-=Bleach Szerepjáték=-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapPortálLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

Megosztás | 
 

 Fehérítő Kibeszélde

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Abarai Renji
Globális moderátor
Globális moderátor
Abarai Renji

Férfi
Virgo Pig
Hozzászólások száma : 394
Age : 40
Tartózkodási hely : Pont ott!
Registration date : 2008. Sep. 06.
Hírnév : 40

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptyHétf. Okt. 05, 2009 9:39 pm

Szép napot fórum olvasók!

Gondolom a cím annyira nem mond sok információt mint kellene, de meg lehet nyugodni nem lesz itt semmiféle mosoda vagy filozofikus társalgás, esetleg színelméleti oktatás.
Arról van szó, hogy reggeli kávézás közben kipattant a fejemből nekünk valami hiányzik az oldalról, amiből egyébként töménytelen mennyiségű, borzalmasan színes minőségű darabszám rohangászik a világhálón. Ennek ellenére mégis kell nekünk! Az indok? Nos, mi is egy Kubo Tite alkotta világot kezdtünk el otthonosítani, így szép lenne ha az eredeti műről is esne szó. Vagyis ez a topik a világszerte futó original Bleach anime/manga sorozattal fog foglalkozni.
Szerény személyem úgy gondolta bármilyen témakörben lehet írogatni. Lehet az kritika, egyszerű spekuláció, felvetések, kérdések, kedvenc-utált karakterekről vitázni, aktuális fejezetről/részről véleményt alkotni, illetve spoiler-ezni töménytelen mennyiségben(ebben az esetben azért használjuk azt a bizonyos "csak-ha-rákattintasz-tudod-meg-a-tartalmat" kombinációt). Képeket és leírásokat általában innen nézünk hozzá:
http://bleachasylum.com/

!!! Mivel másik oldal, ezért jelöljétek, amit onnan hoztok vagy abból vesztek ötletként! Előre is köszönöm! !!!

Lényeg a lényegben, itt aztán annyit idézitek a másik írását, amennyit akarjátok és annyi hozzászólást kreáltok, amennyi jól esik. Nincs semmiféle korlát ki indíthat kérdést, vagy Bleach-el kapcsolatos beszélgetést. Egyedül másik user szidását és káromkodást szeretném csak kizárni innen. Természetesen bírálni lehet nézőpontot, de nyomdai festéket tűrő szavakkal tegyétek!
¤¤¤¤

BLEACH

Manga
Anime
fejezetek száma: 377(péntektől)
részek száma: 239
kötetek száma: jelenleg 40
jelenleg hol tart: filler
kötetek címei:*
érdekesség: 3. film megjelenése
I. - Halál és az eper
filmek:
II. - Viszlát törpepapagáj
I. Emlékek egy ismeretlenről/ Homályos emlékek
III. - Emlékek az esőben
II. Gyémántpor bosszúja
IV. - A Quincy íjász gyűlöl téged!
III. Sötétbe zárva - Téged kereslek
V. - Az óriás jobb karja
filler: A, Bounto-s dupla évad (64- 109)
VI. - Halál trilógia nyitánya
B, Amagai Shusuke bosszúja (168-189)
VII. - Törött coda
C, Zanpakuto-k lázadása (230-?)
VIII. - A penge és én
IX. - Tizennégy nap összeesküvésért
X. - Tetoválás az égen
XI. - Csillag és a kóbor kutya
XII. - Virág a szakadék szélén
XIII. - A halhatatlan
XIV. - Fehér torony kövei
XV. - Holnap halálának kezdete
XVI. - Wijnruit éjszaka
XVII. - Vörös, mint a rózsa, fehér, mint a liliom
XVIII. - Haláleper visszatér
XIX. - Fekete hold felemelkedése
XX. - Hipnózis vége
XXI. - Legyél vagy ne, a családom része
XXII. - Conquistadores / Kalandorok
XXIII. - Mala Suerte! / Peched van!
XXIV. - Lélek isten blues
XXV. - Rendíthetetlen trón/ Sikertelen trónfosztás
XXVI. - Álarcos hajsza
XXVII. - Viszlát, szép napok
XXVIII. - A báró kimerítő előadása
XXIX. - Könyörtelen színdarab/opera
XXX. - Nincs szív nélküled
XXXI. - Ne taposd el a szépség érzetem
XXXII. - Ordítás
XXXIII. - A rossz vicc
XXXIV. - Gyilkolás királya
XXXV. - Magasabbra mint a Hold
XXXVI. - Fordítsd vissza az idő kerekét
XXXVII. - A szépség kiváltság
XXXVIII. - Félj a harctól
XXXIX. - A hóhér / El verdugo
XXXX. - Vágyakozás (húzósan: Hatalomvágy)

* saját fordítás, így lehet benne bőven hiba^^"

Igyekszem majd folyamatosan bővíteni a listát, de egyenlőre így marad. Kifogyott a szuszom!XD

Kezdésnek indítom én, valamivel a topikot: Nektek mi a véleményetek? Anime vagy a manga változat jobb? Egyáltalán sok különbséget éreztek benne? Anime filler nem számít kifogásnak!XD
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te25250/30000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (25250/30000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptyHétf. Okt. 05, 2009 10:35 pm

A mangából csak az első fejezeteket olvastam, azt is csak nosztalgiából, úgyhogy nem tudok mélyreható elemzést adni. Ám szerintem az első fejezetek ugyanolyan jók mangában, mint animében. Persze ahogy az egyik színvonala esik, úgy a másik is. :/ Nem tudom, most milyen a manga, de a legutóbbi rész, amit láttam az animéből, az borzalmas volt. Igaz, még valamikor júliusban néztem utoljára Bleach-et. :/
Vissza az elejére Go down
Eliana del Barros
Arrancar
Arrancar
Eliana del Barros

nő
Hozzászólások száma : 304
Tartózkodási hely : Las Noches
Registration date : 2010. May. 21.
Hírnév : 17

Karakterinformáció
Rang: 24. Arrancar, Desmond fracciónja
Hovatartozás: Las Noches
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te25900/30000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (25900/30000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptySzomb. Jún. 12, 2010 4:07 am

Manga, feliratos illetve szinkronos részek. Először szinkronosan néztem, és szerettem bele ebbe az anime-be. Mikor a szinkronost abbahagyták, akkor mivel érdekelt a folytatás (Renji vs Byakuya küzdelemmel ért véget, és kíváncsi voltam, hogy vajon Ichigo eléri e a bankai szintet, és megmenti Rukia-t?) Így az interneten elkezdtem keresni a folytatást, és meg is találtam. Mikor itt is elértünk oda, hogy filler (Ulqurua vs Ichigo hac megszakad, és jön a zanpaktou-s filler) akkor úgy döntöttem elkezdem olvasni a manga-t. Azóta mind a három részről a toppon vagyok. Manga 407. rész, Feliratos 274. rész, és Szinkronos 123. résznél járok. Meg persze láttam mind a három filmet az elsőt feliratosan és szinkronosan is. De várok az új movie 4-re Smile Bleach imádatban szenvedek XD
Vissza az elejére Go down
Masakazu Ishigami
9. Osztag
9. Osztag
Masakazu Ishigami

nő
Hozzászólások száma : 39
Registration date : 2009. May. 14.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: 9. osztag 4 tiszt
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te5000/10000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (5000/10000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptySzomb. Jún. 12, 2010 7:15 am

Mangát soha nem olvastam, nem is láttam még de feliratosan nézem a bleach-et és most a 204 résznél tartok váratlanul ért engem az hogy Aizen igazi célja a királyok kulcsa másolata, mivel én még abban a hitben éltem hogy egy legyőzhetetlen sereget akar létrehozni amivel megtámadja Soul Societyben.

Kíváncsi vagyok sikerül-e neki a télen elkészíteni, és hogy hány Espada marad életben addig.

És hogy mi közük lesz a Vizardok-nak Soul Societyben-hez mivel ahogy értelmeztem még nem ellenségek.

Kivi vok.
Vissza az elejére Go down
Nagano Nobu
1. Osztag
1. Osztag
Nagano Nobu

Férfi
Taurus Horse
Hozzászólások száma : 220
Age : 33
Tartózkodási hely : 1. osztag, ágy, próbaterem, Micchan*.*
Registration date : 2008. Oct. 29.
Hírnév : 26

Karakterinformáció
Rang: 1. osztag, ex- kapitány, gitáros
Hovatartozás: Gotei 13
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te19000/30000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (19000/30000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptySzomb. Jún. 12, 2010 8:20 am

Mai napos csibe fejjel tekintve....sajnálatos módon, mind anime, mind manga leső voltam!XD Kissé sokat változott a blícs, sajnos szépségi faktorban nem tartalomban, úgyhogy inkább kerestem mást. *bocsi mindenki*

Egyedül a Király személye, trónhelye, testőrsége, méretei, mittom milye böki a csőröm!XD Lassan soha tovább remény lesz kicsiny szemeimben, aki lekeverhet egy taslit hajnövesztő szerek sztárjának (Aizen). Legalábbis engem kiidegelt a menetszél se lebegteti meg a ruháját, bár köszönöm az anatómiai és portré leckét Kubu-nak! Most már tudom, hogy kell hetvenezer szögből lerajzolni egy szerencsétlen kari fejétXDXD.
Vissza az elejére Go down
Zendo Salo
Bounto
Bounto
Zendo Salo

Férfi
Gemini Pig
Hozzászólások száma : 56
Age : 28
Tartózkodási hely : Karakura town
Registration date : 2010. Jun. 10.
Hírnév : 0

Karakterinformáció
Rang: Bounto
Hovatartozás:
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te5000/10000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (5000/10000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptyKedd Jún. 22, 2010 1:53 am

Én csakis feliratos bleach-t nézek, de ezek a fillerek meg minden miatt inkább mostanában mangázok. A mangát a legelejéről kezdtem, és már a vége fele járok. Engem is kíváncsivá tett az, hogy mi lesz a Vaizardokkal. Aizen céljain nem is gondolkodtam, de nem igazán lepedt meg, hogy a királyok kulcsa az.

De én szerintem ő akar a király lenni XD.
Vissza az elejére Go down
Tamachi Rei
Daitenshi
Daitenshi
Tamachi Rei

nő
Virgo Snake
Hozzászólások száma : 458
Age : 34
Registration date : 2009. Jun. 06.
Hírnév : 52

Karakterinformáció
Rang: Tenshi
Hovatartozás: Daitenshi
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te25250/30000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (25250/30000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptyCsüt. Feb. 10, 2011 4:46 am

Szóval, találtam egy kis érdekességet, ami igaz, nem mai hír, de hátha valaki még nem ismeri. xD A link angol nyelvű tartalommal rendelkezik, angolul nem tudóknak: egy amerikai képregény rajzoló (egy igen híres rocksztár fia) lemásolta elég durván a Bleach-et, valamint más, igen híres animék/mangák/művészek is joggal vádolhatják plágiummal. Többek között olyan mainstream (magyarán nagyon ismert) alkotások nyomát is fedezték fel benne, mint a Hellsing vagy a Naruto, de deviantArt artistoktól is "kölcsön vett" néhány ötletet, referenciát.
Az említett összeállítás képekkel, összehasonlítással: >>itt<<
Vissza az elejére Go down
Konoe Karen
Fullbringer
Fullbringer
Konoe Karen

nő
Gemini Buffalo
Hozzászólások száma : 118
Age : 38
Tartózkodási hely : Karakura város
Registration date : 2011. Jul. 23.
Hírnév : 4

Karakterinformáció
Rang: Bár tulaj; Szabadúszó feltaláló
Hovatartozás: Független
Lélekenergia:
Fehérítő Kibeszélde Cl0te13600/15000Fehérítő Kibeszélde 29y5sib  (13600/15000)

Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde EmptyCsüt. Júl. 31, 2014 2:46 am

Úristen, úristen!!! Olvastátok a legújabb Bleachet?! Most olvastam és elált a szavam mikor megláttam az utolsó oldalt... Toshi-chan!!!!! >_< Miééééért!!! A kedvenc kariim közé tartozott ÁÁÁÁh!
Vissza az elejére Go down
http://yuri-4-ever.gportal.hu
Ajánlott tartalom




Fehérítő Kibeszélde _
TémanyitásTárgy: Re: Fehérítő Kibeszélde   Fehérítő Kibeszélde Empty

Vissza az elejére Go down
 

Fehérítő Kibeszélde

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-=Bleach Szerepjáték=- :: Off :: Csevegő-