melyeket előhívhat egy csata során. Ennek a technikának a lényege, hogy a használó azok közül a mérgek közül hív elő egyet a pengéi felületén, melyet már egyszer a szervezete azaz, az önön mérge legyőzött. Az, hogy éppen milyen mérget tartalmazzon a penge felülete függ attól, hogy a használó mennyire képzett a shikai használatában, illetve valamilyen formában köthető a fedett állapotához. Pl. álmos akkor szinte biztos, hogy altató mérget fog tartalmazni a penge éle.


Szeret
-Buli
-Sakk
-Muter főztje
-Akane-t piszkálni
-Munka

Nem szeret
-Arrogancia
-Búval”béleltség”
-Csend
-Éhség
-Hiszti


A hozzászólást Mizushima Takeo összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 07, 2012 9:16 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Soifon
Admin
Admin
Soifon

nő
Aquarius Goat
Hozzászólások száma : 488
Age : 44
Tartózkodási hely : Yoruichi-sama karjaiban *.*
Registration date : 2010. Dec. 23.
Hírnév : 24

Takeo - Ueshima Takeo _
TémanyitásTárgy: Re: Ueshima Takeo   Takeo - Ueshima Takeo EmptyPént. Ápr. 22, 2011 7:19 am

Üdv!

Mivel megvan a kellő számú posztod illetve az engedélyed is a rokon karakter indításához, így nagyon mibe nem lehet belekötni, leszámítva a helyesírási gikszereket. Viszonylag sokszor írsz külön összetett szavakat és igekötős igéket, illetve itt-ott előfordul néhány rosszul írt szó is, de utóbbiak száma elenyésző. Azonban mivel az írás minősége bőven megüti az elvárt szintet mind tartalmilag, mind a fogalmazást tekintve, élvezeti értékén pedig nem rontanak túlságosan a hibák, így emiatt nem fogom javításra visszadobni, csak arra kérlek, hogy próbáld meg kiküszöbölni ezeket a problémákat. Verdikt: az előtörténeted ELFOGADOM.

Szint: 1.
Lélekenergia: 5000 LP
Kezdőtőke: 4000 ryou
Osztag: 8. osztag

Mint minden shinigaminak, neked is jár öt kidou az animében és magában is szereplő mágiák közül ingyen. Amint elkészítetted az adatlapod, máris hozzákezdhetsz a játékhoz. Jó szórakozást és sok sikert a karaktered kijátszásához.
Vissza az elejére Go down
 

Ueshima Takeo

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Nyilvántartás :: Előtörténetek ::   :: Shinigami-